Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 171 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #1921 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    La partea cu casual games te contrazice Nintendo cu DS/3DS/XL etc. (naiba le mai stie) cu XX milioane de unitati vandute.
    A nu se confunda casual games cu pokemonismele. Acelea au propriul target (kids) pe care din pacate pentru unii (cum ar fi Sony) si din fericire pentru altii (eu de exp.) PSV nu l-a atins, pentru ca nu are IP-uri de genul asta. Garantez ca daca de maine PSV ar prelua licenta de pokemon, mario & co, s-ar vinde consola de zeci de ori mai bine. Target-ul asta pentru copiii a prins bine la Nintendo. Sony se bazeaza pe "hardcore" stuff pe PSV.

  2. #1922 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Eu sunt de acord cu cererile din petitie, printre care este si unul ce acuza pretul prea mare al cardurilor de memorie, deoarece asa vom motiva developerii sa aiba in atentie si PsV. Subscriu la argumentul lui @MonkY intrucat doar titlurile AAA pot salva si sustine o consola. Am incercat si eu a ma juca in momentele de stand-by pana urma sa fac ceva anume, dar tot mai practic este telefonul ( ex: statie autobuz, metrou, sala de asteptare) pentru ca vita imi para incomoda si atrage mult atentia, lucru care imi displace. Fiecare isi ia o consola portabila raportandu-se la propriul stil de viata.

  3. #1923 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by storm89shadow View Post
    ...dar tot mai practic este telefonul ( ex: statie autobuz, metrou, sala de asteptare) pentru ca vita imi para incomoda si atrage mult atentia, lucru care imi displace.
    Atunci, de ce ti-ai mai luat Vita daca e incomoda si iti displace sa o folosesti in the wild? Din moment ce p'afara folosesti telefonul iar acasa ai consola mama, ce rost isi mai are Vita in viata ta de zi-cu-zi?

    Decat sa stau in casa sa ma joc pe Vita, mai bine ma joc pe PS3

  4. #1924 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Experienta pe vita este diferita, din pct meu de vedere, pentru ca mi se pare mult mai rapid de accesat si pare mai intima atunci cand vreau doar sa ma joc 30 min inainte de somn, de ex. Ps3 ma oboseste cateodata si nu il pot lua dupa mine cand plec cu trenul de exemplu ( la asta ma refeream prin 'propriul stil de viata', eu calatoresc destul de mult si aici intervine psVita).

  5. #1925 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Real Boxing Review | Punk and Lizard PS Vita Universe

    Primul review: 8/10 .
    Acum il cumpar si o sa postez impresii.

    EDIT: Al 2-lea review - 8.5 : http://gamesblip.com/review-REALBOXING.htm

  6. #1926 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Destul de bune notele pentru un port de pe iOS.Asteptam impresile

  7. #1927 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  8. #1928 SP

  9. #1929 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Real Boxing e surprinzator de bun pe Vita .
    L-am jucat doar o ora dar nu regret ca l-am cumparat.
    Copie 100% Fight Night dar e distractiv.

    Si cam astea sunt diferentele dintre versiunea de mobil si cea de Vita:

    Hi All, Indeed the VITA version is more expensive. However the VITA version is not just a simple port of the mobile version. It gives you much more content when compared to the mobile e.g.:
    • New modes/features
    • The multiplayer, online and ad-hoc with a brand new tournament mode/system, exclusive to Vita.
    • Vita specific controls such as tilt and touch controls and Near functionality
    • No in-app purchases, all areans are unlocked
    • Better graphics – the Vita version looks much better with enhanced shaders, lighting, character models
    • The new controls really make the game feel new and different and allows much more depth to the fighting
    The Vita version is the best version of Real Boxing. It has much more content so more customisation options, better enemy AI, more gameplay options (such as multiplayer), better combo system, deeper fighting … We believe it is worth the advertised price. Hope this clarifies.

    Rayman Legends Review ~ PS Vita Hub | Playstation Vita News, PS Vita Blog

    Se pare ca lipsesc 'Invasion Levels' din versiunea de Vita a jocului .
    Dar cel putin este impecabil din punct de vedere grafic: arata la fel de bine ca pe console si ruleaza perfect.


    More Great Games Coming to PlayStation via Third Party Production Team – PlayStation.Blog

    Sony au creat o echipa noua menita sa aduca mai multe jocuri third-party pe Playstation.
    Primul lor proiect a fost Borderlands 2 pe Vita, sper sa fie si mai multe de-acum incolo.

  10. #1930 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai se aude ceva de varianta PSV cu diagonala mai mare... better specs? Cea care in mod normal ar fi trebuit sa se anunte la TGS... Sau, a ramas la nivelul de zvon neconfirmat?

  11. #1931 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Zvonul acela e confirmat ca fals pentru ca sursa citata (ceva ziar din Japonia) nu exista .
    Dar zilele astea am citit asta: PS Vita Wi-Fi Model Suddenly Discontinued on Sony’s Japanese Web Store, New Model Incoming? | DualShockers .
    E posibil sa nu insemne nimic; vom afla in curand.

  12. #1932 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Better specs insemnand 4g,ecran mai mare presupun ca doar nu sunt tampiti sa schimbe si hardware-ul ca cei care detin deja un PSV model mai vechi cred ca s-ar supara putin.

  13. #1933 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    ^De ce crezi ca nu ar face asa ceva,prima generatie de PsP (phat-ul) cum are 32mb ram iar generatiile urmatoare de psp au 64mb ram?


    V-ati cumparat careva PS Vita de pe amazon.co.uk?
    In cazul in care o cumpar noua si se strica cum procedez cu garantia?

  14. #1934 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    New Ubisoft Titles Leaked ~ PS Vita Hub | Playstation Vita News, PS Vita Blog

    A leak regarding some Ubisoft titles may lead to some interesting possible Vita titles in the future. More inside

    A post from Kotaku indicates some cool new upcoming titles from Ubisoft. Check out the titles. Think any of the the titles could be Vita releases? Considering Ubisoft has been pretty good to the Vita (AC Liberation, Rayman Legends), there is hope one ore more could be on our favorite handheld console.

  15. #1935 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Model nou la orizont de PsVita, mai uşor, subţire...

    Ign.com/articles/2013/09/09/sony-reveals-a-new-playstation-vita-model

  16. #1936 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

    • 6 colors
    • 5in LED screen
    • 1GB onboard memory
    • 1 hour more battery life
    • 20% thinner (iirc)
    • Micro-USB standard charger. No more proprietary cable.
    • MSRP ~199.000 yen (around $200) 10/10/13 launch date. Don't think it was confirmed for US.
    • 64GB vita memory card for 10.000 yen (~$100 USD)

    Foarte bine .
    Singurul dezavantaj e ca nu va avea ecran OLED dar si LED e bun.
    Cel putin va avea acelasi pret.

  17. #1937 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    admin: puneti si voi un TEXT nu doar link catre filmuletul de youtube


  18. #1938 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS Vita TV trailer

  19. #1939 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    6 colors -> fara a ma lega direct de culori...noul design face consola sa arate ca o jucarioara pt copii, ceea ce mi se pare stupid pt ca se presupune ca e o consola pt gamerii maturi

    5in LED screen - > nu este LED ci LCD, ceea ce este un downgrade major de la vechiul model, OLED/LED nici nu se compara cu LCD-ul, jocurile probabil vor arata mai prost

    1GB onboard memory -> din cate am inteles pt ei onboard inseamna ca iti dau un card de 1 gb...

    1 hour more battery life -> bun, chiar se intampla sa fie momente in care mi se pare ca se descarca cam repede

    20% thinner (iirc) -> bun, in unele momente chiar devenea inconfortabila greutatea si pozitia in care tineam consola

    Micro-USB standard charger. No more proprietary cable. -> asta e probabil cea mai buna noutate sa le ia naiba de cabluri proprietare

    MSRP ~199.000 yen (around $200) 10/10/13 launch date. Don't think it was confirmed for US. -> totusi cred ca puteau sa-l faca in jur de 150$ pe asta...

    64GB vita memory card for 10.000 yen (~$100 USD) -> ma bucur ca baga si card de 64 gb, dar sa coste jumate din pretul consolei e prea de tot...trebuiau sa faca cum au facut si cu cablul proprietar...trebuia sa bage micro-sd...eh, poate in seria 3000

    Pana la urma pt mn, care deja am un vita, nu prea ma face sa vreau acest upgrade. Totusi, daca castig la loto sau o sa am multi bani si n-o sa am ce face cu ei, probabil o sa o cumpar si pe asta, dar o s-o pastrez si pe cea veche.

    PS Vita TV nu face parte dintr-o categorie care ma pasioneaza...dar remote play-ul cu ps4 pare o functie interesanta. Oricum mie imi pare mult peste ce ofera google sau apple.

  20. #1940 SP
    Member szabi90's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 171 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts