Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 50 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #281 SP
    Member MSlv's Avatar
    bateria nu e in consola, ci in memory card.

    Am desfacut 2 memory card-uri la viata mea, unul gri, original, luat cu consola in '98, si unul al unui prieten, verde fosforescent transparent. Cel gri avea o baterie legata la circuit si celalalt nu. S-ar putea sa fie de la bateria din memory card, daca are. Daca nu are, atunci ori e mort, ori s-ar putea sa ai o problema la ps2 (destul de ciudata, daca zici ca memory cardul pt ps2 merge).

    Incearca memory card-ul si cu alt ps2, vezi daca il vede sau poti sa salvezi pe el intr-un joc ps1. Daca functioneaza, mai incearca o data sa introduci memory cardul in consola ta si daca face tot la fel, atunci sigur e o problema cu consola.

  2. #282 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Imi poate explica cineva cum sa copiez salvarile de pe un Stick pe Memory Cardul PS2-ului,am inteles ca trebuie un program pe nume UlaunchElf sau ceva?
    Uite aici.
    Succes.

  3. #283 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    Poll !

    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    bateria nu e in consola, ci in memory card.

    S-ar putea sa fie de la bateria din memory card, daca are. Daca nu are, atunci ori e mort, ori s-ar putea sa ai o problema la ps2.
    Eu spun mai bine sa se faca un poll la thread sa vad daca e mort sau nu....nu de alta, dar in felul asta vad si eu mai bine daca e de la MC, de la Joc, de la consola sau pur si simplu de la Dumnezeu stie de unde.
    Un poll cu 4 variante deci:
    1.e de la MC
    2.de la Joc
    3.de la consola
    4.Dumnezeu stie de unde

    PS: pana se creaza pollul comandat...eu mi-am rupt consola-n 2 !! Am taiat bateria si maine caut alta sa o schimb. Poate sa fie si de la ea....mai stii ?

  4. #284 SP
    Member MSlv's Avatar
    cu placere. alta data...

  5. #285 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    eram asa de bucuros ca am si eu ps2 ... si poc nuj unde am intrat in cv setari am skimbat pe acolo cv si acuma nu merg jocurile pe taota imagine si inainte mergeau... la setari am modificat cv din Color mi se pare in NTSC ma poate ajuta careva va rog frumos?

  6. #286 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai modifica la loc din NTSC in PAL.

  7. #287 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    ii chestia ca nuj cum am intrat acolo... asta ce ai zis tu stiam sa fac si io dak stiam cum sa intru

  8. #288 SP
    Member alalalt's Avatar
    Tine apasat pe triunghi si cerc in momentul in care deschizi consola.

  9. #289 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    Strange PS1 MC's

    Am inlocuit bateria consolei cu una noua, se mentine timpul si data, e ok. Dar MC-ul de PS1 tot nu mi-l vede....din pacate. M-am obisnuit cu ideea, n-am ce face.
    Iar baterii in MC's nu sunt. Poate alte modele sunt cu baterie, ale mele nu au.
    Da....asta e.

  10. #290 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    hmm ms o sa incerc

    ---------- Post added at 09:12 AM ---------- Previous post was at 09:09 AM ----------

    am facut ms mult man

    ---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 09:12 AM ----------

    imi ziceti careva si mie cv jocuri tip fight cv de genu king of fighter,mortal kombat si de astea?sau cv jocuri misto:X:X pls

  11. #291 SP
    Member cloud's Avatar
    hmm. MSlv se referea cu siguranta la bateria MC-ului. oricum daca ai bateria moarta in MC nu-ti pastreaza save-ul, dar de detectat ti-l detecteaza (poate spun eu o prostie). mc-ul original de ps1 are sigur baterie. vezi ca poate ai o clona de card de ps1 si are probleme. incearca-l pe alt ps1/ps2 si vezi daca merge.

  12. #292 SP
    Member MSlv's Avatar
    tekken

  13. #293 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    hmm nu lam jucat poate o sal incerc ms

  14. #294 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @-=Gamer X=-
    Fara discutii despre piraterii, console piratate etc.

  15. #295 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    joaca careva naruto shippuden narutimate accel 2? ca am si io o problema

  16. #296 SP
    Member Outblast's Avatar


    imi ziceti careva si mie cv jocuri tip fight cv de genu king of fighter,mortal kombat si de astea?sau cv jocuri misto:X:X pls[/QUOTE]


    SOUL CALIBUR



  17. #297 SP
    Junior Member Xemy's Avatar
    soul calibur hmm mda am vazut pa you tube cv cred ca sal iau ms mult

  18. #298 SP
    Member Cata25's Avatar
    Tekken 5

  19. #299 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #300 SP
    Junior Member edimora's Avatar
    am gasit un anunt cu PS2 SLIM 770004 - PAL modat : modbochip 760

    nu ma prea pricep la ps asa ca as dori unele pareri. este o consola veche sau mai noua si chipul este de calilate sau ceva ieftin si prost?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 50 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts