Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 107

Thread: Recomandari TV

  1. #21 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Salut. Vezi ca Panasonic a prezentat noua gama 2104 pentru entry-level. Deci ar trebui sa te incadrezi in pret.Problema este ca nu stiu exact cand vor fi la noi in magazine. Din ce am citit sunt toate IPS. Acum depinde si cat vrei sa astepti :

  2. #22 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu stiam unde sa postez asa ca scriu aici, tocmai am descoperit ca am un pixel mort sunt foarte suparat, intrebare e aveti idee daca mi-l schimba la garantie ? Am inteles ca pentru un singur pixel nu se schimba, daca nu cati trebuie sa se mai arda ca sa-l pot duce la garantie ? Tv e cumparat de mai bine de o luna si nu avea nicio problema l-am verificat. Este un samsung f6400

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poti sa încerci, eu stiu ca pt un sg pixel nu il schimba

  4. #24 SP
    Banned cryyo's Avatar
    eu cred ca de la mai mult de 3 se schimba, dar...citeste actele referitoare la garantie, acolo e posibil sa gasesti detalii referitor la treaba asta, adica de la cati pixeli poti invoca inlocuirea.

  5. #25 SP
    Member OxygeN's Avatar
    @AndRewqp Vezi sa nu fie un pixel blocat.
    Pentru cei care vor sa-si achizitioneze un TV si se uita dupa Refresh Rate aveti aici cateva tabele interesante.
    Fake Refresh Rates Conversion: Samsung Clear Motion Rate vs Sony MotionFlow vs LG Motion Clarity Index

  6. #26 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Si cum imi dau seama ? E un pixel verde si daca e blocat, cum il deblochez ?

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndRewqp: incearca una din metodele de aici, dar cu mare grija, sa nu-l zgarii sau sa-l busesti mai rau: 5 Ways to Fix a Stuck Pixel on an LCD Monitor - wikiHow. Asta te va ajuta doar daca vorbim de un pixel blocat, si nu unul defect. Unui pixel defect nu ai ce sa-i faci - decat sa schimbi panoul.

    Este si motivul pt. care recomand sa achizitionati de la magazine care au 30 de zile return la produs, no matter what (gen emag si altex - doar online la altex daca nu ma insel).

    Cat despre partea cu un pixel defect, nu doar ca fiecare producator are propria sa politica, dar unii ofera garantii pt. 1 pixel mort doar la anumite modele/serii. Cel mai bine suni la service si intrebi care e politica pt. problema ta. Dupa care suni la magazinul de unde l-ai cumparat si vezi si acolo. Mai poti avea o sansa la OPC, daca l-ai luat pe persoana fizica...

  8. #28 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Salutare!
    Am cautat un TV pana in 2000 ron care sa aiba diagonala 32 inch (mai mult nu imi permite camera) si m-am hotarat asupra modelului asta : Televizor LED Smart TV Full HD cu diagonala de 80 cm, SONY KDL-32W706BS | ALTEX mi s-a parut cel mai calitativ/dotat din categoria asta de pret/diagonala.
    Ce parere aveti ? Este ok ?

  9. #29 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ti-as recomanda un samsung, face parte din gama nou de tv Televizor LED Smart Full HD 3D, 80 cm, SAMSUNG UE32H6200 | ALTEX

  10. #30 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Hai ca e timpu , si pentru mine sa imi fac un upgrade la televizor, Televizor cu plasma High Definition, 107 cm, PANASONIC TX-P42X60E | ALTEX , acum am un lcd 32 KDLBX420 ( adica de prin generatia lui 2011 cred ). De plasma de la Panasonic ce ziceti ? si pretu e chilipir.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca gata... plasma is dead... nu stiu ce sa spun. Ti-as recomanda ca totusi la banii aceia sa mergi pe un LED. Poate te atrage mai mult asta (desi e un picut mai scump): Televizor LED Smart TV Philips, Full HD, 102 cm, 40PFH4509.

  12. #32 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Monky , multumesc pentru promptitudine , buget maxim 2000 lei , achizitia, vinerea viitoare si daca se poate un link de la altex. Multumesc inca odata.

  13. #33 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Depinde ce iti doresti tu ca acel televizor sa aiba. Eu unul nu sunt fan SMART TV, poate am o mica placere pentru acel 3D, insa nu e exceptional pe televizoare cum il lauda unii.
    Televizor LED Full HD, 102 cm, SONY KDL-40R480 | ALTEX

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Florin85, daca vrei diagonala cat mai mare (46"), mergi pe Televizor LED Smart TV Full HD, 116 cm, SAMSUNG UE46EH5300 - e la 1999 RON (reducere 400 RON).

    Daca vrei ceva mai mic insa cu mai multe functii (si design mai deosebit), mergi pe Televizor LED Full HD Smart, 106 cm, PANASONIC TX-42AS600E. Pret 1999 RON (reducere 800 RON)

    Ca alternativa: Televizor Smart TV LED Full HD, 102 cm, SAMSUNG UE40F5300 - 1999 RON (reducere 500 RON)

    Bafta!

  15. #35 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Dupa sesiuni de stat prin showoorom si testari , m-am hotarat asupra modelului astuia Televizor LED Full HD 3D, Smart TV, webOS, 106 cm, LG 42LB650V + magic remote control care , normal trebuie sa o cumpar separat .

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa-l stapanesti sanatos. La LG trebuie sa-l verifici neaparat de "lanterne" si "backlight bleeding"... sunt renumiti pt. asta. Also, dezactivezi cam tot ce se poate dezactiva cand te joci pe consola... altfel o sa ai o latenta cat casa.

  17. #37 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Monky, poti arunca te rog o privire asupra modelului postat de mine cu ceva timp in urma mai sus?
    Am luat in calcul si varianta lui Andrewqp, dar mai dureaza pana il cumpar(1-2 saptamani) si ma gandesc ca pretul va reveni la normal(2500 lei) si va depasi bugetul pentru tv-ul "de dormitor".

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snoops: desi nu e IPS si nu sta la fel de bine la capitolul Smart (pt. functii complete ti-ar trebui un telefon Xperia), datorita procesarii de imagine care pana acum era pe gama mai scumpa (X Reality PRO) reuseste sa faca niste mici miracole din imagine. Si sta mai bine la capitolul timp de raspuns. E un picut cam scumpicel pt. doar 32"... dar, nu le poti avea pe toate.

    La 2500 RON chiar n-ar merita (acum e la 1799 RON). Vorba aceea, mai pui 300 RON si iei de 42": Televizor LED Full HD Smart, 106 cm, SONY KDL-42W706.

  19. #39 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Va salut baieti!

    Vreau sa trec si eu pe PS4 insa inainte de asta vreau sa-mi schimb TV-ul. Momentan am un LG de 81cm HD-ready de care am fost foarte multumit.
    Acum vreau ceva mai mare, Full HD, LED si Smart. 3D nu ma intereseaza. Am vazut cateva modele cu marimi cuprinse intre 102 si 106cm cu preturi intre 1700-1900LEI. Vreau sa va cer cateva pareri despre aceste televizoare pentru ca mi se par destul de ieftine. Cel mai mult ma intereseaza sa se vada bine jocurile de PS4.

    Va dau si cateva exemple de ce am vazut:

    Televizor LED LG, 106 cm, Full HD, 42LB5500 - eMAG.ro
    Televizor Smart LED LG, 106 cm, Full HD, 42LB5820 - eMAG.ro

    Astea mi-au cam atras atentia, dar mai sunt cateva modele aici: Oferte Televizoare Pret intre 1500 si 2000 Diagonala ecran (cm) 82 - 110 cm - eMAG.ro

    Astept pareri si recomandari. Nu as vrea sa depasesc 1800-1900Lei. Multumesc anticipat.

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    oBL10: Sa fiu sincer, eu mi-as lua TV-ul cu cea mai mare diagonala la banii aceia, si cu specificatii decente (pt. ca nu poti sa le ai pe toate la acel buget). Un exemplu bun ar fi asta: Televizor LED Smart Samsung, 116 cm, Full HD, 46EH5300 - eMAG.ro - 1999 RON. Pentru PS4 setezi modul Game si redenumesti inputul de PS4 cu numele PC, si vei reduce foarte mult din lag-ul de procesare a imaginii. Daca totusi e prea mare diagonala, let us know... si recomandam altceva. Dar sincer, la TV-uri niciodata nu va fi prea mare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari jocuri By erik95 in forum Console Club
    Replies: 53 Last Post: 01-12-2020, 10:26
  2. Recomandari By kiwi2012 in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2012, 09:34
  3. Lcd lg recomandari By Alexinho1337 in forum HiFi
    Replies: 2 Last Post: 13-02-2011, 13:55
  4. Recomandari External HD! By fratila in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 26-02-2010, 17:46
  5. Recomandari Telefoane By Bobby in forum GSM
    Replies: 37 Last Post: 24-04-2009, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts