Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 158 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1441 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    o intrebare scurta dar te rog raspunde-mi sincer, ai fost ieri la vot? nu ma intereseaza ce ai votat
    Da omule, chit ca sunt in tara straina, si am pierdut doua ore pana la ambasada, si acolo toti s-au purtat execrabil cu mine, am fost la vot. Initial am zis ca nu ma duc. Dar cand l-am vazut si pe Basescu ce vorbeste, mai ales in ultima saptamana, am zis ca am sa votez. Nu am avut ce sa aleg, DA sau NU, asa ca l-am invalidat.

  2. #1442 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    a stat sub pat ma....si tudyniuz..nu te fac eu in toate feluriile..ci Basescu
    sper ca nu o sa fie cenzurat postul lui paul de mai sus, conform dex nu e numic vulgar

    M�IE s. v. gură.
    m�ie s.f. (reg. argotic) gură; (�n expr.) a duce cu muia = a amăgi, a �nșela, a duce cu vorba.

  3. #1443 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    eu cu astia o sa votez, cam asta meritam pt ca am fost prea buni cu ungurii din romania
    Attached Images Attached Images image-2008-05-29-3116574-41-afise.jpg

  4. #1444 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    sper ca nu o sa fie cenzurat postul lui paul de mai sus, conform dex nu e numic vulgar

    M�IE s. v. gură.
    m�ie s.f. (reg. argotic) gură; (�n expr.) a duce cu muia = a amăgi, a �nșela, a duce cu vorba.
    de ce sa fie cenzurat?si conform CNA-ului daca un citat pe care il citesti contine un cuvant vulgar nu e nicio problema...

    la un populatie de rahat(nu popor) un presedinte maro...

    oricum nu se intoarce la Cotroceni..asta e clar..

    a fost o situatie penibila...basistii trebuiau sa vina la vot ca sa cada Basescu...what ?

  5. #1445 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    UDMR= uniunea democrata a mortilor din romania, in rest my two cents from botswana pt unguri
    Attached Images Attached Images bwp.jpg

  6. #1446 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Propun schimbarea topicului in "Tara arde si baba se piaptana". Cum de va jigniti cand aici ar trebui sa se discute despre altceva. Fiecare om are dreptul la o parere si ar trebui respectata oricat de divina sau tampita ar fi aceasta. Omul este minunat prin complexitatea sa

  7. #1447 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK guys... lucrurile au mers prea departe. Sorry, dar chiar nu are rost ca mizeria din viata politica sa se transfere si la noi pe forum. Aici suntem intre consolisti, amici, prieteni... nu in Parlament sau Guvern. Poate acolo se permit astfel de atacuri, injurii, cuvinte obscene. Aici insa nu-si au rostul. So, pana se calmeaza spiritele... thread closed.

    Cu aceasta ocazie, aveti raspunsul (retoric) la intrebarea din titlul threadului: Ce fel de tara este Romania? Da, acest fel de tara!

    P.S. A nu se uita ca totusi Romania nu inseamna doar politica!


  8. #1448 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    OK guys... lucrurile au mers prea departe. Sorry, dar chiar nu are rost ca mizeria din viata politica sa se transfere si la noi pe forum. Aici suntem intre consolisti, amici, prieteni... nu in Parlament sau Guvern. Poate acolo se permit astfel de atacuri, injurii, cuvinte obscene. Aici insa nu-si au rostul. So, pana se calmeaza spiritele... thread closed.

    Cu aceasta ocazie, aveti raspunsul (retoric) la intrebarea din titlul threadului: Ce fel de tara este Romania? Da, acest fel de tara!

    P.S. A nu se uita ca totusi Romania nu inseamna doar politica!
    Pacat de tara asta. Am pierdut suveranitate, am pierdut resurse, am pierdut ani din viata, am pierdut aproape tot in pastele masii de tara si asta mai ales in ultimii 7 ani de cand Basescu a transformat tara asta intr-o colonie si poporul asta intr-o populatie divizata. Imi este scarba ca am ajuns in halul asta si nu deschidem ochii sa vedem ca ne ducem la fund pe mana noastra.
    Imi cer scuze daca am jignit pe cineva dar chiar imi pasa de tara asta si de noi toti si vreau si eu sa traiesc intr-o tara cu oameni normali fara sa fim dezbinati de conducatorul nostru. Ce dracu cer prea mult ???


    PS. Romania inseamna 0,02% din populatia globului si am dat 6% din geniile lumii...pacat ca am ajuns unde am ajuns astazi si repet, asta numai si numai pe mana noastra.

    UPDATE
    Un document eliberat de Institutul Naţional de Statistică demonstrează că referendumul ar putea fi validat

    Conform unui document al Institutului Naţional de Statistică, �n Rom�nia, cvorumul necesar validării referendumului pentru demiterea preşedintelui Traian Băsescu a fost �ndeplinit.

    Prezent �n studioul Antena 3, senatorul Dan Şova a prezentat un document eliberat de Institutul Naţional de Statistică, la data de 26 iulie 2012, la solicitarea secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, care notifică mai multe date statistice care pun �ntr-o altă lumină rezultatul referendumului desfăşurat duminică.

    Conform acestui document, din datele ultimului recensăm�nt efectuat �n Rom�nia numărul populaţiei stabile este de 19.042.936. La acest număr se adaugă numărul cetăţenilor rom�ni aflaţi �n străinătate, rezultatul final fiind de 20.254.866 de cetăţeni rom�ni.

    Institutul Naţional de Statistică menţionează �n acelaşi document că ponderea populaţiei sub 18 ani a fost la 1 ianuarie 2011 de 18,4%, adică 3.726.895 persoane.

    Extrăg�nd numărul persoanelor sub 18 ani din numărul populaţiei stabile, rezultă că �n Rom�nia la ora referendumului numărul persoanelor cu drept de vot era de 16.527.971.

    Cvorumul necesar demiterii preşedintelui Traian Băsescu, jumătate din numărul persoanelor cu drept de vot calculat mai sus este de 8.263.985 de persoane. Cvorum care a fost �ndeplinit, conform BEC numărul participanţilor la votul de duminică fiind de 8 429 265 persoane.

    SURSA: Un document eliberat de Institutul Na?ional de Statistic? demonstreaz? c? referendumul ar putea fi validat | Jurnalul National

    Attached Images Attached Images 551186_3616232484550_1450857223_n.jpg

  9. #1449 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Decizia referitoare la referendum, am�nată pentru 12 septembrie!

    UPDATE 17.16 Curtea Constituţională a solicitat Guvernului ca p�nă la data de 31 august să transmită listele electorale permanente actualizate �n baza cărora s-a desfăşurat referendumul din 29 iulie

    UPDATE 16:36 - Unul dintre judecătorii Curţii Constituţionale, Aspazia Cojocaru, a făcut o declaraţie şocantă: "După mine, referendumul trebuia anulat, pentru că s-a bazat pe date false!"

    UPDATE 16:04 - Lovitură de teatru la CCR, care a am�nat pentru 12 septembrie decizia privind referendumul de demitere a preşedintelui Traian Băsescu. Decizia a fost luată pentru că informaţiile care au ajuns la judecătorii Curţii sunt contradictorii. Preşedintele interimar Crin Antonescu răm�ne �n funcţie p�nă la data pronunţării CCR.

    UPDATE - Magistraţii Curţii Constituţionale au reluat �n această dimineaţă, la ora 9.00, dezbaterile pe tema referendumului pentru demiterea preşedintelui. şedinţa a fost �ntreruptă ieri după mai bine de cinci ore de dezbatere fără ca judecătorii să ajungă la un rezultat.

    �ntre timp, judecătorii Curţii au cerut informaţii noi de la Ministerul Administaţiei Internelor şi Institutul Naţional de Statistică pentru a se lămuri c�ţi alegători rom�ni au votat şi c�ţi există �n totalitate.

    ----------------------------------------------------

    Curtea Constituţională a anunţat că a am�nat luarea unei decizii �n privinţa validării referendumului pentru demiterea preşedintelui, desfăşurat �n 29 iulie.

    CCR a solicitat instituţiilor abilitate - MAI şi INS, date suplimentare care să clarifice situaţia numărului persoanelor cu drept de vot, �nscrise pe listele electorale la data desfăşurării referendumului.

    "Plenul Curţii Constituţionale, �n temeiul art. 77 din legea 47/1992 privind organizarea şi funcţionarea Curţii Constituţionale, a solicitat informaţii necesare soluţionării contestaţiilor de la Ministerul Administraţiei şi Internelor şi de Institutul Naţional de Statistică. P�nă la momentul �nchiderii şedinţei, Ministerul Administraţiei şi Internelor nu a răspuns solicitării Curţii", se arată �n comunicatul CCR.

    Citeşte şi: "Băsescu: Nu mă �ngrijorează am�narea deciziei CC, ei trebuie să aibă documente originale �n dosare"

    Preşedintele CCR, Augustin Zegrean, a declarat, referindu-se la faptul că au fost cerute informaţii de la MAI şi INS �nainte de a se pronunţa cu privire la rezultatul referendumului, că judecătorii CC trebuie să aibă documente oficiale, trimise către ei de instituţii.

    "�n toate dosarele de contestaţii se spune că cifra luată �n calcul de BEC prin numărul cetăţenilor �nscrişi �n listele electorale permanente este mai mare dec�t cea reală şi că cei de la Statistică ar avea alte cifre �n urma recensăm�ntului care s-a efectuat anul trecut", a precizat preşedintele Curţii Constituţionale, citat de Mediafax.

    Zegrean a mai spus că CC trebui să aibă, �n dosare, documente trimise de instituţii către Curte.

    "Noi suntem judecători şi noi trebuie să avem documente trimise către noi, �n dosarele noastre (...) Trebuie să avem �n dosar documente trimise către noi, nu pot să cred �ntr-o h�rtie trimisă cuiva anume", a explicat Zegrean.

    El a mai precizat că a primit răspunsuri la solicitările Curţii at�t de la MAI, c�t şi de la INS, �nsă nu a dat detalii despre cifrele menţionate �n aceste documente.

    Oficialii Ministerului Administraţiei şi Internelor au declarat, pentru Mediafax, că instituţiei i-au fost solicitate de către Curtea Constituţională precizări privind numărul de persoane aflate pe listele electorale �n 29 iulie şi că a fost deja comunicat că acesta este de 18.292.514.

    "Ministerul a primit, �n cursul zilei de miercuri, această solicitare din partea Curţii şi, drept răspuns, a fost comunicat numărul de 18.292.514 de persoane, respectiv cel precizat de MAI �nainte de referendumul din 29 iulie", a declarat purtătorul de cuv�nt al Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI), Marius Militaru.

    CCR se va �ntruni �ntr-o nouă şedinţă, �n cursul zilei de joi, �ncep�nd cu ora 9. Nu se poate preciza dacă deliberările se vor �ncheia �n cursul acestei zile.

  10. #1450 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Referendumul a fost invalidat. Zegrean: Nu s-a �ndeplinit condiţia de cvorum

    Curtea Constituţională a decis că referendumul din 29 iulie pentru demiterea preşedintelui este invalid, iar Traian Băsescu va reveni la Palatul Cotroceni. Conform unor surse oficiale, citate de Antena3, decizia a fost luată cu 6 voturi la 3.
    Preşedintele Curţii Constituţionale, Augustin Zegrean, a declarat că CCR a constatat că referendumul este valid din punct de vedere al organizării, dar că nu s-a �ndeplinit condiţia de cvorum.
    "A fost validat referendumul, nu l-am invalidat, referendumul este valid, dar am constatat că nu s-a �ndeplinit cvorumul", a explicat Zegrean.
    Preşedintele Curţii Constituţionale a menţionat că preşedintele suspendat, Traian Băsescu, �şi va relua �n această situaţie atribuţiile de şef al statului.
    Curtea Constituţională se va �ntruni, miercuri, la ora 10:00, pentru citirea hotăr�rii privind referendumul din 29 iulie.


    Concluzie: Asta este Romania !! O tara plina de mizerie si jeg in institutiile statului, controlate politic de un singur om., o tara fara suveranitate, transformata in colonie de catre UE si SUA. RUSINE !!

  11. #1451 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bon, acum ca s-a terminat cu "distractia"... se poate redeschide threadul. Asta este, il avem pe Basescu presedintele Romaniei... si un guvern Ponta. Sa vedem care va face bine, si care va face rau romanilor. Mai departe... Dzeu cu mila!

    P.S. Cu aceasta ocazie propun sa fim condusi de catre un Preafericit Parinte or something...

  12. #1452 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Sclavi UE si SUA. Nu mai existam.

  13. #1453 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Crin Antonescu: Decizia CCR este nedreaptă. Nu mă retrag din politică, cel care trebuie să demisioneze este Traian Băsescu.

    Crin Antonescu a susţinut că decizia CCR este nedreaptă. "Chiar dacă respectăm decizia CCR şi Traian Băsescu va redeveni preşedinte, pentru noi Traian Băsescu nu mai este preşedinte legitim al Rom�niei, iar noi nu-l recunoaştem", a spus Antonescu.

    PS. Perfect era cea mai mare prostie sa iasa din viata politica si sa nu apere cele 7,4 milioane de voturi care l-au demis pe Basescu.

  14. #1454 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Valerio View Post
    Sclavi UE si SUA. Nu mai existam.
    Nu am apucat sa-mi fac eu vreo opinie inca sau asa pentru ca nu am prins comunismul dar din cata istorie stiu noi intotdeauna am fost sclavi ca popor...

  15. #1455 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Au votat pentru invalidarea referendumului: Augustin Zegrean (preşedinte), Petre Lăzăroiu, Mircea Ştefan Minea, Iulia Antoanella Motoc (din tabăra PDL-Băsescu) Pusk�s Valentin Zolt�n (prpous de UDMR) şi Aspazia Cojocaru (propusă de PSD �n CCR).

  16. #1456 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    Nu am apucat sa-mi fac eu vreo opinie inca sau asa pentru ca nu am prins comunismul dar din cata istorie stiu noi intotdeauna am fost sclavi ca popor...
    iti zic eu ce-a fost..la mijlocul aniilor 40 romanii(si regele) asteptau sa vina americanii...rezultatul?il stim cu totii..
    Quote Originally Posted by Valerio View Post
    Sclavi UE si SUA. Nu mai existam.
    suntem sclavi la aia la care ne imprumutam...
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bon, acum ca s-a terminat cu "distractia"... se poate redeschide threadul. Asta este, il avem pe Basescu presedintele Romaniei... si un guvern Ponta. Sa vedem care va face bine, si care va face rau romanilor. Mai departe... Dzeu cu mila!

    P.S. Cu aceasta ocazie propun sa fim condusi de catre un Preafericit Parinte or something...
    Stăp�ne, stăp�ne,
    �ţi cheamă ş-un c�ine,
    Cel mai bărbătesc
    Şi cel mai frăţesc,
    Că l-apus de soare
    Vreau să mi te-omoare
    Baciul ungurean
    Şi cu cel vr�ncean!
    - Oiţă b�rsană,
    De eşti năzdrăvană,
    şi de-a fi să mor
    �n c�mp de mohor,
    Să spui lui vr�ncean
    Şi lui ungurean
    Ca să mă �ngroape
    Aice, pe-aproape,
    �n strunga de oi,
    Să fiu tot cu voi;
    �n dosul st�nii
    Să-mi aud c�nii.
    Aste să le spui,
    Iar la cap să-mi pui
    Fluieraş de fag,
    Mult zice cu drag;
    Fluieraş de os,
    Mult zice duios;
    Fluieraş de soc,
    Mult zice cu foc!

  17. #1457 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Cu aceasta ocazie propun sa fim condusi de catre un Preafericit Parinte or something...
    Eu iti propun sa dai curs invitatiei facuta de amicul tau din...nu mai stiu exact, parca Canada, si sa o tai de urgenta.
    Bafta MonkY pt. ca inca esti tanar si cu un mic/mare efort iti poti fauri o viata intr-o tara 'mai adevarata'. Una din tarile care o conduce p'asta.
    Nu stiu de ce cei cu posibilitatea de a merge in alta parte sa mai accepte sa inhaleze aerul de aici.

  18. #1458 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Agent Smith speaking to Morpheus(The Matrix 1999):
    "Did you know that the first Matrix was designed to be a perfect human world? Where none suffered, where everyone would be happy. It was a disaster. No one would accept the program. Entire crops were lost. Some believed we lacked the programming language to describe your perfect world. But I believe that, as a species, human beings define their reality through suffering and misery."

  19. #1459 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ce fel de tara este Romania?

    Re�ncepe balacareala, Don trebuia sa te tii cuvant si dupa acest rezultat sa �nchizi threadul definitiv sau macar temporar(pana la urmatoarele alegeri prezidenţiale) in semn de protest, proştii au �nvins, deocamdată! Poate o redenumire a threadului "Ce fel de preşedinte are Romania"

  20. #1460 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    deocamdata nu s-au adunat prea multi in Piata Universitatii

    Shutter Island(2010)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 158 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts