Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 65 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1284

Thread: The Division

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci sa inteleg ca The Division e doar co-op / multiplayer only? No single player stuff?

  2. #62 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Eu stiam ca va avea si ceva single player -ish ...

  3. #63 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci sa inteleg ca The Division e doar co-op / multiplayer only? No single player stuff?
    Nici nu-i trebuie single-player.

    Dar din ce-am mai citit, harta va fi impartita in 3 zone, dintre care doar in UNA vei putea sa lupti PvP.

    Asta-i o tampenie foarte mare.

    Dar acum depinde si de cerere, ca-s destui copilasi carora le place sa joace SP, de exemplu cine nu joaca MP sau nu este pasionat.

    Cea mai buna decizie ar fi sa faca un MP clasic, game-mode-ul de baza (supravietuirea) plus unele secundare gen TDM, etc.

  4. #64 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ei nu se axeaza pe PvP, ei se axeaza pe crew-uri de 4 oameni, in co-op, facand misiuni impotriva AI-ului si a altor crew-uri formate tot din jucatori.

  5. #65 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Atunci va fi slab jocul, poate sa-l cumperi doar din plictiseala si sa-l joci vreo 10 ore.

    Mi se pare foarte plictisitor sa faci doar misiuni impotriva AI-ului.

    Dupa cum spuneam, cea mai buna alegere este/ar fi fost sa faca un Online open-world liber, in care totul sa fie PvP, fara niciun fel de restrictie.

    Ce pare mai interesant - sa joci cu 4 oameni impotriva AI-ului, sau ceva gen Last Man Standing, sau Last Crew Standing, in care sa te lupti liber cu vreo 24 de oameni?

  6. #66 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    deci practic joci online, in echipa cu cativa, impotriva "calculatorului" ?! mda...dar cine stie, poate o sa fie mai bun decat warframe

  7. #67 SP
    Member colossus's Avatar
    Wow ,si eu care ma asteptam la story... nu spun ca MP nu e bun ,insa pentru un asemenea joc ...da-o n****i ,aproape toate jocurile de succes au un story cu o anumita intriga nu ? (Halo , Gta ,pana si WatchDogs care inca se vinde bine).

  8. #68 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    Wow ,si eu care ma asteptam la story... nu spun ca MP nu e bun ,insa pentru un asemenea joc ...da-o n****i ,aproape toate jocurile de succes au un story cu o anumita intriga nu ? (Halo , Gta ,pana si WatchDogs care inca se vinde bine).
    Daca joci MP la ce-ti trebuie story? Treaba e ca si MP-ul o sa fie o gluma dupa cum se pare. De ce nu i-au spus direct Co-Op nu stiu...

    Mi se pare la mintea cocosului. Cand ai asa grafica de ce te apuci sa faci o prostie de MP (mai grav e ca nici macar SP n-au) in loc sa pui acolo cateva game mode-uri clasice si gata-i MP-ul.

    Cand nu ai de facut SP, si ai tot timpul sa te gandesti la MP, faci Co-Op...

    PS: Rockstar au facut un MP de ***** la GTA V. Dar compenseaza absolut SP-ul.

  9. #69 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Eu stiam ca va avea si ceva single player -ish ...
    Doar MP, pass

  10. #70 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Tot day 1 buy pentru mineEu sunt multumit de o zona de pvp si restul cu amici in co op impotriva AI.Nu va obliga nimeni sa cumparati jocul.Cand vad atatea critici , stati sa vedem rezultatul final

  11. #71 SP
    Member colossus's Avatar
    Cand ai asa grafica de ce te apuci sa faci o prostie de MP
    Strict la asta ma refeream ,grafica asa buna + MP ,parca ceva nu-i in regula.

  12. #72 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Wait... What... No SP!?

  13. #73 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Dar acum depinde si de cerere, ca-s destui copilasi carora le place sa joace SP
    Hai ca asta e buna acum. Daca joc SP am ajuns sa fiu considerat "copilas"... La naiba!
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Daca joci MP la ce-ti trebuie story?
    De-asta s-au dus dracului jocurile in ziua de azi. Daca spui ca joci MP si n-ai nevoie de story, atunci no offense, all you need is another CounterStrike clone...

    Si acum, ca tot m-am enervat, pentru cei care isi doresc un just another mindless game, fara story, feelings si alte alea, le reamintesc ca jocul poarta inca in nume Tom Clancy's The Division. Iar Tom Clancy a fost un scriitor totusi. Cred ca s-ar intoarce in mormant sa afle ca numele sau e folosit pentru ceva fara story & feelings.

    Citez de pe site-ul Ubisoft expresii gen "Gear up & live your own adventure" sau "Welcome to an online, open-world RPG experience where exploration and player-progression are essential. Play in a persistent and dynamic environment that combines the Tom Clancy™ series’ core authenticity and tactical decisions, RPG action, trading and much more."

    Iar pentru mine "your own adventure", "RPG experience" si "RPG actions" inseamna ca baza se regaseste in story si elemente narative, developmentul caracterului in cadrul acelui story... si nu doar un "pac-pac" sau "hai sa ne omoram ca chiorii in MP - who the f... needs a story?".

    In momentul in care The Division va deveni doar un alt shooter MP, i will give up on it. Din fericire, eu inca nu-l vad asa. Dar, se pot intampla multe pana in 2015.

  14. #74 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Legat de al doilea quote al meu, cu "copilasii" - vreau sa punctez ca n-am spus ca "numai copilasii joaca SP", am spus ca "sunt destui" . Daca vor sa faca SP, sa-l faca semi open-world si sa nu se limiteze doar la NY.

    Si nu neaparat ca cine joaca SP e copil, dar banuiesc ca unora lu le place sa-si bata capul cu partea de MP (din cauza ca nu pot face fata, si nu e nimic condamnabil) si atunci joaca doar SP impotriva AI-ului.

    World-ul mi se pare cam anost pentru ceva story, feelings, etc. Plus ca majoritatea locurilor arata la fel.

    Majoritatea locurilor de pe harta vor arata la fel, din cauza zapezii. Ar fi fost interesant ca pe durata eventualului SP sa schimbi locatiile, sa iesi din oras, etc.

    Acum depinde in ce tabara vor sa se bage, ori SP, ori MP. Cred ca in amandoua.

    Degeaba zici de CS, pentru ca n-am nevoie de asa ceva. Deja franciza Battlefield a inceput sa preia tactica celor de la COD. Un 3rd-person-shooter cu asa grafica ar fi fost tocmai bun.

    Eu tocmai asa l-as vrea, cum zici tu - "un alt shooter MP".

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Eu tocmai asa l-as vrea, cum zici tu - "un alt shooter MP".
    Imi pare rau sa te dezamagesc. The Division nu va fi "just another shooter MP". Asta daca nu vor sa dezamageasca, desigur.
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    World-ul mi se pare cam anost pentru ceva story, feelings, etc.
    Are you serious? Pai in cazul asta The Last of Us inseamna ca a fost un mare fail... ca a avut cam acelasi "world". Oricum, din trailere se poate vedea ca va avea ceva stories de spus...
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Plus ca majoritatea locurilor arata la fel.

    Majoritatea locurilor de pe harta vor arata la fel, din cauza zapezii.
    Eu cred ca tu ai vazut gameplay din alt joc. Mie nu mi se pare deloc ca arata la fel locurile - la urma urmei actiunea se intampla in oras... iar zapada e doar acolo unde... ninge?

    Anyway, pun cateva imagini culese rapid din Division... sa-mi dau si eu seama la gramada daca par toate cele la fel.
    Attached Images Attached Images the_division_screen_01.jpg the_division_screen_02.jpg the_division_screen_03.jpg the_division_screen_04.jpg the_division_screen_05.jpg the_division_screen_06.jpg the_division_screen_07.jpg the_division_screen_08.jpg the_division_screen_09.jpg the_division_screen_10.jpg the_division_screen_11.jpg the_division_screen_12.jpg the_division_screen_13.jpg the_division_screen_14.jpg the_division_screen_15.jpg the_division_screen_16.jpg the_division_screen_17.jpg the_division_screen_18.jpg the_division_screen_19.jpg the_division_screen_20.jpg

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    And the last ones...
    Attached Images Attached Images the_division_screen_23.jpg the_division_screen_22.jpg the_division_screen_21.jpg the_division_screen_24.jpg the_division_screen_25.jpg the_division_screen_26.jpg

  17. #77 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Se intampla in oras, da, dar cate se pot intampla in aceeasi locatie, cate personaje interesante, cate momente, etc.?

    Presupun ca nu te-ai atins niciodata de jocurile MP, mai ales shootere.

    Pacat ca nu-l trateaza ca pe un 3rd person shooter, si altii mai vor si poveste.

    Distractie multa la Co-Op, sigur o sa va distrati cu AI-ul.

    Oricum engine-ul este genial, si oricat de tampit, de copii, "casual" va fi asa-zisul "online" va fi un pas inainte pentru gaming. ( Numai sa arate asa la release, normal )

    PS: The Last of Us n-a fost Open World.

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Man, tu chair te intrebi cate persnaje interesante si momente se pot gasi intr-un oras ? Serios ?
    Cred ca 1 din 3 oameni (in real life) sunt interesante si pot fi realizate misiuni pentru cerintele lor.

    Deja daca nu avem 100 de locatii (eventual si apa si desert si munti) nu se mai poate face un joc ?

  19. #79 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Johnny ce a spus MonkY si ce ai inteles tuNu cumpara jocul si nu te mai uita la trailere simple as that.Mare expert esti...Eu chiar o sa ma distrez cu AI-ul cu amici mei in co op
    razvan pai nu vezi ca nu se poate

  20. #80 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Johnny ce a spus MonkY si ce ai inteles tuNu cumpara jocul si nu te mai uita la trailere simple as that.Mare expert esti...Eu chiar o sa ma distrez cu AI-ul cu amici mei in co op
    razvan pai nu vezi ca nu se poate
    Ciudat ca spui "ce am inteles", pentru ca n-am interpretat ce-a spus, chiar deloc.

    Eu doar mi-am spus parerea.

    Normal ca sunt destui care se vor distra cu Co-Op -ul, doar ca eu nu voiam un joc pe care sa-l joci cand esti, asa, in "casual mood" contra AI-ului.

    @Razvan

    Cu cat sunt mai multe locatii, cu atat este mai interesanta povestea, SP-ul, per total (parerea mea).

    PS: Daca putem incheia subiectul, ar fi foarte bine, pentru ca vad ca nu se ajunge nicaieri. Mai este destul timp pana ce jocul va fi terminat, cine stie, poate mai adauga si ceva in legatura cu PvP, de exemplu niste game mode-uri care pot fi jucate separat, asta ca sa nu-l numeasca degeaba Online Open-World RPG. Sa fim sanatosi!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 65 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division intarzie pana in 2015 By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 22-06-2014, 08:18
  2. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:34
  3. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:23
  4. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 02:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts