Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 133 of 220 FirstFirst ... 33 83 123 131 132 133 134 135 143 183 ... LastLast
Results 2,641 to 2,660 of 4382

Thread: ConsoleGames FIFA Championship for PlayStation 3

  1. #2641 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    Spike ( NewCastle ) - DonLuLu ( Santos ) 1-2
    DonLuLu ( Santos) - Spike ( NewCastle ) 1-1

    ---------- Post added 08-05-2012 at 11:29 AM ----------

    meciurile au fost jucat in finala cupei

  2. #2642 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by DonLuLu View Post
    Spike ( NewCastle ) - DonLuLu ( Santos ) 1-2
    DonLuLu ( Santos) - Spike ( NewCastle ) 1-1

    ---------- Post added 08-05-2012 at 11:29 AM ----------

    meciurile au fost jucat in finala cupei
    DonLuLu, vezi ca ai jucat de 5 ori cu Santos. Verifica si tu, vezi daca am dreptate.
    Cisse verifica si la tine... imi iese ca ai jucat de 5 ori cu Milan.

    Daca am dreptate urmatoarele meciuri isi schimba rezultatul:
    Spike ( NewCastle ) - DonLuLu ( Santos ) 1-2
    DonLuLu ( Santos) - Spike ( NewCastle ) 0-3

    si

    campionat liga 2
    balasadaniel41 (sao paulo) - cisse (ath. bilbao) 2-0
    cisse(milan) - balasadaniel41(Tottenham Hotspur) 0-3

  3. #2643 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    )) hai bai frate sa fim seriosi ....io nici nu am stiut ca are vreo legatura campionatu cu cupa...si cand dai sa joci cu repsectivu nu stai sa deschizi laptopu sa vezi de cate ori ajucat cu echipa aia.ce caterinca ))

    ---------- Post added 08-05-2012 at 01:15 PM ----------

    in cel mai rau caz se repeta nici de cum sa pierd meciu

  4. #2644 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by DonLuLu View Post
    )) hai bai frate sa fim seriosi ....io nici nu am stiut ca are vreo legatura campionatu cu cupa...si cand dai sa joci cu repsectivu nu stai sa deschizi laptopu sa vezi de cate ori ajucat cu echipa aia.ce caterinca ))

    ---------- Post added 08-05-2012 at 01:15 PM ----------

    in cel mai rau caz se repeta nici de cum sa pierd meciu
    Avem un regulament, care trebuie citit la inceputul sezonului. Daca nu-l citesti nu inseamna cu nu trebuie sa-l respecti.

    B1) Pe durata unui sezon se pot alege orice echipe cu exceptia Barcelonei, echipelor nationale si echipelor custom made.
    B2) O echipa poate fi folosita de maxim 4 ori intr-un sezon, in 4 meciuri de sine statatoare (nu 4 meciuri tur-retur). Folosirea aceleasi echipe de mai mult de 4 ori intr-un sezon, duce la pierderea meciului la masa verde. Prin sezon se intelege atat campionatul cat si cupa.
    B3) Nu pot juca intre ele decat echipe din aceeasi urna valorica. Daca va alegeti de exemplu o echipa din urna 3, adversarul va trebui sa joace tot cu o echipa din urna 3. Daca va alegeti o echipa din urna 3, iar adversarul nu mai are disponibila nici o echipa din urna 3, va trebui sa va reorientati spre o alta echipa dintr-o urna in care adversarul sa aiba si el echipa disponibila.
    B4) Daca unul din jucatori isi alege o echipa care nu corespunde cu regulamentul, oponentul sau va refuza inceperea jocului. Daca meciul se va juca in conditii interzise de regulament, rezultatul nu se va lua in considerare.
    B5) Refuzul de a schimba echipa in cazul in care aceasta este interzisa de regulament se pedepseste cu pierderea meciului la masa verde.
    B6) Gazda isi alege prima echipa si confirma alegerea ei apasand X (Ready) dupa care oaspetele isi va alege o echipa diferita de cea a gazdei si care sa fie acceptata de Regulament.
    B1) - B6) sunt reguli care trebuiesc indeplinite concomitent.
    Daca nu vrei sa-ti bati capul sa vezi de cate ori ai jucat cu o echipa alegi varianta usoara:

    A) Jucati tot sezonul cu o singura echipa la alegere din urna 3-5 fara sa va intereseze de interdictiile si limitarile de la punctul B. Pentru asta trebuie sa imi comunicati decizia inainte de startul sezonului. O data decizia luata, nu se mai poate intervene asupra ei pe durata sezonului respectiv.

  5. #2645 SP
    Member cisse's Avatar
    da am verificat acum si intradevar am jucat de 5 ori cu Milan.
    Si cum orice greseala se plateste...modific acum scorul pe site

  6. #2646 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    pai io de aia am ales santos k am crezut ca e o varianta usoara pt k nici macar nu este in tabelu ala......

    ---------- Post added 08-05-2012 at 02:23 PM ----------

    daca spike e de acord sa castige in maniera asta sa mi spuna

  7. #2647 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by DonLuLu View Post
    pai io de aia am ales santos k am crezut ca e o varianta usoara pt k nici macar nu este in tabelu ala......

    ---------- Post added 08-05-2012 at 02:23 PM ----------

    daca spike e de acord sa castige in maniera asta sa mi spuna
    ... nici acum nu ai citit regulamentul

  8. #2648 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    sincer nu am citit pt k pe mine ma inscris cineva si nu stiam exact ce trebuie sa fac

  9. #2649 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by DonLuLu View Post
    sincer nu am citit pt k pe mine ma inscris cineva si nu stiam exact ce trebuie sa fac
    Ia vezi ce zicea Spike inainte de inceperea campionatului:

    Quote Originally Posted by Spike View Post
    @Tonynho, Venom - echipele fixe se pot alege doar din urnele 3, 4 si 5. mai bine va puneti la punct cu regulamentul ca sa nu pierdeti meciuri la masa verde.

    @mirciulik.6 - comoditatea se plateste.

  10. #2650 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Am rejucat finala pentru ca nu sunt stelist sa ma bucur de victoriile la masa verde

    Spike (Newcastle United) - DonLuLu (Santos) 1-0
    DonLuLu (Manchester City) - Spike (Real Madrid) 0-1

  11. #2651 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    moara mama spike ai jucat precut barcelona-chelsea daca mai aveai o echipa si pe aia o puneai in aparare...ce mai trageai de timp.joc scarbos ai sa mor io

  12. #2652 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    cu ce-am tras de timp man? ca mai mult de 3 secunde nu tineam mingea la portar cand o prindea si o dadeam absolut de fiecare data pe fundasul extrema. nu cred ca ai vazut vreodata timer-ul deasupra portarului.

    a ca nu ma aruncam in atac asta e altceva. aveai echipa foarte bine asezata in teren si nu aveam unde sa pasez. daca tu nu ma atacai si stateai la panda eu ce sa iti fac. nu eram eu cel care sa insist pentru ca aveam scorul de partea mea...

    las ca dealungul timpului am avut eu destul meciuri in care am jcuat ca barcelona si mi-a tras-o adversarul cu un joc precum a lui Chelsea asa cum iti place tie sa zici. sa se mai intoarca si roata

  13. #2653 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    ne inalnim in supercupa sa vezi cum e sa tina una scoru si sa bage toata echipa in poarta

  14. #2654 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    daca iei campionatul sezonul viitor in liga 1 iar eu cupa sau invers imi vei arata. sezonul asta nu ne mai intalnim.

    ---------- Post added 08-05-2012 at 06:42 PM ----------

    De jucat pentru Campionat pana marti 08.05.2012

    Liga 1
    donbassil - micul_
    HotDoc - Kostelinho
    thedeadman14 - asteptau

    Liga 2
    Cisse - Nightcrawl3r
    SilviuGabriel - DonLuLu

    De jucat pentru Campionat pana vineri 11.05.2012

    Liga 1
    Kostelinho - micul_
    asteptau - HotDoc
    dinamovistu2008 - ossaur

    Liga 2
    flllorin - cisse
    Nightcrawl3r - gvingi76

  15. #2655 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    pai io iau campionat acuma iar tu ai castigat cupa si ne auzim in supercupa nu vine asa?

  16. #2656 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    tu ai promovat in liga 1, nu ai luat nici un campionat ; campionatul il poate castiga thedeadman14, HotDoc sau eu.

  17. #2657 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    ))))))))))))) moara regulile ) nemiritat ai luat cupa oricum trebuia sa o iau asta e

    ---------- Post added 08-05-2012 at 04:55 PM ----------

    trebuie sa mai jucam odata k sa fimi chit sa vedem cine e mai bun )

    ---------- Post added 08-05-2012 at 05:15 PM ----------

    SilviuGabriel ( Liverpool ) - DonLuLu ( Bayer Munchen ) 1-8
    DonLuLu ( Arsenal ) - SilviuGabriel ( Liverpool ) 6-0
    Liga 2

  18. #2658 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Etapa 3

    cosming(Real Madrid)-DonLuLu(Tottenham) 1-0 0-3 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)

    Etapa 7

    SilviuGabriel ( Liverpool ) - DonLuLu ( Bayer Munchen ) 1-8 3-0 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)
    DonLuLu ( Arsenal ) - SilviuGabriel ( Liverpool ) 6-0 0-3 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)

    @DonLuLu:
    Ai 1, 5 meciuri tur-retur pierdute la masa verde. Daca mai pierzi un meci in acest mod in dubla cu flllorin esti eliminat din campionat. Ti-am dat un excel cu urnele valorice ale echipelor, tine acolo evidenta echipelor folosite si alege cum trebuie. Ai metodologia de alegere a echipelor scrisa clar in Regulamentul de pe site.
    Teoretic ar trebui sa iti opresc si garantia de 30 de lei pentru pierderea acestor meciuri, dar nu o voi face pentru ca mizez pe faptul ca in cazul tau e vorba de neatentie si nu de neseriozitate. Daca insa in meciurile ci flllorin vei mai persista cu aceeasi greseala iti voi retine garantia.
    Nici unul din meciurile cu SilviuGabriel nu se vor rejuca, pentru ca ai fost atentionat de eroare.

    De jucat pentru Campionat pana marti 08.05.2012

    Liga 1
    donbassil - micul_
    HotDoc - Kostelinho
    thedeadman14 - asteptau

    Liga 2
    Cisse - Nightcrawl3r

    De jucat pentru Campionat pana vineri 11.05.2012

    Liga 1
    Kostelinho - micul_
    asteptau - HotDoc
    dinamovistu2008 - ossaur

    Liga 2
    flllorin - cisse
    Nightcrawl3r - gvingi76

    In aceasta seara DonBassil este cel care va va verifica pe cei din Liga 1 cu deadline daca veti fi pe PSN intre 22:00 si 22:15 (evident daca nu jucati pana atunci). Banuiesc ca il aveti in lista, dar daca nu il aveti sa ii dati add.

  19. #2659 SP
    Member DonLuLu's Avatar
    Fllorin ( B.Dortmund ) DonLuLu ( Valencia ) 1-0
    DonLuLu ( Juventus ) Fllorin ( Fc.Porto ) 3-0
    Liga 2

  20. #2660 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Spike, la al 3-lea meci de ce este neadecvata echipa? El este gazda.
    Si vezi ca la primul meci noul rezultat este 3-0 nu 0-3

    In situatia in care se intalnesc 2 jucatori care au optat pt optiuni diferite privind alegerea echipelor, atunci se va proceda astfel:
    # Daca este gazda jucatorul care a ales optiunea B (cel care nu are echipa fixa), el isi poate alege orice echipa cu conditia sa nu mai fi jucat pana atunci de 4 ori cu ea, adversarul urmand sa joace cu echipa fixa
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Etapa 3

    cosming(Real Madrid)-DonLuLu(Tottenham) 1-0 0-3 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)

    Etapa 7

    SilviuGabriel ( Liverpool ) - DonLuLu ( Bayer Munchen ) 1-8 3-0 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)
    DonLuLu ( Arsenal ) - SilviuGabriel ( Liverpool ) 6-0 0-3 (la masa verde pentru folosirea unei echipe neadecvate)

    @DonLuLu:
    Ai 1, 5 meciuri tur-retur pierdute la masa verde. Daca mai pierzi un meci in acest mod in dubla cu flllorin esti eliminat din campionat. Ti-am dat un excel cu urnele valorice ale echipelor, tine acolo evidenta echipelor folosite si alege cum trebuie. Ai metodologia de alegere a echipelor scrisa clar in Regulamentul de pe site.
    Teoretic ar trebui sa iti opresc si garantia de 30 de lei pentru pierderea acestor meciuri, dar nu o voi face pentru ca mizez pe faptul ca in cazul tau e vorba de neatentie si nu de neseriozitate. Daca insa in meciurile ci flllorin vei mai persista cu aceeasi greseala iti voi retine garantia.
    Nici unul din meciurile cu SilviuGabriel nu se vor rejuca, pentru ca ai fost atentionat de eroare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 133 of 220 FirstFirst ... 33 83 123 131 132 133 134 135 143 183 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 5 ConsoleGames.ro Championship By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 579 Last Post: 29-08-2011, 14:23
  2. Replies: 706 Last Post: 11-07-2011, 13:37
  3. ConsoleGames.ro - Killzone 2 Championship By istrategie in forum Hot Story
    Replies: 797 Last Post: 22-07-2009, 09:15
  4. Replies: 436 Last Post: 02-04-2009, 16:17
  5. Replies: 535 Last Post: 12-12-2008, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts