Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 73 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1443

Thread: Street Fighter 4 - PS3

  1. #1041 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    aaaaaaaaaaaand BACK @ YOU!!!
    Attached Images Attached Images defiance.jpg

  2. #1042 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    Sal..
    Recent mi-am achizitionat si eu SF4 pe PS3 am jucat online de cateva ori dar nu prind o conexiune prea buna... si sincer as vrea sa joc intre noi cei din Romania poate se simte diferenta.

    Nu sunt cine stie ce Hardcore player la SF4, in schimb joc destul de mult pe GGPO xmvs, si Alpha 3 id-ul meu este gohan13 poate am jucat pe acolo. Momentan nu am arcade stick joc la joystick (EPIC BATTLE).
    Cine vrea poate sa dea add la PSN "CyberKer0Sen" ne vedem in joc. Eu am incercat sa dau add la vre-o 2 -3 dintre voi dar se pare ca aveti lista FULL

    Sper ca am postat bine aici daca nu va rog sa-mi atrageti atentia si poate ma indurmati unde sa postez thx.

  3. #1043 SP
    Member cristian77's Avatar
    Welcome Kerosen! Jucator bunicel,va face probleme la unu altu

  4. #1044 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Cuz he's a BOSS and you know it!




    Psycho Brigade� - Store
    "Much of the Psycho Brigade Collection is very limited, because it�s not made for the general Street Fighter consumer� it�s made for the Shadaloo consumer."

    Shadaloo

    **** them shoto's!

    Aaaa era sa uit...si un clip..dedicatie pt Cristi, la sfarsit este un ecran care este deja oarecum wallpaper in PS3-ul lui.



    Fix it

  5. #1045 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    Street Fighter: The Later Years..

    Probabil ca multi dintre voi deja au vazut acest mini show dar pt cei car nu il stiu.. sa il savureze cu placere si sa isi aminteasca de copilarie, pe vremea cand aveau buzunarele goale (ca si in prezent )..si jucau fericiti la un arcade si stigau "Sunt cel mai tare".

    Enjoy

    Part.1



    Part.2



    Part.3



    Part.4



    Mai sunt inca 5 episoade... cine e curios si vrea sa vada sfarsitul le gasiti in continuare...

  6. #1046 SP
    Junior Member sapera's Avatar
    parerea mea este ca e putin cam ciudat jocul.
    Prefer Fight Night Round 4.

  7. #1047 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by sapera View Post
    parerea mea este ca e putin cam ciudat jocul.
    Prefer Fight Night Round 4.
    Ciudatel rau,nu vezi ca toti suntem cam zurlii pe aici . Keep on

    ---------- Post added 29-12-2009 at 02:51 PM ----------

    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Cuz he's a BOSS and you know it!
    Cine?

    ---------- Post added 29-12-2009 at 02:54 PM ----------

    Quote Originally Posted by alecs View Post

    Aaaa era sa uit...si un clip..dedicatie pt Cristi, la sfarsit este un ecran care este deja oarecum wallpaper in PS3-ul lui.

    YouTube - Street Fighter 7- Some things will never change...

    Fix it
    Mersi pentru dedicatie,n-am mai ras demult cu atata poftalol de la un iutub . E pe toane netu',oricum e si de la netcodul lor,la U2 face muuult mai rar disc.O sa incerc sa renunt la wireless si sa trag direct fibra in PS,altceva...

  8. #1048 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by sapera View Post
    parerea mea este ca e putin cam ciudat jocul.
    Prefer Fight Night Round 4.
    Fiecare cu ce-l doare.
    Chiar trebuia sa postezi asta?
    Argumenteaza te rog...altfel, ramai si joaca Bataie Noaptea Runda 4.

    @Cristi - pai Blanka, e un fel de George of the jungle. EVIDENT....sheeesh

  9. #1049 SP
    Junior Member sapera's Avatar
    @ alecs : nu stiu de ce te-ai suparat asa , eu doar mi-am spus parerea despre joc. Nu condam pe nimeni caruia ii place jocul.
    Asa mi se pare jocul ..putin ciudat si nu vreau sa se supere nimeni cand o spun.

  10. #1050 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by sapera View Post
    @ alecs : nu stiu de ce te-ai suparat asa , eu doar mi-am spus parerea despre joc. Nu condam pe nimeni caruia ii place jocul.
    Asa mi se pare jocul ..putin ciudat si nu vreau sa se supere nimeni cand o spun.
    Gandeste-te cum ar fi ca fiecare sa posteze in topicurile dedicate jocurilor care NU ii plac.S-ar crea o debandada totala.Tu iei topicurile jocurilor care nu-ti plac la rand si spui chestia asta?
    Iar postul tau nu are nici un sens, mie imi dai impresia ca ai lipsit de la orele de logica de la clasa a 9-a.(daca ai ajuns la varsta aia).Este ca si cum ai zice: eu nu joc SF4, plec afara sa ma joc fotbal.

    Cand o sa aduci argumente solide bazate pe o experienta mare in compania seriilor de fighting, nimeni nu va comenta, dar cand arunci o vorba aiurea si lipsita de argumente, asemeni unui pustan de 10 ani, e normal ca fanii sa se supere catusi de putin, nu crezi?
    Auzi la el...putin ciudat.Din ce punct de vedere, nene?Cate fighting-uri ai jucat ca sa spui asta?
    Mai si compari cu FNR4 care e TOTAL alt gen.Sau crezi ca fac parte din aceeasi categorie daca pe ecran apar 2 luptatori care-si impart pumni?

    Si, ca sa sumarizez ce vor baietii sa spuna: Daca nu-ti place SF4, NU POSTA AICI!

  11. #1051 SP
    Member andreips3's Avatar
    Nici mie nu-mi place Sf4 intrucat chiar e ciudat. Prefer Shaq Fu oricand!!!


  12. #1052 SP
    Member cristian77's Avatar

  13. #1053 SP
    Member Aquashark's Avatar
    Versiunea PC costa 9 Euro pe Steam.. promotie pentru inca 8 ore.

  14. #1054 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    I'll whip ya head boy!
    rage quitter >_<
    Attached Images Attached Images 0301201.jpg

  15. #1055 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Computer and Video Games tocmai a postat un preview pentru SSFIV.

    Cele mai notabile concluzii ar fi cam acestea:

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    � The game is 'feature-complete' and ready for certification, which means the final feature list has been locked down.

    � Some problems are still being fixed like slowdown on the new stages, animation and lighting glitches.

    � The team is still working on unfinished moves for some of the new cast members.

    � The existing 25 characters apparently haven't been rebalanced yet, they don't have their new moves, damage changes, etc. Also, some existing moves will be tweaked, which was previously confirmed by Ono-san.

    � The article states Sagat will be a little weaker and Vega (Claw) and Guile will be stronger.

    � They mention that there will be selectable Ultra moves, just like in Street Fighter 3 Third Strike.

    � CVG hints at the game shipping in three months (March), but we know from a previous announcement the game will not ship until at least April.

    � The article states the character count in this title will be 35, which is inline with the rumor list, but debunks the "Shadow" character rumor that popped up awhile back.

    � There will be 70 all new cutscenes in Super Street Fighter 4, replacing the old animated sequences.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pending....3 months

  16. #1056 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Super Street Fighter 4 va fi un addon sau va fi un joc standalone ?

  17. #1057 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Super Street Fighter 4 va fi un addon sau va fi un joc standalone ?
    Standalone.

  18. #1058 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Un nou scan din Famitsu confirma ca toate caracterele vor avea cate un nou ultra, alaturi de noi costume alternative (dupa cum se vede in scan)

    Analizand scan-ul doi useri de pe SRK au aflat numele noilor ultra (thx goes to Slash5150 and El_Twelve):

    � Ryu: Metsu Shoryuken - un Shin Shoryuken care va arata mai flashy....Ryu O_O.

    � C. Viper: Burning Dance - air-ultra care loveste adversarul in aer si termina cu un electric chop <> thunder.

    � Cammy: Cammy Quick Combination - este un counter move, cand adversarul ataca tu o sa raspunzi cu un "submission hold combo" <> un fel de grab imo.

    � El Fuerte: El Fuerte Ultra Spark - un grab de la distanta mica, "tortilla proppeler" care va ridica oponentul in aer si va termina cu o priza...care poate fi orice wrestling move.

    Tot din acel scan se pare ca Sagat are al sau Tiger Cannon Ultra si Chun-Li al sau Kikosho (Super Fireball.
    Attached Images Attached Images 05_famscan01.jpg

  19. #1059 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Stie cineva cum se vor executa noile ultra-uri, comparativ cu cele vechi?

  20. #1060 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Stie cineva cum se vor executa noile ultra-uri, comparativ cu cele vechi?
    Pai ultra-ul o sa fie selectabil la inceputul partidei.
    Deci input-ul poate fi acelasi ca primul ultra din SFIV, nu trebuie sa fie neaparat diferit.
    De ex la Ryu (vechiul) Shinku Hadoken este df > df + PPP si cred ca noul Shin Shoryuken va fi acelasi df > df + PPP input. (IMO)

    Poate vor fi exceptii de ex la Chun-Li, noul ultra este foarte posibil sa fie <><> + PPP in loc de celalalt din SFIV <><> + KKK deoarece acest nou ultra Kikosho Super Fireball consta intr-un fireball si input-ul pt un fireball la Chun este <> + P.

    Sper ca m-am facut inteles.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 53 of 73 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts