+ Reply to Thread
Page 50 of 78 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #981 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pentru unii si 10 bani inseamna teapa...

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    Am mai spus asta, daca era vorba de principiu, ma putea atentiona pe forum de faptul ca nu i-a convenit acea rotunjire si ii trimiteam eu 2 lei pe cheltuiala mea.

    ---------- Post added 17-11-2012 at 12:18 PM ----------

    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Parerea mea este ca , pur si simplu , s-a razgandit si faza cu cei 2 lei e nodul din papura . Ca si in cazul schimbului ce mi l-a propus, s-a sucit , in cazul tau ca sa nu cada prost a folosit motivul cu costul de transport ca nu cumva sa ii ceri sa iti returneze costul de expediere ba mai mult , sa cazi tu de neserios . Se poate vedea cu ochiul liber ca da vina ba pe bani ba pe principii , ba pe nus ce alt motiv . Bottom line : a comandat un joc , a spus ca achita transportul ( costul transportului nu a fost ceva aberant gen 20 lei ) , si el nu a ridicat coletul . ce te doare cel mai tare este suma ce o sa o ai de platit cand vine coletul retur . E usor sa faci pe lupul moralist pe banii altuia , daca tu ii muncesti asa greu cei 2 lei , cum oare ii munceste colegul caponescu ceu 20 si ceva de lei ce o sa ii platesca la returul coletului ?

    P.S. Pana la urma cum vine treaba ca a acordat calificativ pozitiv daca a fost nemultumit , confuzie totala , corect ?
    Si eu cred ca motivul a fost altul, s-a razgandit, dar este doar o parere personala formata pe baza afirmatiilor/faptelor lui.

  2. #982 SP
    Member party_man's Avatar
    Exista multi pe aici pe care nu-i poti multumi nicicum(unii chiar isi dau pe aici cu parearea despre DREPTATE), indiferent ca te-ai inteles sau pare ca te-ai inteles cu ei, se razgandesc imediat. O alta problema e si faptul ca pentru ei cuvantul nu face nici cat o ceapa degerata, am mai spus-o, dar un "om de bine" al forumului, mi-a sarit in cap ca am avut curajul sa generalizez. Mai exista unii care cred ei ca stiu SIGUR care e valoarea marfii si daca cumva nu o dai la cat aproximeaza ei, esti proscris. Am avut parte de cele mai multe tranzactii nefinalizate sau tepe pe acest forum. Stiu ca-mi veti sari din nou in cap, dar asta e adevarul. Mi-am permis un scurt offtopic.

  3. #983 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Am avut parte de cele mai multe tranzactii nefinalizate sau tepe pe acest forum. Stiu ca-mi veti sari din nou in cap, dar asta e adevarul. Mi-am permis un scurt offtopic.
    On @caponescu, din experianta avuta cu florin pot sa iti spun ce cred eu, s-a răzg�ndit, eu am vb cu el pt bioshock 2, dar cu mine a avut bunul simt sa ma anunţe ca are alte planuri cu banii si ca poate in viitorul apropiat...

  4. #984 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Parerea mea este ca , pur si simplu , s-a razgandit si faza cu cei 2 lei e nodul din papura
    Si eu inclin spre varianta asta si dupa cum Florin ne "acuza" ca nu stim valoarea "banului" (care poate fi si suma de 2 lei) tare ma tem ca lipsa lor a fost problema. Am mai vazut destule cazuri, nu vreau sa generalizez sau sa spun ca asta e cazul lui Florin, dar expun aici doua din cele mai intalnite scenarii:

    1.Cumparatorul e un pustan care-si incaseaza alocatia si comanda de pe net ceva cu plata ramburs. Din pacate prin posta dureaza cam 3 zile pana ajunge pachetul si tentatiile sunt mari, alocatia se duce (daca nu total, cel putin partial).

    2.Cumparatorul e un "afacerist adevarat", adica unul care n-are job deloc si traieste din banii parintilor si mai incearca sa faca si el "o combinatie". Vede pe net ceva ce-i place sau ceva care crede ca poate fi folosit intr-o combinatie (adica revandut la pret mai mare sau util pt un schimb cu ceva mai valoros ca pretul platit pe produsul initial) si da comanda, de multe ori fara a avea deloc bani disponibili, in speranta ca pana vine pachetul ii reuseste o "combinatie" cu alte produse sau ca primeste bani de la parinti. Normal ca nu reuseste sa faca rost de bani asa ca nu ridica pachetul, de cele mai multe ori nici nu merge sa spuna ca nu-l doreste, mai asteapta o zi si inca una si inca una in speranta unei combinatii care sa-i aduca banii, dar pana la urma pachetul se intoarce.

    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    a comandat un joc , a spus ca achita transportul ( costul transportului nu a fost ceva aberant gen 20 lei ) , si el nu a ridicat coletul . ce te doare cel mai tare este suma ce o sa o ai de platit cand vine coletul retur . E usor sa faci pe lupul moralist pe banii altuia , daca tu ii muncesti asa greu cei 2 lei , cum oare ii munceste colegul caponescu ceu 20 si ceva de lei ce o sa ii platesca la returul coletului ?
    Si daca era 20 lei transportul tot avea o MARE parte din vina, daca e asa de "chibzuit" cu banii trebuia sa intrebe CLAR cat va fi transportul, sa-i spuna Caponescu costul "la zecimala". Plus ca putea usor remedia situatia, nu refuza direct pachetul, il contacta pe Caponescu, ca avem mobile, internet, etc si ulterior Caponescu ii returna cuma aia 2 sau 5 lei sau ii facea un discount si mai mare la urmatoarea comanda.

    Asta e acum, Caponescu sper ca ai invatat ceva din lectia asta, nu zic sa faci tot timpul ca mine, dar eu nu mai trimit cu ramburs de multi ani de zile. Vrei sa cumperi ceva? Plateste si iti trimit. Asa merge treaba pe ORICE site civilizat, de la cel mai mic magazin online din Europa (nu din rromanica) pana la ebay. Comanzi ceva? Platesti cu cardul si astepti cuminte sa-ti vina produsul.

  5. #985 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Originally Posted by Florin85
    Daca era 108 il luam . Eu am incercat sa explic ce si cum m-a durut pe mine.Eu aici inchei discutia si las moderatorii sa decida.
    http://www.consolegames.ro/forum/f90...rs/#post895477
    Am vazut thread-ul tau imediat dupa ce l-ai deschis.
    Banuiesc ca vinzi jocurile Darksiders 1+2 (desi descrierea este gresita )
    Vand Darksiders Limited Edition ( codu online folosit pt.dlc) + Darksiders , pret pachet 150 transport inclus.
    Daca eu gresesc si tu vinzi un "pachet" format din Darksiders Limited Edition(poza atasata ) + Standard Edition , imi cer scuze si il cumpar eu.


    78249d1286918536-vand-darksiders-limited-edition-ps3-dark1.jpg
    Originally Posted by mario_1303
    Parerea mea este ca , pur si simplu , s-a razgandit si faza cu cei 2 lei e nodul din papura
    Cred ca a cumparat jocul mai ieftin si a renuntat sa il mai ridice pe cel de la posta.
    Repet, daca gresesc (desi nu cred ) , mi scuzi.

  6. #986 SP
    Member nutzule's Avatar
    se poate completa o cerere de returnare a coletului, la oficiul postal de unde a fost trimis, astfel platesti mult mai putin, pana in 5 lei, fara taxe de magazinaj, asta daca te grabesti in primele zile

  7. #987 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si eu inclin spre varianta asta si dupa cum Florin ne "acuza" ca nu stim valoarea "banului" (care poate fi si suma de 2 lei) tare ma tem ca lipsa lor a fost problema. Am mai vazut destule cazuri, nu vreau sa generalizez sau sa spun ca asta e cazul lui Florin, dar expun aici doua din cele mai intalnite scenarii:

    1.Cumparatorul e un pustan care-si incaseaza alocatia si comanda de pe net ceva cu plata ramburs. Din pacate prin posta dureaza cam 3 zile pana ajunge pachetul si tentatiile sunt mari, alocatia se duce (daca nu total, cel putin partial).

    2.Cumparatorul e un "afacerist adevarat", adica unul care n-are job deloc si traieste din banii parintilor si mai incearca sa faca si el "o combinatie". Vede pe net ceva ce-i place sau ceva care crede ca poate fi folosit intr-o combinatie (adica revandut la pret mai mare sau util pt un schimb cu ceva mai valoros ca pretul platit pe produsul initial) si da comanda, de multe ori fara a avea deloc bani disponibili, in speranta ca pana vine pachetul ii reuseste o "combinatie" cu alte produse sau ca primeste bani de la parinti. Normal ca nu reuseste sa faca rost de bani asa ca nu ridica pachetul, de cele mai multe ori nici nu merge sa spuna ca nu-l doreste, mai asteapta o zi si inca una si inca una in speranta unei combinatii care sa-i aduca banii, dar pana la urma pachetul se intoarce.



    Si daca era 20 lei transportul tot avea o MARE parte din vina, daca e asa de "chibzuit" cu banii trebuia sa intrebe CLAR cat va fi transportul, sa-i spuna Caponescu costul "la zecimala". Plus ca putea usor remedia situatia, nu refuza direct pachetul, il contacta pe Caponescu, ca avem mobile, internet, etc si ulterior Caponescu ii returna cuma aia 2 sau 5 lei sau ii facea un discount si mai mare la urmatoarea comanda.

    Asta e acum, Caponescu sper ca ai invatat ceva din lectia asta, nu zic sa faci tot timpul ca mine, dar eu nu mai trimit cu ramburs de multi ani de zile. Vrei sa cumperi ceva? Plateste si iti trimit. Asa merge treaba pe ORICE site civilizat, de la cel mai mic magazin online din Europa (nu din rromanica) pana la ebay. Comanzi ceva? Platesti cu cardul si astepti cuminte sa-ti vina produsul.
    In multe cazuri in care se solicita plata in avans primesti raspunsul ca le este frica sa nu ia teapa , ca pana la urma sa te tepuiasca ei si sa nu ridicae coletul . In gandirea multora nu e nici un risc daca trimiti ramburs ca doar daca ei nu platesc la Posta nu pot ridica acel colet, riscul fiind exact acesta , si anume sa nu se ridice coletul si te-ai ales instant cu o gramada de probleme: costuri de expediere, retur, magazinaj , drumuri pe la Posta, timp pierdut , intrebari fara de raspuns la oficiul postal , zile pierdute in care jocul iti este imobilizat in pachetul trimis ... si omul sta linistit si isi bea ceaiul ferm convins ca nu ti-a pricinuit niciun neajuns . Neinformare la granita prostiei ...

  8. #988 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu unul nici nu intreb cine plateste transportul,las la alegerea expeditorului,pt ca stiu ca nu se pot adauga mai mult de 10 lei...Ai grija cu cei de la zavvi,te pot pacali cu 50 de bani.

  9. #989 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    se poate completa o cerere de returnare a coletului, la oficiul postal de unde a fost trimis, astfel platesti mult mai putin, pana in 5 lei, fara taxe de magazinaj, asta daca te grabesti in primele zile
    Se poate dar pana la urma tot sunt 5 lei + cei 8,22 lei paguba , cel putin .

  10. #990 SP
    Member nutzule's Avatar
    zavvi.uk trimite iar in romania?

  11. #991 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    zavvi.uk trimite iar in romania?
    zavvi.es

  12. #992 SP
    Member nutzule's Avatar
    destul de scumpe

  13. #993 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    zavvi.uk trimite iar in romania?
    Da, transport gratis, vezi pe "ghidul cumpărătorului consolist"

  14. #994 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    In multe cazuri in care se solicita plata in avans primesti raspunsul ca le este frica sa nu ia teapa , ca pana la urma sa te tepuiasca ei si sa nu ridicae coletul . In gandirea multora nu e nici un risc daca trimiti ramburs ca doar daca ei nu platesc la Posta nu pot ridica acel colet, riscul fiind exact acesta , si anume sa nu se ridice coletul si te-ai ales instant cu o gramada de probleme: costuri de expediere, retur, magazinaj , drumuri pe la Posta, timp pierdut , intrebari fara de raspuns la oficiul postal , zile pierdute in care jocul iti este imobilizat in pachetul trimis ... si omul sta linistit si isi bea ceaiul ferm convins ca nu ti-a pricinuit niciun neajuns . Neinformare la granita prostiei ...
    Eu stiu asta, dar degeaba, raspunsul clasic e: pai eu daca-ti platesc de unde stiu ca nu-mi tragi teapa? Nici nu ma mai obosesc sa raspund la astfel de retardati, pai daca ai un miligram de creier te uiti ala calificativele mele, la vechime pe site, eventual imi cauti posturile, etc. Daca vreau sa trag teapa trag si cu ramburs si inca si mai fain, am acasa o tona de chestii stricate care arata impecabil, pot trimite oricand o placa video care arata perfect si da artefacte, apoi ii zic: nu stiu, eu ti-am trimis-o functionala, tu ai stricat-o. Dar na, cu retardatii si cu paranoicii n-are rost sa discuti.

  15. #995 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    Pe Florin nu il disculpa absolut nimic,atata timp cat poate sustine o asemenea aberatie. Daca eram eu in locul lui Caponescu,primeam ban inainte sa primeasca el pentru limbaj vulgar. Pentru ca asta e tupeu si nesimtire la cel mai inalt nivel,dat fiind faptul ca inclusiv eu,care privesc din exterior ( nu am nimic de castigat sau de pierdut ) sunt scarbit.
    Adica e OK sa tii tu aia 2 lei ( vorba aia,te p*si pe ei,ca indiferent de varsta,cheltui de minim 5 ori mai mult ZILNIC ) si sa piarda el 20 de lei cu toata nebunia? Si nici aia nu e o suma,da' ai pus omu' pe drumuri de minim 2 ori degeaba. Cred ca timpul pierdut e o problema mai mare decat banii. La 108 lei tu nu mai poti pune 2. Fenomenal. Inclusiv in conditiile in care ai fi primit acei bani de la Caponescu,sa-i pui tu la loc sigur si sa ii pretuiesti asa cum faci cu fiecare banut. Presupun ca nu se pune problema de lasat 1 leu in plus cand mergi sa bei o cafea,nu?

    Motivul e clar altul,desi ai fi primit un negativ / neutru,macar ieseai cu obrazu' curat (intr-o oarecare masura).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #996 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    am stabilit detaliile tranzactiei pana in punctul in care ciprianu trebuie sa-mi dea iban/nume pt a-i vira banii in cont. in mai putin de 12 ore, mi-a trimis urmatorul pm:

    aveam impresia (si ce-i drept, cu exceptia unui singur alt user de pe forum, mi-a fost intru totul confirmata) ca incercam sa ne inconjuram pe forum doar de oameni seriosi si mi se pare josnic sa incepi o tranzactie cu cineva doar ca sa eviti persoana respectiva dupa si sa lasi balta toata treaba pentru ca nu-ti convin termenii, mai ales ca ciprianu nu mentioneaza nimic de prioritate pentru cei din Bucuresti.

    as dori sa se ia masuri, macar cat sa fie adus la cunostinta ca e un user neserios si nu respecta termenii unei tranzactii.
    Din pacate aici nu avem ce masuri sa luam, pentru ca ciprianu a specificat clar in threadul de vanzare "predare personala in Bucuresti". Eu de acolo inteleg ca nici macar nu trimite in provincie (decat daca reusiti sa va intelegeti voi asupra acestei modalitati).
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Salutare am si eu o problema cu userul Florin85.
    Am avut un joc la vanzare(http://www.consolegames.ro/forum/f90...y-pack-pt-ps3/), spune ca doreste jocul, il pun la posta apoi primesc urmatoarele mesaje:

    Daca voi considerati ca 1.8 lei este o smecherie ma puteti bana.

    Transportul a costat 8.22 lei, trimit poza cu factura respectiva unui moderator daca este necesar.

    Aici mesajul in care se angaja sa plateasca el transportul:

    Nu este vorba de cei 10 lei (rotunjiti) pe care i-am pierdut, dar am o singura pretentie de la colegi, sa fiu tratat cu acelasi respect cu care ii tratez si eu.

    Rog un moderator sa analizeze situatia si sa ia masurile necesare, multumesc.
    Am citit tot ce a avut de spus fiecare, si sincer... nu am gasit nicaieri unde Florin85 sau Caponescu au stabilit pretul final al joculu, pret care sa includa si transportul + ramburs (motiv pentru care nu vad de ce Florin85 a refuzat coletul). Eu vad ca ati stabilit pretul ca fiind "100 + transport". Iar pretul de transport nu-l stabileste Caponescu, ci Posta Romana (sau curierul). Prin urmare, Florin85 a gresit aici, refuzand sa achite pretul postei. Mai ales ca totusi vorbim de 1.8 LEI.... suma pentru care, datorita refuzului, va ajunge sa-l coste pe Caponescu aproximativ 20 RON (transport dus-intors).
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Ok .. da aia 2 lei sunt banii mei /munciti de mine nu ai tai( nu ai avut nici un drept sa ii primesti) aia m-a deranjat pe mine . Si atunci am refuzat pachetu.
    Ai dreptate aici ca sunt banii tai, si poti face ce doresti cu ei. Insa data viitoare nu il mai asigura pe celalalt ca platesti tu transportul din banii tai, dupa care sa evaluezi daca Posta Romana ti-a pus pretul corect sau nu. Putea fi vorba aici si de 0.5 RON diferenta, dar ai fi avut dreptate doar daca ti-ar fi cerut 100,5 RON in loc de 100 RON. Voi ati batut palma pe 100 RON + transport. Nespecificand cat este transportul, putea fi si 50 RON... trebuia sa-l achiti. Din banii tai, desigur!

    Sorry, vei primi warning pt. Neseriozitate... si sper sa nu se mai intample a doua oara. De-asta repet pentru fiecare... respectati intelegerea cu care ati fost de acord (fie ca e vorba de PM fie ca e vorba de un thread). Ca sa va dau un exemplu... eu am vandut un joc unui user cu 30 RON (cu transportul platit de mine), am trimis prin curier (trebuia sa ma coste aproximativ 10 RON), dar pentru ca userul statea la nu stiu cati km de cel mai apropiat punct de livrare al curierului, well... livrarea a costat 38 RON. Am pierdut bani (da, tot asa erau, ca in cazul lui Florin85, banii mei), insa mi-am respectat partea mea de intelegere. Consider ca asa ar fi trebuit sa se intample si aici, mai ales ca era vorba de 1.8 RON.

  17. #997 SP
    Junior Member soimutu's Avatar
    Am cumparat de la userul AGAPE ,Twisted Metal , in anunt scria clar "cod online neactivat" dar in momentul cand am vrut sa incerc multiplayer-ul am primit urmatorul mesaj "online Pass code already used".I-am trimis un pm domnului AGAPE in care i-am spus ca ori imi trimite 45 lei cat costa un online pass ori ii trimit jocul inapoi ca sa imi recuperez banii, pana acum nu am primit nici un raspuns...

  18. #998 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Verifica intai daca contul tau este pe aceeasi zona cu jocul...

  19. #999 SP
    Junior Member soimutu's Avatar
    Crede-ma ca stiu cum se foloseste un online pass...nu fac greseli de genul asta

  20. #1000 SP
    Junior Member soimutu's Avatar
    Mda tipul e si nesimtit i-am lasat 2 mesaje pe thread-ul lui dar vad ca le ignora total...

+ Reply to Thread
Page 50 of 78 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts