Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 337

Thread: Exista extraterestrii?

  1. #21 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Nu exista extraterestii , doar lumea din galaxia Dracon sau cum li se mai zice Draconii(denumire populara : dracii) care in 2012 o sa dispara , deoarece in muntii nostrii din Romania exista un glob de cristal care "formeaza" un scut in jurul Pamantului pentru a face diferenta intre rau si bun , din cauza aceasta va aparea 2012 cu disparitiile umanitatii masive , toate aceste lucruri le-am aflat de la tatal meu care este la curent cu ziarul Cosmos , se gasesc la aproape orice chios de ziare.Si mai zicea ca in 2012 nu o sa mai avem curent si sa facem de acum rezerve de mancare si apa.

  2. #22 SP
    Junior Member Rewbbellion994's Avatar
    auzi si cristalul din munte e cumva o atractie turistica?

  3. #23 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by cBs View Post
    Nu exista extraterestii , doar lumea din galaxia Dracon sau cum li se mai zice Draconii(denumire populara : dracii) care in 2012 o sa dispara , deoarece in muntii nostrii din Romania exista un glob de cristal care "formeaza" un scut in jurul Pamantului pentru a face diferenta intre rau si bun , din cauza aceasta va aparea 2012 cu disparitiile umanitatii masive , toate aceste lucruri le-am aflat de la tatal meu care este la curent cu ziarul Cosmos , se gasesc la aproape orice chios de ziare.Si mai zicea ca in 2012 nu o sa mai avem curent si sa facem de acum rezerve de mancare si apa.
    Prea mult SF!

  4. #24 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by cBs View Post
    Nu exista extraterestii , doar lumea din galaxia Dracon sau cum li se mai zice Draconii(denumire populara : dracii) care in 2012 o sa dispara , deoarece in muntii nostrii din Romania exista un glob de cristal care "formeaza" un scut in jurul Pamantului pentru a face diferenta intre rau si bun , din cauza aceasta va aparea 2012 cu disparitiile umanitatii masive , toate aceste lucruri le-am aflat de la tatal meu care este la curent cu ziarul Cosmos , se gasesc la aproape orice chios de ziare.Si mai zicea ca in 2012 nu o sa mai avem curent si sa facem de acum rezerve de mancare si apa.
    Te rog spune-mi ca glumesti

  5. #25 SP
    Junior Member Rewbbellion994's Avatar
    dc ? crezi ca esti rau si o sa te rada scutu de pe pamant ?

  6. #26 SP
    Banned Venom's Avatar
    @DarkRazvan: frumos filmul. Coloana sonora din Pink Floyd este dementiala (la inceput). Din pacate putin credibil. Diametrul Universului 78 miliarde de ani? Estimarile sunt de 12-14 miliarde de ani. *2, maxim 30. Ma rog! Nu stiam ca a murit Carl Sagan. Sa-mi fie rusine ca nu am stiut (acum 14 ani) ca a murit un om care mi-a luminat copilaria, care, subtil, a reusit sa depaseasca cenzura comunista si sa-mi dea posibilitatea sa inteleg stiinta si sa ma apropii de Dumnezeu. Sincer, am pastrat un moment de reculegere.
    Personal, cred in existenta vietii extragalactice. Din pacate (sau fericire) nu cred in posibilitatea de a intra in contact.

  7. #27 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ce aveti cu parerea omului? Daca el crede in asta, e gresit doar pentru ca nu credeti si voi?

    Eu cred ca deasupra casei mele este Iepurasul de Paste. Nu am voie sa cred asta?

  8. #28 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by cBs View Post
    Nu exista extraterestii , doar lumea din galaxia Dracon sau cum li se mai zice Draconii(denumire populara : dracii) care in 2012 o sa dispara , deoarece in muntii nostrii din Romania exista un glob de cristal care "formeaza" un scut in jurul Pamantului pentru a face diferenta intre rau si bun , din cauza aceasta va aparea 2012 cu disparitiile umanitatii masive , toate aceste lucruri le-am aflat de la tatal meu care este la curent cu ziarul Cosmos , se gasesc la aproape orice chios de ziare.Si mai zicea ca in 2012 nu o sa mai avem curent si sa facem de acum rezerve de mancare si apa.
    Pana am citit partea pe care am ingrosat-o am crezut ca e o gluma. Te rog Doamne spune ca e.

  9. #29 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by cBs View Post
    Nu exista extraterestii , doar lumea din galaxia Dracon sau cum li se mai zice Draconii(denumire populara : dracii) care in 2012 o sa dispara , deoarece in muntii nostrii din Romania exista un glob de cristal care "formeaza" un scut in jurul Pamantului pentru a face diferenta intre rau si bun , din cauza aceasta va aparea 2012 cu disparitiile umanitatii masive , toate aceste lucruri le-am aflat de la tatal meu care este la curent cu ziarul Cosmos , se gasesc la aproape orice chios de ziare.Si mai zicea ca in 2012 nu o sa mai avem curent si sa facem de acum rezerve de mancare si apa.
    Nu-i asa ca glumesti ?
    Nu am auzit de "dracii" aia si urmaresc site-uri de stiinta, si de glob nici atat .
    Cosmos = Cosmote ?

    Hai ca ma duc sa bag niste conserve si apa in beci ( dupa ce il construiesc, ca nu il am inca, poate pana maine il sap )

  10. #30 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Un exemplu : revista Cosmos Nr 8 Pagina 5 , insa nu e asta articolul despre care va povestesc eu , o sa caut sau o sa-l intreb pe taica`meo daca il mai ai , eu stiu ca are o colectie din anul 2007 , daca nu le-o fi aruncat...
    @Rewbbellion994-"auzi si cristalul din munte e cumva o atractie turistica?" , chiar crezi ca este de gluma cu asta nu ? Ok , veti vedea in 2012...
    L.E - A facut azi comanda la toate numerele de la 1 pana la 33(de luna asta) 30 ron - pe CD.

  11. #31 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Acum daca ma gandesc mai bine mi se pare perfect normala ideea pe care a avut-o cBs. Ca doar oamenii cred intr-o divinitate care ne-a creat si are grija de noi

  12. #32 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    va recomand :

  13. #33 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Daca vi se par amuzante sau eu stiu nefolositoare posturile mele pe acest thread , va rog stergeti-le sau ignorati-le.Scuze de off-topic.

  14. #34 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    The real Michael Jackson and aliens skit!

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu mai fiti rautaciosi (decat daca aveti cunostinta de un adevar absolut, pe care puteti sa-l probabi/demonstrati). De-a lungul timpului au existat atat de multe dovezi ale prezentei unor forme de viata extra-terestre, incat eu unul sunt al naibii de impresionat de musamalizare sau de cat de bine reusesc sa se "ascunda". La urma urmei, sunt culturi disparute de mii de ani, in ale caror scrieri si desene, sculpturi sau mai stiu eu ce... se gasesc diverse ozn-uri, rachete si diverse chestii pe care noi de-abia reusim sa le vedem in filmele S.F.. Si sa nu-mi spuneti ca aia saracii de-abia inventasera roata si sculptau rachete balistice pe pietrele templelor

    Pe de alta parte, sunt multi care nici nu vor sa creada in asa ceva... pentru ca le-ar darama complet sistemul de valori. In special cei foarte religiosi, care sub nicio forma nu pot accepta ideea ca aura unui sfant putea fi de fapt reflexia unui camp protector (shield). Sau care mai degraba ar muri cu religia in brate decat sa accepte ca noi am putea fi niste descendenti ale unei astfel de rase "extra-terestre". Dar, vorba unui om mare... "Time vill tell...". Nu stiu insa daca vom apuca sa aflam adevarul in this lifetime. Dar macar putem visa cand ne uitam la un serial S.F. nu ?

  16. #36 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Cred in existenta fiintelor "extra-terestre" dar nu ma pot uita la un film/imagine cu "ei" pentru ca...... mi-e frica .

  17. #37 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Cei care au vazut Transformers 2 probabil isi amintesc replica "if God created us, who created them?". Topicul asta n'are sens, vor fi afirmatii si replici interminabile pe ceva abstract, de domeniul(more or less, who knows) SF.

    @cBs, omule...revino'ti...alea's niste publicatii ale unor fanatici religiosi...daca te'ai fi luat dupa spusele unor astfel de persoane, trebuia sa murim de nush cate ori pana acum.

  18. #38 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Cum sa nu existe extraterestrii? N-ati vazut Star Wars? .

    Oh, wait..

  19. #39 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by cBs View Post
    Daca vi se par amuzante sau eu stiu nefolositoare posturile mele pe acest thread , va rog stergeti-le sau ignorati-le.Scuze de off-topic.










    Pentru tatal tau Dincolo de limite - Beyond the limits

  20. #40 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

    Sa fim seriosi, singuri in Univers cu siguranta nu suntem. Oricum am ramas fara cuvinte la postul lui cBs.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. God of War 4 exista By paunstefan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 20-03-2015, 01:56
  2. Exista vreun RTS de acest gen? By Dunno in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 29-12-2011, 15:20
  3. Dragonii exista! By MonkY in forum Pets
    Replies: 20 Last Post: 16-10-2010, 02:19
  4. Brutal Legend 2 nu va exista By Walkman in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-07-2010, 10:20
  5. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts