Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 50 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #721 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Stie cineva cum pot sa fac un cont PSN pentru Romania?Am incercat sa creez unul dar nu am gasit Romania in lista cu tari.

  2. #722 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    intre fat si slim sunt mai multe dif:
    -pe fat poti sa montezi hard si placa de retea
    -slim are placa de retea incorporata
    -pe fat si slim poti sa bagi usb-uri
    -pe ambele poti sa vezi filme,poze,sa asc muzica etc

    Recomand fat

    ---------- Post added 06-02-2011 at 02:56 PM ----------

    David 9 incearca sa bagi alta tara

  3. #723 SP
    Junior Member Codrut's Avatar
    Vreau sa soft modez singur ps2 si am vazut niste tutoriale care nu sunt grele dar am vazut ca imi trebuie un disk (AR Max, CodeBreaker etc.) ca sa pot sa bootez free mcboot
    Am vazut ca CodeBreakerul se poate pune pe cd dar am inteles ca ps2 nu o sa-l citeasca
    exista metode prin care sa bootez free mcboot fara acel cd si fara alte modificari ?


  4. #724 SP
    Member haimi708's Avatar
    pt a buta UlanchElf:

    1. consola modata (cu modchip, MC sau Swap Magic).
    2. AR Max, CodeBreaker.
    3. Exploit cu unele jocuri originale.

    Daca nu ai nici una din solutiile astea nu poti face nimic.

  5. #725 SP
    Junior Member Codrut's Avatar
    m-am uitat in lista cu jocurile care merg sa faci exploit si am nfs underground 2, ca sa citeasca cd-ul facut de mine trebuie sa acopar acei senzori nu ?

  6. #726 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by andreics96 View Post
    salut. am o problema cu controllerele mele. Nu mai vibreaza nici 1(din 3). Am incercat cu mai multe jocuri si pe alta consola si tot nu vibreaza. Deci va rog imi puteti spune si mie ce problema are???
    Ai putea sa vezi la setari ( la consola ). Poate e dezactivata functia de vibratii. Daca nu asta e , atunci intradevar sau cam dus.

  7. #727 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by bobolac View Post
    Ai putea sa vezi la setari ( la consola ). Poate e dezactivata functia de vibratii. Daca nu asta e , atunci intradevar sau cam dus.
    Nu ai setari in meniul consolei pt vibratiile la controlere (ai optiunea asta in unele jocuri).

    Deci verifica controlerele pe alta consola ce stii sigur ca merge corect sau ia din alta parte alt controler si verifica pe consola ta (ai o problema ori la consola ori la controlere - la consola e o siguranta "responsabila" de asta).

  8. #728 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Salut,am si eu o problema la PS2 cred.Consola este achizitionata din 2007 este un slim 77004-7B made in china,luata la prima mana atunci,modata cu modbo 760 tot in 2007,consola functioneaza perfect doar ca am probleme cu dvd verbatim scrise pe dvd decrypter la 4x,se agata la def jam fight for ny si la fifa street 2 jocuri facute de ea foarte aseamanatoare la grafica,vreau sa spun ca atunci cand ps2 ruleaza jocul def jam/fifa street 2 se agata la sunet si in unele scene nu mai vorbesc caracterele,la mortal kombat armageddon o singura data s-a blocat cand alegeam caracterul asta se intampla numai cu dvd verbatim dvd- in rest nu am nici o problema consola ruleaza perfect jocurile,se comporta normal si nu se aude tare cand ruleaza un joc.Intrebarea mea este ce are dupa simptome ?

  9. #729 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Taitzei View Post
    Salut,am si eu o problema la PS2 cred.Consola este achizitionata din 2007 este un slim 77004-7B made in china,luata la prima mana atunci,modata cu modbo 760 tot in 2007,consola functioneaza perfect doar ca am probleme cu dvd verbatim scrise pe dvd decrypter la 4x,se agata la def jam fight for ny si la fifa street 2 jocuri facute de ea foarte aseamanatoare la grafica,vreau sa spun ca atunci cand ps2 ruleaza jocul def jam/fifa street 2 se agata la sunet si in unele scene nu mai vorbesc caracterele,la mortal kombat armageddon o singura data s-a blocat cand alegeam caracterul asta se intampla numai cu dvd verbatim dvd- in rest nu am nici o problema consola ruleaza perfect jocurile,se comporta normal si nu se aude tare cand ruleaza un joc.Intrebarea mea este ce are dupa simptome ?
    Cele 2 jocuri de care spui tu (DJFNY si FS) sunt jocuri ce solicita foarte mult lentila laser a consolei (si la o consola cu lentila nou se incarca destul de greu acele jocuri). Deci (presupunand ca nu sunt zgariate sau murdare jocurile - eventual cu amprente pe ele) atunci ai praf pe lentila sau uzura la lentila laser (daca nu ai fi scris pe Verbatim cu minus aceste 2 jocuri nu ti-ar fi mers niciunul de loc ...) !

  10. #730 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Mentionez ca jocul Def Jam Fight For NY l-am facut aseara iar FIFA STREET 2 e mai vechi si se misca mai greu ca Def Jam,cum sterg lentila..cu un betisor de ureche imbibat putin in spirt ? Mai am o intrebare,cum pot sa conectez ps2 la monitor obtinand cea mai buna calitate ?

  11. #731 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Am un PlayStation 2 SLIM scph-77004-7B modat cu modbo 760,cum pot sa ma conectez la internet ca sa joc jocuri online ?

  12. #732 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Taitzei View Post
    Mentionez ca jocul Def Jam Fight For NY l-am facut aseara iar FIFA STREET 2 e mai vechi si se misca mai greu ca Def Jam,cum sterg lentila..cu un betisor de ureche imbibat putin in spirt ? Mai am o intrebare,cum pot sa conectez ps2 la monitor obtinand cea mai buna calitate ?
    Da, folosesti un betisor imbibat in spirt si stors bine); la monitor conectezi PS2-ul prin cablu special pt monitor (cablu VGA pt PS2 sau PS3 - vezi aici modelul: VGA CABLE / PS3 HDMI TO DVI CABLE PRET 59 RON - Modchip-Land ).

    Intreaba-l pe donely daca nu are.

  13. #733 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Multumesc,dupa ce sterg lentila jocurile vor rula normal sau macar mai bine ? Sterg exact ca aici :
    ? Si mai am inca o dilema,cum conectez ps2 la net adica sa ma joc online tekken cu altcineva ?

  14. #734 SP
    Member haimi708's Avatar
    In principiu da, dar eu nu iti recomand sa apesi asa tare pe lentila laser (pur si simplu foarte putin apesi si stergi de cateva ori lentila). Pt a juca online jocurile backup e mai complicat (trebuie sa modifici DNAS-ul la joc si inainte de asta trebuie sa faci setarile pt network si sa le salvezi pe MC.

  15. #735 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Am imbibat in spirt un betisor si am sters de vreo 2 ori nu am apasat deloc pe lentila,ramane sa testez si revin daca a functionat .Si inca ceva am god of war 2 de 3-4 gb pe un dvd e pal si s-a blocat la aripilie lui icarus,donely mi-a zis sa iau varianta 9DVD si cica ar functiona 100%,e adevarat ? Revin am testat def jam fight for ny si merge mai prost am procedat exact cum ai zis tu,problema e ca ps2 face de acm 3 ani la fifa street 2 figuri iar def jam l-am luat aseara.Este posibil ca PS2 sa se strice mai rau dupa ce am curatat lentila ?

  16. #736 SP
    Junior Member bibicu2000's Avatar
    vand un ps2 modat cu un card de memorie de 8 mb cu un joystic cu 21 de jocuri (neroriginale) si cu cablurile originale sony 400 ron sau schimb pe un psp pentru contact sunati la 0720288637

  17. #737 SP
    Junior Member andreics96's Avatar

  18. #738 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Daca consola este modata merge sa joci online?Se mai fabrica jocuri noi pentru PS2?

    Ex : Call of Duty - Black Ops

  19. #739 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    eu nu stiam ca pe ps2 se poate juca online?dc gresesc corectati-ma.

    ---------- Post added 16-03-2011 at 10:11 PM ----------

    da m-am informat,se poate,dar modand-o nu te mai poti juca online,la fel ca si ps3.

  20. #740 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    eu nu stiam ca pe ps2 se poate juca online?dc gresesc corectati-ma.

    ---------- Post added 16-03-2011 at 10:11 PM ----------

    da m-am informat,se poate,dar modand-o nu te mai poti juca online,la fel ca si ps3.
    Gresesti, poti juca online si pe o consola modata (doar ca e putin mai dificil, in sensul ca trebuie sa modifici jocurile, respectiv sa le pach-uiesti DNAS-ul).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 50 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts