+ Reply to Thread
Page 48 of 78 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #941 SP
    Member party_man's Avatar
    Astazi am primit si negativ de la domnu', se mai ocupa cineva de treaba asta pe aici?

  2. #942 SP
    Member Caponescu's Avatar
    El nu a ridicat coletul si tot el iti da negativ? Tare asta.

  3. #943 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Astazi am primit si negativ de la domnu', se mai ocupa cineva de treaba asta pe aici?
    Normal ca ne ocupam, dar de obicei trebuie sa asteptam sa aflam parerea ambelor parti. Din pacate insa, eu n-am gasit pagina unde ati facut tranzactia. Poti sa dai un link te rog, ca sa vad si eu ce si cum?

  4. #944 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Normal ca ne ocupam, dar de obicei trebuie sa asteptam sa aflam parerea ambelor parti. Din pacate insa, eu n-am gasit pagina unde ati facut tranzactia. Poti sa dai un link te rog, ca sa vad si eu ce si cum?
    ti-am trimis forward cu mesajul lui si alte detalii.

  5. #945 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    ti-am trimis forward cu mesajul lui si alte detalii.
    A primit 30 de zile ban pentru Neseriozitate iar tradingul negativ a fost sters. Bafta!

  6. #946 SP
    Member party_man's Avatar
    multumesc.

  7. #947 SP
    Member razu's Avatar
    am stabilit detaliile tranzactiei pana in punctul in care ciprianu trebuie sa-mi dea iban/nume pt a-i vira banii in cont. in mai putin de 12 ore, mi-a trimis urmatorul pm:

    Salut!

    Avand in vedere ca esti din provincie, fara suparare, prioritate au cei din acelasi oras cu mine. Imi pare rau, jocul s'a dat ieri in Bucuresti.

    Numai bine!
    aveam impresia (si ce-i drept, cu exceptia unui singur alt user de pe forum, mi-a fost intru totul confirmata) ca incercam sa ne inconjuram pe forum doar de oameni seriosi si mi se pare josnic sa incepi o tranzactie cu cineva doar ca sa eviti persoana respectiva dupa si sa lasi balta toata treaba pentru ca nu-ti convin termenii, mai ales ca ciprianu nu mentioneaza nimic de prioritate pentru cei din Bucuresti.

    as dori sa se ia masuri, macar cat sa fie adus la cunostinta ca e un user neserios si nu respecta termenii unei tranzactii.

  8. #948 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Aici se postează de obicei cand un user incearca sau reuseste sa păcălească pe cineva, inteleg ca userul respectiv s-a răzg�ndit, e doar un pic neserios

  9. #949 SP
    Member razu's Avatar
    macar sa stiu ca vi se pare normal and I'll back off.

  10. #950 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Quote Originally Posted by razu View Post
    macar sa stiu ca vi se pare normal and I'll back off.
    O sa analizeze un moderator problema, probabil iti va cere pm-ul cu discuţia, bafta si nu mai fii supărat, cauta in bazar alt user

  11. #951 SP
    Member party_man's Avatar
    @razu pe viitor ai grija la aspect si e valabil nu numai pentru Bucuresti, intreaba a doua zi daca ti-a trimis produsul, macar asta a avut minima decenta sa te anunte, altii nici macar atat nu fac. O sa mai ai parte de astea, asta e riscul online, iar cuvantul pentru romani, in general, e o frectie la piciorul de lemn...

  12. #952 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Exagerezi, nu toti rom�nii sunt hoti, nu au cuv�nt samd...

  13. #953 SP
    Member razu's Avatar
    fara trecut in extrema generalizarii, party_man are dreptate si cred ca mai sunt cativa pe aici care stiu asta.

  14. #954 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare am si eu o problema cu userul Florin85.
    Am avut un joc la vanzare(http://www.consolegames.ro/forum/f90...y-pack-pt-ps3/), spune ca doreste jocul, il pun la posta apoi primesc urmatoarele mesaje:

    Quote Originally Posted by Florin85
    Am primit coletu !!! dar , este un dar , l-am retrimis inapoi . Noi ne-am inteles la 100 +transport (105 lei si la mine cand intelegerea e asa cum am vb. atunci asa sa fie.. Pe aviz am avut de platit 110 lei. Nu am avut mai multi bani asa ca l-am returnat. Si in bugetu de zi cu zi nu pot sa ma bag , banii la mine sunt dramuiti in diferite parti .. si de imprumutat pentru asa ceva , nu multumesc . Am intrebat la posta cat ar fi transportu mai mult de 6 lei in nici un caz.
    Zilele trecute am trimis la Bucuresti un colet cu transport tot asa platit de mine . 70 lei . nicidecum 10lei.Stima.

    Quote Originally Posted by Florin85
    Man cred ca acum mam prins de ce ai cerut 10lei pe ramburs lei.. Altadata am sa intreb direct pe colegu forumist exact cat e transport trebuia sa intreb si eu , si tu trebuia sa imi spui mie.
    Oricum eu cand trimit ceva nici nu ma gandesc sa imi scot banii , de aia mam prins si greu de shmecherie.Transportu nu terbuia sa fie mai mare de 7 lei ca mia zis postasita .
    Daca voi considerati ca 1.8 lei este o smecherie ma puteti bana.

    Transportul a costat 8.22 lei, trimit poza cu factura respectiva unui moderator daca este necesar.

    ---------- Post added 16-11-2012 at 08:37 PM ----------

    Aici mesajul in care se angaja sa plateasca el transportul:

    Quote Originally Posted by Florin85
    OK .Posta romana transportu fiind platit de mine .
    Darksiders II 100 lei pretu cerut de tine .Iti las adresa mea?
    Nu este vorba de cei 10 lei (rotunjiti) pe care i-am pierdut, dar am o singura pretentie de la colegi, sa fiu tratat cu acelasi respect cu care ii tratez si eu.

    Rog un moderator sa analizeze situatia si sa ia masurile necesare, multumesc.

  15. #955 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ok .. da aia 2 lei sunt banii mei /munciti de mine nu ai tai( nu ai avut nici un drept sa ii primesti) aia m-a deranjat pe mine . Si atunci am refuzat pachetu.

  16. #956 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Te-ai *acat pe tine pentru 2 lei (1,8 mai exact). Trebuia sa-i dai negativ la feedback si tura urmatoare sa nu mai cumperi de la el. Este o vorba si zice asa: ieftin la grau si scump la tarate. Cei doi lei (1.8) pe care i-ai muncit si economisit cu atata sudoare ai sa-i pierzi inzecit in alta parte. Ai mai consumat si energie, nervi pentru doi lei (1.8).

  17. #957 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Da i-am dat feedback pozitiv .Valoarea banului cred ca multi dintre voi nu o stiti + cuvantu . cand zici ceva atunci asa sa fie.

  18. #958 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Te-ai *acat pe tine pentru 2 lei (1,8 mai exact). Trebuia sa-i dai negativ la feedback si tura urmatoare sa nu mai cumperi de la el. Este o vorba si zice asa: ieftin la grau si scump la tarate. Cei doi lei (1.8) pe care i-ai muncit si economisit cu atata sudoare ai sa-i pierzi inzecit in alta parte. Ai mai consumat si energie, nervi pentru doi lei (1.8).
    Imi putea trimite un mesaj cand a ridicat coletul pt. acei 1.78 lei si ii returnam eu prin mandat postal pe cheltuiala mea, am intampinat si eu astfel de situatii, m-am trezit cu 1-2-3 lei in plus la transportul unui colet dar asta nu m-a determinat niciodata sa refuz un colet in valoare de 100-200-300 lei pt. o suma asa mica. Eu consider ca asta e neseriozitate si nu cred ca asta este adevaratul motiv pt. retur... in fine sunt doar niste pareri personale.

    ---------- Post added 16-11-2012 at 09:02 PM ----------

    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Da i-am dat feedback pozitiv .Valoarea banului cred ca multi dintre voi nu o stiti + cuvantu . cand zici ceva atunci asa sa fie.
    Cunosc destul de bine valoarea banului, care cuvant? Tu ai spus ca achiti transportul, transportul la posta variaza in functie de distanta si greutate nu e maxim 7 lei cum ti-a spus acea functionara de la posta.

  19. #959 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ca sa nu mai fie cu suparare ... nu voi mai cumpara jocuri de pe CG asa e bine !!? Le voi lua direct din Zavvy sau Amazon co UK.Vedem cum rezolva moderatorii treaba asta si gata.

  20. #960 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Problema cand trimiti ramburs si nu se ridica acel colet este ca se adauga transportul si inapoi + magazinaj cele 10 zile in care sta in asteptare la oficiul postal , in cazul asta banuiesc ca l-a costat pe expeditor cca 20 lei . Pentru 1,8 lei e prostesc sa piarda omul 20 lei . Am avut si eu un caz cand am trimis un joc la care am spus ca includ transportul in pret, am uitat si am adaugat transportul , m-a sunat omul si mi-a spus cum ne-am inteles in realitate si i-am spus sa ridice coletul cum era iar eu i-am trimis costul transportului in plic, tocmai pentru a nu avea costuri de retur a coletului (desi era vina mea ca am fost neatent). Solutii sunt dar trebuie sa ai cu cine discuta .

+ Reply to Thread
Page 48 of 78 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts