Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 1109 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 256 656 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 22167

Thread: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #3101 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Va dati seama ce grafica urata are la dimensiunea asta
    Apropo de asta ... ati vazut demo-ul de la Lost Planet 2 cum arata la 350 Mb.
    Inca un motiv in plus ca nu conteaza lungimea ... ci cat de jucaus e

  2. #3102 SP
    Member Dante's Avatar
    da ma asta (nici nu meriti sa-ti spun numele) noi dam bani pe jocuri care le terminam in 6 ore. ce prosti suntem .bine ca ai venit tu sa ne luminezi si sa ne spui ca e mai bine sa le iei gratis de pe torente si sa-ti bati joc de munca unor oameni care au trudit poate ani la un titlu. du-te si lasa-ne pe noi astia mai fraieri

  3. #3103 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Apropo de asta ... ati vazut demo-ul de la Lost Planet 2 cum arata la 350 Mb.
    Inca un motiv in plus ca nu conteaza lungimea ... ci cat de jucaus e
    Vorba lui taicamiu: mica mica dar jucausa.Hai sa incheiem cu offtopicul asta ca nu isi are rostu, a inteles mesajul poate.

  4. #3104 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Imi dau seama de ce se simt unii frustrati cand intra pe-aici. In sfarsit in Romania a aparut un forum unde oamenii cumpara jocurile si nu se lauda ca l-au furat repede de pe torrents. Si asta e "dureros". Cum dom'le sa nu furi in Romania ?!? Pffft. Eh, uite ca noi asa de bine ne simtim cand din salariul sau alocatie ne cumparam jocul dorit... incat ne vine repede pofta sa impartasim bucuria cu ceilalti. Si postam aici... daca deranjeaza pe cineva, ignore thread si move along !
    Asta a fost totusi baiat finut. Sunt si din categoria..."ba de unde mortii **** voastre aveti voi ma bani de jocuri? tu si **** ala de rasko...ati furat din spania si aveti bani de jocuri?" Mesaje primite pe messenger, telefoane la 2 noaptea, injurii la greu, etc

    id-ul retardatului este crocobaur22, daca are cineva info, pm me. Funny thing este ca eu nu postez pe acest thread...

  5. #3105 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    DaP , dar a postat rasko la web pe thread ... comenzile la dublu pt el si pt tine

  6. #3106 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Revenind la titlul threadului:
    Brand new XBOX360 Arcade Jasper:
    10102009211.jpg

    Samsung 1640 Laser Printer:
    10102009212.jpg

    Toate sunt cumparate ieri din Altex Megastore Botosani. 2 ani garantie ambele.

  7. #3107 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Asta a fost totusi baiat finut. Sunt si din categoria..."ba de unde mortii **** voastre aveti voi ma bani de jocuri? tu si **** ala de rasko...ati furat din spania si aveti bani de jocuri?" Mesaje primite pe messenger, telefoane la 2 noaptea, injurii la greu, etc

    id-ul retardatului este crocobaur22, daca are cineva info, pm me. Funny thing este ca eu nu postez pe acest thread...
    si eu am primit de la el e vanat pe aici. e un retard din Galati (l-am haituit dincolo de am dat bann dupa n clase de ipuri) dar la cat de agramat e nu m-as mira sa aibe mai mult de 14 ani

    scz de offtopic dar macar nu sunt singurul care am primit

  8. #3108 SP
    Member Wargasm's Avatar
    N-ar trebuii puse doar jocurile si eventual consolele?
    Sau acum orice iti iei prin casa, il pozezi si-l postezi?

    Pot sa zic de filtrele de ulei, polen, aer si benzina?

  9. #3109 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    N-ar trebuii puse doar jocurile si eventual consolele?
    Sau acum orice iti iei prin casa, il pozezi si-l postezi?

    Pot sa zic de filtrele de ulei, polen, aer si benzina?


    Pai el a postat un joc si offtopic a postat o imprimanta.

  10. #3110 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Aici postam toate lucrurile cumparate care au legatura cu gaming-ul. Imprimanta nu intra, dar de, te iertam lol !

  11. #3111 SP
    Junior Member BobbyS's Avatar
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  12. #3112 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Aici postam toate lucrurile cumparate care au legatura cu gaming-ul. Imprimanta nu intra, dar de, te iertam lol !
    Ce generos. Daca omul a vrut sa posteze si o poza cu imprimanta, nu il mai faceti sa se simta ca un ***, dati thanks sau nu si treceti mai departe...

  13. #3113 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Ia liniste

    ... Monitoare noi Event TR8 .

    1.jpg2.jpg3.jpg

  14. #3114 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzipi View Post
    Da care e problema voastra frate daca cineva downloadeaza jocurile de xbox360 si le joaca pe el? Nu inteleg, poate nu toti avem cate un tata care da bani doar cand spune-ti suma, cel putin unii nu au o slujba, unii poate inca sunt minori si nu se pot angaja undeva sa faca bani de cumparat jocuri.Asta inseamna ca nu au dreptul sa se distreze moca?

    Nu ma intereseaza daca tu iti cumperi tone de jocuri originale, daca mananci natural, daca te imbraci in cele mai scumpe haine , poate unii nu avem moftul asta.Poate unii doar daca le plac un joc foarte mult il cumpara din ce pot.

    Ati ajuns sa ii scuipati pe cei care pirateaza jocuri.Forumul asta e despre console, nu despre cum sa ne batem joc de cei care pirateaza jocuri.

    Am inteles ca sunteti fericiti ca in fiecare saptamana va laudati cu noua achizitie dar intelegeti ca unii nu avem posibilitatea asta.

    Faceti un bine comunitatii? Dupa cum spunea cineva de mai sus? Cu ce? Credeti ca daca voi o sa cumparati jocuri ceilalti nu o sa le mai pirateze? Uite ca mie imi place sa le piratez.A si, din cate stiam eu, nu cumva voi hostati un modder la sectiunea publicitate? De ce nu va luati de el ca ne distruge in cat sa nu mai cumparam jocuri?
    Imi cer scuze ca sunt offtopic, de multe ori am citit posturi asemanatoare si nu am zis nimic, dar de data asta nu ma pot abtine.
    1. Nu toti suntem plini de bani, unii chiar strangem ceva vreme ca sa luam jocuri originale. Eu personal, am cumparat ultimul in urma cu 2 luni.
    2. Daca nu ai slujba si nu te poti angaja undeva, atunci nu cred ca jucatul pe consola ar trebui sa fie o prioritate.
    3. Dreptul de jucat pe moca nu este garantat atunci cand aduci daune altor parti. Daca joci un demo, sau un freeware, foarte bine. Daca vrei sa te bucuri de un produs/serviciu care costa, atunci nu ai dreptul sa te bucuri moca de el.
    Daca eu vreau sa dau ture cu un Ferrari, dar nu imi permit, am totusi dreptul sa ma distrez moca cu un Ferrari (furandu-l)?
    4. Daca pe tine nu te intereseaza ca cineva isi ia tone de jocuri originale, atunci nu mai intra pe Threaduri dedicate.
    5. Intradevar, forumul este despre console - nu inteleg de ce unii incearca sa te faca sa te simti prost pentru ca CUMPERI originale.
    6. Eu chiar cred ca cumparand originale ajutam comunitatea. Daca nu mai cumpara nimeni originale in Romania, ce sanse sunt ca Xbox Live sau alte servicii sa fie lansate intr-o tara cu rata de piraterie de 100% ?
    Imi cer scuze ca am deviat de la subiectul Threadului.

  15. #3115 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Quote Originally Posted by shorinnn View Post
    6. Eu chiar cred ca cumparand originale ajutam comunitatea. Daca nu mai cumpara nimeni originale in Romania, ce sanse sunt ca Xbox Live sau alte servicii sa fie lansate intr-o tara cu rata de piraterie de 100% ?
    Imi cer scuze ca am deviat de la subiectul Threadului.
    Asta poti sa o speri tu mult si bine! Avant in vedere ca majoritatea cumparam jocurile prin diversi importatori si nu din magazinele romanesti sansele ca cifra de vanzari sa creasca in Romania sunt mici!
    Dar aici ramane tot vina magazinelor ca nu stiu sa aiba preturi flexibile: te duci in orice magazin si gasesti jocuri aparute acum 2 ani la preturi de peste 200ron! Iar la lansare au preturi ce aproape ating 300ron

  16. #3116 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Nu aproape.Cand a aparut 50 cent : Blood in bound era 350 RON. Scz de Off

  17. #3117 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Promit ca este ultimul post off-topic.
    Sa presupunem ca in 2012 Microsoft doreste sa lanseze Live in alte tari si printre candidate sunt Romania si Mongolia. Eu presupun ca daca toate IPurile de Romania sunt banned pt folosirea de backup-uri, iar cei cu IP de Mongolia au jucat originale de la importatori si nu magazine mongoleze, Mongolia va fi aleasa in dauna Romaniei. Din aceasta perspectiva eu consider cumpararea originalelor benefica comunitatii.
    Va cer scuze inca o data pentru offtopic.

  18. #3118 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by shorinnn View Post
    6. Eu chiar cred ca cumparand originale ajutam comunitatea. Daca nu mai cumpara nimeni originale in Romania, ce sanse sunt ca Xbox Live sau alte servicii sa fie lansate intr-o tara cu rata de piraterie de 100% ?
    Imi cer scuze ca am deviat de la subiectul Threadului.
    Tind sa te contrazic putin. Toti cei care cumpara jocurile nu cred ca ajuta cu mare lucru comunitatea deoarece:
    1.Toti utilizatorii de live/psn din Romania recurg la unele artificii pt a beneficia de aceste servicii facand conturi pe uk sau us. Prin urmare, daca MS verifica jocurile jucate de tine daca sunt pirate sau nu(la sony nu se pune problema), il vor verifica pe cutarescu din us/uk/etc, nu pe tine posesor de xbox 360 din romania.

    2. Stocurile de pe piata autohtona sunt foarte limitate,(sa nu mai vorbesc de adaosul comercial de 50-70%), asa ca daca vreun oficial sony/ms/nintendo vine si intreaba publiserul "cat ati vandut magazinelor din Romania?" va afla ca numarul de exemplare vandute este foarte mic, drept pt care nu se vor agita sa'si promoveze serviciile intr'o tara unde nu au profit.

    Ideea mea este ca daca achizitionezi un joc, arati respect celor care au muncit la el.

  19. #3119 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    2. Stocurile de pe piata autohtona sunt foarte limitate,(sa nu mai vorbesc de adaosul comercial de 50-70%), asa ca daca vreun oficial sony/ms/nintendo vine si intreaba publiserul "cat ati vandut magazinelor din Romania?" va afla ca numarul de exemplare vandute este foarte mic, drept pt care nu se vor agita sa'si promoveze serviciile intr'o tara unde nu au profit.
    Imi pare rau, dar gresesti si la prima si la a doua afirmatie.

    Nu exista in niciun caz adaosuri de 70% iar recent s-a ajuns sa avem produse mai ieftine chiar si fata de UK, asta in condiitiile unei lire foarte jos si a unui euro foarte sus fata de leu. Asta se poate face doar prin eforturile concentrate ale importatorilor si magazinelor si da, cu adaos mic.

    Si da, eu stiu sigur ca daca cumperi un joc original ajuti comunitatea. Nu conteaza de unde il iei asa de mult, nu fac reclama, dar daca il ai esti o voce care de multe ori poate fi auzita (poate nu intotdeauna), daca nu, esti un cumparator de blank-uri.

  20. #3120 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Imi pare rau, dar gresesti si la prima si la a doua afirmatie.

    Nu exista in niciun caz adaosuri de 70% iar recent s-a ajuns sa avem produse mai ieftine chiar si fata de UK, asta in condiitiile unei lire foarte jos si a unui euro foarte sus fata de leu. Asta se poate face doar prin eforturile concentrate ale importatorilor si magazinelor si da, cu adaos mic.

    Si da, eu stiu sigur ca daca cumperi un joc original ajuti comunitatea. Nu conteaza de unde il iei asa de mult, nu fac reclama, dar daca il ai esti o voce care de multe ori poate fi auzita (poate nu intotdeauna), daca nu, esti un cumparator de blank-uri.
    Erm...Too Human 319lei, Mass Effect 349lei, Smackdonw vs Raw 08 279lei...astea sunt preturi la voi pe site pt jocuri pe care le gasesti sigilate la magazine din UK pana in 20lire. Nu vreau sa jignesc, respect ceea ce ati facut voi Gameshop pt comunitatea de consolisti din Romania dar unele preturi sunt cam trase de par. Nu faceam referire la Gameshop in postul meu, faceam referire la corporatiile mari multimedia gen MG, Altex, Diverta unde gasesti Forza 2 la 299lei, Legedary la 249lei, Gears of war 1 la 299lei si lista continua.

    http://www.play.com/Games/Xbox360/4-...n/Product.html

    http://www.play.com/Games/Xbox360/4-...t/Product.html

    http://www.play.com/Games/Xbox360/4-...&ob=Price&fb=0

    Hmm, dupa matematica mea de balta minim 250% per joc adaos, rotunjind pretul jocului cu tot cu transport.(presupunand prin absurd ca trimit si in romania)

    La prima afirmatie nu stiu cu ce am gresit, inca nu am gamertagul facut pe o adresa din romania, dashboard in romana si nici nu platesc in lei pt gold si puncte...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  2. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts