+ Reply to Thread
Page 23 of 78 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #441 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Am uitat sa mentionez inca ceva,eu am trimis jocul primu,al lui spre mine inca nu a ajuns,aici fac referire la faptu ca mia spus ca ma bucur de jocul lui,oricum ie,repet inca o data,lucrurile se vor rezolva!!!

  2. #442 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Asteptam si un semn de la cel care a reclamat (FallouT) -

  3. #443 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Nu,imi cer scuze,am fost acuzat de anumiti useri,scuze,si cu asta numai spun nimic,promit!

  4. #444 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    divayo: Nu stiu cine te-a acuzat, dar din partea noastra, a echipei CG, nu cred ca ai vazut asa ceva. Acesta este si motivul pentru care te-am rugat sa iei legatura cu userul in cauza si sa rezolvati situatia... Daca te acuzam direct, primeai BAN si gata. A se intelege ca noi aici incercam sa fim doar mediatori, nu judecatori sau politisti... Bafta in rezolvarea problemei!

    Gata sa rezolvat imi retrag acuzatiile asupra acestui user,am discutat cu el si totul a fost rezolvat...

    Pe aceasta cale tin sa imi cer scuze fata de Cg si fata de user-ul divayo

    Acest user este de nota 10!

  5. #445 SP
    Member Ares's Avatar
    am vazut anuntul http://www.consolegames.ro/forum/f41...s3/#post527457 , in care mast vinde unch1 , fiind interesat de joc l-am sunat si imi spune ca a fost licitat de cineva pe okazii, l-am intrebat dc nu a scris ca anuntul nu mai este valabil si imi spune cu un dispret total in glas " ce bah , stau pe forum ca vreti voi? " dupa care imi inchide telefonul . in loc sa vina cu o scuza de manual de genul "a fost licitat pe okazii si chiar acum scriam ca nu mai este valabil" ghertoiul vrea sa arate cat de barbat este el.
    sunt curios cu ce scuza penibila o sa vina unul ca el care are un caracter de periferie.

    cele bune....

  6. #446 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Userul mast a fost avertizat - nu a solicitat inchiderea threadul.

  7. #447 SP
    Member toto's Avatar
    divayo : am colaborat cu el de curind , un baiat super de treaba , acuzatia adusa de FallouT e cam pripita , poate sunt probleme cu consola , cat despre cum scrie cineva cu cratima , fara cratima , nu este un criteriu de a cataloga un om , repet , am colaborat cu el si totul a mers excelent , chiar a trecut cu vederea unele erori din partea mea .

  8. #448 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    divayo : am colaborat cu el de curind , un baiat super de treaba , acuzatia adusa de FallouT e cam pripita , poate sunt probleme cu consola , cat despre cum scrie cineva cu cratima , fara cratima , nu este un criteriu de a cataloga un om , repet , am colaborat cu el si totul a mers excelent , chiar a trecut cu vederea unele erori din partea mea .
    Eu il cataloghez ca fiind analfabet daca nu stie sa scrie corect.

  9. #449 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    Eu il cataloghez ca fiind analfabet daca nu stie sa scrie corect.
    Agramat, nu analfabet.

    Quote Originally Posted by toto View Post
    cat despre cum scrie cineva cu cratima , fara cratima , nu este un criteriu de a cataloga un om
    Pentru tine nu e un criteriu, pentru mine e. E un fel de "prima impresie" pe Internet. Nu zic ca un user care scrie asa e neaparat tepar, dar automat il tratez cu multa prudenta in cazul unei eventuale tranzactii. Cu alte cuvinte n-as trimite ramburs unui astfel de user si nici n-as cumpara ramburs. As face tranzactii doar cu plata anticipat (daca vand) sau cu plata dupa testare (daca e sa cumpar).

    Am incalcat odata regula asta (tot cu un user agramat) si am luat teapa...

  10. #450 SP
    Member toto's Avatar
    Fiecare vede dreptatea in felul sau , e usor sa judeci , mai greu e sa ierti si sa treci cu vederea defectele celorlalti .........

  11. #451 SP
    Member Dasani's Avatar
    User Neserios
    VictorDealer_RO http://www.consolegames.ro/forum/f41...rii-si-jocuri/
    MINCINOS
    Am vorbit duminica cu el in legatura cu un wii classic controller,am stabilit ca il trimite prin ramburs,i-am dat toate datele,iar azi cand l-am intrebat prin PM daca a trimis controllerul a spus ca s-a razgandit,ca el nu-l ma da,pe el l-a costat 100 de lei and crap like this.M-a facut sa anulez comanda la Donely,iar acum imi e cumva sa mai fac o noua comanda la Donely din cauza acestei javre.Rog sa se i-a o masura impotriva acestui copil.

  12. #452 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Userul a fost avertizat.

    Dasani - am vazut ca esti cam slobod la gura (de asemeni au remarcat si alti useri si au dat report) - daca o singura data mai vad un atac la persoana din partea ta suporti sanctiunile aferente, suntem o comunitate de useri civilizati nu trebuie sa folosesti asemenea limbaj, ai instrumentele necesare pentru raportare sau threaduri speciale, foloseste'le si lasa administratorii si moderatorii sa-si faca treaba. Limbajul grobian nu ajuta.

  13. #453 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Cu tot respectul (si fara sa apar pe nimeni) am doua nelamuriri :

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Userul mast a fost avertizat - nu a solicitat inchiderea threadul.
    Unde scrie in regulament ca un user trebuie sa solicite inchiderea thread-ului ? Poate mi-a scapat mie, dar mi se pare stupid sa avertizezi pe cineva pe motivul asta...asa poti avertiza pe cineva pe orice motiv.

    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    User Neserios
    VictorDealer_RO http://www.consolegames.ro/forum/f41...rii-si-jocuri/
    MINCINOS
    Am vorbit duminica cu el in legatura cu un wii classic controller,am stabilit ca il trimite prin ramburs,i-am dat toate datele,iar azi cand l-am intrebat prin PM daca a trimis controllerul a spus ca s-a razgandit,ca el nu-l ma da,pe el l-a costat 100 de lei and crap like this.M-a facut sa anulez comanda la Donely,iar acum imi e cumva sa mai fac o noua comanda la Donely din cauza acestei javre.Rog sa se i-a o masura impotriva acestui copil.
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Userul a fost avertizat.

    Dasani - am vazut ca esti cam slobod la gura (de asemeni au remarcat si alti useri si au dat report) - daca o singura data mai vad un atac la persoana din partea ta suporti sanctiunile aferente, suntem o comunitate de useri civilizati nu trebuie sa folosesti asemenea limbaj, ai instrumentele necesare pentru raportare sau threaduri speciale, foloseste'le si lasa administratorii si moderatorii sa-si faca treaba. Limbajul grobian nu ajuta.
    Sunt de acord aici cu rodarkone, dar esti prea bland. Daca un user se razgandeste nu inseamna ca alt user are dreptul sa-l faca mincinos si mai ales javra. Cred ca Dasani ar merita avertisment aici. Parerea mea, fireste, nu eu iau decizii, dar cred ca am dreptul la opinie si chiar as vrea lamuriri pe chestia asta.

    Daca eu vorbesc ceva cu un user in PM si apoi ma razgandesc (fara sa-l tepuiesc cu bani sau produse defecte) nu cred ca asta ma face neserios. In primul rand PM-ul e PM. In al doilea rand n-am inselat pe nimeni cu nimic. Am dreptul sa ma razgandesc, n-am facut contract cu nimeni, am discutat ceva in privat.

  14. #454 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu ma supar

    II. Reguli de postare si recomandari pe aria de Publicitate
    10. Vanzatorii trebuie sa anunte inchiderea threadului (printr-un post in threadul respectiv sau PM la un moderator) atunci cand un produs nu mai este disponibil sau nu se mai doreste vanzarea sa.

    Poate par prea bland - insa in general (nu in special) eu procedez in felul urmator

    1. il anunt pe thread pe userul care a gresit
    2. il avertizez (exista warning) conform regulamentului
    3. il penalizez conform regulamentului
    4. il banez - temporar
    5. il banez definitiv

    PS: atentie unii pasi pot fi sariti in functie de gravitatea faptelor, sau de comportamentul userului.

  15. #455 SP
    Member Dasani's Avatar
    Imi cer scuze,nu trebuia sa-l jignesc,dar m-am revoltat pentru ca m-a facut sa-mi anulez comanda la Donely.Promit ca voi fi bland pe viitor!Insa totusi,neseriosii nu isi au locul pe acest forum.PEACE&LOVE!

  16. #456 SP
    Member Wargasm's Avatar
    User neserios
    MitzaBraveheart
    Desi am vorbit la inceputul lunii pentru Dragon Age X360 sa i-l tin pana pe 14-15 februarie, acesta ma anunta ca l-a cumparat de la altcineva.
    Intre timp am avut oferta de la un alt user de pe computergames, dar evident ca am refuzat-o stiind ca jocul este rezervat pentru userul de mai sus.
    Scuza sa e ca aseara a primit o oferta mai buna.
    Nu recomand tranzactii cu acest user.
    Daca se cer dovezi referitor la ceea ce am scris, o sa arat discutiile de pe pm.

  17. #457 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Eu nu am avut probleme cu userul MitzaBraveheart.Am cumparat de la el 2 jocuri, Red Dead Redemption si Demon's Souls.Culmea, ii facuse cineva o oferta mai buna si tot mie mi l-a vandut pentru ca vorbisem cu ceva timp inainte sa mi le pastreze.

  18. #458 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Mie chestiile astea cu rezervare nu-mi plac. Nu cred ca am cerut nimanui sa-mi rezerve ceva. Adica am cerut, dar fara sa ma astept ca ala sa-mi rezerve "no matter what". Adica am zis ca-s interesat de ceva si ca as putea sa-l cumpar in data de X (din diverse motive), dar nu am cerut rezervare "ferma". Asa ceva nu exista fara un avans. Sau exista, dar doar intre amici.

    Si au fost destui care mi-au cerut sa le rezerv diverse chestii. Unde am putut am zis ok si chiar am rezervat, dar unde stiam ca nu-mi permit sa rezerv n-am promis nimic. Am avut odata la vanzare o placa video cu 550 lei si mi-a cerut rezervare cineva din Arad pentru cateva zile. Am zis ok si i-am tinut placa, intre timp am mai primit cateva oferte, dar n-am dat-o. Peste cateva zile tipul din Arad s-a razgandit. Nu m-am suparat deloc, i-am contactat pe cei care mi-au facut oferte si le-am zis ca e disponibila si am dat placa.

    E doar parerea mea, dar cred ca se face prea mare caz de chestia asta. E clar ca daca un user iti cere sa ii rezervi ceva sunt sanse ca sa nu-si onoreze rezervarea, daca ar vrea si ar si putea sa cumpere SIGUR produsul ar face-o fara rezervare. Degeaba vrea ala sa cumpere in data de x si-si afce planuri, pana atunci se intampla multe si ramane fara banii pe care spera sa-i aiba.

  19. #459 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Corect. De aceea e bine sa fie totul transparent, mai putin pe PM si mai mult pe forum, sa vada toata lumea, iar daca cineva e neserios sa vada toata lumea. Eu sunt de acord cu un avans pt rezervari. Asa e o siguranta. Si oricum clientul are datele personale, cont etc . Si dovada varsarii in cont . Se poate merge pe plata nedatorata pt cei care au terminat dreptul

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  20. #460 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Exclamation

    user: Pizzi

    suma: 105 lei

    durata: aproape 1 an

    un user exceptional de serios. vroiam sa astept fix la un an sa postez dar din pacate nu mai aveam rabdare. voi lasa la atitudinea colegilor mei pt sanctiune. nu e vorba de suma, cat de gest. se preta a fi un user serios.

+ Reply to Thread
Page 23 of 78 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts