Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 290

Thread: Netflix vine in Romania!

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In mod clar vom avea un pret competitiv pentru romania, mai ales pentru a se bate cu pirateria. Eu spun ca o sa fie ceva cam pe la 50-60% din pretul din US.

    Desi in mod clar eu as da 10 euro pe HD fara nicio problema.

  2. #22 SP
    Junior Member Brutars's Avatar
    Totusi ramane problema continutului care in europa este jumatate fata de us.

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt curios daca un cont de US va merge folosit din Romania fara VPN. Eu am contul pe US de ~2ani si din Olanda/Franta pot intra pe Netflix US fara VPN si sa am acces la toate cele. Daca merge treaba si din Romania la fel, merita sa va faceti contul pe US cu VPN si apoi sa stati fara griji de VPN si alte prostioare direct din Romania.

  4. #24 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    In sfarsit. Pot reactiva si eu contul.

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In mod clar vom avea un pret competitiv pentru romania, mai ales pentru a se bate cu pirateria. Eu spun ca o sa fie ceva cam pe la 50-60% din pretul din US.

    Desi in mod clar eu as da 10 euro pe HD fara nicio problema.
    Eu cred ca vom avea prețurile din US transformate în euro.

  6. #26 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu stiu daca o sa merite inca in RO, torrentele sunt inca la putere.

  7. #27 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cum sa nu merite, tu nu vezi ca aproape toti de aici ne-am abona, sa nu mai zic ca unii suntem deja abonati?

    Preturile cu siguranta vor fi mai mari ca pe US. Nu de alta dar e moda cu serviciile din USA sa fie in EU mai scumpe.

  8. #28 SP
    Junior Member Gabalth's Avatar
    We can Netflix and chill din ianuarie.
    Chiar ar fi foarte misto sa fie ceva asemanator cu cel din US si nu cu cel din UK. Diferenta fiind foarte mare. Si la 8 euro (chiar daca spune dolari, pentru ca americanii au curs valutar de 1 la 1 cu euro) chiar este un pret foarte bun pentru un abonament de genul

  9. #29 SP
    Junior Member morciu's Avatar
    Faina treaba, eu sunt abonat de peste un an si mai platesc abonament si la un vpn si tot se merita. Folosesc Unblock.us si pot oricand sa schimb tara asa ca pot sa vad ce transmite netflix in orice tara. Probabil va trebui sa raman abonat la unblock.us si dupa ce intra Netflix in tara, pentru 5 dolari canadieni in plus nu as vrea sa raman legat la o singura tara.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Cum sa nu merite, tu nu vezi ca aproape toti de aici ne-am abona, sa nu mai zic ca unii suntem deja abonati?

    Preturile cu siguranta vor fi mai mari ca pe US. Nu de alta dar e moda cu serviciile din USA sa fie in EU mai scumpe.
    Pai da, dar noi de aici suntem, cati ? 1k ? 2k ? 10k ? Ei au milioane. Crezi ca vor renunta, sa zicem 10 mil de oameni care iau totul de pe torente ? Nici vorba. Daca vor avea 100k de abonati, o sa fie bine. Dar daca vor face un pret special pentru RO, la jumatate, sunt sigur ca se va dubla valoarea. Daca au si aplicati care sa mearga pe orice telefon/tableta/laptop/TV e si mai bine.

    De curiozitate, sunt curios cati au pachetul HBO. Pun pariu ca nu mai sunt la fel de multi ca inainte sa fie torentele la putere.

  11. #31 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Asta nu am inteles niciodata, daca furnizezi un serviciu de ce unii au mai bine decat ceilalti la acelasi pret, chiar mai mare pentru cei cu mai putin.

  12. #32 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Eu dupa doi ani de certuri si petitii la RDS si HBO, am schimbat providerul de cablu pentru a avea access la HBO Go. Bine, e adevarat ca la fix o saptamana dupa au anuntat si trepadusii de la RDS ca baga HBO Go (si gratuit btw, eu platind 10 lei pe langa maxpack), dar ce mai conteaza?

    In alta ordine de idei, eu spun ca useri vor exista, dar sunt importante doua aspecte: content-ul (si acolo sper sa nu avem surprize neplacute din cauza copyright-ului, pentru ca suntem in Romania), si platformele.

    Adica eu spre exemplu, am folosit ca si morciu abonament in US si VPN, dar m-am plictisit de asta la un moment dat, mai ales pentru ca mi s-a parut la ora respectiva destul de subtire content-ul. Iar legat de platforme, momentan sunt destul de pissed off ca nu avem inca HBO go pentru Romania pe PSN si consolele Sony.

    Eu sigur ma voi abona, dar doar daca voi avea aplicatii disponibile atat pe console cat si pe smart TV.

    Am lasat intentionat afara din discutie pretul. Pana mea, cativa dolari nu sunt panica, problema e sa stii pentru ce ii dai. Si la o adica, va amintesc ca multi multi oameni au dat bani ptr servicii de gen Vplay (la fel de ilegale ca si torrentele), si foarte multi doneaza bani si siturilor cu torrente. Poate nu milioane, dar sute de mii sigur.

  13. #33 SP
    Member eneea's Avatar
    Din cate am inteles restul tarilor din UE au contentul "ciuntit" fata de cei din US, de ce ati crede ca in Ro o sa fie acelasi content ca-n state? Eu sunt "optimist rezervat" pana vad exact ce ni se ofera.

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu crede nimeni treaba asta, în România nu o să avem oferta din US. Nici macar o altă țară din UE nu are acel conținut, legile sunt diferite. Am spus-o și mai sus, știu ca în Franța e cel mai nasol. Indiferent de ce se spune pe aici eu aștept să vină, nu cred ca e mai rău decât Voyo sau mizeria cealaltă, Digi Play sau cum naiba se numește. Eu aștept anunțul și cu Spotify, nu știu de ce întârzie

  15. #35 SP
    Junior Member morciu's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Iar legat de platforme, momentan sunt destul de pissed off ca nu avem inca HBO go pentru Romania pe PSN si consolele Sony.
    Deci daca imi iau un ps3 si imi fac psn Romanesc nu o sa pot folosi HBOGO pe el?
    Aveam intr-o vreme abonament cand aveam pc-ul legat la TV, dupa care mi-am luat WiiU si am avut surpriza sa vad ca nu merge HBOGO pe el. Am vrut sa imi iau un ps3 intr-o vreme pentru asta dar nu gaseam un raspuns sigur daca are HBOGO sau nu.

  16. #36 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pe psn ro nu exista aplicatia. Iar aplicatiile de pe alte psn-uri mie nu imi functionau folosind contul de hbo go romanesc

  17. #37 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Hbo go nu merge cu cont romanesc pe ps4. La fel si la appletv.
    Netflix merge cu cont US.(si VPN de care poate scapam)

  18. #38 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Asta nu am inteles niciodata, daca furnizezi un serviciu de ce unii au mai bine decat ceilalti la acelasi pret, chiar mai mare pentru cei cu mai putin.
    Pentru ca legi si taxe/ costuri diferite, simplu.

  19. #39 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #40 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cat de noi sunt filmele care pot fi vizionate la ei? Au si seriale mai vechi gen Sopranos? Seinfeld?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari programe pe Netflix By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 31 Last Post: 17-08-2014, 03:43
  2. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58
  3. Netflix By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 28-07-2010, 10:37
  4. Netflix ajunge si pe Wii By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2010, 21:27
  5. Netflix pe Wii? By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-03-2009, 10:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts