Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 333

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2016

  1. #201 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am inteles dar se dau bani la final sau creste premiul la final de meci ?

  2. #202 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Eu am ajuns in divizia 10, se da premiu exact un ticket de reinnoire a contractelor parca. Ca sa faci fata trebuie sa joci si cu jucatorii no name care iti pica mai tot timpul din bonusul de dupa fiecare meci. Cu cat rating-ul unui jucator este mai mare cu atat costa mai mult sa-i reinnoiesti contractul. Practic, nu stiu cum poti tine o echipa de vedete fara sa bagi bani reali sau fara sa mai joci meciuri cu jucatori nevedete.

  3. #203 SP
    Member clax_117's Avatar
    salut..am descarcat si eu demoul pt Ps3 si am observat ca rezolutia este 720p . in varianta full este 1080p ? anul acesta voi renunta la fifa in favoarea pes' ului ..nu neaparat pt ca ar fi mai bun. dar mai diferit sigur este

  4. #204 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Pe PS4 e Full HD.

  5. #205 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    In asamblu sunt chiar incantat de cum se misca jucatorii, sistemul de pase si pare nu atat de scriptat ca si Fifa (Eu sunt chiar fun FIFA). Singurul lucru care ma dispera in PES e AI portarilor. Dau si i-au niste goluri de parca totii portari vin dintr-o divizie de amatori. Daca mingea ajunge in careu, sansele sunt foarte mari sa se termine cu un gol..

  6. #206 SP
    Junior Member andy's Avatar
    Am primit fularul, super calitate !

  7. #207 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Al meu sta de sambata in depozit la Nemo Express

  8. #208 SP
    Junior Member andy's Avatar
    Suna-i, i-am sunat zilnic... chiar vroiam. Konami e Japan, fularul e facut de german division si e made in China, dar e super calitativ... PS: am dat add la cei de sus in PSN, add friends, ms pentru accept. Sunt cel cu DC...

  9. #209 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Superb

  10. #210 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Asta am observat și eu lipsa de reacție a portarilor, câteodată zici ca sunt retardați, plus ca sunt niște bâlbâieli în careu de zici ca au 5 ani jucători, la pase dacă dai comanda înainte sa primești balonul se mișca mai repede și în apărare este indicat să dai cu șut ca să nu se bablbaie cu ea.

  11. #211 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Poate printr-un patch Konami sa mai imbunatateasca portarii.

  12. #212 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Asta am observat și eu lipsa de reacție a portarilor, câteodată zici ca sunt retardați, plus ca sunt niște bâlbâieli în careu de zici ca au 5 ani jucători, la pase dacă dai comanda înainte sa primești balonul se mișca mai repede și în apărare este indicat să dai cu șut ca să nu se bablbaie cu ea.
    Din discutiile purtate in cadrul comunitatii (pes), am inteles ca jocul pt partea de online este setat pe regular ca si dificultate!

  13. #213 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Am uitat de inca o chestie deranjanta. La un aut de poarta, portarul adevers paseasa mingea unui fundas, eu anticipez si incerc sa o interceptez dar am interzis !!!. Nu pot sa ma apropi de minge pt ca pur si simplu jucatorul meu nu poate inainta. Parca se loveste de un zid...

  14. #214 SP
    Member blondutzu's Avatar
    la fel se intampla si la pasele la intalnire, fundasii sunt scriptati sa nu se apropie de minge desi in mod clar au prim-planul

  15. #215 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Ce ma deranjeaza pe mine mai tare,e faptul ca loturile echipelor nu sunt actualizate.Sper ca cei de la Konami vor rezolva si aceasta problema,prin update-ul pe care-l vor lansa la inceputul lui octombrie.Din cate am inteles,vom mai primi un pack cu extra-teams,din Rest of the World(printre care Galatasaray,Partizan,etc.).

  16. #216 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by nicutapa View Post
    Am uitat de inca o chestie deranjanta. La un aut de poarta, portarul adevers paseasa mingea unui fundas, eu anticipez si incerc sa o interceptez dar am interzis !!!. Nu pot sa ma apropi de minge pt ca pur si simplu jucatorul meu nu poate inainta. Parca se loveste de un zid...
    Pe langa asta, la pasele mai lungi pe jos, in eventualitatea in care jucatorul tau e in spatele celui advers, desi vei trage de stick sa il aduci spre minge sa o primeasca, el nu se va misca din spatele adversarului. Uneori am impresia ca esti infranat prea artificial cand jucatorul tau pur si simplu refuza sa se retraga. Daca de exemplu ai aruncat o minge in fata si e clar ca adversarul ajunge primul la ea, nu poti face nimic sa iti opresti jucatorul din a alerga in continuare dupa minge si sa il pozitionezi din timp incat sa aibe sanse la o eventuala recuperare. El fuge in continuare dupa minge si e pacalit de adversarul care se intoarce cu mingea, jucatorul tau oprindu-se mai greu din sprint. La fazele fixe din nou, cand adversarul bate un fault rapid, nu iti poti misca jucatorii nicicum pana mingea nu e in miscare.

    Cu toate astea, in jocul asta dau mereu goluri diferite, fazele sunt diferite si e chiar fun to play. L-am jucat imprumutat de la cineva dar il voi cumpara cu siguranta cat de curand.

  17. #217 SP
    Junior Member DaniLio10's Avatar
    Cu siguranta vor fi actualizate, la fel a fost si anul trecut.
    App, pe langa acele extra-teams va fi adaugat si stadionul Maracana.

  18. #218 SP
    Member clax_117's Avatar
    L-am cumparat si eu astazi pe PS3..cine vrea sa jucam online astept friend request v_10cta_v
    La My Club joaca cineva ? parca tot mai interesant este sistemul cu packuri din fifa UT decat acei scouteri unde primesti doar un jucator

  19. #219 SP
    Member ccheep84's Avatar
    La partea de online deja m-am saturat sa tot joc contra lui Real Madrid si Bayern.Efectiv nu am nicio sansa,in conditiile in care joc cu echipe de 4-4.5 stele.Conduc la 2-3 goluri si pe final iau scor de tenis.Ajunge mingea la Cristinel si se duce tata cu ea pana in poarta.Nu joaca absolut nimic tot meciul,dar cand suna goarna,il apuca pe Gelatinho schemele si pofta suprema de joc si atunci urmeaza macelul.Am crezut c-am scapat de toti kinderii din fifa,dar se pare ca s-au portat in pes.Halal Madrid.

  20. #220 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2014 By Pira in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 19-06-2015, 12:28
  2. Pro Evolution Soccer PES 2015 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 193 Last Post: 11-05-2015, 11:07
  3. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48
  4. Pro Evolution Soccer PES 2012 By flightcrank in forum Console Club
    Replies: 121 Last Post: 24-04-2012, 13:05
  5. Pro Evolution Soccer PES 2011 By Nash in forum Console Club
    Replies: 207 Last Post: 08-08-2011, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts