Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 71 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #181 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    In ce hal isi bat joc de voi cei care dati bacul anul asta inteligentii din minister. Personal mi se pare o mare aberatie impartirea asta, dar nu conteaza parerile amarastenilor de rand, ei au modernizat sistemul de invatamant. Va urez "succesuri", oricum luati toti de la 8.5 in sus la orale. Ideea de baza e sa vorbiti minim 3-4 minute incontinuu, pt ca stimabilele din comisie nu asculta mare lucru. Cand am dat eu oralul la romana una din profesoare ii povestea celeilalte ca a facut o ciorba cu taitei cu o seara in urma si a iesit foarte buna.
    Eu am luat 9 pentru ca imi picase basmul, am turuit ca nebunul dar m-a intrebat ce parere avea Caragiale despre Creanga. N-am stiut asa ca mi-au scazut din nota Poate as fi dat macar cu presupusul dar la asa intrebare am ramas blocat.

    In fine, imi place ca se desacreaza facultati precum Spiru Haret pentru ca sunt fabrici de diplome dar sistemul de BAC se pare ca nu va fi cu mult mai diferit fata de o sesiune la Spiru Haret.

  2. #182 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Si-au batut joc de noi cu oralul asta... competentele iadului.

    Ce naiba? Nu mai ma ajuta la bac la medie? Nu ma ajuta la NIMIC? IREAL! Eh, trecand peste asta, ce d-zeu, doar 3 rezultate? DOAR ATAT? Chit ca invat, chit ca nu, am sanse mari la "superpotent" (asta e alta problema... au niste nume de iti dai palme).

    Acum concret. Ce a facut nenea tricsu? Nu am deschis nici o carte, nici macar nu m-am uitat pe variante. Am facut 2 variante pentru nota la ora de romana, in graba, si ATAT. Ma duc frumos astazi la examen, imi iau un subiect si o ciorna, ma asez si vad ca mai erau 5 colegi in sala. Totul bun. Ma uit la subiect, citesc de 3 ori, mazgalesc ceva pe ciorna si ma plictisesc. Cu 3 colegi inaintea mea, imi atentionez colegii ramasi ca vreau sa merg inaintea lor si ii intreb daca au ceva impotriva, primesc permisiunea sa ma duc in fata. Ma asez pe scaun si ma plictisesc putin. Dupa cateva secunde realizez ca imi e sete si beau putin apaaa... atmosfera era relaxata, nu aveam nici o grija. Atat de relaxat eram ca stateam pe scaun cum stau acasa, nu cum trebuie sa stai in fata unei comisii de examen. BLEAH. Dupa cateva glumite cu profesoara, ma apuc sa citesc cu voce tare textul, intrebarile si raspunsurile. In 4 minute am terminat, am semnat pentru calificativul primit (utilizator experimentat) si am plecat.

    JALNIC. Sincer. De ce mi se pare un mare rahat? Pentru ca din 30 de oameni, doar 2 persoane nu au primit calificativ maxim si asta din cauza unor... ambitii personale. In schimb, am colegi care au invatat pentru competenta asta cateva saptamani bune, au facut meditatii in plus, au facut variante, etc si au luat acelasi calificativ cu o persoana care nu are decat talentul de a abera (eu, mersi mersi, fara aplauze).

    Nu mai bine era sa primim o nota de la 1 la 10 si sa conteze la bac? Dap, exact ca pana acum. Muuult mai bine era asa...

  3. #183 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Scoala noastra draga!
    Attached Images Attached Images pictures-012mod.jpg

  4. #184 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Doamne cati bani o sa cheltui maine pe martisoare.

  5. #185 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Doamne cati bani o sa cheltui maine pe martisoare.
    Nu esti sigurul

  6. #186 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Doamne cati bani o sa cheltui maine pe martisoare.
    Canta si tu in gand :Ma iubeste femeile si iti trece
    Eu nu am mai luat martisoare,le-am luat cate o cutie de bomboane I love milka.

  7. #187 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Maine test la chimie

  8. #188 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Si la mine la fizica...

  9. #189 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu am luat un 8 la mate

  10. #190 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Doamne. Profesoara mea noua de engleza mai mult ma prosteste decat ma invata. Ne-a predat lectia cu If, I Wish, If only, bla bla. Eu stiam chestiile astea dinainte sa le predea ea, si le stiam chiar bine. Dar dupa ce ne-a dat noua lectia nu mai intelegeam nimic. M-a incurcat cu timpii ei si cu subjonctive si *****. Inainte le faceam din instinct si ieseau bine. Acum m-am luat dupa ea si am luat 8 la test. Porcarie. Nici macar nu stie engleza atat de bine. I se incurca limba in gura. Proasta.

  11. #191 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Doamne. Profesoara mea noua de engleza mai mult ma prosteste decat ma invata. Ne-a predat lectia cu If, I Wish, If only, bla bla. Eu stiam chestiile astea dinainte sa le predea ea, si le stiam chiar bine. Dar dupa ce ne-a dat noua lectia nu mai intelegeam nimic. M-a incurcat cu timpii ei si cu subjonctive si *****. Inainte le faceam din instinct si ieseau bine. Acum m-am luat dupa ea si am luat 8 la test. Porcarie. Nici macar nu stie engleza atat de bine. I se incurca limba in gura. Proasta.
    Lasa ca asa e la mine profa de romana, e proasta rau de tot, o uita D-zeu in timp ce vorbeste, se uita pe pereti, uita ce zice , "sufera" de ea in permanenta, in cancelarie sefa catedrei, cea mai buna profa de romana ever, o ia la misto in permanenta, nu ca i-ar fi facut ceva, doar ca ii enerveaza pe toti profesorii si ea doar se ocupa de ea cand o prinde Literatura n-am mai facut de anul trecut.Noi, inainte am avut-o pe sefa catedrei 2 ani si lucram, facea si glume si aveam si note mari, dup-aia a venit "this bit*h" si ne-a tampit de tot, numa note mici pentru nimic...

  12. #192 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Hehe am luat un 10 la muz
    Acum scuzatima gtg to school

  13. #193 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Am luat 10 la civica si 9 la geografie intr-o singura zi .Inca un pas spre PS3.

  14. #194 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Azi avem de la 2:30 ,fac greva profii si ei lucreaza pana la 2:30 , practic nu fac ore yaaaaaaaaahhhoooo!!

  15. #195 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    De 8 martie nu ar trebui sa se faca ore !

    ... si noi facem ore intregi. 6 ore pana la 7:30 !

  16. #196 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Astazi nu am facut ore!Am jucat in sala de sport

  17. #197 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Mda...mai trebuie sa le iei si flori sau ceva...ca dupaia se uita urat la tine...La mine la fizica,m-a scos la tabla,am zis ceva,si mi-a dat 4 .Si la alt coleg de al meu,a zis ACELEASI CHESTI,dar chiar aceleasi si i-a dat 6 ca cica i-a adus o floare de 8 martie .As vrea sa stiu unde sta profa,sa ma duc pe la ea,sa-i curat geamul cu niste oua .

  18. #198 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Acum am ajuns acasa si merg la un concert cu dirigintele la 7:30 incepe si la 9 se termina, am scapat si de lb romana azi

  19. #199 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Acum am ajuns acasa si merg la un concert cu dirigintele la 7:30 incepe si la 9 se termina, am scapat si de lb romana azi
    Stii ca nu e facebook aici, asa-i ?

  20. #200 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    Mda...mai trebuie sa le iei si flori sau ceva...ca dupaia se uita urat la tine...La mine la fizica,m-a scos la tabla,am zis ceva,si mi-a dat 4 .Si la alt coleg de al meu,a zis ACELEASI CHESTI,dar chiar aceleasi si i-a dat 6 ca cica i-a adus o floare de 8 martie .As vrea sa stiu unde sta profa,sa ma duc pe la ea,sa-i curat geamul cu niste oua .
    Ce-mi place mie generatia asta de...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 71 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts