Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 112

Thread: Canalul meu de youtube enjoi !

  1. #1 SP
    Senior Member mentorica's Avatar

    Canalul meu de youtube enjoi !

    O sa pun aici diverse Review enjoi.

    YouTube - consolevideogames's Channel

  2. #2 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Vezi ca e de fapt enjoy, nu enjoi...

  3. #3 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    incearca in romana...pe youtube e plin de review-uri si filmulete in limba engleza,insa in limba romana nu prea gasesti (si sa fie si de calitate) . Succes

  4. #4 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Foarte tare, nu ii asculta pe haterii care iti zic ca nu pronunti bine cuvinetele..etc
    sti tu.."Daca eu nu pot de ce sa poata altu'"

  5. #5 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Tu ai un prompter si citesti cuvintele asa cum sunt scrise ? E ciudat, mai bine le-ai face in romana.
    Ai multe lipsuri, scuze daca am parut cam critic, insa asta e realitatea.

  6. #6 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Tu ai un prompter si citesti cuvintele asa cum sunt scrise ? E ciudat, mai bine le-ai face in romana.
    Ai multe lipsuri, scuze daca am parut cam critic, insa asta e realitatea.

    Stiu ca nu pronut cuvintele cu acent .Pun pariu ca nici tu nu poti .

  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Foarte tare, nu ii asculta pe haterii care iti zic ca nu pronunti bine cuvinetele..etc
    sti tu.."Daca eu nu pot de ce sa poata altu'"
    Stai ca nu ma prind..Daca aduci critici unui lucru care trebuie mult imbunatatit inseamna ca esti hater?
    Engleza lui e praf, nu trebuie sa se supere. Un review in asemenea hal nu ajuta nici strainii care ii intra pe canal, nici romanii, nici eschimosii.
    Incearca unul in romana sa vezi cum iese. Insa daca tu esti multumit de cum e acum bafta in continuare.

  8. #8 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Cu ce cameră filmezi ?

  9. #9 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Cu ce cameră filmezi ?
    Cu un sony digital 8 .Caliatea bruta este ok cand le bag pe net se pierde ft mult.

  10. #10 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Stiu ca nu pronut cuvintele cu acent .Pun pariu ca nici tu nu poti .
    Nu stiu ce legatura ai cu mine, din 16 ani ai mei, am facut 12 ani engleza. Deci nu cred ca ne comparam...

    Si nu are nicio legatura cu accentul... pur si simplul majoritatea cuvintelor le pronunti total aiurea... un exemplu care mi-a venit in cap: "basicali" (basically). Iar "perform" il pronunti mult prea des.

    Vad ca si cu scrisul stai cam prost... atat in romana cat si in engleza, insa asta e partea a 2-a.

    Sper sa nu o iei in nume de rau, sunt cam obosit, stiu ca ce am scris mai sus nu suna prea prietenos. Am incercat sa iti dau niste sugestii.

  11. #11 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Am facut si eu engleza ani buni + o groaza de ani jocuri online vb cu lumea pe pe vent in engleza .Daca aia ma inteleg atunci eu zic ca e ok. Oricum stiu ca am niste lipsuri in materie de limba engleza (Gramatical) dar macar incerc .

  12. #12 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mai taceti voi ma aia cu multe posturi...

    Engleza lui nu e praf deloc... ar trebui doar sa invete mai bine verbele, sa le foloseasca la timpul potrivit. Cat despre accent nu-i vad rostul. Daca esti din Romania, de ce sa ai accent de american. Atata timp cat vorbesti corect, nu vad care ar fi problema. Eu unul vorbesc engleza foarte bine si traind aproape 2 ani si jumatate in america am acel accent frumos care imi place foarte mult, insa care nu m-a ajutat absolut deloc.... Lasa-ti criticile deoparte si sa fim seriosi, nu orice roman stie sa vorbeasca cat de cat corect engleza (la ce natie de handicapati suntem ). Succes in continuare si arunca un ochi peste verbe

  13. #13 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Problema principala nu este engleza. Cauta sa filmezi monitorul dintr-un unghi si distanta ce pot aduce in prim plan imaginea. Nu se vede mai nimic acolo. Succes.

    Si inca ceva, nu-ti fie rusine cu limba materna, esti roman, daca vrei sa faci ceva, fa pentru noi. Lasa-o incolo de engleza. Stii ce a patit Hagi din cauza ei !?!

  14. #14 SP
    Senior Member tray's Avatar
    daca tii neaparat , poti face in Romana , iar dupa adaugi annotations ca subtitrare in engleza

  15. #15 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Mai taceti voi ma aia cu multe posturi...

    Engleza lui nu e praf deloc... ar trebui doar sa invete mai bine verbele, sa le foloseasca la timpul potrivit. Cat despre accent nu-i vad rostul. Daca esti din Romania, de ce sa ai accent de american. Atata timp cat vorbesti corect, nu vad care ar fi problema. Eu unul vorbesc engleza foarte bine si traind aproape 2 ani si jumatate in america am acel accent frumos care imi place foarte mult, insa care nu m-a ajutat absolut deloc.... Lasa-ti criticile deoparte si sa fim seriosi, nu orice roman stie sa vorbeasca cat de cat corect engleza (la ce natie de handicapati suntem ). Succes in continuare si arunca un cohi peste verbe
    Ai cam uitat romana in aia 2 ani jumate in america. Natie de handicapati?? Romania a dat o gramada de genii, si pionieri in diverse domenii au fost la origine romani. Mai bine intoarce'te in america, unde imbecilitatea e la cote maxime...

    P.S. Chiar nu impresionezi pe nimeni ca ai stat in america...nu esti nici primul nici ultimul roman care a stat acolo. Btw, de ce te'ai intors in natia asta de handicapati?

  16. #16 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    In nici un caz nu ma refeream la trecut sau la marile genii ale Romaniei.... Ma refeream la prezent, probabil ca m-am exprimat gresit. Care sunt valorile ''Romanicei'' in acest moment ? Bendeac si multi alti figuranti de la televizor ?

    In nici un caz nu am vrut sa ma laud ca am fost in America. Dimpotriva am si zis, intr-un fel, ca acea experienta nu ma ajutat absolut cu nimic, dimpotriva.

    P.S: Poti sa sti... Mare prost am fost ca m-am intors in natia asta de handicapati

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    In nici un caz nu am vrut sa ma laud ca am fost in America. Dimpotriva am si zis, intr-un fel, ca acea experienta nu ma ajutat absolut cu nimic, dimpotriva.
    So... ai stat acolo. Nu a fost ok.

    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    P.S: Poti sa sti... Mare prost am fost ca m-am intors in natia asta de handicapati
    Te-ai intors. Nu e Ok.

    Nu vezi o mica ... problema, to say the least, aici?

  18. #18 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Nu va certati ce Dzeu chill.

  19. #19 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Momentai guys!
    Si eu ma gandeam sa imi deschid un channel cu handhelds insa nu am camera buna...
    Esti demn de lauda mentorica!
    Engleza ta e asa de inocenta :3...

  20. #20 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    So... ai stat acolo. Nu a fost ok.
    Te-ai intors. Nu e Ok.

    Nu vezi o mica ... problema, to say the least, aici?
    Intradevar, nici acolo viata nu e asa de roz precum vedem la Tv. Insa acolo totusi daca ai o minte cat de cat buna o poti duce foarte bine fara prea multe batai de cap. Eu unul am trait foarte bine in America, insa au fost niste lucruri care m-au dezamagit.

    M-am intors doar pentru ca aveam toata familia mea aici si nu am putut sta departe de ei

    At least, i can't see the problem...Am facut o greseala pe care o so regret de acum incolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce Xbox sau PS merge pe televizorul meu ? By EuSuntChuckNorr in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 12-09-2014, 10:04
  2. E normala temperarura procesorului meu? By TheQuen in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 20-02-2014, 12:56
  3. Canalul meu de Youtube By heLLboy :x in forum Foto & Video
    Replies: 1 Last Post: 20-12-2013, 13:17
  4. Intro-ul meu in Affter Effect's ! By andreiaka in forum Foto & Video
    Replies: 4 Last Post: 27-08-2013, 12:29
  5. 10 pentru primul meu calculator By Hyp in forum Offtopic
    Replies: 19 Last Post: 03-07-2010, 18:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts