+ Reply to Thread
Page 32 of 78 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #621 SP
    Member Mariush's Avatar
    Hello, NSNS, si eu am avut ceva probleme userul "tzzun", ce-i drept nu e ceva foarte grav, insa pune la indoiala integritatea lui.

    Acum aproximativ o luna avea un thread deschis cum ca vinde Crysis 2, acesta e linkul: http://www.consolegames.ro/forum/f90...3-nou-130-ron/ . Din conversatia de pe thread se poate observa ca stabiliseram sa il cumpar la pretul de 120 RON. Am si vorbit cu el telefonic si am confirmat tranzactia, urmand sa ne vedem in zilele urmatoare conversatiei telefonice. Stau, astept cateva zile si nimic, am zis sa-l sun, nu a raspuns. Dupa vreo 2 saptamani vad reply pe threadul lui cum ca a dat jocul (Se poate observa ca mai avea inca 1 user ca back-up ), desi batusem palma.

    Acum, na, se intampla poate omul a gasit sa il vanda la 130 intre timp (Cat ceruse el initial) si a vrut sa scoata banu'. Eu, personal sunt genul de persoana care atunci cand spun ceva (mai ales daca confirm si telefonic) pai asa ramane, chiar daca vine alt user care imi ofera cu X ron mai mult. E vorba de integritate si cuvant nu? Stiu ca nu toata lumea e ca mine, dar pana la urma, putea macar sa dea un telefon / PM nu?

  2. #622 SP
    Banned tzzun's Avatar
    Salutari tuturor, mentionez ca userul NSNS (nu dau adresa numar de telefon si altele-violez intimitatea) avea un alt fifa 11 anterior, i-am trimis jocul era in perfecta stare, in niciun caz, zgarieturi crapaturi sau ce mai zice dumnealui acolo, imi zice sa-i dau alt joc la schimb pe motiv ca i-am trimis eo fifa crapat, dar MINTE, detine un alt joc fifa 11 care este intr-adevar CRAPAT, pretinzand sa i se dea unul bun in locul lui!
    1. Are voie sa-mi faca adresa publica?
    2. Mariushcrm-omule, am specificat in thread ca imi rezerv dreptul de a vinde jocul cumparatorului favorit, omu a venit la mine acasa si l-a luat nu a trebuit sa mai ma duc pana la mama dreacu in drumul taberei pentru 120 de ron din care 50 era motorina, clar?

  3. #623 SP
    Member Mariush's Avatar
    Se pare ca la acuzatii poti raspunde, dar la telefon, reply pe thread nu? Daca te-ai obosi sa citesti cu atentie ce am scris, singurul motiv pentru care te consider neserios, motiv care m-a determinat sa postez aici este ca nu mi se pare normal sa vorbim ceva si sa facem altceva, clar?

    Puteai sa-mi spui clar ca nu iti convine si incheiam conversatia. Nu te poti considera un vanzator / trader (sau cum mai vrei tu) serios din moment ce una spui si alta faci...

    Atat am avut de spus, si te rog citeste punctual ce am scris sa nu mai dai reply-uri degeaba. Cat despre specificatiile tale "Cum ca iti rezervi dreptul" mi-ai fi putut spune foarte frumos asta si la telefon: "Bah boule, vezi ca A-B=C, C<D (Adica pretul cerut de mine)"...Cred ca puteam sa inteleg, nu?

  4. #624 SP
    Member nutzule's Avatar
    salut, am facut ceva schimburi cu nsns, vreau sa zic ca e baiat de treaba si se tine de cuvant de fiecare data, ce a trimis intotdeauna a fost de calitate, ca nou. fifa11 am trimis si eu omului 2 bucati chiar, impecabile , fara zgarieturi sau altceva. nu acuz pe nimeni, da nu cred ca nsns ar face atatat tam-tam degeaba ptr un fifa

  5. #625 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    Quote Originally Posted by tzzun View Post
    Salutari tuturor, mentionez ca userul NSNS (nu dau adresa numar de telefon si altele-violez intimitatea) avea un alt fifa 11 anterior, i-am trimis jocul era in perfecta stare, in niciun caz, zgarieturi crapaturi sau ce mai zice dumnealui acolo, imi zice sa-i dau alt joc la schimb pe motiv ca i-am trimis eo fifa crapat, dar MINTE, detine un alt joc fifa 11 care este intr-adevar CRAPAT, pretinzand sa i se dea unul bun in locul lui!
    1. Are voie sa-mi faca adresa publica?
    2. Mariushcrm-omule, am specificat in thread ca imi rezerv dreptul de a vinde jocul cumparatorului favorit, omu a venit la mine acasa si l-a luat nu a trebuit sa mai ma duc pana la mama dreacu in drumul taberei pentru 120 de ron din care 50 era motorina, clar?
    nu iti e rusine????iti faci de ras singur????mai ai gura sa commentezi?mincinos si tepar ordinar esti!!

  6. #626 SP
    Banned tzzun's Avatar
    am impresia ca esti certat si cu limba romana, jignirile si limbajul flegmatic, rezumati-le doar in familie, mai aveai fifa acasa, de ce ai mai vrut inca unul???
    omule clara e situatia, nu sunt genul de om sa ma cert pentru un joc, insa nici sa-mi iau teapa mereu, am pierdut un medal of honor LE, infamous si 50 de lei, pe userul katalin84, insa crede-ma ca n-am facut atata tam-tam, nu sunt genul sa dau tepe, insa nici nu-mi place sa iau

    ---------- Post added 04-07-2011 at 05:10 PM ----------

    iar domnul mariuschrm-am ramas noi la vreo intelegere ca ne-am intalni in data x la ora y in zona z? nu omule, a ramas ca ne auzim la telefon si ATAT!
    vrei negociere? du-te tati la piata si te targuiesti acolo.

  7. #627 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    salut, am facut ceva schimburi cu nsns, vreau sa zic ca e baiat de treaba si se tine de cuvant de fiecare data, ce a trimis intotdeauna a fost de calitate, ca nou. fifa11 am trimis si eu omului 2 bucati chiar, impecabile , fara zgarieturi sau altceva. nu acuz pe nimeni, da nu cred ca nsns ar face atatat tam-tam degeaba ptr un fifa
    NSNS ..de aici rezulta ca tu ai mai avut vreo 2 bucati de fifa 2011 (nu stiu ce faci cu atatea..dar nu e problema mea) ...deci "acuzatia" lui tzzun ca tu ai avut altul de inainte crapat..poate sa fie credibila.
    iar marius faptul ca tzzun si-a vandut jocul altcuiva..e problema lui...nu ati stabilit ca va itnalniti in ora x ora y si nu a aparut apoi vezi ca l-a dat. oferte de a astea tot sunt..cine e mai rapid..si are pretul mai bun castiga
    ps: nu am facut nici o traznctie cu tzzun...asa ca nici nu il acuz ..nici nu ii iau apararea (poate nsns sa aiba dreptate...la fel cum si faptul ca avea el unu de inainte crapat poa' sa fie adevarat..atata timp cat si nutzu a zis ca a mai cumparat 2 de la el)

  8. #628 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    crezi cam luat o teapa de la alta persona si vreau sa pun vina pe tzzn???am vreo 30 de feedbackurii positive pe visitor's message si nu am nevoiea sa dovedesc ca sint serios!!!
    ps:am inca o bucata de fifa ca ma occup de jocurii si e normal sa am mai mult decat o bucata din acelas joc la mine,pe bani mei fac ce vreau.
    pentru tzzun: este dumnezeu intre noi!si gata!

  9. #629 SP
    Member Mariush's Avatar
    Acelasi text inutil fara argumente...Daca ai citi din nou posturile mele poate ca ai putea da un raspuns coerent.

    si..Tati, cumetre, vere subiect de negociere este orice obiect. Simt ca ma repet ca o caseta cu banda stricata, eu ti-am propus un pret tu ai spus ok...Daca veneam cu oferte nesimtite, adica la jumatate de pret fata de ce cereai tu, atunci da, de acord cu tine.Dar tie ti se pare ciudat ca incerc sa scad 10 Ron la pret? Dar ce esti tu tati shop, magazin online, lant de hypermarket sa ai preturi fixe, platesti comisioane si chirie la spatiu??

    Rog domnii moderatori CG sa ma scuze de off topic-ul facut. Promit sa fie ultimul post pe acest subiect. Punct

  10. #630 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    nsns am zis doar ca exista posibilitatea...din nefericire poa sa fie credibila si varianta lui [daca ma intrebi personal cred varianta ta]
    oricum...treci peste incerc si eu sa trec peste o teapa cu un ps3 de curand [postat pe pagina trecuta]...deci..insipira..expira [asa imi zic si eu ]
    sau..chiar de nu zburase din suport..etc...poa s-a pus un postas gras cu fundul pe el ..si ambii sunteti de incredere [dar va acuzati unul pe altul]

  11. #631 SP
    Banned tzzun's Avatar
    imi pare nespus de rau ca s-a ajuns in situatia asta, prefer sa-l tratez ca pe un subiect incheiat, restul trageti voi concluzile, nu sunt genul sa ma supar, sau dau tepe, insa nici sa iau, inca o data regret acest schimb, regret ca am dat si killzone-ul pentru ca acum nu i-l mai pot da inapoi.
    consider cu certitudine, ca locul unde m-ati incadrat, nu imi apartine!
    va doresc schimburi cat mai ok, evitati posta romana eventual(poate ca d-asta s-a ajuns si aici)

  12. #632 SP
    Member nutzule's Avatar
    nu se poate, disc crapat ramas in rastel, chiar eu am primit jocuri cu cd sarit din rastel si tot au ajuns intacte nezgariate, necrapate - totusi ar trebui sa existe si alti useri la care nsns sa fi facut aceeasi faza, dar totusi nu vad, si e adevarat are un "cv" impecabil
    am o intrebare ptr tzuun, daca omul ti-a zis de la inceput ca jocul tau fifa e crapat, dc ai dat mai departe jocului lui kz3? nu ar fi trebuit sa rezolvi problema mai intai? tu deja te-ai apucat sa-l bagi la tranzactii! cum vine asta?

    ---------- Post added 04-07-2011 at 03:51 PM ----------

    tzzun nu te gandi atata cum sa o dregi, da un rasp

    ---------- Post added 04-07-2011 at 03:55 PM ----------

    uite, aici nu prezinti incredere, cu toate ca aveai un schimb cu probleme, ai dat jocul

    ---------- Post added 04-07-2011 at 03:56 PM ----------

    sau... in mom in care ai primit jocul dc nu ai dat itrade pozitiv?

  13. #633 SP
    Banned tzzun's Avatar
    aveam nevoie de bani, aveam un prieten care dorea killzone 3, l-am dat pe 120 de ron, asta este problema

  14. #634 SP
    Member nutzule's Avatar
    nu conteaza,pe cat ai dat jocul , sau catre cine a plecat, daca shtiai ca omul a precizat defectiunea la cd, avea rost sa-l mai dai?
    nu trebuia sa rezolvi problema?

  15. #635 SP
    Banned tzzun's Avatar
    nutzule - nu stiu omule ce combinatii sau texte ai cu NSNS de m-ai scos in halul asta la tabla, insa pot sa-ti spun cu certitune ca, jocul killzone 3 este la un user care avea nevoie de el, astfel incat, l-am dat repede pe 120 de ron, aveam nevoie de bani sau alte schimburi cu alte jocuri + diferentele de riguare, aveam clienti care doreau la noire, mortal kombat, d-asta am specificat ca vreau schimburile cu jocurile acestea, vroiam sa le dau pe ele ca le pot vinde repede mai departe!
    Jocul a plecat de la mine in perfecta stare!
    NSNS mai avea FIFA 11 o data, putea sa fie acela crapat si da vina pe mine acum, dorind un alt joc in schimbul lui, asta ai zis chiar tu, ca i-ai mai dat fifa inainte...ceva e suspicios dupa parerea mea,

    ---------- Post added 04-07-2011 at 06:19 PM ----------

    asa cum jocul plecase impecabil spre el si jucat chiar cu o seara inainte cu userul CasStiel, care poate confirma lucrul acesta, nu cred ca mai era nevoie sa ajuns, in orice caz, pe tot parcursul tranzactiei omul devenise foarte stresat/strasant, mesaje cate 2-3 pe zi pm-uri etc, insumi simtul meu psihologic imi spunea ca omul este putin panicat...dubios

  16. #636 SP
    Member nutzule's Avatar
    tocmai, am zis ca nu te acuz, nu te cunosc, cu nsns am facut multe schimburi , toate perfecte de ambele parti, nu-l cred in stare de asa ceva, oricum nu ar fi avut de castigat decat un minus itrade de la tine daca te posta la misto pe aria useri neseriosi, faza la tine e ca intotdeauna nu raspunzi la intrebari, eviti sa da-i un raspuns clar, ai avut nevoie de bani in aceeasi zi care a ajuns coletul? pai el a trimis cu 2 zile inainte, deci jocul lui a ajuns cand tu abia a trimis coletul tau , nu te scot la tabla, pun cateva intrebari sa descalcim aiureala asta, in fine, nu sunt avocataul nimanui, asa ca ma retrag

    ---------- Post added 04-07-2011 at 04:25 PM ----------

    sau poate sunt pe aceeasi filiera cu nsns si vrem sa-ti luam jocul, )

  17. #637 SP
    Banned tzzun's Avatar
    am facut sute de schimburi pana acum, sunt nou ce-i drept pe consolegames, insa am conturi pe computergames.ro , okazii.ro care spun cam cat de corect sunt, asa s-a gasit unul ca tine, care a facut schimburi cu nsns si gata, l-a luat in brate, e unu ca tine mai tare in gura si in gargara, acum crezi ca toti suntem la fel???

  18. #638 SP
    Member nutzule's Avatar
    tzzun nu cred ca am avut un limbaj neadecvat sau nepoliticos, nu-i nevoie sa te freci ca nessu' n ...
    e thread " useri neseriosi", pe care am posta o parere, fara sa te jignesc, nu fi necioplit

  19. #639 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tzzun si NSNS, eu inteleg ca nu ati vrut sa rezolvati problema pe privat (ar fi fost mai frumos si mai ok pentru toata lumea), dar totusi, nu e nevoie sa ajungeti la injurii si jigniri. Noi suntem aici sa incercam sa va ajutam dar... eu am citit ce ati scris amandoi si pe cuvant ca nu vad NIMIC palpabil. Este cuvantul lui tzzun impotriva cuvantului lui NSNS. Atata timp cat nici-unul din voi nu vine cu o dovada care sa sustina ceea ce spune, eu personal nu am cum sa va ajut.

    Prin urmare, ori imi trimiteti pe PM ceva care sa ateste ceea ce spuneti, fie incercati sa va impacati si sa rezolvati amiabil (caz in care vedem ce se poate face cu ratingul negativ)... Bafta!

  20. #640 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    monky...la problema mea se poate aborda in vre'un fel?
    mersi

+ Reply to Thread
Page 32 of 78 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts