Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 185 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 80 130 ... LastLast
Results 581 to 600 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #581 SP
    Ω Pira's Avatar
    @silvian92: da, s-a mai intamplat asta si la mine de cateva ori in 13, probabil si in editiile precedente.
    ON: Ceva tipic EA, primele 23 de secunde merita vazute. Jenibil!


  2. #582 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Steluta mea !!!

    Pareri , sugestii
    Attached Images Attached Images 20131008_231443.jpg 20131008_23150023.jpg

  3. #583 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    voi aveti impresia ca pasele in ultima clipa au o intarziere de reactie?
    Mi se intampla foarte des ca atunci cand sunt presat de adversar si am unu sau doi jucatori calare pe mine, si incerc sa pasez mingea in ultimul moment inainte de a fi ajuns si deposedat...parca jucatorul meu nu reactioneaza cand apas butonul de pasa. reactioneaza dar cu intarziere si atunci deja este prea tarziu fiindca deja a mai facut un pas in fata si a fost deposedat sau adversarul a ajuns deja la mine.

    Am sa incerc si seasons normal..ca pana acum am jucat doar UT Seasons.

  4. #584 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    EA SPORTS Football Club - FIFA Ultimate Team

    lasand numele la o parte .. pareri ? tinand cont ca e primu' an cand joc UT

  5. #585 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    s-a lansat patch-ul ? stie cineva ?

  6. #586 SP
    Junior Member florin_v20's Avatar

  7. #587 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    EA SPORTS Football Club - Media ... balbaiala de aparare ...

  8. #588 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    da...asta este fifa14
    o balbaiala totala

    Cat despre acel review, este destul de adevarat in special nota 6 de la sfarsit! Pana si IGN au "masluit" nota acordata de useri, de la 6 a ajuns subit la 8 este clar ca isi incaseaza foarte multi bani de la EA...
    Atat IGN cat si Gamespot au facut "curatenie" printre user reviews...de ce oare? pai ca era nota prea mica si au aplicat neconditionat un pic de regulament si anume posterii nu au respectat intocmai "terms of usage" si cei cu note mici care aveau un review sub 100 de cuvinte au fost stersi! wow...Money talks!!

    Si ca sa si demonstrez ceea ce spun iata un print screen de acum o saptamana pe IGN vs printscreen-ul de astazi tot de pe IGn tot de la Fifa14 ps3.

    v1: acum o satapamana, nota 7.2 din 63 reviews
    v2: astazi, nota 8 din 59 reviews
    pai cum asa...?
    Attached Images Attached Images ign_v1.jpg ign_v2.jpg

  9. #589 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cand ajung 1vs1 cu portarul cum dau sut pe jos am observat ca multi asa imi dau gol fara ca portarul sa abe posibilitatea de a o apara prea des?

  10. #590 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Vad ca au facut update , sa vedem diferenta ...

  11. #591 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pe ce platforma au facut update? ..la xbox parca e acolo undeva download updates...?

  12. #592 SP
    Member Dante's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Cand ajung 1vs1 cu portarul cum dau sut pe jos am observat ca multi asa imi dau gol fara ca portarul sa abe posibilitatea de a o apara prea des?
    pai cu L2 + sut sau cu finesse shot doar piscat butonul de sut. eu ti-as sugera cand esti 1vs1 cu portarul si nu te tine din spate niciun fundas sa incerci sa driblezi portarul dand mingea pe langa el, R2+ flick R3 stanga sau dreapta

  13. #593 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    deocamdata au dat patch-ul pt xbox360
    "UPDATE: The FIFA 14 update is out now for Xbox 360, EA Sports has announced. It'll be released on PS3 soon."

  14. #594 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Cica au facut update ,,,, golurile din corner au ramas la fel ... am jucat un meci sibam primit 3 goluri din corner ... fundasi mei au sarit numai contra timp ...

  15. #595 SP
    Ω Pira's Avatar
    Nu va asteptati la schimbari spectaculoase, asta ar insemna sa dea peste cap tot gameplay-ul pe care l-au creat pt editia asta. Nu vor mai intra in plasa 4 suturi din 5 prin Finesse Shot, ci 3, ceva de genul.

  16. #596 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pt mine cel mai frustrant e ce zicea Silvian faza cu cornerele..si eu am primit la fel 3 goluri cu capul intr-un meci de la acelasi jucator(asta inainte de patch)desi daceam tot posibilul sa i iau fata...si nu joc Fifa de ieri...in rest jocul e ok dar o chestie de asta te umple de nervi...

    ---------- Post added 10-10-2013 at 14:10 ----------

    Sa vedem acum dupa patchul asta o fi mai bine...

  17. #597 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Eu chiar nu inteleg cum fac unii coins in fifa ... cat trade sa faci, jucatorii care i-am cumparat pt echipa s-au ieftinit in ultimul hall
    .... sau spuneti-mi si mie niste trucuri ....

  18. #598 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    nu exista o formula castigatoare daca asta cauti - sunt care stau pe web app la trade si vaneaza ofertele - adica iei de ex pe pato cu 3.5k coins si-l dai cu 5k coins daca faci asta de cel putin 10 ori pe zi ai 15k coins corect? Sa nu mai zic ca sunt altii care fac la nivel mai mare si vaneaza pe un anumit segment. Chestia cu ieftinitul jucatorilor e normala e ca in economie in functie de cerere si oferta fluctueaza piata - asa e si aici.

  19. #599 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Luat jocul acum o sapt, impresii mai jos:

    - 95% din golurile primite online, sunt ori din corner cu capul, ori din centrare cu capul. Am citit inainte ca ar fi asta o problema, mi-am luat special fundasi centrali de 4m fiecare, n-au nicio treaba. Sare Insigne de la Napoli peste toti, el avand 1.55 inaltime cred. Nici macar nu se sinchisesc sa sara, sau sar pe langa. E mare haos cand e mingea in careu si pe sus. Penibil.
    - sistemul asta nou de coliziuni e mega tampit. Toti jucatorii se lovesc intre ei cand alearga si ba cad din picioare, ba fac fault in cazul in care sunt mai puternici. Nici macar nu mai trebuie sa apesi O sau B ca sa interceptezi o minge. Pur si simplu nu trebuie decat sa alergi in jucatorul advers si iei mingea sau faci fault. Penibil 2.
    - durea cel putin 2 secunde pana se aseaza jucatorul si reuseste sa dea o pasa atunci cand primeste mingea. Nu conteaza ca e vorba de Totti care are control peste 80, sau Bourceanu. Sare mingea ca din gard sau se duce preluarea la adversari, evident. Penibil 3.

    Ori sunt eu slab (desi joc FIFA de ani buni) ori mai trebuie sa ma obisnuiesc cu sistemul asta "mega-realist" nou implementat de control al balonului sau de a te apara la centrari, desi cu siguranta e ceva dubios acolo.

    PS - e vorba de Ultimate Team seasons online, chemistry 100 sau 60, nu conteaza ce si cum, mizeriile de mai sus se intampla in fiecare meci.

  20. #600 SP
    Member sollo's Avatar
    cel mai prost fifa din istorie, cel putin la gameplay...

    eu care joc stil tika-taka, imi iau omorul in liga 10, din 4 meciuri abia 1 egal am reusit...e realist de SF gameplay-ul, daca am ajuns sa pierd mingia cu jucatori de calitate, va dati seama...am multi ani in spate de fifa, dar am ajuns sa ma lesine unul care joaca de 3-4 zile fifa

    stau pe el saptamana asta, daca nu vand jocul, ca e pierdere de timp...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 185 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 80 130 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts