Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 158 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1521 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    mda...ura..probleme s-au terminat,traim mai bine ..eh..macar DD-ul ne dadea cate 10k Euro la fiecare roman

  2. #1522 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    mda...ura..probleme s-au terminat,traim mai bine ..eh..macar DD-ul ne dadea cate 10k Euro la fiecare roman

  3. #1523 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Blaga posibil pa, cred ca si Ungureanu, astept sa vad ce se intampla cu Udrea dar cred ca este si ea pa !!!!! Aaa si ma intereseaza si Roberta Anastase dar cred ca este si ea pa.

  4. #1524 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Hai la vot, nu stati acasa !!!!
    Am fost in vara la suspendare, am vazut cat a contat votul meu (si nu numai al meu atunci). Deci nu, multumesc, nu mai merg NICIODATA la vot. Da, stiu, nu ma duc la vot, nu contez si n-am voie sa comentez. Bine, asa e. Dar dupa cum v-am spus am vazut cat de mult a contat in vara.

  5. #1525 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Ce fel de tara este Romania ?

    Si eu am fost in vara. De data asta nu am fost,pentru ca de la referendum pana in prezent si cei din opozitie au demonstrat ca sunt niste gunoaie. PDL ar fi fost pa din start,USL si-a pierdut serios din credibilitate,iar de ARD nu se punea problema (desi le multumesc pentru pixuri si brichete).

    M-am saturat sa vad ca votul meu are un singur efect - pasarea banului public intr-o anumita directie. Nu exista nici macar "raul cel mai mic",daramite vreun partid bun. Pana la formarea USL-ului,am fost fan PNL,deoarece Antonescu mi s-a parut un om extrem de principial,iar faptul ca a luptat cu atata indarjire impotriva lui Basescu chiar si cand i s-a oferit ciolanu' m-a facut sa il respect enorm. Mai mult decat atat,pentru mine,doctrina liberala e cea guvernata de cele mai sanatoase principii. Au creat uniunea cu PSD? Nicio problema. O bila alba pentru continua lupta impotriva marinarului,o bila neagra pentru dezicerea de doctrina. Dar atitudinea USL-ului nowadays vis-a-vis de orice chestiune e absolut mizerabila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1526 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Desi sunt plecat din tara.
    Am stat si am comparat Anglia cu Romania.

    In primul rand m-am uitat pe strazi. Trotuarele de aici arata ca naiba, lespezi imense(dar calitative) puse de-oparte si de alta a drumului. Insa strada principala este superb finisata, fara petece de zmoala sau gropi.

    Al 2-lea rand : Stada si gunoaiele. Considerand ca Anglia este totusi o tara civilizata si in randu lumii si a bunelor maniere. Am stat si m-am uitat de-alungul unei strazi din apropierea orasului...nu exista metru fara 4-5 chistoace de tigari, 10 metri fara un container micut de carton 100 de metri fara o sticla sparta. Si totusi in fiecare zi sunt indivizi cu bete in mana si aduna mizeriile.

    Daca s-ar face o mica schimbare. Sa se adune gunaile in romania zilnic ,iar in Anglia sa nu...atunci Romania ar fi luna si anglia in 3 saptamani ar fi plina de gunoaie.

    Cat vine vorba de mentinere a curateniei , romania are un mic bonus...desi are si ea problemele ei la capitolul salubrizare. Lipsa de cosuri de gunoi pe anumite strazi unde chiar ai nevoie.

  7. #1527 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    comentez si eu ca un individ ce din vara va privi "din afara" politica aka teatrul....va aud pe multi ca ati fost la vot in vara..ca votul vostru n-a contat si ca nu va veti mai duce de acum incolo...voi sunteti sanatosi la cap ?ati facut ceva ca votul vostru sa conteze ?sau o ardeti cu omul este o fiinta superioara a carui arma este intelectul etc bull**** etc...ati iesit in strada(unii dintre voi da) ?eu vad ca romanul e simtit si cuminte doar atunci cand nu trebuie..in rest sa ne gheranim la coduri de reduceri de 5-10%..plasme la reduceri si bormasini

    P.S.Si eu am fost la vot in vara si nu voi mai merge niciodata la vot insa din alt motiv: Did i ever tell you the definition of Insanity ?se pare ca si Vass a fost cetatean model pana si-a dat seama ce facea ..

  8. #1528 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Eu nu pot sa inteleg ce trage lumea cu USL-ul toti is o apa si'un pamant.Pentru dansii exista Prostimea(reprezentata de popor) si ei.Sa le multumim celor care au votat cu USL-ul pentru prima lege propusa pentru votare cresterea numarului de parlamentari cu 80 ca nu erau deajuns cati dormeau in scaune mai vin altii 80.Imi e sila de aceasta tara si de omamenii care ne indeamna la vot.

  9. #1529 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu e asa beugen, ei au propus uninominalul pur, adica fara redistribuire, deci mai putini parlamentari, dar PDL si CCR au "rezolvat" treaba si au aparut primele rezultate: Blaga, Udrea, Anastase, MRU sunt deputati, desi n-au fost pe primul loc si nici procentaj mare nu au. Sorry Donely.
    ARD - Alianta ReDistribuitilor.

  10. #1530 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ce fel de tara este Romania?

    La fiecare 4 ani �i schimbam pe ăştia cu ceilalţi, circuitul politicii rom�neşti in natură. Nu cred ca o sa fie mai rau cu astia dar nici mai bine cu siguranţă

  11. #1531 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai oameni buni, eu nu inteleg o chestie: am fost ca prostii la referendum pentru ca in Parlament sa fie maxim 300 de alesi, da? S-a votat clar, sa fie 300... si cu toate astea, vad ca acum vom avea aproximativ 600! La fel, am fost ca fraierii la referendum pentru a-l da jos pe Basescu. S-a votat clar de majoritate sa fie dat jos. Si cu toate astea, Basescu e inca acolo. Serios acum, la urmatorul referendum... sa ma pupe undeva! Pentru ca eu unul nu mai merg la asa ceva decat daca sunt platit.

    Btw, sper ca n-am auzit eu bine, si nu s-au tampit astia chiar de tot (pt. ca oricum chestia cu 600 mi se pare cea mai mare tampenie - noi pe criza ne marim numarul de parlamentari, cu cheltuielile aferente, gen hoteluri de lux, masini de lux, bauturi fine, s.a.m.d). Din nou un ungur ministru la cultura in Romania? Iar incep negocierile cu ungurii (nu s-au saturat de 22 de ani de negocieri)? N-am nimic cu ei, dar cand ai o astfel de majoritate, ce mai stai si te impedici de diversi? In plus, iar intra in Parlament toti aia de pe locul 2 (vezi Udrea)?!? WTF is going on??!

    Romania, trezeste-te!

  12. #1532 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    noi pe criza ne marim numarul de parlamentari, cu cheltuielile aferente, gen hoteluri de lux, masini de lux, bauturi fine, s.a.m.d).
    Macar un lucru bun s-a decis, bugetul pentru Parlament ramane acelasi, nu-l majoreaza.

  13. #1533 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Macar un lucru bun s-a decis, bugetul pentru Parlament ramane acelasi, nu-l majoreaza.
    Asa e... nu-l "majoreaza", doar la "rectifica"

    Serios, cu un nr. aproape dublu de parlamentari... numai chiriile pentru hoteluri si e imposibil de crezut ca se va pastra acelasi buget. Nu mai vorbesc de masini (nu-mi spune ca oricum mai erau 2-300 care stateau degeaba), telefoane, plimbari cu avionul si alte alea. Ma si distra azi la TV (dap, mai urmaresc... inca mai rezist), ca si-au dat seama ca nu au cum sa mai puna scaune in sala de plen... si ca multi vor sta la balcon (sau pe-afara). I was like... Jizas!

  14. #1534 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Faza cu reducerea parlamentarilor nu ne-a fost explicata,legea de votat pentru reducerea parlamentarilor o da basescu insa parlamentarii o voteaza deci = 0.Cum si-au dat parlamentarii lege cica daca sa li se mareasca salariile cat de dobitoc sa fii sa votezi nu....Mai am un of se tot da la stiri genul de oameni care se sinucid ca nu au bani de mancare,de cheltuieli ca nu au unde sa se angajeze si se arunca de la 4 sau isi dau foc asta e cea mai mare prostie...de ce nu te duci sa-i pui capac unui idiot din ala care mananca din bugetul statului si mai e si corupt parca razbunarea pe astia din stat iti alina duririle

  15. #1535 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    lol ..da voi aveti impresia ca de aia merge tara prost ?ca au parlamentarii lefuri mai mari si ca sunt mai multi ?

  16. #1536 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Reactia noilor parlamentari, cand au aflat ca nu vor primi bani de cazare: "Sa cumparam un hotel"

    Ahahaha, data viitoare sa votati cu capul, nu cu fundul... Auzi, hotel. Tara de inapti si de oameni care si-au vandut votul pentru un kg de faina ca prostituatele unor puscariasi, ciobani si plagiatori. Big up!

  17. #1537 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Aproape 1 luna si nimeni nu a mai postat nimic aici.

    Ce parere aveti despe chestioara facuta de ungurii din Tinutul Secuiesc? Cum va face sa va simtiti?

    Scandalul steagului secuiesc: Ungaria amenință cu măsuri diplomatice. Ce părere aveți despre recunoașterea Ținutului Secuiesc? | DEZBATEREA ZILEI - Guvern > EVZ.ro

  18. #1538 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ahahaha, data viitoare sa votati cu capul, nu cu fundul... Auzi, hotel. Tara de inapti si de oameni care si-au vandut votul pentru un kg de faina ca prostituatele unor puscariasi, ciobani si plagiatori. Big up!
    Bun venit in democratie. Asta inseamna democratia, daca majoritatea sunt niste tarani infecti sau niste cocalari manelisti poti tu sa fii Einstein la patrat si pe steroizi, MAJORITATEA decide pt tine. Asta niciodata n-am inteles-o, cu ce drept alege un retardat imputit cine ma conduce pe mine?

  19. #1539 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Aproape 1 luna si nimeni nu a mai postat nimic aici.

    Ce parere aveti despe chestioara facuta de ungurii din Tinutul Secuiesc? Cum va face sa va simtiti?

    Scandalul steagului secuiesc: Ungaria amenință cu măsuri diplomatice. Ce părere aveți despre recunoașterea Ținutului Secuiesc? | DEZBATEREA ZILEI - Guvern > EVZ.ro
    e o propaganda mizera...foarte putini s-au declarat secui la recensamant..romanii si ungurii se au bine,se inteleg bine...astea sunt doar fitile politice...

  20. #1540 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Ce frumos vorbeste engleza ambasadorul Romaniei la Londra.

    Video - Breaking News Videos from CNN.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 158 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts