Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 52

Thread: Clubul PlayStation TV - PS TV

  1. #21 SP
    Banned Templier's Avatar

  2. #22 SP
    Member eastbason's Avatar
    Ii asteptam pe cei care au cumparat PS Tv sa vina aici cu un mic review. Sunt foarte curios

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In caz ca exista doritori, a aparut si pe eMag, in stoc: Sony Playstation TV - 439.99 RON. Din cate vad, are si coduri pentru 3 jocuri: Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra & OlliOlli.
    Attached Images Attached Images playstation_tv_1.jpg playstation_tv_2.jpg playstation_tv_3.jpg playstation_tv_4.jpg playstation_tv_5.jpg

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sariti acum, cat inca mai e la super oferta: 299 RON!

    ---------- Post added 11-03-2015 at 15:08 ----------

    Wow... record din partea emag. Comandat azi dimineata, ajuns acum la usa. Bravos, ce pot sa spun? O sa-i fac un mic review dupa ce reusesc sa-l instalez.

  5. #25 SP
    Member eastbason's Avatar
    Pana acum am incercat Killzone si Borderlands 2. Nu e rau! Mi se pare ca se agata putin in Borderlands....dar poate doar mi se pare! Mai testam si vedem...

  6. #26 SP
    Banned Templier's Avatar

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu uitati ca jucaria nu are decat 1GB de storage... deci va trebuie si un minim de genul asta: Card de memorie SONY PS Vita 8GB - 80 RON. De 16GB nu prea se gasesc pe la noi, iar pe 32GB si 64GB dati o avere (probabil costa de 5 ori cat PS TV-ul).

    Also, tineti cont de faptul ca nu merg toate jocurile de PS Vita! Si faptul ca va trebuie neaparat un DS3 sau un DS4 (nu vine in pachet).

  8. #28 SP
    Banned Templier's Avatar
    dpmdv e ok.am un card de 8 G cu tot cu jocuri pe el pt ca am primit cadou un card de 32 G pt Vita. e bine ca merge si cu DS3

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat ca nu stie 1080p, doar 1080i (upscale, desigur). Am pus Resogun pe TV-ul de 55" si arata de-ti vine sa-ti bagi degetele in ochi. Parca era un joc de Spectrum. In schimb, am pus Muramasa Rebirth si arata chiar foarte OK. Astept si eu card-ul de 8GB, sa pot sa pun ceva jocuri mai mari... de cel din Vita nu ma ating

  10. #30 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Am cumparat si eu 1 buc. astazi.
    Nu ma asteptam sa fie atat de micut device-ul.
    Ca parte buna as evidentia ca am putut activa codul pt cele 3 jocuri gratuite pe contul de Romania.
    Uitati aici o lista cu jocurile compatibile List Of PlayStation TV Compatible Games | Vita Player – the one-stop resource for PS Vita owners

  11. #31 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    La pretul asta parca l-as cumpara si eu, insa nu cred ca mai are rost din moment ce detin deja o consola PS Vita. Cei care l-ati cumparat deja, ce parare aveti?

  12. #32 SP
    Banned Templier's Avatar
    si eu am psv dar la pretul asta merita, in plus poti juca remote play cu PS4

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    La pretul asta parca l-as cumpara si eu, insa nu cred ca mai are rost din moment ce detin deja o consola PS Vita.
    Eu l-am luat tocmai pentru ca detin un PSV... N-am inteles niciodata de ce Sony a facut magaria de a renunta la un port video (sau macar puteau pune o optiune de streaming). Si vreau sa ma joc pe ecran mare, tolanit in pat, nu incercand sa disting ce se intampla pe ecranul de 5"... care e superb pe drum, insa in casa e useless. Parerea mea, hac!

  14. #34 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by dragosbc View Post
    a incercat cineva play station tv ?se justifica ?
    eu am ps4 in alta camera si -as folosi pt streaming


    Se pot juca si jocuri de PS Vita, bagand cardul de joc in slotul PS TV-ului.

  15. #35 SP
    Member lucas22010's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Se pot juca si jocuri de PS Vita, bagand cardul de joc in slotul PS TV-ului.
    si cum joci, cu controlerul de ps4? de psvita nu mai e nevoie?

  16. #36 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by lucas22010 View Post
    si cum joci, cu controlerul de ps4?


    Da, sau de PS3. Nu mai ai nevoie de PS Vita. Practic, PS TV e un PS Vita legat la TV.

  17. #37 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, dar jocurile care folosesc touch-screen-ul sau touchpad-ul de pe spatele PSV nu funcționează toate

  18. #38 SP
    Member lucas22010's Avatar
    l-am luat si eu, acum sa vedem ce poate. sunt curios daca se poate face si altceva decat remote pt ps4, si daca poti sa joci jocuri de psvita cumparate de pe store sau cross-buy cu ps3/ps4

  19. #39 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar

    Playstation TV

    Desi stiu ca au mai fost discutii cu acest subiect, nu am gasit topicul dedicat acestui device, care de ceva timp este inclus in promotiile locale.

    Putem posta diverse link-uri care sa faca referire la features and so on, dar pe mine unul m-ar interesa daca sunt oameni care au si folosesc asa ceva in mod curent. Ar fi interesant de stiut cum se comporta jocurile de PS4, cele de Vita si daca streaming-ul video local sau online functioneaza ok (ce aplicatii gen HBOGO, Plex, Netflix functioneaza etc).
    Attached Images Attached Images xl-2014-playstation-tv-1.jpg

  20. #40 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu mi-am cumparat PSTV insa spre rusinea mea nu am apucat sa ma ocup de el pana acum...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts