Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #301 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu as merge pe al doilea din simplul motiv ca e mai mare.

  2. #302 SP
    Member b615dub's Avatar
    A mai fi o diferenta pe care am uitat sa o mentionez. Este vorba de Clear Motion Rating, unde valoarea acestuia la H5500 este de 100 iar la H6400 este 400, deci o diferenta semnificanta. Problema consta in faptul ca daca acesta diferenta este cu adevarat sesizabila sau nu.

  3. #303 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Mergi pe H6400.
    Daca vrei diagonala mai mare, vezi ca este la Altex modelul 48H6400 cu reducere de 300 RON, este la 2999 RON.
    Pentru 200 RON diferenta se merita mai mult 48H6400, si doar pentru ca are panelul de 120Hz fata de 60Hz cat are 48H5500 plus ca ai si 3D.
    La 5500 la jocuri o sa vezi o gramada de motion blur din cauza panelului mai slab.
    CMR-ul este mai mult o chestie de marketing asa ca nu te decide in functie de asta.

    Televizor LED Smart Full HD 3D, 121 cm, SAMSUNG UE48H6400 | ALTEX

  4. #304 SP
    Junior Member alex_ciocoiu's Avatar
    Salut. As vrea sa achizitionez un TV 4k, eu m-am orientat catre acesta Televizor LED Smart Ultra HD, 125 cm, SAMSUNG UE50HU6900 | ALTEX

    Singura problema de care ma tem este Clear motion rate-ul care este de 200. Detine cineva acest TV sa poata zice o parere sau puteti sa recomandati un model mai bun. Mentionez ca vreau un 4K, la 48 sau 50 de inch. Multumesc

  5. #305 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    In banii aia pare best-buy!

  6. #306 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe asta am vrut eu sa il cumpar acum o saptamana. Am amanat achizitia insa pana apare ceva mai ok la o suma asemanatoare.

    M-am jucat cu el doar in showroom unde am fost cu un stick cu filme si poze. Mi-a placut cum se vedea, mai ales pozele. Comparativ cu alte 4K la preturi asemanatoare. Mai era un LG 49UB820V la care m-am uitat comparativ si am fost mai convins de Samsung. Am observat insa ca la un unghi de vreo 50 de grade imaginea deja nu mai e cum trebuie, negrul nu e la fel de negru precum la modele mai scumpe, ecranul e shiny pentru unul care teoretic are ceve filtre anti-glare iar cele 31ms timp de raspuns pot fi cam mult pentru gaming. Pe mine nu m-a convins, dar acum depinde si de ce asteptari are fiecare.

  7. #307 SP
    Junior Member alex_ciocoiu's Avatar
    Multumesc de feedback, si eu l-am testat in showroom si dintre toate parea cel mai ok. Vreau sa il folosesc si la gaming tocmai de aceea am zis sa intreb poate il are cineva si ne spune cum este.

  8. #308 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca citesti ceva reviews pe net, o sa observi cum toti spun ca nu e tocmai ok pentru gaming tocmai datorita timpului de raspuns mare. Daca nu e graba e bine sa mai astepti, mereu apare ceva mai nou si mai bun.

  9. #309 SP
    Junior Member alex_ciocoiu's Avatar
    O sa mai astept ca nu e graba. O alta varianta era asta Televizor LED Smart Ultra HD 3D, 121 cm, SAMSUNG UE48HU7500 | ALTEX dar este de 2 ori mai scump

  10. #310 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    cred ca tot ce vine anul asta cu 4k are timp de raspuns mare...

  11. #311 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by alex_ciocoiu View Post
    Salut. As vrea sa achizitionez un TV 4k, eu m-am orientat catre acesta Televizor LED Smart Ultra HD, 125 cm, SAMSUNG UE50HU6900 | ALTEX

    Singura problema de care ma tem este Clear motion rate-ul care este de 200. Detine cineva acest TV sa poata zice o parere sau puteti sa recomandati un model mai bun. Mentionez ca vreau un 4K, la 48 sau 50 de inch. Multumesc
    Este o basina de televizor,ramai pe full hd deocamdata.

  12. #312 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salutari,

    A sosit curierul acum 2 zile cu superbul meu TV LED. Pana la urma am optat pentru un Samsung UE40H5500 si se pare ca am facut alegerea excelenta. De indata ce l-am despachetat si montat in sufragerie m-am bucurat ca am ales unul de 40" si nu de 48" nu de alta dar n-aveam loc. Si sa nu mai zic ca l-am luat si la 1750 RON, fata de 2000 lei cat era la momentul respectiv, deci am facut si economie

    Testat pe cateva jocuri si video 1080p si e o diferenta enorma fata de vechiul meu Samsung LCD 22" Acum imi mai trebuie un stick de 32gb pentru filme.

  13. #313 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Fa streaming de pe pc pt filme,samsung allshare

  14. #314 SP
    Member seven1994's Avatar
    As dori sa achizitionez si eu un tv nou pentru ps4.Ma intereseaza ca sa aiba claritate,culori vii,timp bun de raspuns si ecran cat mai mare.Daca stiti vreunul cam pe la 2000 de lei,orice parere este bine venita.Stiu ca nu prea am ce lua dar in suma asta ma incadrez...
    momenfan folosesc un monitor de gaiming Eizo fs 2333 de 23".Este foarte bun,dar m-am saturat sa stau la jumatate de metru de el

  15. #315 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca la banii astia, sa fie si diagonala cat mai mare... nu te poti incadra decat la un IPS (culori vii si unghiuri bune) de 47": Televizor LED LG, 119 cm, Full HD, 47LB5610. Insa cu siguranta nu e prea rapid. Daca vrei mai rapid (insa nu e IPS), va trebui sa cobori la un 40": Televizor Smart LED Sony, 102cm, Full HD, 40W605.

  16. #316 SP
    Member seven1994's Avatar
    La acestea doua m-am uitat si eu.Stiu ca in banii astia nu pot lua cine stie ce...dar decat plasma mea de 25" care nu este decat hd,cred ca e ok.
    iti multumesc mult pt sugestii.Sa inteleg ca primul este putin mai calotativ dpdv al imaginii iar celalalt mai rapid?

  17. #317 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, la primul ai avantajul unei diagonale mai mari si pentru faptul ca e panou de tip IPS, vei avea unghiuri de vizualizare mult mai bune si culori mai bine redate din orice unghi. Sony (in Game Mode) e mult mai rapid (are mai mic lag-ul), si are 200Hz fata de LG-ul la 100. Acum depinde doar de tine... probabil ca daca ai un PS4 si iti place Sony, vei merge pe Sony

  18. #318 SP
    Member seven1994's Avatar
    Nu sunt un fan al unei firme anume,aleg in functie de ceea ce ofera.As merge pe ecran mare pt ca asta mi-a lipsit.Acum nu stiu daca am unde sa imi fac o idee intre 100 mhz si 200..

  19. #319 SP
    Member Florix09's Avatar
    si trebuie neaparat tv pentru a nu a sta asa aproape de ecran ? eu am monitor asus de 27 si stau la 2 metri si ceva si vad perfect.

  20. #320 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Florix09: 27" de la 2 metri (si ceva), fara suparare... dar pierzi cea mai mare parte a detaliilor fine. Sau ai 20/20 la vedere, pentru care nu pot decat sa te felicit. Altfel, la 27" de la 2m majoritatea nici nu mai vede diferenta intre 720p si 1080p. Eu ma pot lauda cu vedere buna (as spune 15/20) si nu-mi ajunge monitorul de 30" de la 1m, asa cum as vrea mai mare de 55" pentru distanta de 2.5m. Gasesti si niste grafice pe net cu diagonala si distanta optima (in functie de rezolutie), si o sa vezi ca 27" la 2m e sub orice limita minima (pentru 2m si ceva).

    seven1994: atunci mergi pe diagonala cat mai mare si nu regreta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts