Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 185 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1961 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am renuntat la ultimate team si m-am apucat de manager mode, care e bestial. nu se poate ca atunci cand joc offline jucatorii sa joace bine, iar online se comporta ca si cum ar fi pe gheata fara patine, se loveste mingea de ei sau se uita la ea, clar exista o forma de handicap in jocul acesta si tocmai ce imi facusem o super echipa, da degeaba daca joaca de parca ar fi amatori. MM este foarte bun pana acum, singura problema e ca se misca extrem de incet

  2. #1962 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Exact acelasi lucru patesc si eu in UT !

  3. #1963 SP
    Member Nestea's Avatar

  4. #1964 SP
    Member bungabunga's Avatar
    E haios cat de ofticat e negrul ala

    In rest, eu raman la ideea ca sunt mai multe bonusuri si handicapuri care actioneaza independent unele de celelalte, am avut meciuri in care sarea mingea din jucatorii mei ca din coltul mesei si pe care le-am castigat, am avut meciuri in care imi ieseau faze de generic dar mingea refuza sa intre in poarta, am avut meciuri in care adversarul marca la singurul atac avut etc etc.

    Dar overall astea sunt mai mult exceptiile decat regula, pe mine ma enerveaza mult mai tare sa pierd la un lamer care abuzeaza de anumite deficiente de programare (pasa lobata, sprinturile pe extrema in treimea adversa, loviturile de cap) decat sa constat ca odata la nu stiu cate meciuri se activeaza sau dezactiveaza cate un bonus ascuns.

  5. #1965 SP
    Member ramusg's Avatar
    In sfarsit ati realizat ce va spuneam eu inca de la aparitie, ca acest joc e facut cu precadere pt cei care au nevoie in general de ajutor pt a face lucruri simple pe lumea asta, sa faca pipi, sa se stearga la fundulet, sa bage in gura pt ca au un creier slab dezvoltat. EA a facut un gameplay bazat pe X si O, spamezi X ai o sansa sa ajungi la poarta, spamezi o, faci tackle miraculos, deci e cai si jocul de x si o.

    Daca esti un pic mai rasarit ai L1 care impreuna cu triunghi e arma mortala pt NOOBI, DE CE MAJORITATEA CELOR CARE JOACA FIFA NU STIU SA FACA UN DRIBLING? raspuns NU E ASISTAT CA L1 TRIUNGHI SI ALTELE, de ce credeti ca gameplayul pt *** e facut sa "traga "cu cei care au creierasul mic? astia sunt dispusi sa bage bani pt a juca si a avea acel sentiment al victoriei.

    Daca intrebi un creieras mic de ce abuzeaza de asisturile astea disperate, iti raspunde AM CASTIGAT, NU? ASTA CONTEAZA, nu conteaza cum.

    Un singur lucru arata ca jocul asta are pe linga o "minte "a lui dupa care decide cine castiga si cine nu, pasele pe sus care chiar din careul propriu, si fara sa vezi unde si la cine dai pt ca nu au ecran ajung la fix in fata si jucatorul tau scapa spre poarta, tu ramai mirat de ce draqu fundaciosii tai nu il lasau in offside , etc? SA NU MAI AUD VA ROG CA ACEST MOD , ***, NU E PT "NEVOIASII DE MINTE" ca ma sugrum cu televizorul, am zis, BAFTA !

  6. #1966 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Eu tocmai am reusit sa-l bat pe unu' de-asta care nu facea altceva decat sa arunce mingea peste aparare, satisfactia a fost imensa Scor 2-1 dupa ce a avut el 1-0, golul 2 marcat undeva prin min 87, cred ca si-a bagat unghia in gat.


    In rest, nu cred ca aia care abuzeaza de erorile de programare sunt cei care baga multi bani. Din ce-am intalnit eu pana acum (e drept doar pana in Div 5, nu stiu cum o fi mai sus) in general jucau la modul asta cei cu echipe mai slabute, care nici nu baga bani, nici nu-i duce capul sa faca trade.

    In mod cert insa ar trebui redusa eficienta pasei lobate, poate nu de tot dar oricum e inadmisibil sa mearga o pasa de-asta in zona cu densitate mare de jucatori samd. Mie nu mi se pare nerealista cand e folosita pe distante relativ mari si cand atacantul joaca doar contra fundasilor centrali (care sunt de obicei clar mai lenti ca el) dar e absurd sa vezi o pasa de-asta aruncata de-a latul terenului spre un jucator de banda care o receptioneaza desi e cu un fundas lateral (rapid) pe el. Si sunt o gramada de exemple de situatii in care n-ar trebui sa mearga, sau sa iasa una din 5 in cel mai bun caz.

    P.S. Nu e offside daca adversarul pleaca din jumatatea proprie, chiar daca e in spatele ultimului aparator cand se da pasa.

  7. #1967 SP
    Member miami's Avatar
    asta si l-a dorit enorm
    Attached Images Attached Images lol.jpg

  8. #1968 SP
    Member bungabunga's Avatar
    S-a mai discutat, acolo fie s-au vandut coins cu rl money, fie unu' care are mai multe conturi si-a transferat coins de pe un cont pe altul.

  9. #1969 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    pai cred ca e vorba de contul lui miami... a patit ca mine, probabil s-a trezit unul sa arunce niste coins sa mai ajute saracii

    ---------- Post added 17-02-2014 at 11:19 ----------

    Cine imi poate spune cum uploadez pe site-ul Fifa golurile de pe X1

  10. #1970 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Uita-te atent, il avea la transfer targets si acolo a vazut cu cat s-a dat.

    La tine, daca n-ai cumparat coins, a fost probabil coincidenta de numele clubului cu unu' care cumparase. Nici nu vreau sa ma gandesc ce scandal a iesit intre cumparator si vanzator...

  11. #1971 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    da, scuze, azi este prima zi de munca dupa concediu, dimineata eram total pe dinafara
    ti-am spus..nu arunc banii pe coins... a fost norocul meu, si probabil ghinionul altuia

  12. #1972 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    A avut careva jucator IF din cei care s-au facut update ?
    Eu l-am avut de Suarea IF 87 iar dupa update s-a facut de 89 si -am ales cu 691k ) (l-am cumparat cu 472k)

  13. #1973 SP
    Member miami's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    S-a mai discutat, acolo fie s-au vandut coins cu rl money, fie unu' care are mai multe conturi si-a transferat coins de pe un cont pe altul.
    Stiu ca s-a mai discutat, dar cred ca nu are nicio legatura cu transfer de coins. Daca vrei sa faci transfer de coins il pui simplu la Buy it now si termini balamucul. Cumparatorul a bidat in ultimele 10 secunde, si mai mult ca sigur era unul dintre cei cu care ma luptam sa il cumpar, pt ca ne outbidam pe rand si ceilalti dupa piata nu au cum sa mai vada respectivul item.

  14. #1974 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Daca faci transfer de coins, dai trade offer ca sa nu-ti ia EA comisionul de 5%.

  15. #1975 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    faze de genul celei semnalate de miami se intampla des cu robben..daca il urmariti o sa vedeti...

  16. #1976 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Tu vrei sa-l cumperi pe Robben cumva ?

  17. #1977 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    uploadfromtaptalk1392834278056.jpg asa mai merge

  18. #1978 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    A picat ceva bun la pack ?

  19. #1979 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Nu decat un Chermestry si un contract gold shiny

  20. #1980 SP
    Junior Member mosiso's Avatar
    joaca careva fifa 14 pe ps3?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 185 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts