Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 290

Thread: Netflix vine in Romania!

  1. #121 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Văd ca au mai adăugat conținut pe România. Referitor la VPN, e o metodă foarte simplă pe consolă, a mai explicat-o cineva pe forum, pt mine e simplu și comod. PS PS4 când vreau să urmăresc US trec pe conexiunea Wifi, iar când vreau să urmăresc Netflix România trec pe conexiunea LAN Cable, setările în PS4 sunt memorate, nu trebuie să le tastezi mereu.

    PS Un simplu DNS care se schimba pt US, în rest totul e pe automatic.

  2. #122 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce continut au adaugat ? Unde poti sa vezi, eventual ceva la zi ?

    Eu sunt cam dezamagit de oferta. Nu cred ca o sa continui, dupa 1-2-3 sapt de trial.

  3. #123 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Smartflix si gata ( merci iry ) , e o aplicatie mica de windows/mac si ai acces la tot continutul netflix de pe planeta.

  4. #124 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ți-ai făcut cont până la urmă? Indeed, Smartflix e the best thing

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Smartflix si gata ( merci iry ) , e o aplicatie mica de windows/mac si ai acces la tot continutul netflix de pe planeta.
    Pai da si ce faci ? Iti tii calculatoru legat la TV prin HDMI ? ca nu ai aplicatie de TV, telefon sau tableta. Si daca tot asa stai, e egal cu zero.

  6. #126 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Airplay de pe macbook, iMac, direct pe Apple Tv (conectat la tv), și îl doare la bască

  7. #127 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cum ? Ca aplicatia e, momentan, disponibila doar pentru Windows...

    Oricum si daca merge. Sunt 2 abonamente + cel de internet...

  8. #128 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Plus factura la curent

  9. #129 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Btw, Netflix nu ofera posibilitatea de a inchiria filme, fara un abonament lunar ?

  10. #130 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mi-am activat si eu luna "cadou" dar e cam meh, raman la seriale si filme.

  11. #131 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai cum ? Ca aplicatia e, momentan, disponibila doar pentru Windows...

    Oricum si daca merge. Sunt 2 abonamente + cel de internet...
    Daca intri de pe mac zice ca e disponibila pe Mac ( si eu credeam ca e doar pe Win ) si abonamentul la SmartFlix il platesti doar odata (7 dolari ) si oricum acum e moca cat timp e in beta.

    Chiar si asa... e un deal foarte bun , gandestete cat costa un sezon dintrun oricare serial.

  12. #132 SP
    Member marv's Avatar
    vreau sa confirm ca smartflix trebuie platit doar o data cand iese din beta, deci nu e vorba de abonament.
    Abonamentul e doar la Netflix. Daca ai si cu cine sa-l imparti (cel de 10 sau de 12), nici nu-l simti.

  13. #133 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    stiti ca subtitrari sunt doar in 4 limbi sau 5 maxim, iar acum netflix s-a lansat in toata lumea mai putin 3-4 tari. in loc sa fiti multumiti ca avem in sfarsit un serviciu de acest gen in romania, noi tot gasim bube. daca vreti tot continul este atat de simplu, nu trebuie sa platiti nimic suplimentar sau alte prostii. eu am setat aplicatia pe tv si am pus dns acesta doar pe tv si am tot continutul din sua. o operatiune de 1 minut si gata, astfel nu schimb dns nici la pc, nici la consola ca sa am probleme in surfing sau cand ma joc online. daca nu aveti smart tv, puneti pe pc sau consola. bafta

    ps: daca tot vi se pare mult 10 sau 12 dolari, puteti sa-l imaprtiti cu prietenii si astfel pretul asjunge al 5 si respectiv 4 euro. daca si un pachet de tigari pare mult pe luna..

  14. #134 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Singura chestie care ma deranjează e lipsa subtitrărilor, restul n-ar fi o problema. Eu unul stiu engleza suficient de bine încât sa ma uit fără sub, dar de obicei nu ma uit singur la seriale sau filme. Și nu mi se pare normal sa găsim scuza ca "acum toată lumea știe engleza, tu nu poți sa înveți?" Pt mine torenții rămân baza momentan

  15. #135 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru libraria de acum, este enorm 12 euro pe luna, chiar daca era vorba sa-i impart cu fratele meu. Pentru Smart TV-u meu nu exista aplicatie Netflix si nu stau sa schimb DNS-uri si sa fac alte prostii obositoare.

    A mai zis cineva si o zic si eu. Nu e ok sa arunce un serviciu in toate tarile, de dragul unor statistici, sa ne ofere la preturi identice sau mai mari (in cazul nostru) mai putin content decat in US, fara aplicatia in limba tarii si fara subtitrare si sa mai aibe si tupeu sa zica "daca sunt destui utilizatori, mai adaugam content si chiar si subtitrari". Pai cum vine asta ? Intai iti dam banii vreo 6-12 luni si daca ai tu chef, ne bagi si noua ce trebuie sa bagi ?

    Pai sa-i vad intrand asa in Germnaia (spre exemplu).

    Suntem noi prosti ca ne multumim cu putin si putinu ala dat in scarba si ca mergem pe principiu "dupa ce ca au venit, mai si comentam!"

  16. #136 SP
    Junior Member baitanciuc's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    stiti ca subtitrari sunt doar in 4 limbi sau 5 maxim, iar acum netflix s-a lansat in toata lumea mai putin 3-4 tari. in loc sa fiti multumiti ca avem in sfarsit un serviciu de acest gen in romania, noi tot gasim bube. daca vreti tot continul este atat de simplu, nu trebuie sa platiti nimic suplimentar sau alte prostii. eu am setat aplicatia pe tv si am pus dns acesta doar pe tv si am tot continutul din sua. o operatiune de 1 minut si gata, astfel nu schimb dns nici la pc, nici la consola ca sa am probleme in surfing sau cand ma joc online. daca nu aveti smart tv, puneti pe pc sau consola. bafta

    ps: daca tot vi se pare mult 10 sau 12 dolari, puteti sa-l imaprtiti cu prietenii si astfel pretul asjunge al 5 si respectiv 4 euro. daca si un pachet de tigari pare mult pe luna..
    Am schimbat dns, vad lista imensa de continut dar nu pot accesa nimic. Ramane pe loading la 25%....

    LE o parte de continut merge. Aleatoriu, n am reusit sa gasesc un pattern. De ex. Lost nu merge, house of cards nu merge, top gear nu....

    Final edit: dupa ce am vazut continutul de us, da, sunt de acord ca nu merita 12 euro pe luna (prin comparatie). Cred ca nici 20% nu este la noi si ce este oro e vechi ori e slabut. Asa ca... Free trial si multa sanatate.

  17. #137 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Pe viitor vor adauga si subtitrari in Romana ?

  18. #138 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    O sa bage si subtitrari in romana, vor mari si libraria, toate astea cer timp. Noroc ca mai sunt si oameni multumiti cu ce ofera acum.
    Netflix nu este pentru cei ce cauta alternativa la torrente.

  19. #139 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am schimbat si eu DNS pe TV Samsung cu cel de US oferit in link-ul de mai sus. Aceeasi problema o am si eu. Majoritatea ramane cu loading la 25%. Daca ii dau un test network din aplicatia de Netflix, merge si respectivul ramas la 25% apoi tot asa face. Daca reuseste cineva sa gaseasca vreo solutie la acest impediment, ar fi super. Si da, cu DNS de US merita 10 euro pe luna. E diferenta enorma intre ceea ce se ofera pe US si RO.

  20. #140 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Doamne... cate probleme aveti. In primul rand e clar ca ei testeaza piata acum. Inca nici nu sunt in legalitate. Ca nu platesc drepturi de autor ( as stii asta ). Ca sa investeasca trebuie sa merite. Au dat drumul in 130 de tari dar unde va fi cerere mare va fi si investitie unde nu va fi doar un ban in plus veniti de la cateva abonamente sau chiar va bloca la loc. In Romania cum de exista mentalitatea torentelor si majoritatea nu pot concepe ideea de a plati pentru continut mai mult ca sigur nu va fi nimic mai bun de atat.
    Voi cei care nu va multumiti cu putin va amintesc ca aveti tehnologii in casa care in Romania nu se pot folosi la capacitatea maxima dar totusi va multumiti cu acest neajuns.
    Sunt curios cate abonamente mai raman dupa luna gratis..incat sa aiva Romania pretentii la ceva mai bun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 15 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari programe pe Netflix By Dant3 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 31 Last Post: 17-08-2014, 03:43
  2. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58
  3. Netflix By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 28-07-2010, 10:37
  4. Netflix ajunge si pe Wii By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2010, 21:27
  5. Netflix pe Wii? By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-03-2009, 10:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts