Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce sistem de sunet folositi la PS3 ?

Voters
104. You may not vote on this poll
  • Logitech Z-5500

    23 22.12%
  • Boxele de la TV

    51 49.04%
  • Altul(precizati si numele , va rog)

    31 29.81%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Ce sistem de sunet folositi la PS3(Playstation3) ?

  1. #41 SP
    Junior Member MIKEISON's Avatar
    SONY STR 520B + 4 x SONY SSF 6600 + SONY SAW 3500

  2. #42 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Genius 5000 5.1 insa tanjesc dupa un z5500. Nu ca n-ar ajunge genius-urile ca si putere cat pt calitate si sunet DTS, dolby digital...

  3. #43 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Momentan folosesc boxele de la TV. Am vazut acest sistem de sunet. Poate fi conectat la PS3? Care este calitatea sunetului?

  4. #44 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Si eu tot boxele de la TV, dar am vazut ca multi au conectat sistemul Home Cinema si vreau sa va intreb cum se face? am si eu un 5.1 Home Cinema Panasonic si as vrea sa il conectez la PS3.
    mark'' am vazut ca folosesti boxele Genius 5000 si as vrea sa te intreb cum le ai conectate ca as vrea sa-mi cumpar si eu acele boxe?
    Cam multe intrebari dar momentan imi caut niste boxe pt PS3 si parca nu sunt dispus sa dau 1200Lei pe Z5500

  5. #45 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Daca sistemul are optic in, il conectezi prin cablu optic, daca nu, prin cablul AV care vine cu consola. Eu folosesc a doua metoda si se aude perfect.

  6. #46 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Sistemul nu are optic in, si ma gandeam sa-mi cumpar niste boxe 5.1 logitech x-530 sau genius si sa le conectez prin cablu AV de la consola, dar voi ce ziceti merita? adica se aude 5.1 calitatea este ok? THX

  7. #47 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
    Sistemul nu are optic in, si ma gandeam sa-mi cumpar niste boxe 5.1 logitech x-530 sau genius si sa le conectez prin cablu AV de la consola, dar voi ce ziceti merita? adica se aude 5.1 calitatea este ok? THX
    Iti recomand z5500 .

  8. #48 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Pai as fi luat si eu Z5500 dar sa dau 12mil mai ales ca ma joc pe PS3 doar sambata si duminica si ma intereseaza numai pt sunetul din jocuri nu pentru muzica sau altceva, sincer nu prea cred ca merita 12mil doar pentru asta ...

  9. #49 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Mi-am schimbat si eu boxele adica am trecut de la boxele Tv-ului la Logitech G51 si se aud chiar super ok (mai ales exploziile sau cand trag in Killzone2 se aud super ), are si modul gaming care ajuta in jocuri. Initial vroiam logitech x-530 dar am gasit G51 la promotie la 380Lei si am zis sa profit .

  10. #50 SP
    Member televizor's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
    Mi-am schimbat si eu boxele adica am trecut de la boxele Tv-ului la Logitech G51 si se aud chiar super ok (mai ales exploziile sau cand trag in Killzone2 se aud super ), are si modul gaming care ajuta in jocuri. Initial vroiam logitech x-530 dar am gasit G51 la promotie la 380Lei si am zis sa profit .
    are optic in ca am cautat si nu am reusit sa gasesc ceva despre asta?

  11. #51 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Boxele de la TV deocamdata.

  12. #52 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Quote Originally Posted by televizor View Post
    are optic in ca am cautat si nu am reusit sa gasesc ceva despre asta?
    Nu are optic, doar Z5500 are optic atat(sau doar z5500 am gasit eu cu optic). Ps3-ul il am conectat la TV prin Hdmi iar la boxe prin cablul AV care a venit cu consola.

  13. #53 SP
    Member televizor's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
    Nu are optic, doar Z5500 are optic atat(sau doar z5500 am gasit eu cu optic). Ps3-ul il am conectat la TV prin Hdmi iar la boxe prin cablul AV care a venit cu consola.
    pai si ai sunet surround cu ele? ca stiam ca poti numai prin hdmi sau optic cable. e vreo pierdere la calitate daca ai sau ceva?

  14. #54 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Pai daca ai boxe cu intrare optica banuiesc ca se aud mai ok deci si calitatea este mai mare...
    Cat despre surround nu stiu exact ce sa zic pt ca nici nu le am inca aranjate ok prin camera dar in carte la boxe scrie asa la modul Gaming: "Use this button when you want to create 5.1 surround sound from 2-channel stereo source like music and video game consoles", cert e ca atunci cand selectez gaming se simte diferenta si se aud super ok. Daca ai o cunostinta cu astfel de boxe cel mai bine ar fi sa faci un drum cu PS3-ul si sa le testezi, eu unul sunt multumit mai ales ca am dat 380lei pe ele si sunt super ok la banii astia.

  15. #55 SP
    Member psycho-07's Avatar
    recomand z5500 are si optic

  16. #56 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Si eu recomand z5500 dar daca omul nu e dispus sa dea 10-12milioane pe boxe ... oricum G51 se aud super ok

    ---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:22 PM ----------

    Si cine mai are boxe Logitech G51 pe PS3 poate confirma

  17. #57 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    z5500 sunt mama lor...si acum au si un pret super ok...cand le-am luat pentru pc am dat vreo 25 de milioane..si acu gasesti si cu 12

  18. #58 SP
    Member rappy777's Avatar
    boxele de la combina muzicala sanyo

  19. #59 SP
    Member faby_67's Avatar
    sincer baieti cumparativa z5500 pt ca initial aveam aceeasi parere ca nu folosesc ps3iul decat pt jocuri dar situatia se schimba cand auzi cum se aude prin optic

  20. #60 SP
    just me waches2's Avatar
    si eu folosesc mai nou z5500 ,vreo setare ceva mai speciala din ps3 pt optic ,eu am bifat pe toate disponibile .....!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Problema sunet sistem 2.1 By angloma in forum HiFi
    Replies: 4 Last Post: 16-09-2013, 11:39
  2. Replies: 50 Last Post: 23-03-2012, 23:48
  3. Ce sistem de operare folositi pe PC ? By MonkY in forum Software
    Replies: 26 Last Post: 05-08-2010, 23:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts