Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 25 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #121 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Jocul pe disc PS5 e 300 iar pe XSX e 280 de lei la Altex. Digital pe magazinul Sony e 340!!
    Aroganta maxima din partea Sony generatia asta...preturi umflate, fps unlock pe bani, jocuri cenzurate, PS Plus de doi bani...



    Altex link https://altex.ro/cauta/?q=Elden%2520Ring

    1. Diferenta de pret vine de la Altex nu de la Sony

    2. Intra pe Xbox pe un store care sa fie din europa cu pretul afisat in euro, fa conversia in lei

  2. #122 SP
    Manager paul's Avatar
    Yes, we have more Elden Ring gameplay. No, I didn't rewind it.:

  3. #123 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Will Elden Ring Be The Best Souls Game?

    Raspunsul de la Game Informer:

  4. #124 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Deci, au luat literarily scheletul de la Guardian Ape, i-au facut blana neagra si l-au facut urs, pana si swing-ul ala este de la Guardian Ape .

    ---------- Post added 04-02-2022 at 14:23 ----------

    Pentru cine nu a prins in alta parte editia de colectie si vrea statuia, sunt aici cateva bucati, nu se stie pentru cat timp... asa ca sariti pe ele:
    https://www.jocurinoi.ro/toate-jocur...h=elden%20ring

  5. #125 SP
    Junior Member thatOneDudeThat's Avatar
    Merci de link! Am dat o precomanda pentru varianta de ps4. As fi dorit cea de ps5 dar macar are un upgrade gratuit

    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Deci, au luat literarily scheletul de la Guardian Ape, i-au facut blana neagra si l-au facut urs, pana si swing-ul ala este de la Guardian Ape .

    ---------- Post added 04-02-2022 at 14:23 ----------

    Pentru cine nu a prins in alta parte editia de colectie si vrea statuia, sunt aici cateva bucati, nu se stie pentru cat timp... asa ca sariti pe ele:
    https://www.jocurinoi.ro/toate-jocur...h=elden%20ring

  6. #126 SP
    Manager paul's Avatar
    Final previews:
    IGN:

    Easy Allies:

  7. #127 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    BONUS:



    Initial am zis ca-l iau pe PS5 dar m-am razgandit si-l voi lua pe PC (indiferent - editia de colectie e asigurata) din pacate nu aia smechera, dar no, n-am loc si de ALTA CASCA

  8. #128 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Deja nu mai ma uit... Mai sunt 2 saptamani sa fie disponibil pe PSN Eu l-am luat digital

  9. #129 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Launch Edition nu vine cu steelbook?

    Vazusem pe reddit ca a pus cineva poza si pare ca s-ar da separat steelbook-urile si doar daca cumperi de pe BestBuy

  10. #130 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Fresh trailer! LOOK AT IT!!! ELDEN RING - Overview Trailer

  11. #131 SP
    Member Mishy's Avatar
    ELDEN RING – Rise, Tarnished | Official Launch Trailer



    Deja nu mai am rabdare


    Edit: Apropo, il mai joaca cineva de aici pe PS4?

  12. #132 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Pentru cei care l-au luat ca preorder digital, jocul se poate instala de astazi. Au mai ramas 33 de ore

  13. #133 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 97 - PS5
    - xx - XONE
    - 95 - XS
    - 95 - PC
    OpenCritic:
    - 97
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    Easy Allies:

    Game Informer:

    ACG:

    Skill Up:

    Gaming Bolt:

  14. #134 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Pe PS4/Xbox One arata si se misca ca ceapa dar o sa-l iau pe PS4 in speranta ca o sa fac upgrade la ps5.

  15. #135 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu nu inteleg ceva in legatura cu genul acesta de jocuri. Sunt foarte criptice si te lasa pe tine sa te descurci cum poti (cu tot: nu iti explica itemele, indemanarile, statsurile, inamicii etc.). Tot aud chestii precum builduri. Cum poate cineva care joaca pentru prima oara sa faca un build decent cand nu are nici cea mai mica idee despre itemele si abilitatile din joc sau ce fel de inamici o sa infrunte (sa zicem ca sunt rezistenti la atacuri fizice iar buildul tau fix pe asta se bazeaza). M-am apucat de Demons Souls si nu prea am spor tocmai din acest motiv: nu stiu cand si pe ce sa dau banii. Nu exista riscul sa ajungi intr-un anumit punct in care te blochezi pentru ca ai buildul prost? Cum imi dau seama daca mor pentru ca joc prost sau mor pentru ca am un build foarte slab?

    In Sekiro (pe care l-am terminat), mi-a fost simplu ca nu imi bateam capul mai deloc cu itemele. Sunt eu greu de cap si nu reusesc sa ma prind suficient de repede ce iteme trebuie sa iau (si de aceea ma simt iritat) sau face parte din ,,magia jocului,, sa te dai cu capul de pereti ca nu intelegi ce se intampla si sa cauti respunsuri pe reddit? Folosesc acest thread pentru ca presupun ca si Elden Ring se bazeaza pe acelasi sistem.

  16. #136 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Din putinul ce l-am vazut, fiindca am evitat sa vad pana si trailerul la joc, stiu ca exista niste clase, parca si la DS e asa, nu!? (intreb fiindca nu am jucat nimic de la From Software). Fiecare clasa are anumite skills - unii sunt mai puternici pe melee, altii pe ranged etc. Presupun ca incerci sa te dezvolti cat mai mult pe partea aceea, unde e skillul mai puternic caracterstic clasei tale. Daca mergi pe Astrologer, de exemplu, 'farmezi' tot ce poate sa imbunatateasca mind si intelligence. Adica asa as proceda eu Nu stiu daca e corect. Poate e cineva mai priceput la asta si vine cu un raspuns ca m-ai facut curios.

  17. #137 SP
    Junior Member ciocanul's Avatar
    Si Elden e tot un DarkSouls/demonsouls "resapat". Tu poate ai servici, copii, nevasta. Altii nu au. Si aia stau si testeaza builduri peste builduri si joaca 12 ore/zi. Scriu articole, mai primesc un joc moca, mai un twitch, mai o maslina. Unii poate mai obtin si niste exceluri de la devs. Intr-o luna maxim o sa intoarca si o sa stoarca tot jocul Elden pe toate partile, o sa se stie toate tipurile de dmg si builduri de PVE/PVP si tot ce se poate.
    Ai tot aici despre demon souls: daca vrei mag, daca vrei dex, daca vrei etc, cu ce arme si combinatii merg optim:
    https://demonssouls.wiki.fextralife.com/PvE+Builds
    Parca vad ca si in Elden trebuie sa "farmezi"...

  18. #138 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Pai si asa se intentioneaza sa joci genul acesta de jocuri? cu ghidul in fata? Mie imi plac jocurile grele, dar cumva chestia asta de tot trebuie sa caut in surse auxilare ce trebuie sa fac imi rapeste mult din placere. Ma intreb daca sunt singurul. Poate ca unii se descurca din prima doar explorand pe cont propriu?

  19. #139 SP
    Member codpin's Avatar
    In principiu, daca ai mai jucat vreun joc din seria Souls (exceptie Sekiro si Bloodborne) te cam prinzi repede ce merge si ce nu.

    Iar pentru cei care nu au mai jucat nimic de la From pana acum, treaba sta cam asa: build-ul conteaza mai putin decat skill-ul in sine. Fata de alte jocuri unde conteaza f mult level si abilitati, in titlurile From poti termina jocul si cu lvl 1 si cel mai prost cutit. Nu o sa fie usor, dar e realizabil.

    Ce vreau eu sa spun e ca nu trebuie sa te panichezi ca gresesti un build, te descurci si asa. Sfatul meu e sa gasesti o arma care iti place si sa te obisnuiesti cu ea. Fa-i upgrade cat de mult poti si da-i inainte cu rabdare.

  20. #140 SP
    Member lucicleric's Avatar
    @antiohh jocurile dark souls sunt concepute cu o idee de baza si anume ca poti termina jocul cu orice arma. Nu exista ca bagi materiale in vreo arma naspa sau mai stiu eu. De cele mai multe ori upgradeurile pe armuri sunt toal inutile. Oricum exista iteme sa iti dai reset la build, deci nu trebuie sa iti faci griji din asta. Joaca ce te face pe tine sa te simti mai safe. E trial and error de cele mai mute ori, dar asta il face un joc misto. Si mai e o chestie legata de dodge, parry etc. Orice boss din jocurile astea au fost omorati fara macar sa fie atinsi playerii.( cauta pe net si ai sa vezi no hit run-uri garla) Nu recomand strategii de genul la inceput, dar macar incearca sa te obisnuiesti cu dodge-ul. Din videouri mie mi s-a parut foarte forgiving jocul, ai loc mult sa te misti etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 25 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts