Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 71 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #1161 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    la noi 3/4 din clasa au luat note de 3 si 4 la teza la istorie semestru' trecut fiindca preda atat, dar atat de prost.

    si bineinteles ca nu i-a trecut nicio secunda prin cap ca ar fi cumva vina ei. "de ce n-ati invatat mai ?"

  2. #1162 SP
    Senior Member tray's Avatar

    Discutii generale despre scoala

    Eu zic sa nu mai cauti scuze. Istoria e un subiect care se poate invata acasa.
    Daca profesoara nu iti preda vorbeste cu un prieten de la alt liceu sa iti dea cursurile lui.

  3. #1163 SP
    Member Harilip's Avatar
    pentru liceu, vacanta din primavara, cand este si cat dureaza? gasesc ba ca e de pe 6 aprilie pana pe 14, ba pe 6 pana pe 21

    multumesc de raspuns ! veste nasoala pentru mine

  4. #1164 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Discutii generale despre scoala

    Nu stiu data exacta. Ce stiu sigur e ca avem o singura saptamana. Am fi avut doua,dar a decis Ponta sa nu avem vacanta de vara doar pana in 10 septembrie,ci pana in 17. Astfel,acolo s-a dus una din cele doua saptamani ale vacantei de primavara.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1165 SP
    Member Xristina's Avatar
    Pro-tip: nu mergeti la Calculatoare/Automatica decat daca va atrage domeniul macar acolo un 10%, facultatea aia cere multa rabdare si nervi de otel pentru ca sunt stabilite niste reguli si cam de fiecare data sunt schimbate pe parcursul cursului. Nu este imposibil de terminat facultatea insa ai nevoie de interes si rezistenta psihica.

    Recomandarea mea pentru cei care nu stiu la ce facultate sa dea, sa ii intrebe pe cei care au terminat ce se intampla pe acolo, daca merita, ce pot face dupa, ce sanse de angajare au, etc.

    Bafta!

  6. #1166 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu sunt la automatica si primul semestru e cel mult la fel de greu ca la liceu .
    Anyway, pentru cei ce intra in sesiune: 40 de soluții – Ce faci când nu mai ai « chef » să înveţi în sesiune? | Oraşul Fără Sfârşit

  7. #1167 SP
    Member TheSpider's Avatar
    nu inteleg asta cu vacanta ce *** ne tot freaca atat. anu asta aveti asa anu viitor asa , poate va mai dam asa...de ce nu au lasat vacanta de iarna 4 saptamani sau sa mai bage una la paste sau in vara. da o saptmana vacanta de primavara mi se pare o idiotenie.

  8. #1168 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Pro-tip: nu mergeti la Calculatoare/Automatica decat daca va atrage domeniul macar acolo un 10%, facultatea aia cere multa rabdare si nervi de otel pentru ca sunt stabilite niste reguli si cam de fiecare data sunt schimbate pe parcursul cursului. Nu este imposibil de terminat facultatea insa ai nevoie de interes si rezistenta psihica.

    Recomandarea mea pentru cei care nu stiu la ce facultate sa dea, sa ii intrebe pe cei care au terminat ce se intampla pe acolo, daca merita, ce pot face dupa, ce sanse de angajare au, etc.

    Bafta!
    Nu prea is de acord. Adica da, ii greu da' stiu si oameni care n-au nici o treaba cu facultatea si o terminat-o. Poate cu un an mai tarziu sau poate cu mult pupat in dos de profesori da' in final au o diploma si isi gasesc loc de munca mai usor ca multi altii.
    La partea cu intrebatul eu zic sa intrebati oameni care macar incearca sa fie obiectivi nu cei care tot ce zic ii ca-i prea greu fara nici un fel de argumente

  9. #1169 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    pentru liceu, vacanta din primavara, cand este si cat dureaza? gasesc ba ca e de pe 6 aprilie pana pe 14, ba pe 6 pana pe 21

    multumesc de raspuns ! veste nasoala pentru mine
    Nu inteleg de ce mai exista intrebari de genul asta, din moment ce sunt atatea surse de informare.

    STRUCTURA ANULUI ŞCOLAR 2012 - 2013. Ce trebuie să ştie elevii şi părinţii - MIC GHID: de la clasa pregătitoare la Bacalaureatul din 2013 - Gandul

  10. #1170 SP
    Member Harilip's Avatar
    pentru ca am si precizat ca gasesc aceste 2 variante diferite pe mai multe surse. una de o saptamana, alta de 2. in fine, am aflat de la liceu exact. multumesc

  11. #1171 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Acceptat pana acum la University of Birmingham si Manchester (8,50 la bac)

  12. #1172 SP
    Member TheSpider's Avatar
    ai terminat liceul?

  13. #1173 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

    Discutii generale despre scoala

    Inca nu, la vara dau bacul

  14. #1174 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Am primit oferte si de la Nottingham si Exeter Sunt surprins totusi ca Nottingham imi cere 7,50 la bac


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1175 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic totusi sa alegi o facultate mai mare si de preferat dintr-un oras mai mare. Doar nu pleci din Bucuresti sa stai intr-un sat de 10.000 de oameni.

  16. #1176 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Pai o sa trec nottingham ca second choice si birmingham / manchester ca firm choice

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1177 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Careva pe la Drept pe aici...As vrea sa urmez aceasta facultate si as dori sa stiu cum e

  18. #1178 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by SIEGE15 View Post
    Careva pe la Drept pe aici...As vrea sa urmez aceasta facultate si as dori sa stiu cum e
    Foate grea.

  19. #1179 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Mda, too bad, vroiam bucatar dar parintii din ziua de azi nu te asculta

  20. #1180 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Am auzit ca la automatica se da admitere din fizica...este adevarat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 71 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts