Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 25 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 495

Thread: Elden Ring

  1. #141 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Pai si asa se intentioneaza sa joci genul acesta de jocuri? cu ghidul in fata? Mie imi plac jocurile grele, dar cumva chestia asta de tot trebuie sa caut in surse auxilare ce trebuie sa fac imi rapeste mult din placere. Ma intreb daca sunt singurul. Poate ca unii se descurca din prima doar explorand pe cont propriu?
    Bro, eu am inceput cu bloodborne. Primele ore abia m-am descurcat sa echipez arme si sa imi dau seama ca pot selecta adversarii. Ca pot fugi am aflat dupa jumatatea jocului. Singurul meu scop in primul playtrough al primului joc From a fost: cum sa fac sa mor mai putin si sa trec peste fiecare obstacol. That was it. Si foloseam din joc ce mi se parea ca ma ajuta cel mai mult in directia asta. Binez BB nici nu prea are optiuni foartr multe de build. Alegi o arma care iti place si te dezvolti in jurul ei. Aici vor fi multe optiuni, dar cele de inceput vor fi in mare sustenabile pana la final. In toate soulsurile este asa. They want you to survive. Nu trebuie sa cauti nimic online initial. Just let the game teach you. Ai sa vezi. Daca esti atent la el, el iti arata tot ce ai nevoie. Initial pare ca nu, dar asa e. Ghidul e daca vrei sa fii perfect din prima. Dar nu e cazul. Mai incolo potential mai poti folosi ghidul daca vrei sa faci Platina la joc sau daca vrei sa te asiguri ca faci toate questline urile npc iilor sau daca vrei sa optimizezi un build etc. Codpin zice bine ca daca ai mai jucat un joc de la From, esti mai comfortabil. Dar si daca nu... the game WILL help you. Daca esti perfectionist este ok... dar obisnuieste-te cu ideea ca perfectionistilor le trebuie cateva playthrough-uri ca sa faca tot "cum trebuie".

  2. #142 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Eu zic ca viata e prea scurta ca sa nu citesti chestii. La Ornstein & Smough din Dark Souls 1 am spart complet un controller de xbox(il jucam pe PC). The most notorious boss duo in gaming history, Ornstein and Smough ended many a player’s runs once they got to the end of Anor Londo. Cred ca acolo am murit de 20 de ori si atunci am si inceput sa ma informez exact ce si cum. E si skill dar toate au o limita, la Ornstein and Smough nu era frate nici o limita, era facut sa dai shift delete la joc.ornstein-smough.jpg

  3. #143 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Am mai facut asta o data, dar cred ca ideea ramane valabila.

    Eu cand am jucat prima oara Bloodborne (si primul joc From Software) - recomand cu mare caldura sa cititi rant-urile:

    https://www.consolegames.ro/forum/f1...ml#post1234447

    https://www.consolegames.ro/forum/f1...ml#post1234466

    Eu dupa 7 ani si 12 playthroughuri de BB, 6-7 de DS3, 4 de Sekiro, 2-3 de DeS, DS1 si DS2:
    Attached Images Attached Images screenshot_20220224-004557_chrome.jpg screenshot_20220224-004832_chrome.jpg

  4. #144 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    @antiohh jocurile dark souls sunt concepute cu o idee de baza si anume ca poti termina jocul cu orice arma. Nu exista ca bagi materiale in vreo arma naspa sau mai stiu eu. De cele mai multe ori upgradeurile pe armuri sunt toal inutile. Oricum exista iteme sa iti dai reset la build, deci nu trebuie sa iti faci griji din asta. Joaca ce te face pe tine sa te simti mai safe. E trial and error de cele mai mute ori, dar asta il face un joc misto. Si mai e o chestie legata de dodge, parry etc. Orice boss din jocurile astea au fost omorati fara macar sa fie atinsi playerii.( cauta pe net si ai sa vezi no hit run-uri garla) Nu recomand strategii de genul la inceput, dar macar incearca sa te obisnuiesti cu dodge-ul. Din videouri mie mi s-a parut foarte forgiving jocul, ai loc mult sa te misti etc.
    Ma indoiesc sa termini tu jocul in Dark souls Prepare to Die si sa treci peste bosii din DLC cu arma (club) si plank shield cu care incepi jocul de la clasa deprived. Dar cine stie poate sunt niste maestri printre noi. Iar upgrade-urile la armuri nu sunt inutile. Compara o armura de knight +10 cea standard, detalii in link-ul :https://darksouls.wiki.fextralife.com/Knight+Armor

    Deja incep sa ma simt prost ca n-am nici o platina de la jocurile From Software desi imi place enorm toate seria Dark Souls & CO. Putine jocuri sunt realizate ca astea. Sentimentul de reusita pe care il ai cand treci peste un boss la care te-ai chinuit nu stiu cat timp sau cand te invadeaza altii si reusesti sa biruiesti + ca mai gasesti nu stiu ce arma sau armura intr-un cotlon de gandeai ca n-are ce sa fie acolo... Nepretuit! Au dat peste cap industria jocurilor cu titlurile astea

  5. #145 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Neata, chiar asa e. Cauta pe net sunt o gramada de oameni care joaca cu armele de la inceput. Nu stiu cum naiba dar ei chiar creaza jocuri foarte accesibile din pct-ul de vedere al armelor, sistemelor etc. Fac o comparatie cu Nioh de ex, la care daca nu ai build si iteme pe tine, te darama aia instant si abia dai dmg.
    Inca imi mentin ideea cu armurile, in afara de statele initiale de la o armura la alta, nu iti da nimic special si nu merita sa faci + pe armuri. De cand am tot jucat jocurile astea, niciodata nu am facut upgrade pe armuri. Daca doresti sa ai ressist-uri pe anumite elemente, de cele mai multe ori accesoriile fac cel putin jumate din treaba.
    Nu am jucat niciodata build pe poise, pentru ca mi se pare ca abia te misti si practic incasezi toate loviturile. In mod sigur esti mai rezistent, dar nu e stilul meu de joc.
    Cat despre platine, e mult al naibii de farmat si cam atat. Cel mai greu challenge din toate jocurile DSlike , pentru mine cel putin, a fost un chalice dungeon din BB, dar a fost si primul joc de genul.
    Dificultatea acestor jocuri e fair, nimic OP. Cred ca de aceea au si un fanbase imens.

  6. #146 SP
    Member Mishy's Avatar
    Cine a comandat de la jocurinoi, se pare ca astazi primim jocul

  7. #147 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    La mine apare de 2 ore in depozit curier local sameday... si pentru alt pachet livrat prin cargus la 08:30 am primit mesaj ca e in livrare

    Later edit: am primit acum si de la sameday mesaj de confirmare. Credeam ca au uitat. Totul in regula deocamdata.

  8. #148 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Eu am comandat de pe jocurinoi.ro. Numai ce mi-a ajuns jocul. ������

  9. #149 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nota finala #EldenRing: 10. Atat.
    Attached Images Attached Images 1645459186_badge.png

  10. #150 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    O sa fie oare un val de note mici de la jucători care il cumpără doar din cauza hype-ului si care o sa-l abandoneze la primul obstacol? Ce ziceți?

  11. #151 SP
    Member tudort's Avatar
    Pe ce platformă îl luați , PlaysStation sau Xbox ? Sunt nou în lumea jocurilor Souls dar aș vrea să încerc acesta. Mulțumesc !

  12. #152 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Nota finala #EldenRing: 10. Atat.
    OMG! Gamespot i-a dat 10... De fapt e inca review in progress. Cum ii cunosc s-ar putea sa ramana asa.
    Poate reusim sa ne bagam multiplayer cei de aici care il au. Pentru primul build ce clasa alegeti? Astrologer sau warrior eu inclin.

  13. #153 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    A ajuns si la mine, acum se instaleaza.

  14. #154 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Are vreun sens sa te stresezi ce clasa alegi? Oricum faci buildu cum vrei in jocurile astea. Eu unul mereu le aleg dupa aspect sau ce arma imi da la început.

  15. #155 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    O sa fie oare un val de note mici de la jucători care il cumpără doar din cauza hype-ului si care o sa-l abandoneze la primul obstacol? Ce ziceți?
    Nu cred! Desi Miyazaki ca jocul este mai "aproachable" decat celelalte Souls like games cu sigurante nu va fi pentru toata lumea. E incredibil pentru mine ce hype are jocul.

    ---------- Post added 24-02-2022 at 14:07 ----------

    Are sens, pentru ca buildul initial vine cu spell-uri de la inceput. Eu zic ca e o diferenta la primii bosi. Mereu mi s-a parut ca fiind vrajitor in DS sa fie usor la inceput iar pe masura ce inaintezi incepe dificultatea sa creasca.

  16. #156 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Are vreun sens sa te stresezi ce clasa alegi? Oricum faci buildu cum vrei in jocurile astea. Eu unul mereu le aleg dupa aspect sau ce arma imi da la început.
    Nu prea, dar unele clase care au vraji de heal o sa fie putin mai usoare initial decat altele. Clasele conteaza mai mult la inceputul jocului.

  17. #157 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    O sa fie oare un val de note mici de la jucători care il cumpără doar din cauza hype-ului si care o sa-l abandoneze la primul obstacol? Ce ziceți?
    Pe asta ma bazez si eu, ca sa-l iau de pe olx la pret mai mic

  18. #158 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    10! 10!
    Attached Images Attached Images 274637247_5100749779986065_4221731646312743231_n.jpg

  19. #159 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    A ajuns si la mine! (PS4) Azi termin lucru un pic mai repede

  20. #160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intelesesem ca nu merge decat online, iar ei nu au dat drumu la servere, deci cei care au jocul mai devreme, se uita la el.

    Sau nu este adevarat?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 25 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts