Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 74 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #261 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Sony kdl 905A e ideal pt gaming si are cel mai putin timp de raspuns input lag hdmi

  2. #262 SP
    Junior Member sosodarkan's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    Sony kdl 905A e ideal pt gaming si are cel mai putin timp de raspuns input lag hdmi
    Din pacate este peste bugetul alocat

  3. #263 SP
    Junior Member MoNSTRU_90's Avatar
    salut sunt nou pe site deci nu prea stiu sa umblu pe el si nu am mai avut conturi pe site-uri de genu asta deci daca am scris ceva gresit sa nu sariti pe mine as vrea sa imi cumpar un televizor samsung 40h6400 model 2014 nu confundati cu f6400 mai mult pentru gaming dar si pentru filme si tv cablu si monitor laptop si 3d dar pe primu loc gaming am un ps3 si nu planuiesc sa trec pe un ps4 prea curand este bun ce parere aveti puteti sa imi recomandati ceva daca nu este bun daca este cineva care il are ce parere aveti cum va merge sunteti multumiti de el ceva detalii thanks for answer

  4. #264 SP
    Junior Member MoNSTRU_90's Avatar
    ma ajuta si pe mine cineva? monky sau orcine

  5. #265 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    In primul rand ar trebui sa inveti sa folosesti semnele de punctuatie, iar in al doilea rand ar trebui sa postezi in alta parte, daca tot n-ai de gand sa iti iei PS4. Aici este o are dedicata acestei console, in caz ca stii sa citesti.

  6. #266 SP
    Junior Member MoNSTRU_90's Avatar
    si unde trebue ? am spus mai sus ca nu stiu sa umblu pe site am vazut ca aici scrie de televizor nu neaparat ps4 am citit si mai sunt care au si ps3 daca sti si ai vrea sa ma ajuti mar ajuta foarte mult daca nu spune unde trebue sa poste si nu vreau sa imi spuneti sa imi iau monitor pentru ca vreau televizor

    ---------- Post added 06-10-2014 at 10:45 ----------

    ps4 imi cumpar peste 2 ani 3 ani cand mai apar jocuri pentru el si se mai ieftinesc ma refer si la consola si la jocuri

    ---------- Post added 06-10-2014 at 10:49 ----------

    miam cumparat un ps3 superslim 500gb acum cateva saptamani si dupa ce ma plictisesc de el imi cumpar ps4

  7. #267 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    acum ca se apropie black friday, m-am tot uitat de un TV (mai mare), momentan ma joc pe un monitor de 24...pe primul loc era in preferinte si reviewuri un Panasonic, 4K, singura lui problema e ca avea input lag de 75ms...pentru cei care se joaca online (nu neaparat pe ps4)...cam ce valori de input lag aveti la TV-uri ?

  8. #268 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu cred ca iti doresti un 4k pentru consolele curente. E ca si cum te joci pe un PS2 la un TV Full HD cu un cablu composite. Cel putini, asa mi s-a spus mie.

  9. #269 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu e asa. Am folosit un Xbox One jucand Rise (care din cate stiu e 900p) pe un TV 4K si arata foarte bine. Nu mi s-a parut ca imaginea e redata aiurea si nu e ca si cum ai pune un PS2 pe un TV HD.

    @lilmonkey: Cam asa e la TV-uri, eu insa as cauta ceva sub 50ms, undeva pe la 35ms pentru un TV e foarte ok.

  10. #270 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    da, m-am reorientat catre cateva modele sony (non 4k) cu input lag ~25ms...acum vedem ce o pica si maine prin oferte...

  11. #271 SP
    Junior Member sir_sanjei's Avatar
    Folosește cineva Philips cu ambilight pt gaming?

  12. #272 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Eu va recomand Sony seriaW8,pt gaming,filme.Au oferta acum la Domo Smart TV 3D Full HD Sony 50W815B, 127 cm, USB | Domo
    Calitatea imaginii este superba,(cica ar avea aceasi calitatea a imaginii,ca flagship ul de anul trecut w905) ,are cel mai mic input lag,si la 50'-3200ron e pomana.La banii astia nu gasesti nimic mai bun,cand vine vb de imagine,diagonala.Pt mine singurul minus major al acestiu tv ,este unghiul de vizualizare.

  13. #273 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    flightcrank, ai idee daca si modelele mai mici de 50 sunt ok (ma intereseaza exclusiv ptr gaming pe ps4)? imi poti recomanda ceva? caut sa cumpar un TV si trebuie sa fie max inaltimea cu picior 67.5 (Asta de mai sus are 69.3 - eu am spatiu 70cm unde pot sa il pun)...

  14. #274 SP
    Member flightcrank's Avatar
    nu il poti pune pe perete?,are suport inclus,in felul asta ii elimini standul pe care sta,si castigi 5 cm.

  15. #275 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    e mai complicat, nu il pun pe un perete, e pus pe o biblioteca, sa zicem gen asta, iar spatiul in care ar intra ar fi la fix. eu am acum un TV de 81cm pus pe VESA, doar ca pentru a-l prinde trebuie sa inclin putin si sa ridic TV cand il bag in "slot". Fiind fix la marimea maxima, TV nou nu ar putea intra acolo, n-as avea practic spatiu de manevra.

  16. #276 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Am inteles,tv ul asta are alt sistem de prindere,standul pe care sta este si suport de perete,mai pe seara o sa ti trimit un link sa vezi cum se prinde in perete.Despre varianta de 42' nu stiu prea multe,dar este inferior fata de cel de 50',nu are motion flow,este de 50 Hz,nu sunt 100% sigur de ceea ce ti spun.Ma documentez si iti spun,dar sincer fa un efort si cumpără l pe cel de 50',îl cumperi la pret de 42'.Nu poti scoate raftul de sus si dupa ce bagi tv ul sa l pui la loc?������

  17. #277 SP
    Junior Member catalynu's Avatar
    Un televizor foarte bun la un pret la fel de bun.
    LG 49UB850V (UB850V/ UB8500) Review

  18. #278 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Quote Originally Posted by catalynu View Post
    Un televizor foarte bun la un pret la fel de bun.
    LG 49UB850V (UB850V/ UB8500) Review


    `None of the current batch of 4K Ultra HD TVs is particularly brilliant for playing 720p or 1080p`

  19. #279 SP
    Junior Member catalynu's Avatar
    eu il folosesc cu PS4 si se vede excelent.

  20. #280 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Am inteles,tv ul asta are alt sistem de prindere,standul pe care sta este si suport de perete,mai pe seara o sa ti trimit un link sa vezi cum se prinde in perete.Despre varianta de 42' nu stiu prea multe,dar este inferior fata de cel de 50',nu are motion flow,este de 50 Hz,nu sunt 100% sigur de ceea ce ti spun.Ma documentez si iti spun,dar sincer fa un efort si cumpără l pe cel de 50',Ãl cumperi la pret de 42'.Nu poti scoate raftul de sus si dupa ce bagi tv ul sa l pui la loc?í*½í¸
    l-am luat pe acela si a incaput. am venit acasa, am remasurat, aveam 72cm disponibili si am mers si l-am luat de la domo. montat deja, bagat un destiny pvp- all good, no lag, fara blur la miscari rapide...diseara il calaresc mai mult

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 74 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts