Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 74 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #181 SP
    Junior Member popcorn43's Avatar
    ce spuneti ca un upgrade la televizor merita de luat si o sistema pentru conectare la digital out?

  2. #182 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Al3x_nike View Post
    Oricum la mine intradevar nu era vorba de lag, sau cel putin nu asa sezsizabil ci acel blur.
    Man, tu ti-ai dezactivat optiunea Motion Plus? Ai asa ceva? Daca da, sa o pui pe off. Nu stiu de ce blur vorbesti dar la mine cand e functia aia activata incepe sa se vada straniu la imagini care se misca rapid. Probabil in game mode e dezactivata si de aia nu observi acel blur.

    ---------- Post added 10-12-2013 at 22:19 ----------

    Quote Originally Posted by popcorn43 View Post
    ce spuneti ca un upgrade la televizor merita de luat si o sistema pentru conectare la digital out?
    Ce tot zici acolo?

  3. #183 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ce tot zici acolo?
    Mie mi-a dat brain damage.

  4. #184 SP
    Junior Member popcorn43's Avatar
    ))) vreau sa imi iau un tv nou pt PS, merita si un home cinema pentru conectarea lui la digital out-ul din PS ? )))

  5. #185 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Prin home cinema vrei sa zici un sitem audio? Pai daca vrei fidelitate audio ia-ti unu, daca iti ajunge ce scoate tv-ul atunci nu-ti lua, simplu.

  6. #186 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Quote Originally Posted by popcorn43 View Post
    ce spuneti ca un upgrade la televizor merita de luat si o sistema pentru conectare la digital out?
    Eu intenționez să-mi iau un soundbar, dacă la asta te referi. Și, da, mi se pare necesar un sistem de sunet adițional dacă vrei sunet măcar ok. E lucru știut că sunetul care iese default din televizoare este mai mult sau mai puțin varză. Prin primăvară urmează să-mi iau; numai bine, până atunci poate îmi vine și mie consola de la emag.

  7. #187 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by popcorn43 View Post
    ))) vreau sa imi iau un tv nou pt PS, merita si un home cinema pentru conectarea lui la digital out-ul din PS ? )))
    Eu am un home cinema 5.1 conectat la TV prin aux (jack 3,5mm-jack 3-5mm). DVD playerul de la Home Cinema nu îl folosesc decât pe post de stație pentru a reda sunetul de pe TV. Eu îl am de câțiva ani și n-am avut ce să fac, iar sistemul audio e foarte bun și nu avea rost să îmi cumpăr altul.
    Dacă vrei să faci treabă bună îți iei un sistem audio 5.1/7.1 + o stație și le conectezi la TV.

  8. #188 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Man, tu ti-ai dezactivat optiunea Motion Plus? Ai asa ceva? Daca da, sa o pui pe off. Nu stiu de ce blur vorbesti dar la mine cand e functia aia activata incepe sa se vada straniu la imagini care se misca rapid. Probabil in game mode e dezactivata si de aia nu observi acel blur.
    Da este dezactivata Motion Plus cat si cealalta Led Plus. Eu pe tv Motion plus il tin activat pe clar se vede foarte bine. Aseara m-am jucat fara game mode on si nu ma deranjat deloc pana in momentele unde este mai multa actiune si iti trebuie o anumita precizie atunci se simte diferent
    a ca poti controla mai rapid si mai bine cu game mode on. Daca ai fifa, nfs sau orice alt joc de actiune testeaza cu game mode off fa tot felul de miscari bruste din controler (stanga dreapta) si apoi activeaza game mode, nu simti nici o diferenta?

  9. #189 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by Da este dezactivata Motion Plus cat si cealalta Led Plus. Eu pe tv Motion plus il tin activat pe clar se vede foarte bine. Aseara m-am jucat fara game mode on si nu ma deranjat deloc pana in momentele unde este mai multa actiune si iti trebuie o anumita precizie atunci se simte diferent
    a ca poti controla mai rapid si mai bine cu game mode on. Daca ai fifa, nfs sau orice alt joc de actiune testeaza cu game mode off fa [B
    tot felul de miscari bruste din controler (stanga dreapta) si apoi activeaza game mode, nu simti nici o diferenta[/B]?
    Acela este input-lag despre care vorbeam.
    Din pacate acela doar cu modul game il poti reduce, cu modul game pe off o sa vezi acea diferenta de care vorbesti tu.

    Aici ai un review despre TV-ul tau:Samsung UE46D7000/ UE40D7000 (D7000) Review
    In game-mode are un lag de 33ms, cu game-mode off are probabil undeva la 90-100ms ceea ce e destul demult de aceea simti tu acel lag la fifa.

  10. #190 SP
    Junior Member vladulike's Avatar
    Salutare,
    M-am uitat si la paginile anterioare dar la bugetul meu nu am vazut nici un fel de recomandare.
    Urmeaza sa-mi iau si eu prima mea consola(ps4 of course) si bineinteles ca trebuie si un tv maricel,frumos, pentru filme dar in special pentru GAMING!
    Bugetul meu este pana in maxim 1500 lei..
    M-am gandit la 1 din astea 2 : Televizor LED Samsung, 80 cm, Full HD 32EH5000 - eMAG.ro sau Televizor LED Samsung, 80 cm, Full HD 32EH5450 - eMAG.ro . Am citit in posturile anterioare ca nush ce lag etc. Cum vi se pare? sau recomandati altceva in bugetul asta? Tin sa precizez ca as prefera sa fie de 80 . Cred ca am fixul asta pentru ca m-am saturat de laptopul de 15 . Multumesc

  11. #191 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cat de real este tabelul (nu am verificat), insa poate va ajuta sa va faceti o idee asupra lag-ului de pe anumite modele de TV-uri:
    Display Lag's Input Lag Database: Best HDTVs & Monitors for Gaming

  12. #192 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Al3x_nike View Post
    Da este dezactivata Motion Plus cat si cealalta Led Plus. Eu pe tv Motion plus il tin activat pe clar se vede foarte bine. Aseara m-am jucat fara game mode on si nu ma deranjat deloc pana in momentele unde este mai multa actiune si iti trebuie o anumita precizie atunci se simte diferent
    a ca poti controla mai rapid si mai bine cu game mode on. Daca ai fifa, nfs sau orice alt joc de actiune testeaza cu game mode off fa tot felul de miscari bruste din controler (stanga dreapta) si apoi activeaza game mode, nu simti nici o diferenta?

    I can't even....

  13. #193 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Am sa fac cand ajung acasa testul de lag cu aparatul foto asa cum a scris cineva aici pe forum sa vad diferenta intre game mode on si game mode off. Oricum pentru cei care se sperie de game mode on, nu se vede deloc rau cu el activat ba chiar mult mai bine decat sa schimbi denumirea portului HDMI in PC insa nu se vede la fel de bine ca si cu el dezactivat unde tv-ul isi aplica el toate filtrele si procesele de imbunatarire a imaginii. Oricum imaginea este asemanatoare, sunt eu prea obsedat de aceste detalii si grafica, mai ales pentru Assasinss Creed Blag Flag, care este o capodopera de joc, niste peisaje incredibile cu o grafica superba (jucat pe ps4).

  14. #194 SP
    Junior Member Banu Claudiu's Avatar
    Eu am luat special pt ps4 un samsung 46F6400 asta vara cu 3400 ron, l-am prins la reducere de la 4800. am citit review'uri si e ok pt gaming .. 200 hz si lag 43ms. mai am de asteptat cateva zile pana vine consola bine ca am rude in spania ca ma apuca februarie dupa romanii nostri

  15. #195 SP
    Banned nurv's Avatar
    Rog analiza la poza asta. In stanga 2 modele de plasma, in dreapta 2 modele de led. Sus 140cm, jos 127cm. Plasma de 127 era VT60, cea de 150 modelul inferior.
    Attached Images Attached Images photo-1.jpg

  16. #196 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Pune VT60-ul pe modul THX Brightroom si compara in jocuri modelele, cum se vede, cum se misca etc.
    Eu am facut asa intre Panasonic VT60 si F8000 de la Samsung si nu ma mai intorc la LED-uri (cel putin cand vine vorba de jucat pe consola, ca la vizionat TV/filme HD acolo e alta discutie).

  17. #197 SP
    Member flightcrank's Avatar
    La vizionat filme tot cu plasma ai sa ramai,este net superioara ledului,dar este mult mai pretentioasa.

  18. #198 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Eu am VT60, sunt f mulțumit de el. Dar încă nu l-am forjat prea tare, aștept consola.

  19. #199 SP
    Junior Member Aceqx's Avatar
    Salut, as dori un sfat pentru achizitionarea unui televizor. Ce ma intereseaza este sa fie de minim 46`, preferabil 50-55`, sa aibe 3d, smart si input lag acceptabil. Acum am un ue40d5003bw la care mi se pare ok input lag-ul. M-am jucat pe un ue55f7080, dar fara game mode se misca aiurea la jocuri, si mai are si efectul de soap opera in 3d care nu am reusit sa il anulez. Bugetul in care ma incadrez este pana in 4000 ron. Ca optiuni la care m-am gandit ar fi urmatoarele: samsung ue46f7080; sony kdl 50w685a; sony kdl 47w805a; lg 55la6208; lg 47la6678 - de dincolo, iar asta e ce am gasit aici: Philips 46pfl4528h/12; lg 47la667s; lg 47la691s; lg 47la660s; Eu m-am gandit la unul din ultimele trei, nu stiu cat de bun este acel philips, am gasit acest review Utilizare TV LG 32LA660S (32LA6608) ca monitor prin HDMI | Claudiu's blog unde zice de lg ca ar avea 30 ms. Din ce am vazut in review-uri, 30ms este acceptabil, iar ochelarii 3d sunt mai ieftini. De asemena ce m-ar interesa mult la smart ar fi redarea flash din browser, daca este posibila(nu am apucat sa testez pe 55f7080). Ce imi recomandati?

  20. #200 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Ce parere aveti de Sony 55W905 ? Vreau sa il cumpar si nu stiu daca diferenta intre el si ce am eu acum ( Samsung 46D700) merita investiti atatia bani.Mai are cineva acest model? Apropo cine vrea tv-ul meu Samsung, il vand aproape la jumatate de pret de cat l-am luat si este inca in garantie (33 ms lag cu modul game activat).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 74 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts