Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 381 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 225 ... LastLast
Results 2,481 to 2,500 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #2481 SP
    Banned zimskiz's Avatar
    Este foarte scump transportul Express Postage & Packing: �39.04.

    Daca il folosesc pe cel standard exista vreo problema ? Ma refer la sansa de a nu ajunge sau ceva de genul.

  2. #2482 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    De venit nu cred ca ar exista probleme. Si chiar si asa, Amazon sunt seriosi in cazuri de genul asta. Ce nu inteleg eu este daca la Express vine via curier (fapt testat), cum vine via standard postage ? Ma gandesc ca daca e vorba de un Xbox/Ps3 care nu e ceva la fel de ieftin precum un joc, ar trebui sa asigure tot un transport mai sigur de genul curierului (si cu asta se asigura si ei dar multumesc si cumparatorul). Nu am inteles insa daca la Standard vine prin posta sau via curier (Cargus, UPC, DHL etc) :-s

  3. #2483 SP
    Banned zimskiz's Avatar
    Vine prin posta

  4. #2484 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Vine tot prin curier DHL. Avion DHL + masina DHL. Repet acum 2 sapt mi-a venit noua consola mie, alegand standard delivery.
    In cazul comenzilor mai mici probabil trimit prin Royal mail si Posta romana, dar la console vn prin curier. Fapt garantat si verificat.

  5. #2485 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Multumesc mult de informatie scofield91. Ma gandeam ca asa fac dat fiind faptul ca nu e un produs ieftin (deci nu risca foarte mult - bravo lor). Ti-ai luat PS3 ? As fi interesat de un aspect in cazul asta .... (Ti-au dat garantie internationala Sony ? Pe care sa o poti folosi si in Romania sper exemplu ...)

  6. #2486 SP
    Banned zimskiz's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Vine tot prin curier DHL. Avion DHL + masina DHL. Repet acum 2 sapt mi-a venit noua consola mie, alegand standard delivery.
    In cazul comenzilor mai mici probabil trimit prin Royal mail si Posta romana, dar la console vn prin curier. Fapt garantat si verificat.

    Super, merci !! Ce consola ti-ai luat ?

  7. #2487 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Mi-am cumparat noua consola xbox acum 2 saptamani prin amazon.co.uk, pretul care iti apare la finalul comenzii acela il platesti! Iti vine consola in 7-8 zile, desi ei iti spun 15 zile (10 zile lucratoare).
    De obicei consolele livrate in Romania sunt trimise din Germania cu avionul pana la Oradea si apoi prin curier pana la usa, nu sunt probleme de niciun fel. Ai si un cod prin care poti urmari pachetul pt a vedea unde este. In caz ca nu il primesti (asa se intampla cand il trimiteau in tara prin posta romana) dupa cele 15 zile, le dai un mail si ei iti dau banii inapoi asa ca nu sunt riscuri
    Quote Originally Posted by zimskiz View Post
    Super, merci !! Ce consola ti-ai luat ?
    Probabil si-a luat wii ...

  8. #2488 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ce rautacios e Absolventul, poate vroia omul sa stie daca e cea mata cu 4 Gb sau cea lucioasa cu 250 Gb [/joke]

  9. #2489 SP
    Banned zimskiz's Avatar
    Vroiam sa stiu care dintre pack-urile de Xbox 360 a luat (cred ca sunt peste 4). Dar hai sa facem pe interesantii...

    Multumesc celor care mi-au raspuns, m-am lamurit despre cum procedeaza amazon

  10. #2490 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Consola de 250 gb si abonament de live. In cazul PS3 stiu ca iti ofera garantie internationala, dar nu bag mana in foc. Tot ce am cumparat de la sony (camera foto,video,tv etc) are certificat de garantie internationala.

  11. #2491 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Ca sa fiu sigur (si sa se si stie sigur daca da sau ba) o sa ii intreb pe cei de la Amazon UK Support daca se ofera garantie internationala Sony sau doar Amazon Basics. Revin cu amanunte.

    Edit: Aparent indienii de la Amazon service nici eu nu stiu cum se procedeaza. Ideea este ca oricum ar fi, se ofera un an garantie de la Amazon (deci daca se strica intr-un an "out of normal tear and wear", ti-o schimba sau iti dau banii inapoi).

  12. #2492 SP
    Junior Member Polski's Avatar
    Daca cumpar consola de pe Amazon.uk si se strica, o sa fie inlocuita de Amazon.de(eu locuiesc in Germania)?

  13. #2493 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    da, amazon.co.uk, amazon.de si amazon.fr sunt aceeasi firma daca putem spune asa, amazon-urile din europa lucreaza impreuna asa ca ti-o poti inlocui in Germania!

  14. #2494 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Aveti idee in ce fel ii treaba asta teapa:
    PS3 Video Game Portal 2 brand new the New Video Game...USD 18.24/Piece Wholesale Price at DHgate.com?
    Ma gandesc ca jocu' ii zona 3 da' chiar si asa ii ieftin tare, deci care o fi smecheria?

  15. #2495 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    cine a mai avut probleme cu pachete pierdute de la zavvi. Ei zic ca imi trimit o "self declaration form" via posta normala. sa astept sau ma ajuta cineva cu una scanata ? multumesc. a trecut o saptamana si nu am primit nimic

  16. #2496 SP
    Member poolonik's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Vine tot prin curier DHL. Avion DHL + masina DHL. Repet acum 2 sapt mi-a venit noua consola mie, alegand standard delivery.
    In cazul comenzilor mai mici probabil trimit prin Royal mail si Posta romana, dar la console vn prin curier. Fapt garantat si verificat.
    Luat consola de pe amazon a plecat cu DHL,tracking urmarit pana la intrare in Romania,de aici in colo pauza.Dupa ceva timp(zile bune) primit mandat postal si ridicat coletul de la oficiul postal.

  17. #2497 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Acum cat timp? Ca acum un an cand am comandat pentru un prieten un xbox a venit prin posta, dar cand mi-am luat eu a venit prin curier so...

  18. #2498 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La precomenzi pe zavii iti ia banii acum, sau cand se lanseaza jocul inainte de despatch?

  19. #2499 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Cand se lanseaza jocul si il trimit spre tine ("We won't charge you until we despatch this item").

  20. #2500 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    In urma unor documentari acerbe, azi mi-am comandat si eu un PS3 de pe Amazon UK. Deocamdata e la stadiul de "Dispatching Soon". O sa mai postez aici dupa ce il primesc, ca sa stie lumea exact cum anume trimite Amazon UK consolele in RO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 381 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 225 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts