Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 138 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 ... LastLast
Results 921 to 940 of 2754

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #921 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Update, cu batranul eos 300D
    Attached Images Attached Images de-pus-pe-site.jpg

  2. #922 SP
    Member OxygeN's Avatar
    cool...

  3. #923 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    am parcurs rabdator cele 46 de pagini cu coltisoarele de rai, o sa-mi pun si eu cat de curand poza....vin cu cateva sugestii zic eu- bune pt.voi(am experienta si stiu ce vb), in primul rand daca vreti ca discurile sa va tina ani buni nu le mai puneti pe console, pe tv sau pe geam in bataia soarelui, subwooferul nu se tine pe scaune, mocheta, etc.numai pe parchet direct, boxele 5.1 nu se pun dupa ochi trebuiesc respectate cateva reguli pt.un sunet optim, consolele nu se pun pe covor sau in spatii inchise fie ele si "mese AV".....
    paulone: cred ca ai ratat adevaratul sens al threadului. Se numeste "coltisorul de rai al consolistului" tocmai pentru ca asezarea in camera este EXACT ceea ce ii place fiecaruia, neurmand nici-un fel de regula. Daca asa ii place omului, poate sa-si puna subwooferul pe TV, consola pe frigider, boxele 11.1 in baie, diskurile pe lustra, and so on...

  4. #924 SP
    Member Razielim's Avatar
    TV proaspat achizitionat, un LED Samsung de 102cm full HD, restu las sa apreciati voi.
    Mai imi lipseste un receiver 5.1-sunt cam expensive alea de calitate.........
    Attached Images Attached Images ssl26440a.jpg

  5. #925 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Frumos,Razielim

  6. #926 SP
    Member AccenT's Avatar
    Quote Originally Posted by Razielim View Post
    TV proaspat achizitionat, un LED Samsung de 102cm full HD, restu las sa apreciati voi.
    Mai imi lipseste un receiver 5.1-sunt cam expensive alea de calitate.........
    de unde ai cumparat acele pahare cu Ice Age 3, Kung Fu Panda, Wall-E, Bee?

  7. #927 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by AccenT View Post
    de unde ai cumparat acele pahare cu Ice Age 3, Kung Fu Panda, Wall-E, Bee?
    de la cinema, cand au aparut filmele. astea erau pahare de suc sau de meniuri

  8. #928 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by Razielim View Post
    TV proaspat achizitionat, un LED Samsung de 102cm full HD, restu las sa apreciati voi.
    Mai imi lipseste un receiver 5.1-sunt cam expensive alea de calitate.........
    Ai televiziune digitala de la UPC din cate vad.Ce parere ai de calitatea imagini pe Tv-ul tau, sunt foarte curios pentru ca vreau sa compar cu ce am si eu

  9. #929 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Modelele noi de Samsung (incepand cu cele din 2009 din cate stiu) au reciever incorporat... eu am un Samsung 37 B530 si prind posturi 110 de pe satelit.

  10. #930 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Modelele noi de Samsung (incepand cu cele din 2009 din cate stiu) au reciever incorporat... eu am un Samsung 37 B530 si prind posturi 110 de pe satelit.
    Eu ma refer la calitatea imaginii.

  11. #931 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Salutare. Sunt nou pe-aicea (si pe forum si printre consolisti). Cat despre coltul meu de rai...nu sunt foarte multe de spus. Ma mandresc cu plasma full hd de 107 cm. Prima data a venit ea si apoi xboxul . Era pacat de un asa tv si sa nu am o consola. De ce 360? Simplu...Halo 3 si Gear of War 2 (am jucat primele parti pe PC).
    In comparatie cu ce poze am mai vazut de la altii nici nu se compara, dar pe moment sunt multumit. Peste 2 ani cand am sa ma mut o sa fie mai bine
    Attached Images Attached Images img_0751.jpg

  12. #932 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Recapitulare 2009.
    Si pentru 2010 vreau sa fie mai misto
    Attached Images Attached Images img_0244.jpg

  13. #933 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by hitokiri View Post
    Salutare. Sunt nou pe-aicea (si pe forum si printre consolisti). Cat despre coltul meu de rai...nu sunt foarte multe de spus. Ma mandresc cu plasma full hd de 107 cm. Prima data a venit ea si apoi xboxul . Era pacat de un asa tv si sa nu am o consola. De ce 360? Simplu...Halo 3 si Gear of War 2 (am jucat primele parti pe PC).
    In comparatie cu ce poze am mai vazut de la altii nici nu se compara, dar pe moment sunt multumit. Peste 2 ani cand am sa ma mut o sa fie mai bine
    Mane ma tem ca nu e bine sa tii xboxul acolo...

  14. #934 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Quote Originally Posted by weriwulf View Post
    Mane ma tem ca nu e bine sa tii xboxul acolo...
    Dc? Pt ca il tin in picioare sau pt ca nu are loc de ventilatie?

  15. #935 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by hitokiri View Post
    Dc? Pt ca il tin in picioare sau pt ca nu are loc de ventilatie?
    Amandoua eu zic...si in plus, it's on the floor. Poate are loc DVD-ul langa TV si 360-ul in locul DVD-ului, sau poate gasesti o alta varianta, cum crezi tu ca e mai bine.

  16. #936 SP
    Member Razielim's Avatar
    Quote Originally Posted by AccenT View Post
    de unde ai cumparat acele pahare cu Ice Age 3, Kung Fu Panda, Wall-E, Bee?
    Cinema City la meniu, e mai scump da merita......

    ---------- Post added 13-01-2010 at 09:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Ai televiziune digitala de la UPC din cate vad.Ce parere ai de calitatea imagini pe Tv-ul tau, sunt foarte curios pentru ca vreau sa compar cu ce am si eu
    Neasteptat de buna, unele posturi ai impresia ca sunt HD, maiales RTL, PRO7.

    Legat de tuner am cautat posturile cu tunerul digital integrat (optiunea in care cauta posturile digitale si cele analogice), mi-a gasit 160 digitale si aproape 60 analogice. Problema e ca doar cele analogice se vad dar la o calitate mai slaba comparativ cu calitatea celor din tuner. Cele digitale au semnal demodulat, adica nu se vad...........

    O chestie foarte tare e ca vecinamiu si-a luat o plasma de 106 Samsung, are RDS si i-a gasit toate digitalele si le mai si vede toate, plus vreo trei in HD, si el are abonament Basic fara receiver digital.Am sunat la UPC si le-am explicat problema posturilor digitale, in sensul:

    "Pentru ce sa im mai cumpar un receiver daca TV meu are unul, plus ca nu mai amnevoie de doua telecomenzi?
    Din moment ce platesc abonament digital"


    Mi-au raspuns ca asta e politica lor , nu permit vizionarea posturilor digitale fara receiver...........&%�u you UPC .
    Mai am cateva luni la UPC si trec pe RDS.

  17. #937 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Nu i prea mult , da ma multumesc si cu atata
    Attached Images Attached Images fotografii-0024.jpg

  18. #938 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by CaNtO View Post
    Nu i prea mult , da ma multumesc si cu atata
    Fa o poza mai de ansamblu ca stim cu arata o consoal si un TV!

  19. #939 SP
    Member Razielim's Avatar
    CaNtO tau 360-u e cam aproape de mobila, ar fi mai indicat sa aiba mai mult spatiu pentru circulatia aerului in partea din spate.........asta daca nu vrei sa faci RROD..........

  20. #940 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Am garantie inca 3 ani .. nu mi prea fac griji

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 138 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts