Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 54 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1067

Thread: iOS Games

  1. #881 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ala este jocul si are inApp purchase.

  2. #882 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca am comis-o. Nu pot cumpara restul episoadelor de pe Store-ul romanesc.

  3. #883 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy, intra pe cel de US - e unul din motivele pentru care nu recomand store pe RO.

  4. #884 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu pot decat daca schimb de tot contul pe US, caz in care nu doar ca pierd tot ce am cumparat, pierd si ce am mai prins gratis in ultimii ani. Am facut cerere de a primi banii inapoi pentru Wolf si incerc apoi o metoda de a avea 2 conturi simultan, unul fiind pe US.

  5. #885 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai un pic... cum sa pierzi tot ce ai cumparat? Asa e policy-ul mai nou, sau ce Dzeu? Nu de alta, dar eu n-am patit asa ceva cand am facut switch. Mai complicat este insa daca faci switch inapoi si folosesti itunes gift card-uri... trebuie sa fie pe 0 contul ca sa poti trece inapoi (si sincer nu stiu de ce as vrea sa fac switch inapoi pe RO). Dar de pierdut nu pierzi nimic... cel putin eu n-am pierdut niciodata (apar si in iTunes la sync).

    2 conturi simultane am pe iPhone in schimb... si ma mir ca inca functioneaza, dar acolo n-am avut de ales, odata ce am dat telefonul femeii.

  6. #886 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa citisem. Intre timp am vorbit cu Apple Support la telefon, mi-au dat banii inapoi si m-au asigurat ca ma pot muta pe US fara probleme, fara sa pierd nimic. Am cumparat iar Wolf + season pass si pare totul ok acum

  7. #887 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Nu pierzi ce ai cumparat, dar nu o sa iti mai apara in "Purchased".

    "After you change the country of your account, you won't see the items you purchased from the previous country’s store in the Purchased section."
    Change the country of your iTunes Store, App Store, iBooks Store, and Mac App Store account

  8. #888 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cei care au mai multe conturi pot folosi tweakul Account Changer.Eu am 10 conturi iTunes (fiecare tara majora pentru FreeMyApps), si cu acest tweak intru in conturi foarte repede.

  9. #889 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca mai e o saptamana si vine Modern Combat 5: Blackout


  10. #890 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda... Eu pe 4 n-am putut sa-l joc mai mult de 30 de minute. Oribil de repetitiv. Cred ca nu mai suport eu genul asta de jocuri, ca nici ultimile COD si MOH nu le-am mai putut juca.

    Asta oricum am dubii serioase in ce priveste rularea pe un iPad2.

  11. #891 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit... nici eu nu ma omor dupa FPS-uri... mai ales pe touch (bine, ca nu ma opreste nimeni sa pun gamepad). Insa, ma bucur sa vad ca evolueaza cat de cat cei de la Gameloft...

  12. #892 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Broken Sword 5 - the Serpent's Curse is out, in caz ca...


  13. #893 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Am si eu nevoie de cateva recomandari de board games cat mai distractive din iOS. Ma joc monopoly in draci dar as mai vrea si altceva. Stiu ca pe PC era seria Hoyle Board Games dar nu o gasesc pe iOS. Mai sunt interesat si de un joc de poker dar doar offline, fara login cu facebook sau alte porcarii de genul.

    Multumesc!

  14. #894 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acum, depinde ce fel de board games iti plac. Mie imi vin in minte jocuri gen Civilization Revolution 2, Magic 2015, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Talisman, UHR-Warlords, Zombies!, FTL... iar ca poker, nu sunt pasionat... dar din cate am vazut Las Vegas! are si online si local - nu stiu daca cere facebook and stuff.

  15. #895 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Risk mi se pare foarte ok. Nu imi place grafic cum arata, dar e bine implementat si il recomand daca il prinzi la 1€ cum l-am luat eu acum cativa ani. Inca il instalez pe orice iPad pun mana.

  16. #896 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY zicea ca e mare fan al jocurilor tower defence, caz in care recomand:

    Defenders - https://itunes.apple.com/us/app/defe...688851478?mt=8

    E free zilele astea de la 4.99$, si daca il recomand eu ala care nu ma joc pe tableta, cred ca spune ceva. E ideal pentru un dispozitiv de genul, grafic arata impecabil.

  17. #897 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Deemo este App of the Week saptamana asta si, de asemenea, free pentru aceeasi perioada.

    https://itunes.apple.com/us/app/deemo/id700637744?mt=8

  18. #898 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  19. #899 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, dar la pretul asta si grafica aia...nu prea cred ca merita.
    Cred ca gasim pachete cu toate 3, la un pret mai bun decat o sa fie asta pe iOS. Iar nivelul grafic a scazut considerabil.

  20. #900 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg, care "pretul asta", pentru ca momentan nu stie nimeni la ce pret va fi. Da, toti estimeaza ca va fi un pret "premium"... dar de exp. pt. mine (si cred ca si pt. majoritatea) premium pt. iOS poate insemna de la 4.99$ pana la 9.99$. Ceea ce, no offense, dar e o mare diferenta intre "premium"-ul de pe alte platforme.

    La nivelul grafic nu stiu ce sa zic pentru ca n-am idee daca cei de la App Spy l-a jucat pe un iPad 1-2 sau pe un Air. Oricum arata binisor pt. un joc de mobile si ma bucur sa vad astfel de jocuri pe iOS (pana acum toti isi doreau titluri mari, acum nu merita).

    Oricum, e o mare lovitura la adresa celor de la Sony... care au lalait-o atata ca aduc Bioshock pe Vita...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 54 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts