Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 314 of 381 FirstFirst ... 214 264 304 312 313 314 315 316 324 364 ... LastLast
Results 6,261 to 6,280 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6261 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Frumos asa, doar ca LIBRA a blocat "tarziu" dar e bine si mai tarziu decat niciodata.

    LIBRA in comunicat au spus destul de clar "si a sumelor incasate pana in acest moment de la detinatorii de carduri"
    Desi dnl YEHUDA sustine ca n-a incasat niciun ban. e fix minciuna, operatorul vireaza banii de pe cardurile clientilor indiferent de banca emitenta, daca am card Unicredit, prin ePayment LIBRA ruteaza pe modulul ONLINE cererea mea de plata eCommerce/ePayment catre operatorul central Unicred, in Austria. Ei dau OK-ul catre cererea facuta de LIBRA si banii sunt virati imediat catre contul galeata sau nu al lui YEHUDA

    Banca nu tine banii cateva zile, pentru ca Libra nu are autoritatea de a retine banii mei livrati din Unicredit, nici macar o secunda.

    Asteptam clarificari

  2. #6262 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Sper sa-si recupereze lumea banii, desi poate unora nu le-ar strica o lectie de "casca ochii & use your brain". In orice caz, imi place cum s-a mobilizat comunitatea online, in frunte cu cateva bloguri, si a reusit sa traga rapid un semnal de alarma. There is hope for us afterall...

  3. #6263 SP
    Junior Member AmaniDD's Avatar
    Inainte sa cumparati jocul dorit, verificati in mai multe parti preturile, in rest sunt suficienti de seriosi cat sa nu apara probleme.

  4. #6264 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    https://www.farataxe.com
    de astia ce parere aveti

  5. #6265 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu mi-am facut cont ca sa iau adresa de US de la un stat fara taxe sa o folosesc pe amazon....

  6. #6266 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Concluzie: cei care ati cumparat de pw site ca puteti lua adio de la bani! Nu v-a dus capu, acuma va doare, asta e. Israelitu o facut ceva bani pe spinarea voastra. Ce tare, poti da tepe legale in tara asta.

  7. #6267 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by vishu View Post
    https://www.farataxe.com
    de astia ce parere aveti
    Si cum exact treci de taxele vamale?

  8. #6268 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E la noroc. Sunt cativa pe forum care au apelat la ei si au fost destul de multumiti.

  9. #6269 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/217-ce-ne-am-cumparat-azi/index676.html#post1175643

    Controller Dualshock4 Blue @Altex
    Nu ti-au dat certificat de garanție?

  10. #6270 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Il am pe bon.6 luni scrie cica..

  11. #6271 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca te uiti mai in urma vei vedea ca alții au primit certificat separat pt doi ani. Du-te dupa certificat, nu au voie sa ofere garantie mai mica de 12 luni pt anumite accesorii. În cazul acesta sunt obligați sa ofere garantie pt doi ani. Bafta!

  12. #6272 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    dap, asa e, eu am 24 luni garantie pt controller

  13. #6273 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Bine hai ca ma duc....

    Ps Mai iau si controllerul cu mine?

  14. #6274 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ia-l, sa nu caute motiv, cine știe ce le mai trece prin cap Normal iti trebuie doar factura sau bonul, dar nu trăim într-o tara prea normala

  15. #6275 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Controllerele Sony, Microsoft au 6 luni garantie pe baza bonului.

  16. #6276 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cum sa fie doar 6 luni? Unde scrie asta? E posibil sa dati 6 luni celor ca nu stiu, right?
    Man, garantia are 24 luni, sau 12 la anumite produse, dar si aici e problematic

  17. #6277 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Eu ma refer la Altex/MG, informarea este data de Division Manager...si mie mi se pare aiurea!

  18. #6278 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu doar aiurea, mai degraba ilegala!

  19. #6279 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Informeazal pe domnul manager ca legislatia din rromanica obliga firmele la acordarea de 2 ani garantie pentru orice electronic.

  20. #6280 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are importanta. Si la mouse am primit garantie 2 ani. Desi durata de viata a unui controller este mai mare de atat. Eu nu am "reusit" sa stric niciun controller de X360. Sper sa nu incep de la Xbox One.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 314 of 381 FirstFirst ... 214 264 304 312 313 314 315 316 324 364 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts