Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 74 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #241 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Pe langa optiunea de "Game" da off la toate setarile legate de motion si HD.

  2. #242 SP
    Junior Member Alex1234's Avatar
    daca vreti ceva ieftin su bun recomand un LG full hd - 3D, 81 cm luat cu 1300 lei in oferta

  3. #243 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    A venit momentu sa fac un upgrade la tv . Momentan am un LCD 32' 1008p. Vreau sa fac trecerea la led.Ce recomandari ati putea sa imi dati , la ce ar trebui sa ma uit .Dispun de un buget de 2300 lei.

    ---------- Post added 21-04-2014 at 15:24 ----------

    Televizor Smart 3D LED Samsung 40F6400, 101 cm, Full HD - eMAG.ro

  4. #244 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am cumpărat un LG 42LN5400, mi se pare ok la cât am dat pe el 1520 ron, singura problemă este display-ul lucios, deşi am jaluzele, pe timpul zilei când bate lumina se reflectă în display, sunetul este super ok.

  5. #245 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ala ce l-am pus eu in link , ce parere ai despre el!! combo PS4.

  6. #246 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Ala ce l-am pus eu in link , ce parere ai despre el!! combo PS4.
    Este foarte bun TV, după buget, dacă ai bani, pe mine nu mă atrage smart-ul, nu îmi vine să dau câteva milioane în plus pt. net pe tv pe care nu îl voi folosi, dar cum spus, nu este o alegere rea.

  7. #247 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu recomand sa-ti iei un TV cu 3D pasiv.

  8. #248 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ocazia asta sa aflam si ce marca preferati: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...onsole-gaming/

  9. #249 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma baieti, cum stati cu glare-ul pe timp de zi? Plasmele stau prost la treaba asta, iar eu am doua. Am observat insa ca nici LCD-ul nu e cu mult mai bun, sau cel putin nu al meu. Mie imi bate lumina direct in ecran, iar ziua nu pot folosi plasmele. Ma vad pe mine si geamul si atat. Indiferent de nivelul de luminozitate sau alte alea. Sunt curios daca ceilalti cu LED sau LCD (al meu fiind mai vechi) aveti probleme de genul asta. Sau poate stati cu staniol pe geamuri

  10. #250 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cred că toată lumea are problema asta, nu ştiu de ce se fac cu display-uri lucioase, mi se pare o prostie, caută cu display mat, trebuie să existe, al meu LG 42LN5400 este lucios.

  11. #251 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Am un Philips 32PFL6007H/12 LED. Nu e chiar asa de rau cum zici tu ca e la plasma dar daca bate lumina e mai greu quick fix: draperii

  12. #252 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu e mare diferenta cu draperii sau fara la plasme. Si noaptea cu o lumina mai puternica poti avea o reflexie de toata frumusetea. Pe LCD am observat ca e mai ok, dar nu au acelasi nivel de negru si nici unghiurile de vizibilitate nu sunt la fel de bune. Sau ma rog, ziua pe plasma nu se vede nimic, asa ca avantajele incep sa dispara si pe mine sa ma enerveze

  13. #253 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Pai bine zici , nu cred ca isi are rostu un smart tv , mai ales daca stiu ca nu il voi folosi pentru browse internet.Un moft in plus niste banuti scosi din buzunar .

  14. #254 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ma baieti, cum stati cu glare-ul pe timp de zi? Plasmele stau prost la treaba asta, iar eu am doua. Am observat insa ca nici LCD-ul nu e cu mult mai bun, sau cel putin nu al meu. Mie imi bate lumina direct in ecran, iar ziua nu pot folosi plasmele. Ma vad pe mine si geamul si atat. Indiferent de nivelul de luminozitate sau alte alea. Sunt curios daca ceilalti cu LED sau LCD (al meu fiind mai vechi) aveti probleme de genul asta. Sau poate stati cu staniol pe geamuri
    Eu am un Samsung UE46F8000 al carui ecran pare realizat din sticla. Peretele pe care este asezat este perpendicular pe cel cu ferestrele, deci nu primeste lumina directa, insa eu am ferestrele spre sud ceea ce inseamna o camera scaldata in lumina de la 11 pana pe la 4. Ideea este ca ecranul e atat de luminos incat pur si simplu nu bag de seama si nu tin niciodata backlight-ul la o valoare mai mare de 50% (adica 10 din 20).

    Din experienta mea cu tot felul de televizoare si tot felul de amplasari este mai importanta iluminarea panoului decat amplasarea (sigur, afara de cazul in care nu il tii pur si simplu opus unei surse directe de iluminare). Eu mai am prin casa si un Samsung c650 (ccfl, ecran mat) pe care-l tineam la un moment dat in apropierea unei ferestre) si ziua pur si simplu nu vedeam aproape nimic la el.

  15. #255 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Televizor LED 3D Full HD SHARP Aquos LC-39LE652V, 98 cm, negru | ALTEX sau asta ? trebuie sa ma decid pana sambata viitoare.

  16. #256 SP
    Member florent's Avatar
    Exista vreun televizor atat de destept incat sa faca streaming imaginii catre un laptop / tableta ? Caut o solutie sa scot imaginea din PS3 in laptop

  17. #257 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Exista vreun televizor atat de destept incat sa faca streaming imaginii catre un laptop / tableta ? Caut o solutie sa scot imaginea din PS3 in laptop
    Un exemplu ar fi tv-urile Samsung din seria F8000, insa acestea fac streaming doar pentru canalele tv si pentru sursele analogice, nu functioneaza pentru conexiunile hdmi, iar aplicatia care-ti permite asta este disponibila doar pentru iOS (deci iPad/ iPhone). Personal n-am conectat niciun device la o conexiune analogica, am folosit-o doar pentru canalele tv iar delay-ul intre imaginea canalului de pe tv si cea de pe tableta este de cateva secunde. N-am niciun motiv sa cred ca delay-ul dintre o sursa analogica si aplicatie ar fi mai mic, ceea o face improprie pentru gaming, iar pentru captura exista o solutie mult mai ieftina, aceea a unui splitter hdmi. Hope it helps.

  18. #258 SP
    Junior Member sosodarkan's Avatar
    Salutare.Ce tv imi recomandati pt ps3 pana in 4500 Ron?De preferinta diagonala sa fie cat mai mare posibil in acesti bani.Multumesc

  19. #259 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am LG 55LA660s. Cred ca gasesti si putin mai ieftin de 4500 acum. Sunt multumit mai de tot la el si recomand f mult pt 3D. Eu il folosesc la PS4, nu la PS3.

  20. #260 SP
    Junior Member sosodarkan's Avatar
    Am inteles ca lg-ul sta prost la partea de jocuri si la contrast.Ma tenteaza modelul nou de la Sony,50w815,pe avforum si trustreview am vazut ca il lauda mult(acolo e vorba de modelul 50w829,care am inteles ca e cam acelasi lucru).Incerc sa gasesc cel mai bun tv posibil in acesti bani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 74 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts