Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15
Results 281 to 289 of 289

Thread: Need for Speed: Shift 2

  1. #281 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Force Feedback - simuleaza comportamentul unui volan la o masina adevarata prin aplicarea unor forte in functie de starea drumului, starea rotilor, fortele astea sunt generate de niste motorase aflate la baza volanului. Volanele ma ieftine au doar vibratii, la fel ca si controller-ul de PS3. Aia nu e force feeback (FFB)

  2. #282 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar

    Lightbulb

    ati vandut jocul sau nu va mai place?
    de cand a revenit PSN, joc doar online. Exceptand bizonii, jocul este foarte antrenant si frumos. Acum am strans si un parc auto cu care pot concura in toate clasele: D, C, B, A, Works, Gt3, Gt1, Muscle, Retro, etc. Interesant este ca nu conteaza doar viteza in linie dreapta ca la jocurile arcade din trecut, conteaza si cum e setata masina pentru curbe, puterea motorului etc.

    Cu o Lancia Delta Integrale distrug orice competitie pe trasee cu putine linii drepte. Pe Alpental scot 42s in orice tur. Ajuta foarte mult personalizarea setarilor pt anumite trasee mai folosite. Pe Alpental de ex, masina nu prinde mai mult de 170-180km/h, dar am un ecart de 2-3 masini fata de urmaritori imediat dupa start. Alaturi de M3 E30, e cea mai buna masina, polivalenta. M3-uri am 3 E30. Cel mai mult imi place cel stock si cel cu conversie motor V10 care la 520 hp, e tot in clasa C .

    Ar fi interesant sa ne intalnim in Multiplayer seara sa mai testam una alta, ne distram. Sa nu fim rigizi sa plangem daca ne lovim masinile, dar nici sa jucam popice.

    PS. Online Pass e necesar sa il bag? Nu am activat nimic si merge online.

    PS2: Sunt placut surprins ca au acordat mai multa atentiei categoriei Muscle car. Atat Retro cat si Modern. Desi sunt masini preponderent pt linii drepte, poti sa joci si pe trasee cu curbe cu putina atentie, fara sa mergi incet. Preferatele mele sunt Viper si un Dodge retro. Acceleratiile sunt devastatoare. In curbe trebuie putina finete si franat mai din timp.. In primul Shift, Muscle erau groaznice la condus. Daca ati condus in GT5, se conduc cam la fel.

  3. #283 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am primit si eu azi jocul. Prima masina care am cumparat-o a fost Cobalt SS, sper ca e destul de buna... Am sa mai citesc cateva pagini pe aici...

  4. #284 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ce masina sa folosesc la Modern B si A ? Pentru Modern C am folosit Lotus Exige S si nu am avut probleme, acuma tot Lotus-ul il folosec la Modern B doar ca nu prea pot sa scot timpi buni pentru event objectives. Pentru GT3 trebuie sa cumpar de la car lot sau primesc la un anumit level? Momentan sunt lvl 15.

    Jocul e chiar foarte bun dupa un timp, primele 30 de min chiar sunt plictisitoare.

  5. #285 SP
    Member Pancu's Avatar
    eu sunt praf .. la drift nu iese deloc ... nu fac nici macar 100pct restu asa ma descurc am un siroco

  6. #286 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Modern B - cumpara un Lamborghini Gallardo. E foarte buna. La clasa A, faci un Works pe Lancia Delta sau iti cumperi ceva de acolo. Daca jucati multiplayer pe PS3, add cosminbad.

  7. #287 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Merci ! Eu joc pe Xbox si nu sunt inca sigur daca folosesc online pass-ul.
    La drift nici eu nu ma descurc....

    LE: Ooooo, e perfect Gallardo-ul, am acceleratia 3.06 (nu sunt sigur daca chiar atat) si la handling 7.0.

  8. #288 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    O masina buna pentru drift va rog, cu ceva setari.... Nu reusesc deloc cu drift-urile, cu sau fara assist-uri tot in afara circuit-ului sunt....

  9. #289 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    O masina buna pentru drift va rog, cu ceva setari.... Nu reusesc deloc cu drift-urile, cu sau fara assist-uri tot in afara circuit-ului sunt....
    rx-8 de la team need for speed

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  2. Need For Speed Shift 2 ( My Garage) By PumaS in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 25-05-2011, 11:14
  3. Need For Speed SHIFT---2--- By hashu_1985 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 15-04-2011, 03:15
  4. Need for Speed SHIFT By Dj Mo in forum Console Club
    Replies: 250 Last Post: 02-02-2010, 13:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts