Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 102

Thread: Ghid pentru alegerea unei console nextgen!

  1. #41 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Recomand amandoua consolele eu le am si sincer zic ca se merita sunt puternice amandoua .Au avantaje si dezavantaje .Dar amandoua sunt super ok .

  2. #42 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Xtm View Post
    Q, a zis ca a ales xbox360 pentru grafica...ideea e ca la xbox este mai buna.
    Domle, daca nu aduci argumente clare si palpabile mai lasa-ne cu afirmatii de genul asta. Detin ambele console, am jocuri in dublura atat pe PS3 cat si X360. Pe ce te bazezi tu cand spui cu atata fermitate ca grafica xbox e mai buna? Da-ne niste linkuri cu specificatii tehnice, review-uri serioase si lasa-ne pe noi sa decidem. Asa oricine poate sa faca reviews la orice. Ma apuc sa zic si eu ca BMW e mai bun decat Mercedes. De ce? D'aia!!! - ceva de genul ai facut tu.

  3. #43 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    PlayStation 3 ca e mai de viitor. Wii in afara faptului ca e distractiv pare ca la un moment tot te vei plictisi de el.
    Mi se pare o conceptie gresita, PS3-ul acum un an a afirmat ca "anul 2008 o sa fie anul PS3", bineinteles ca nu a fost asa.Din cate am inteles, acum se aud zvonuri ca 2009 va fi anul PS3.
    De ce e "de viitor"?Pt ca are blueray, in conditiile in care un blueray player e acum sub 10 mil si se ieftineste pe zi ce trece?Sau ca are hardware smecher desi Sony nu e in stare sa faca un suport de internet capabil sau exclusivitati smechere?

    Eu am ambele console, PS3-ul are praf cred 2cm, pur si simplu NU AM CE JUCA, sau daca am ce, joc doar singleplayer, pt ca MP-ul e incomparabil mai slab.

    MGS4 merita, Fall of Man e decent, dar nu extraordinar, Heavenly Sword e destul de slab (6 ore gameplay), Ninja Gaiden este un joc de xbox (doar Sigma e pe PS3), iar Ratchet e un joc de copilasi.Uncharted intr-adevar e un joc reusit, atat.

    Nimeni n-a zis insa de Halo 3, Forza, Lost Odyssey si mai ales...Fable 2!!
    In plus de asta un PS3 e 1500ron iar un Xbox e 900ron, aproape la jumatate, in conditiile in care la xbox primiti si un headset (pt ps3 costa 100ron)

  4. #44 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pe langa exclusivele care le-ai scris tu acolo imi permit sa mai adaug:
    Final Fantasy Versus XIII, Fat Princess, Folklore, God of War 3, GT 5, Heavy Rain, Little Big Planet si Singstar pentru pasionati.

  5. #45 SP
    Member St Mael's Avatar
    Fat Princess? Serios?! Ma bucur pentru cei corora le place genul si il asteapta dar eu unul nu m-as atinge de el nici cu un par de 10 m. As mai spune pas si lui Folklore si Singstar, dar restul de trei titluri intr-adevar fac PS 3-ul sa merite.

    De asemenea, eu as mai pune si Gears-urile, Mass Effect sau Ninja Gaiden 2, pentru fanii hack & slash, pe langa exclusivitatile de 360 zise de Taw si tot pe acolo se ajunge.

  6. #46 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Da, serios, Fat Princess, e un action online care are potential, probabil nu va place din cauza graficiii, dar asta nu il face un joc care nu merita atentie.

  7. #47 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Uziwood, Final Fantasy Versus XIII mai bine nu-l enumerai, intrucat MARELE titlu (fara versus), va aparea pe ambele console.
    Fat Princess? Wtf, tu ai vazut ce Arcade-uri are XBL-ul?De Braid ai auzit?
    Folklore?Doamne! Nici nu trebuia sa-l aduci in discutie dupa ce am spus eu de LO.
    GT5 se zvoneste ca apare in 2010, deci PS3-istii nu au NICI UN SIMULATOR pana acum, pe cand cei cu xbox au Forza 2 si Race Pro (ian 09)
    GOW3 e cam singurul iar LBP nu vreau sa-l comentez, intrucat probabil o sa i-l cumpar mamei.

  8. #48 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Da, ce conteaza ca apare FFXIII pe xbox, eu vorbeam de FF XIII Versus.
    Asa si ce legatura are Fat princess cu braid ? braid e side scroller.
    Folklore e action-adventure cu putine elemente de rpg, LO din ce stiu eu e Turn based rpg. Iar ca note sunt apropiate, pe metacritic LO are 78 critic score si 8.4 user score, iar folklore are 75 critic score si 8.5 user score.
    Asta cu LBP nu imi dau seama daca e ironie sau nu si vrei sa punctezi ca e joc de femei sau de casual gamers. Daca e asa tin sa te contrazic, e un joc ce aduce un element care de ceva vreme lipseste din multe jocuri, distractia alaturi de prieteni si care probabil va prinde la fel de bine si la "gamerii adevarati".

  9. #49 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nimeni nu a pomenit nimic de Resistance 2, Motorstorm 2 si MAG, dar ati pomenit de Fall of man si alte jocuri de acum doi ani.

  10. #50 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Domle, daca nu aduci argumente clare si palpabile mai lasa-ne cu afirmatii de genul asta. Detin ambele console, am jocuri in dublura atat pe PS3 cat si X360. Pe ce te bazezi tu cand spui cu atata fermitate ca grafica xbox e mai buna? Da-ne niste linkuri cu specificatii tehnice, review-uri serioase si lasa-ne pe noi sa decidem. Asa oricine poate sa faca reviews la orice. Ma apuc sa zic si eu ca BMW e mai bun decat Mercedes. De ce? D'aia!!! - ceva de genul ai facut tu.
    Dehh...ma bag si eu in seama ce altceva sa fac.Am spus ca placa video din Xbox e mai buna decat cea din ps3 nu am zis nimic de cell.Nu ma crezi, nu conteaza pentru ca oricum nu-mi pasa.

  11. #51 SP
    Member St Mael's Avatar
    Defapt eu cred totusi ca ar trebui sa-i dam credit lui Xtm. Adevarul e ca, in general, cand au fost luate la puricat si puse unul langa altul diverse jocurile multiplatform, varianta de Xbox 360 era cea care iesea mai bine in final. Insa diferentele sunt insesizabile daca nu este oprit cadrul pentru a numara pixelii cu lupa, asa ca subiectul asta e mai mult apa de ploaie.

  12. #52 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ratchet e un joc de copilasi.
    Vai si-amar, nici nu se merita comentat. Cine a scris prostia asta, ca nici nu m-am uitat?!
    Doamne, figuri sunteti, si cum ar trebuii sa arate un joc ca sa il catalogam pt. 'barbati'?!

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Doamne, figuri sunteti, si cum ar trebuii sa arate un joc ca sa il catalogam pt. 'barbati'?!
    Pai, daca "nu e gloante" si "nu e sange", unora li se pare "childish". Pacat... gamingul ar trebui sa insemne in special fun si relaxare, nu camp de razboi si antrenamente pentru urmatorul world war 3

  14. #54 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Au trecut aproape 3 ani de cand a aparut xbox 360 - nu pot sa cred ca un gamer care si-a cumparat consola acum 1-2 ani sufera inca dupa banii investiti in aceasta consola si nu isi poate permite sa si-o cumpere pe a 2-a (PS3 sau Wii) in conditiile in care preturile au tot scazut (atat la magazin cat si pe piata de SH) - nu vad de ce mai este necesar sa comparam Xbox 360 cu PS3 sau cu WII sau cu PC ul ... este un vesnic conflict - cine vrea sa joace cele mai bune jocuri nu se va impiedica niciodata de platforma, sa-mi spuneti mie ca nu vom juca toti la un anumit moment (sau macar nu ne dorim sa jucam pe viitor daca nu ne permitem momentan mai multe console)

    - super mario galaxy
    - metal gear solid 4
    - gears of war
    - zelda twilight princess
    - uncharted
    - halo 3
    - metroid 3
    - ratchet
    - mass effect
    - super paper mario
    - resistence
    - forza 2
    - mario kart wii
    - heavenly sword
    - PGR 3 sau 4

    Cei care nu doresc sa joace cele mai bune jocuri aparute - care nu se gasesc (Si probabil nu se vor gasi niciodata pe alta platforma) nu isi merita numele de gamer - este doar un tip trist care nu poate sa-si depaseasca conditia si sa priveasca mai departe.

    Sincer pe mine nu ma intereseaza jocurile care vor aparea (si nu inteleg de ce va agitati voi atat) pentru ca eu nu am timp sa ma joc jocurile care sunt aparute deja pe piata - ar trebui sa priviti si voi la comorile care sunt deja disponibile si sa nu va mai faceti atatea probleme ca nu stiu ce joc o sa apara pe nu stiu ce platforma peste 2 ani - jucati dragilor jocurile care sunt pe piata nu veti regreta

    PS: m-am oprit la 5 titluri pe fiecare platforma - pentru a nu lungi acest post prea tare - evident titlurile mentionate de mine pot fi inlocuite cu altele care sunt specifice unei anumite platforme. Eu spun insa ca am ales "crema" de pe fiecare platforma in parte.

  15. #55 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    care sa uitat astazi la emisiunea zona it de pe TVR(a-mi cer scuze daca fac pubilicitate data viitoare daca sunt probleme nu mai zic postul ) sa facut o comparatie intre cele 3 consoale si stiti cine a castigat PS3 eu as zice ca merita taotal acest prim loc consoala numai ca este o probleme pe care o au cam toti doritori de PS 3 pretul ma insel ?

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ionutzzz: foloseste limba romana, ca n-am inteles nimic...

  17. #57 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    Sa facut un test intre cele 3 consoale ( xbox 360 Ps3 si WII ) si spunea ca Ps3 a castigat iar eu am zis ca a-si merita locul 1 dar e prea scumpa . la asta ma-m referit ( probleme limba romana din cauza la mess soryy)

  18. #58 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Dapz, ma batea si mama la cap ca s-a uitat din greseala la emisiune, si ca a iesit PS3 la toate capitolele numai la cel online nu... Deh, amatori, nu stiu cine se uita la aberatiile lor.

  19. #59 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutzzz View Post
    Sa facut un test intre cele 3 consoale ( xbox 360 Ps3 si WII ) si spunea ca Ps3 a castigat iar eu am zis ca a-si merita locul 1 dar e prea scumpa . la asta ma-m referit ( probleme limba romana din cauza la mess soryy)
    Sigur nu este de la ce ai enumerat in semnatura? (j/k)

    Serios acum.. putina grija inainte sa postezi, o verificare inainte sa apesi butonul "Submit" ar ajuta mult!

    Ont: Dupa o scurta calatorie intre cele doua (xbox si ps) eu am ales PS3 (initial) dar am fost dezamagit de campaniile lor beta, de intarzierile jocurilor si de "miserupismul" legat de exclusivitati. Nu stiu cat de "de viitor" mai este PS3, judecand ca au anuntat un urmas pe undeva prin '10 sau '11 a.k.a. aproximativ in acelasi timp cu urmasul consolei Xbox 360... Dupa acesti factori am zis "F**k it!" si m'am hotarat sa revin pe Xbox, macar sa am cu cine sa joc un Live...

  20. #60 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Personal detin un Wii si sint foarte fericit cu el (si ficamea e), de curind insa m-am hotarit sa mai achizitionez o consola, am stat mult si m-am gindit, am citit multe review-uri, etc, etc. Hotarirea am luat-o dupa ce am cumparat un controler de xbox360, pot spune ca la ora actuala este cel mai bun controler clasic si credeti-ma ca le-am avut pe toate, in momentul de fata detin 3 controlere, un Logitech Rumblepad 2, un Chillstream de PS3 si un Controler wired de XBOX360, dintre astea 3 cel mai bine se misca cel de 360. Ca sa nu ma abat prea mult, m-am hotarit sa mai achizitionez si un xbox360 arcade, ulterior imi voi cumpara si un HDD.
    Dupa cum zicea si Darky (salutare Darky) sint titluri de pe toate 3 consolele care merita jucate, depinde foarte mult de ce vrea fiecare. Personal nu ma intereseaza BR sau alte chestii nemaipomenite de pe PS3 desi este net superior din punct de vedere hardware fata de restul consolelor, prefer gameplay-ul pur si de calitate, cam asta reprezinta Xbox360.

    Later edit: am uitat sa mentionez ca folosesc controler-ele pe PC si am jucat jocuri ca: Assassin Creed, Mass Effect, Gears of War, Prince of Persia. Nu pot spune ca sint obiectiv 100% pentru ca am fost destul influentat si de layout-ul controler-ului de 360 care seamana foarte mult cu cel de la NGC, cu analogul pozitionat in loc de D-Pad, daca controler-ul de NGC ar putea fi conectat pe PC cu siguranta l-as alege pe ala, e de departe cel mai bine gindit layout dintre toate controler-ele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10 Last Post: 17-11-2013, 23:22
  2. Replies: 123 Last Post: 15-04-2013, 19:59
  3. Anatomia unei console By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 10 Last Post: 17-02-2011, 22:13
  4. Ghid: Nextgen Walkthroughs By istrategie in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 12-09-2008, 12:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts