Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 171 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 ... LastLast
Results 1,901 to 1,920 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #1901 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Am niste intrebari legate de PS Vita, vreau sa stiu dinainte unele lucruri in cazul in care o sa imi cumpar unul. Sper sa aveti rabdare sa le cititi pe toate
    1. Pentru a juca online e nevoie doar de router simplu sau trebuiesc instalate programe speciale pe router? Exemplu: Am avut un PSP 3004, mergea net-ul pe el, puteam sa intru pe PSN, dar era o problema. In momentul in care vroiam sa joc online imi aparea pe ecran ca a aparut o eroare la conexiune. Am aflat mai tarziu de pe unele site-uri ca era nevoie de un program instalat pe router pentru a ma putea juca online pe PSP. Vreau sa stiu daca si la PS Vita e aceeasi problema sau daca merge direct ca PS3-ul.
    2. Pot vedea videoclipuri de pe youtube sau exista aplicatia Youtube pe PS Store pentru PS Vita?
    3. Am observat ca are 512MB memorie interna. Pot juca jocuri sau sa salvez date fara sa am card de memorie? (poate nu o sa imi iau din prima zi si card de memorie).
    4. Ce model mi-ati recomanda? Cel simplu sau cel cu 3G?

  2. #1902 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by David9 View Post
    Am niste intrebari legate de PS Vita, vreau sa stiu dinainte unele lucruri in cazul in care o sa imi cumpar unul. Sper sa aveti rabdare sa le cititi pe toate
    1. Pentru a juca online e nevoie doar de router simplu sau trebuiesc instalate programe speciale pe router? Exemplu: Am avut un PSP 3004, mergea net-ul pe el, puteam sa intru pe PSN, dar era o problema. In momentul in care vroiam sa joc online imi aparea pe ecran ca a aparut o eroare la conexiune. Am aflat mai tarziu de pe unele site-uri ca era nevoie de un program instalat pe router pentru a ma putea juca online pe PSP. Vreau sa stiu daca si la PS Vita e aceeasi problema sau daca merge direct ca PS3-ul.
    2. Pot vedea videoclipuri de pe youtube sau exista aplicatia Youtube pe PS Store pentru PS Vita?
    3. Am observat ca are 512MB memorie interna. Pot juca jocuri sau sa salvez date fara sa am card de memorie? (poate nu o sa imi iau din prima zi si card de memorie).
    4. Ce model mi-ati recomanda? Cel simplu sau cel cu 3G?
    Salut. Uite niste raspunsuri:
    1. Eu am un router wifi simplu si nu am pus niciun program in plus pe el si multiplayerul beta de la Killzone Mercenary merge brici.
    2. Exista aplicatia Youtube pe Store.
    3. Chiar daca ai jocul fizic si nu varianta descarcata de pe Store, vei avea nevoie de un card de memorie deoarece salvarile din jocuri acolo se stocheaza. Acei 512mb de care zici tu sunt memoria RAM probabil, din cate stiu eu PSV nu are memorie interna.
    4. Eu am doar varianta WiFi fara 3G...pe motiv ca 3G-ul e util doar pentru socializare cand nu esti acasa, sta pe FB sau Youtube sau websurfing. De vreme ce am deja un smartphone m-am gandit ca ar fi cam inutila optiunea. Fiecare decide in functie de necesitati, poate ti iti va fi mai utila versiunea cu 3G...

  3. #1903 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Daca ar merge si PSN-ul asta mai repejor, downloadez de 2 ore 3GB si inca nu s-a terminat.

    Bun mai era un port de internet. Pe wi-fi imbatranesti. Anyway, sunt atatea jocuri incat nu stiu cu ce sa incep.

  4. #1904 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am luat AC 3(12 gb) fara proxy in 25 de min. Trage un cablu in ps3, il iei si apoi il muti pe Vita. Prin wifi nu treci de 3 mega/s

  5. #1905 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Ce provider aveti ca la mine am de la RDS abonamentul cel mai mare si e praf zilele astea fara acel proxy tutorial nu trageam cu mai mult de 0.3mb/s acum ajunge la 1mb/s. Imbatranesc langa consola in ritmul asta.

  6. #1906 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    RDS

  7. #1907 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu am luat AC 3(12 gb) fara proxy in 25 de min. Trage un cablu in ps3, il iei si apoi il muti pe Vita. Prin wifi nu treci de 3 mega/s
    Bun sfat...asta daca detii si Ps3 si PsV. Sunt totusi oameni care nu pot folosi PS3 pe post de caraus la download...pe motiv ca nu avem Ps3 mie cam in 3 ore mi-a terminat de descarcat tot ce puteam descarca pentru Vita...cum fac sa nu intrerupa downloadul cand intra in stand-by? Sa pot sa trag si eu un somn data viitoare ca vin obosit de la job

  8. #1908 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Azi am facut update la consola, are cineva vreo idee ce contine noul patch?

  9. #1909 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Azi am facut update la consola, are cineva vreo idee ce contine noul patch?
    Cateva pagini in urma s-a discutat...Anti-Aliasing (AA) pe bule, staibiltate mai buna, browserul se misca mai rapid, cateva optiuni noi in meniu.

    PS: Recomand tuturor Killzone Mercenary public beta, e acum pe store !
    E incredibil cum arata, cum se misca si cum se joaca acel joc.

  10. #1910 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Azi am facut update la consola, are cineva vreo idee ce contine noul patch?
    PS Vita system update 2.61 is coming soon, system software stability during use of some features has been improved

  11. #1911 SP
    Member szabi90's Avatar
    System Stability fixed

  12. #1912 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @5:45 - versiune de Vita confirmata?


  13. #1913 SP
    Member Darku's Avatar

  14. #1914 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    E buna initiativa. Am semnat-o si eu

  15. #1915 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Eu nu inteleg petitia asta si dorinta unora de a avea "home console quality games" pe o consola portabila - si am sa incerc sa imi insir ideile:

    Scopul unei console portabile (p.o.r.t.a.b.i.l.e) e da a oferi jocuri "on the go", cand nu esti acasa, cand nu ai ocazia de a sta tolanit pe o canapea in fata unui televizor sau pe scaunul din fata unui cat-de-cat gaming PC, nu ai timp, nu ai o priza / TV la indemana sa legi o consola dedicata.

    Tocmai in aceste situatii, cand am 20-30 de minute de pierdut vremea pe undeva (de ex. asteptand BUS-ul; am o jumatate de ora de pierdut in pauza de masa; astept in masina pana iese nevasta de la servici; ma relaxez dupa o bere si niste mici la padure cu un gameplay scurt inainte sa iau somn la soare etc, situatii de genul) nu as vrea sa imi investesc atentia si concentrarea intr-un joc gen Uncharted, The Last of Us, Bioshock, Mass Effect, The Elder Scrolls, Tomb Raider, God of War etc. (acestea fiind aceste jocuri "console quality", nu?) doar ca sa fiu nevoit sa imi intrerup experienta 10-15-30 de minute mai tarziu.

    Sunt de parere ca astfel de jocuri sunt cel mai bine "traite" pe canapea, in fata unui TV imens, sistem de sunet surround etc. unde poti investi ore in sir in joc si unde poti sa "traiesti" cu adevarat experianta pe care jocul incarca sa ti-o ofere.

    Asta ca sa nu mai vorbim battery life...sau care mai e rostul consolei portabila daca stau si ma joc cu ea legata la priza?

    Daca vreau jocuri AAA "console quality"...am consola PS3, Xbox 360, PC-ul etc. pe care pot sa le joc.

    Pe consola portabila vreau jocuri pe care pot sa le joc in reprize mai scurte decat acasa, gen open-play-put away
    Si astea sunt jocurile care le gasesti de ex. pe Android, IOS, Windows phones. Smartphone-urile actuale sunt mai performante decat generatia trecuta de console (PS2, Xbox ...) iar periferice dedicate si solutii de a lega controllere la ele exista dar cine vrea sa joace un joc care se cere jucat 2-3 ore stand cocosat peste un display de 4-5-6 inch?

    Astea sunt doar parerile mele personale, nu trebuie sa se reflecta in asteptarile altora de la o consola portabila.

  16. #1916 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Din ce jocuri are vita pana acuma nu se merita deloc si daca o sa continue asa e foarte trist dupa parerea mea. In primii ani cand a iesit psp a avut destule jocuri bune care nu erau porturi si jocuri indie. Deci petitia e o idee buna numai ca ar trebui semnata poate de vreun milion de utilizatori care detin deja vita si poate sony o sa ii dea importanta.

  17. #1917 SP
    Admin MonkY's Avatar
    gugukalimero: daca s-ar intampla asa cum zici tu, PSV ar deveni un fel de smartphone (fara functia de phone). Si in cazul asta, chiar nu ar mai merita un PSV... nu si-ar mai lua nimeni un PSV doar pentru a avea casual games. Titlurile AAA si exclusivitatile sunt singurele care o salveaza.

  18. #1918 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    gugukalimero: daca s-ar intampla asa cum zici tu, PSV ar deveni un fel de smartphone (fara functia de phone). Si in cazul asta, chiar nu ar mai merita un PSV... nu si-ar mai lua nimeni un PSV doar pentru a avea casual games. Titlurile AAA si exclusivitatile sunt singurele care o salveaza.
    Nu stiu ce sa zic, nu vad multe smartphone-uri cu analog-uri, butoane dedicate, shoulder buttons etc. Iar jocuri precum Grravity Rush, LBP, Guacamelee, Dragon's Crown, Mortal Kombat, Velocity, Raymen (asta poate mai putin dar oricum nu e on par cu varianta de pe smartphones) nu vad de graba pe telefoane.

    Mai repostez odata link-ul de cu cateva pagini in urma, nu e ca si cum Vita ar duce lipsa de jocuri bune si pe viitor, de aceea nu inteleg petitia si dorinta de a avea jocuri "si mai" console quality dacat sunt acuma

    Gamescom 2013 and beyond for the PS Vita - NeoGAF

  19. #1919 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru jocuri "casual" nici nu ai nevoie de analoage sau butoane dedicate. Casual inseamna de la Candy Crush, Cut the Rope, Plants vs Zombies, Angry Birds, Where is My Water pana la Temple Run & Co.

    Culmea este ca tu vrei casual games pe PS Vita, in timp ce pe tablete & smartphones apar din ce in ce mai multe AAA titles, gen Grand Theft Auto, Star Wars KOTOR, XCOM, etc... Repet, Vita mai exista doar datorita titlurilor mari. Daca ar trece brusc numai pe titluri casual, s-ar duce naibii. Mai ales ca un joc casual care pe Android sau iOS costa 0.99 USD, pe PSV il gasesti la 10-15 USD...

    Eu cand ma uit cat costa un card de 32GB pentru PSV, ma iau cu mainile de cap. Nu stiu de ce face Sony chestii d-astea... pt. ca e un card care nu are absolut nimic special.

  20. #1920 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    La partea cu cardurile iti dau 110% dreptate, a absurd ce se intampla.

    Dar referitor la jocuri, sunt de parere ca PS Vita are deja titluri destul de A atat iesite cat si anuntate inca nu inteleg petitia si nemultumirea unora ca nu sunt jocuri de calitate pe PS Vita.

    La partea cu casual games te contrazice Nintendo cu DS/3DS/XL etc. (naiba le mai stie) cu XX milioane de unitati vandute.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 171 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts