Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 221 of 246 FirstFirst ... 121 171 211 219 220 221 222 223 231 ... LastLast
Results 4,401 to 4,420 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #4401 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by bbi View Post
    ti-ai customizat masina? la suspensii,transmisii etc asa incat sa nu depasesti 197hp si 1250kg s-au ai scos timpul asta cu 86GT standard?
    da, am customizat

    ---------- Post added 26-01-2012 at 09:43 PM ----------

    Quote Originally Posted by adicodlea View Post
    cosmin joci cu volan sau controller ?

    da si tu add pe psn : xslvry ptr gt5 , tot din Bv sunt
    te aveam in lista dar erai cam inactiv. te adaug iar.

    Cu un volan. wireless. am scris cu o pagina in urma

  2. #4402 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    Bagamias in forza motorstorm al lor. Ce, daca ala are camera aia exterioara cretina care se inclina incat sa simta idiotii de 10 ani ca "fac racing" trebuie sa o bage neaparat ca update in gran turismo? Pot sa scap cumva de modificarea asta retarda?
    1 warn later: mi-am amintit de ce mi se facea rau in shift si prostreet

    Ai stat cumva blocat vreo 2 zile in nameti? sau ce s-a intamplat? ori forza ori motorstorm ? vezi ca-s 2 jocuri distincte
    Ce camera se inclina la forza motorsport, Angle camera la forza este manuala sau automata prin Kinect...deci?
    Si ce camera are GT5 care se inclina? ca mie nu mi s-a parut ca se inclina vreuna...

    Si acum scuza-ma dar nu prea este frumos din partea ta sa folosesti expresii de genul "idiotii de 10 ani", daca cu ai avea 22 de ani spre exemplu, cum ti s-ar parea daca as face un comentariu vis a vis de un subiect si l-as baga in categoria "idiotilor de 22 de ani"....ti-ar conveni? eu cred ca nu.
    Asa ca spre bunastarea si calmul tau incearca sa te eliberezi inainte de a scrie pe forum.
    bafta

  3. #4403 SP
    Member adicodlea's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    da, am customizat

    ---------- Post added 26-01-2012 at 09:43 PM ----------



    te aveam in lista dar erai cam inactiv. te adaug iar.

    Cu un volan. wireless. am scris cu o pagina in urma
    da , nu prea am avut timp o perioada sa intru , si m-am jucat si mai mult pe xbox .
    poti sa bagi iar

    ce volan ? nu am vazut unde ai scris , cred ca mi-a scapat !
    gata , am gasit , da , se pare ca modelul ala nu prea mai e pe piata

  4. #4404 SP
    Member claudiutk's Avatar
    E de la ultimul update tocmai am luat azi jocul si am dat direct in asta si masina care se teleporteaza vreo 1cm spre interiorul curbei aleator

  5. #4405 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    sincer nu stiu, iar ultimul update este 2.03 si nu se specifica nimic legat de vreo camera..Update Notice (2.03) - News - gran-turismo.com

  6. #4406 SP
    Member claudiutk's Avatar
    http://www.gtplanet.net/forum/showth...236007&page=19
    Se vede doar pe arcade se pare, camera 3rd person. Nu mai e fixa si, in curbe, masina "sare" in lateral 1cm pe tv ca si cum ar fi avut lag mare intr-un joc oarecare online

  7. #4407 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    te referi la "chase cam"...in fine eu unul nu-i vad sensul poate doar asa sa vad in ce masina ma aflu ca poate am uitat...dar in rest camera adevarata de in bumper sau inside cam. dar fiecare cum si cu ce ii place.

    Referitor la postul tau legat de"Forza"...spuneai "Bagamias in forza motorstorm al lor" Ei bine oi fi citit tu pe linkul pe care l-ai pus aici pe forum, insa nea' ala spunea asa "Oh well, back to FM4 and any other game but this one." tradus: " Ei bine, ma voi intoarce la Forza MOtorsport 4 sau la orice alt joc in afara de asta" ...deci saracii TURN10 nu au nicio legatura cu acest tip de camera, ba din contra Nu-l folosesc!

  8. #4408 SP
    Member claudiutk's Avatar
    e clar... 1. sunt paralel cu jocurile auto 2. sunt fanboy 3.abia m-am convins ca parca e mai bine cu noul cam, ca m-am uitat pe youtube la forza 4 si mi se pare bestiala camera 4. am scris motorstorm pentru ca am vandut un motorstorm azi si mi-a ramas in cap 5. am avut un examen si sunt nedormit de ieri dimineata so, sorry for all that
    edit: imi place chase cam-ul pentru ca vreau sa stiu ce se petrece in jur si sa vad unde "calca" rotile din spate, plus admirat masina
    edit2: pe vechiul ps3 fat, aveam salvare cu tot a-spec numai gold, mazda 787, peugeot 908,... (se intelege ideea)... acum, am un slim, dar nu am avut posibilitatea sa imi transfer continutul de pe unul pe altul... deci in fata mea e o salvare aproape goala si din motive zic eu legitime as vrea sa copiez o salvare "terminata" facuta de altul, s-a gasit vreo metoda?

  9. #4409 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Daca vechiul PS3 phat care-l aveai mai este functional poti sa-ti copiezi salvarile pe un USB stick si transfera pe noua consola,daca nu, nu ai cum sa aduci o alta salvare de pe un alt cont decat de pe al tau.

  10. #4410 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu trebuie copiata. Daca dai copy si paste nu va functiona. Trebuie sa faci back-up all data pe un stick sau pe un HDD si apoi pe consola noua sa dai restore data. Doar asa vor functiona salvarile.

  11. #4411 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Consola veche am formatat-o apoi am vandut-o cuiva care s-a deplasat in bucuresti pentru cumparare, nu e posibil.
    Alta intrebare: ma poate ajuta cineva cu niste masini, in special o mazda 787? Cam asta ma pasiona, diverse curse cu ea. Multumesc anticipat (psn clauzzz203)

  12. #4412 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Baieti o intrebare de noob cum pot sa reiau o cursa suspendata din Endurance Mod?

    Stima!

  13. #4413 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pai cand aprinzi jocul te baga direct in cursa,nu-ti mai arata meniul,daca ai dat cancel sau ai iesit din fereastra de continuare a cursei si ai facut altceva prin joc intre timp nu cred ca mai ai salvarea respectiva,ca se salveaza peste cred,nu stiu exact. Eu cand am jucat am dat tot timpul sa continui cursa de unde ramasesem ca miera frica sa nu pierd saveul altfel.

  14. #4414 SP
    bbi
    Junior Member bbi's Avatar
    la Seasonal Events la Time Trial No.28 cel cu toyota 86 GT limitele sunt 1230kg, 197HP. pana aici ok m-am uitat pe save-urile celor de pe primele locuri si am observat ca masiniile lor customizate sunt mai rapide. De exemplu o masina are capota schimbta cu una de carbon care reduce cu 10 kg masina insa masina standard are 1230kg - 10kg ar da 1220 kg si nu iti mai admite sa intri cu ea in cursa.
    plus ca sunt mai sesizabil mai puternice. in linie dreapta ei schimba si a 6 - a viteza pe cand la mine de abia schimba a 4 a.

    Intrebarea mea este urmatoarea: se poate ca masina sa nu respecte cerintele si totusi sa intri cu ea in cursa?

  15. #4415 SP
    Member freezy's Avatar
    Pai ti-ai raspuns singur la intrebare cand ai specificat cuvantul "limitele". Atat timp cat nu depasesti acele limite, poti intra in cursa.

  16. #4416 SP
    Junior Member mihai1's Avatar
    Masina poate suferi multiple modificari, asa cum probabil ai vazut la parts shop. Nu stiu exact cum a scazut greutatea masinii sub limita dar pentru treptele de viteza iti trebuie ultima cutie de viteze. Setezi raportul treptelor mai jos astfel incat beneficiezi de acceleratie mai buna in defavoarea vitezei maxime. Chiar daca este aceeasi masina, diferentele.l sunt uriase. Aerodinamica, piese racing sau stock, cutia de.viteze setata corespunzator, unghiul rotilor, downforce ul, lsd-ul setat corespunzator, etc. cauta pe net tunniguri de circuit si incearca din nou. Scuzati greselile dar.scriu de pe un rahat de telefon :d. Later edit. Referitor la capota, a scazut greuatea in fata si a adaugat balast pe spate, astea pentru a vira mai bine.

  17. #4417 SP
    bbi
    Junior Member bbi's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Pai ti-ai raspuns singur la intrebare cand ai specificat cuvantul "limitele". Atat timp cat nu depasesti acele limite, poti intra in cursa.
    perfect... asta am inteles dar ce ma deranjeaza pe mine
    1. masina standard are 1230kg, deci nu suporta nici o modificare pentru reducerea greutati si cu toate astea cei de pe primele locuri au capota custom care bineintels reduce greutatea cu 5-10kg care automat nu mai are cum sa intre in cursa

    referitor la masiniile lor ca sunt mai rapide este posibil adica chiar asa este cum a spus mihai1 mai sus.

  18. #4418 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    Iti pui capota aia sa scazi 10 kg din botul masinii apoi iti pui 10 kg de balast in centru sau pe spate. Aceeasi greutate dar distributia ei poate face masina mai stabila.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  19. #4419 SP
    bbi
    Junior Member bbi's Avatar
    Quote Originally Posted by jeblond View Post
    Iti pui capota aia sa scazi 10 kg din botul masinii apoi iti pui 10 kg de balast in centru sau pe spate. Aceeasi greutate dar distributia ei poate face masina mai stabila.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
    am inteles. iti trebuie ceva timp sa studiez acest joc. e placut intr-un fel dar in altul destul de enervat. acum depinde de timpul fiecaruia.

  20. #4420 SP
    Member adicodlea's Avatar
    da , si-a pus balast pe spate ptr ca masina e cu tractiune spate si are tendinta sa scape de sub control cand ii dai kickdown !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 221 of 246 FirstFirst ... 121 171 211 219 220 221 222 223 231 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts