Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 65 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1284

Thread: The Division

  1. #1141 SP
    Junior Member Catalinn's Avatar
    Nu cred ca din cauza level-ului,din cate stiu eu in DZ este o sesiune diferită ,poate nu erai in sesiunea lor de DZ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1142 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Daca erau in grupul de Division si au picat separat, e din cauza level-ului. Daca nu ma insel jocul chiar iti da mesaj cu treaba asta cand se intampla.

  3. #1143 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sunt doua situatii:
    1) cand coechipierii nu sunt acelasi level si sunt bagati in sesiuni diferite in Dark Zone: ex 1-24, 25-30 (nu mai stiu exact cum erau). Pot totusi juca impreuna daca jucatorul cu level mic se transfera in zona judecatorului mai mare (dar nu o sa aiba nicio sansa)
    2)cand jucatori din grupuri diferite intra pe acelasi server de Dark Zone, care are locuri limitate si apoi un grup este transferat pe alt server, in urma intrarii unui nou membru, membru cu care se depaseste numarul limitat de locuri de pe server.

    In situatia in care un grup intreg de 4 cu acelasi level, intra in Dark Zone, acestia vor fi pe acelasi server tot timpul si pot juca impreuna.

  4. #1144 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Acuma bracket-ul in DZ se face in functie de ce GS ai. Probabil tu ai avut GS mai mic decat restul din echipa si atunci nu te baga cu ei.

  5. #1145 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Mda, nu stiam de chestia asta. Am aflat aseara. Am putut sa schimb apoi pe 161+ si a mers ok.
    Totusi, mi se pare aiurea sa iti faca asa. Ce rost mai are sa te bage intr-un grup daca te da sa joci singur? Nu ca am mari asteptari, dupa ce am auzit ca unora le-au sters si personajele...

  6. #1146 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    E logic, nu e aiurea: daca intr-o zona de 100+ Gear score, intra un grup de 4 din care unul e 161+, ceilalti playeri de pe server nu au nicio sansa.
    Fa gear score si o sa va bage in acelasi server

  7. #1147 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    A reusit cineva (ca si grup) sa termine falconu ?! (raidu)

  8. #1148 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Si eu sunt curios. Cel mai dificil lucru este sa ai noroc sa nu iti dea vreo eroare

  9. #1149 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu n-am avut parte de erori.. pur si simplu nu s-a putut dupa wave 8 ne imprastie pt toti, desi unul din lista mea sustine ca l-ar fi facut cu un grup, insa eu nu-l cred.

  10. #1150 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Poate va ajuta pentru raid. Video-ul este facut pentr challenge mode, dar se poate aplica aceeasi strategie si pe hard. Btw 240GS e gear set in challenge mode.
    @poiuyt am putea incerca si noi in seara asta sa facem asa.

  11. #1151 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    deci a doua pozitie este jos , adica dupa ce se pune prima bomba toata lumea merge jos noi aici ne cam imprastiam

    noi nu reusim pe hard, pe ultimul nivel de dificultate cred ca n-are rost sa incercam

  12. #1152 SP
    Junior Member Finrod's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    E logic, nu e aiurea: daca intr-o zona de 100+ Gear score, intra un grup de 4 din care unul e 161+, ceilalti playeri de pe server nu au nicio sansa.
    Fa gear score si o sa va bage in acelasi server
    Eu ma refer ca joc singur si imi caut un grup pentru DZ.
    Daca jocul imi gaseste un grup, de ce imi gaseste un grup care joaca pe 161+ si pe mine ma baga la categoria mea?

  13. #1153 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    deci a doua pozitie este jos , adica dupa ce se pune prima bomba toata lumea merge jos noi aici ne cam imprastiam

    noi nu reusim pe hard, pe ultimul nivel de dificultate cred ca n-are rost sa incercam
    E imposibil challenge mode pentru noi, inamicii au level 34, pe noi inca ne topesc aia de 32 . Dar cu tactica asta cred ca din cateva incercari putem face hard mode.

  14. #1154 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fake?
    uploadfromtaptalk1460659631370.jpg

  15. #1155 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am reusit sa strang 4 iteme din setul de Striker, 3 cu GS 214 si una cu 191. Acuma urmeaza sa mai fac rost de 2 iteme din setul de sentry si o sa ii cam topesc pe inamici. Totusi e pacat ca itemele de gear set nu au talente, o sa imi fie dor de Rejuvinated pe masca.

  16. #1156 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Mda. Raidul asta e un fel de Crota 2. Pacat. M-au invitat niste prieteni sa-i ajut la raid, si l-am facut, inclusiv pe challenge. Doar ca ne-am folosit de un glitch, unde practic nu faci mai nimic, doar tragi 30 de minute cu sticky bomb in tanc. Aiurea, in ritmul asta nu invat mecanica raidului, iar in 2 saptamani obtin tot gearu-ul

  17. #1157 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Nicio asemanare cu niciun raid ... Este o gluma proasta - o camera cu 15 waveuri si o masina cu armura pe post de boss. Boring and forgettable. Ma asteptam la ceva complet diferit, mai ales ca ai la dispozitie tot Manhattanul Zau, si daca puneau General Assembly pe CM era mult mai fun.

    Asa ca pentru cine vrea sa farmeze pe challenge incursiunea, here's the info:

    ** Obligatoriu 4 jucatori cu posibilitatea unui build de skill power (3000+ Electronics) **
    • START incursiunea cu gearul normal pe voi, deoarece va trebui sa treceti pe langa toate NPCurile de level 34 (folositi survivor link daca e cazul), mergeti direct la usile care se pot deschide. De mentionat faptul ca daca cineva moare in partea cu NPCurile va respawna langa voi dupa ce deschideti usile. Asa ca o singura persoana care trece este suficient.
    • STOP dupa ce deschideti usile
      Daca mergeti inspre cealalta camera APC-ul va trage si se vor activa cele 15 waveuri!
    • GLITCH prin perete cu ajutorul unui mobile cover (cu sau fara mod, nu conteaza)
      Cum? Fugi spre perete si double tap & hold butonul pe care ai mobile cover, cu putin timp inainte de a ajunge la perete. Mobile coverul va fi amplasat dupa perete si te va trage si pe tine dupa el. Sunt 2 pereti-minune prin care puteti face wallbreach, unul intre dulapuri si unul la ferestre.
    • SCHIMBA buildul - tot ce ai cumparat si recalibrat pe electronics intra in actiune acum, asa ca echipeaza-te astfel incat sa ai 3000+ electronics. Vrei sa faci damage cu sticky bomb si sa ai un cooldown mic la skilluri. Ce folosesti depinde de tine si de coechipierii tai, de la gear la talente. Neaparat:
      > 3000+ electronics
      > Sticky bomb + BFB mod
    • DISTRUGE APC-ul in maximum 30 minute pe HARD si maximum 60 minute pe CHALLENGING. Average times.
    • TREI persoane trebuie sa iasa din joc IMEDIAT ce apare lootul. O SINGURA persoana ramane in urma si asteapta sa se reconecteze ceilalti trei. Cand se intorc, vor gasi in backpack recompensele primite pentru terminarea misiunii si pot da teleport pe cel care a ramas in urma sa ia si restul de loot. ATENTIE: persoana care ramane in urma NU primeste recompensa pentru terminarea misiunii. Faceti duma pe rand, sa nu fie dusmanie

    Rinse&repeat.

  18. #1158 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    unde mai e distractia? sau de ce mai jucam jocuri?!

  19. #1159 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    to break the rules !!!

  20. #1160 SP
    Junior Member phaze0r's Avatar
    Am renuntat la CoD (for the moment) pentru Division deoarece este un pic mai laid-back si, din punctul meu de vedere, mai fun. M-am distrat cu echipa mea cand am vizitat (prin glitchuri) Central Park, m-am distrat cand i-am farmat pe Hutch si pe Hornet si ma distrez cand trag jumatate de ora in cauciucul unei masini Fiecare gaseste ceva de facut in jocul asta. Personal nu gasesc nimic interesant intr-o camera banala cu NPC-uri banale si un boss lame as ****.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 58 of 65 FirstFirst ... 8 48 56 57 58 59 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division intarzie pana in 2015 By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 22-06-2014, 08:18
  2. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:34
  3. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:23
  4. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 02:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts