Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 253 of 283 FirstFirst ... 153 203 243 251 252 253 254 255 263 ... LastLast
Results 5,041 to 5,060 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #5041 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    am returnat-o si pe asta.

    @ATX-MG exista o modalitate de a primi un produs conform(am vazut ca si in setul asta unii clienti au primit ce trebuie)? Nu de alta, dar nu vreau sa va comand si returnez tot stocul curent de console.

  2. #5042 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    am returnat-o si pe asta.

    @ATX-MG exista o modalitate de a primi un produs conform(am vazut ca si in setul asta unii clienti au primit ce trebuie)? Nu de alta, dar nu vreau sa va comand si returnez tot stocul curent de console.
    Salut! Lasa-mi te rog numarul ticket-ului pentru retur. Lotul precedent de pachete (varianta care contine cod digital) s-a epuizat. O sa se faca o alocare din lotul nou.

  3. #5043 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    am returnat-o deja in magazin. E din lotul nou cu joc fizic

  4. #5044 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Daca te "incalzeste" cu ceva.. sa stii ca eu am returnat una ce a venit zgariata din fabrica (o julitura neagra pe lateral).
    Nu stiu ce QC/ QA au cei de la $ony.. dar eu unul nu am vrut sa-mi bat capul. Nici macar nu i-am dat drumul. I-am dat retur direct.
    Acum aud de sigilii rupte si lipite din nou.. good times.

    Destrabalarea economica, penuria de componente, haosul logistic.. bombe.. arlechinul comunist Daea.. femei cu barba.. nu stiu.. suntem realisti dar toate au o limita. Iar ce-am patit eu era acum un an cred..
    N-o fi vina Altex dar poate ca Altex ar trebuie sa discute (cumva) cu $ony. Sau cu furnizorul dambovitean. Retur constant nu stiu cat bine este. Nici frustrare constanta pentru consumator. Bad business.


    LE: multumesc si eu @ATX-MG inca o data pentru ajutorul cu returul si alocarea uneia noi

  5. #5045 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Inteleg ca Sony cel mai probabil Fs this up. Dar nu pot sa ii reclam pe Sony ca ei zic ca nu se ocupa de vanzarea sau suport la Console PS5 in Ro.Ei sint doar cu PS Store digital.

    Stiu si ca probabil 9 din 10 clienti din Ro nu s-ar plange de asta. Dar pt mine, pe banii mei + 50€ taxa de samsar ma astept produsul sa fie nou nout.

    Sincer, daca ar fi fost orice produs, la promotie sa zicem. Nici nu ma interesa, sa functioneze doar sibsa am garantie. Daca era la pret de retail, as fi zis de la prima, aia cu cod. Mah...ii cu sigiliul rupt si are manualele de la Digital Edition, da ii la pret corect si consola in sine parea neatinsa. Dar asa, si la suprapret( 50€ mic fata de altii, dar e) si problema la sigilii....asta nu pot sa accept

  6. #5046 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    La mine a ajuns ok consola!

    Mulțumesc, Altex!

  7. #5047 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Am mai comandat una. Sa vedem daca a 3-a e norocoasa

  8. #5048 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Salut,
    Veti aduce Switch Oled Splatoon 3 edition?
    Merci

  9. #5049 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Salut,
    Veti aduce Switch Oled Splatoon 3 edition?
    Merci

    Salut! Vom aduce acea consola.

  10. #5050 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Salut!

    Am avut o problema cu doua produse comandate de la Altex, probleme cu data expirarii.

    Am vorbit cu cei de la Altex si a ramas ca imi vor restitui sumele insa mi-au dat voucher doar pentru un produs, a mai ramas unul. Le-am scris insa nu am primti raspuns.

    Daca ma poti sjuta, te rog, iti las aici datele: tichet CRM:0120164 , comanda ATX000019274788 .


    Stii cumva daca acele vouchere le pot folosi si fizic in magazin sau voi fi obligat sa le folosesc online? Daca sunt obligat sa le folosesc online, am posibilitatea sa le folosesc pe ambele in aceeasi comanda?

    Multumesc!

  11. #5051 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Salut!

    Am avut o problema cu doua produse comandate de la Altex, probleme cu data expirarii.

    Am vorbit cu cei de la Altex si a ramas ca imi vor restitui sumele insa mi-au dat voucher doar pentru un produs, a mai ramas unul. Le-am scris insa nu am primti raspuns.

    Daca ma poti sjuta, te rog, iti las aici datele: tichet CRM:0120164 , comanda ATX000019274788 .


    Stii cumva daca acele vouchere le pot folosi si fizic in magazin sau voi fi obligat sa le folosesc online? Daca sunt obligat sa le folosesc online, am posibilitatea sa le folosesc pe ambele in aceeasi comanda?

    Multumesc!

    Salut! Am transmis mai departe cazul tau, impreuna cu intrebarile respective.

  12. #5052 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    ATX-MG am un Joystick Drifting pe gamepadul de PS5, pot sa trimit doar gamepadul la garantie? Sau trebuie trimis impreuna cu consola?

  13. #5053 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    ATX-MG am un Joystick Drifting pe gamepadul de PS5, pot sa trimit doar gamepadul la garantie? Sau trebuie trimis impreuna cu consola?
    Salut! Conform politicii Sony, trebuie trimis impreuna cu consola, fiindca se verifica si seria produselor.

  14. #5054 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce aiurea, trebuie sa trimit tot pachetul gamepad, consola joc doar pentru garanția unui gamepad. Foarte proasta politica asta.

  15. #5055 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    intreb din experienta personala recenta. Care Sony in Romania cand vine vorba de console? poti sa ne pui la dispozitie un nr de telefon sau adresa de mail unde Sony Romania sa poata sa raspunda la intrebari de suport sau garantie pe partea de console?

  16. #5056 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! Conform politicii Sony, trebuie trimis impreuna cu consola, fiindca se verifica si seria produselor.
    De unde stiti voi ce serie are controllerul din pachet?S-a mai discutat in trecut.Cumpar alt controller alb si pe cel din pachet defect il trimit in garantie cu documentele de achizitie pentru cel nou .Asa apare pe factura de la Altex.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  17. #5057 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Daca ar avea o bază de date cu seriile produselor nu ar mai cere să trimiți și consola in garanție că sa verifice seria produselor. E foarte clar că poți trimite orice controller in garanție pe o factura de controller. Nu e tocmai etic, dar nici sa îți ceara să trimiți tot pachetul când tu ai doar un accesoriu defect nu e tocmai etic.

  18. #5058 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    E aberanta treaba asta cu trimisul consolei pentru un controller defect. Pana la urma cred ca o sa cumpăr un gamepad nou alb și îl trimit pe cel vechi la garanție cu factura de la cel nou, alta soluție de bun simt nu văd.

  19. #5059 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    intreb din experienta personala recenta. Care Sony in Romania cand vine vorba de console? poti sa ne pui la dispozitie un nr de telefon sau adresa de mail unde Sony Romania sa poata sa raspunda la intrebari de suport sau garantie pe partea de console?
    Salut! Pentru tot ce tine de ecosistemul PlayStation, iti pot da numarul de telefon de la customer support: 0358.630.021


    @Jon209, avem FIFA 23 la precomanda pe site:

    https://altex.ro/jocuri-console-pc/c...ectronic-arts/

  20. #5060 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    E aberanta treaba asta cu trimisul consolei pentru un controller defect.
    Mda, foarte aiurea ca nu se poate altcumva.
    Mi se pare ca aceste conditii sunt gandite ca sa te faca sa renunti la dreptul de a utiliza garantia.
    Depanero (consola cumparata de la eMag) mi-au cerut doar o poza pe Whatsapp cu seria consolei atunci cand am trimis controller-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 253 of 283 FirstFirst ... 153 203 243 251 252 253 254 255 263 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts