Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 185 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 182 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2621 SP
    Member Caponescu's Avatar

  2. #2622 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  3. #2623 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Vroiam sa fac test pentru batterie dar isi da respring la fiecare 4-5h si se reseteaza usage-ul... Vreo rezolvare pana la beta 2?

  4. #2624 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  5. #2625 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  6. #2626 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    De asemenea, Tiny Wings, Superbrothers: Sword and Sorcery si Where's my Water? sunt gratuite.
    EDIT: Mi-a luat-o inainte iry cu linkul.

  7. #2627 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pentru cei care au iOS 7 beta 1 si n-au apple id inregistrat drept dev pot face update linistit la beta 2,3 prin OTA(Incercat pe propria piele , nu trebuie restore din iTunes)

  8. #2628 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Se poate vorbi despre jailbreak ?....

  9. #2629 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    da.

  10. #2630 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Salutare!

    M-am hotarat recent sa trec pe iOS si sa imi cumpar un Iphone 5. Ma puteti ajuta va rog cu niste sfaturi?

    1. Cat de instabil devine telefonul dupa ce ii faci Jailbreak?

    2. Cat de mult afecteaza performantele daca ii fac cateva tweak-uri vizuale cu springboard sau winterboard?

    3. Pot vedea filme in format avi?

    4. Se poate instala ceva care sa imi permita sa vad continutul Flash?

    5. Cat de usor se zgarie varianta neagra? (din experienta personala, va rog, pentru ca pe youtube nu imi dau seama ce fac acele persoane cu telefoanele)

    6. Vreau sa ma joc pe el, e suficienta varianta de 16 gb sau merg pe 32?

    Multumesc frumos!

  11. #2631 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @MIG

    1.Este stabil daca nu pui teme/multe tweakuri
    2.Nu afecteaza cu nimic daca nu folosesti Winterboard.Springtomize e foarte OK
    3.Este XBMC (program care are nevoie de JB)
    4.NU
    5.Nu am 5
    6.32GB este cel recomandat.

  12. #2632 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    @MIG

    1.Este stabil daca nu pui teme/multe tweakuri
    2.Nu afecteaza cu nimic daca nu folosesti Winterboard.Springtomize e foarte OK
    3.Este XBMC (program care are nevoie de JB)
    4.NU
    5.Nu am 5
    6.32GB este cel recomandat.
    Springtomize contine si widget-uri?

    Si legat de Jailbreak, se pierde garantia? Am inteles ca daca il cumpar la abonament, nu ma pot duce cu el la garantie la noumax sau iStyle.

  13. #2633 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by MIG View Post
    Springtomize contine si widget-uri?

    Si legat de Jailbreak, se pierde garantia? Am inteles ca daca il cumpar la abonament, nu ma pot duce cu el la garantie la noumax sau iStyle.
    Nu contine widget-uri din cate stiu eu,dar sunt multe tweakuri pentru widget.Se pierde garantia,dar daca pui softul curat peste el,nu vor observa ca a avut JB facut.

    Inainte sa-ti faci planuri cu JB,ar trebui sa gasesti iPhone 5 cu soft 6.1.2.Restul nu sunt compatibile cu JB.

  14. #2634 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu te poti duce la service, doar daca ai jb pe el. Insa asta se rezolva foarte usor prin restore in itunes.
    Garantia o ai pe 2 ani, daca il iei la abonament, asa ca nu-ti face griji.
    Eu am i5 alb, 16 gb cu jb pe el, totul este minunat, nici o problema cu el pana acum.
    De ce am ales alb? Am tovarasi cu i5 negru, si i s-au curatat marginile ca naiba (posibil sa nu fie asa ''maniaci'''ca mine, si il tin fara husa, cu chei etc).
    Daca stii ce tweaks sa pui, adica doar ce ai nevoie si ce-ti este util, nu afecteaza cu nimic performanta.

  15. #2635 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Nu contine widget-uri din cate stiu eu,dar sunt multe tweakuri pentru widget.Se pierde garantia,dar daca pui softul curat peste el,nu vor observa ca a avut JB facut.

    Inainte sa-ti faci planuri cu JB,ar trebui sa gasesti iPhone 5 cu soft 6.1.2.Restul nu sunt compatibile cu JB.
    Poti sa detailezi, te rog? Nu stiu exact cu ce versiune vine cel de la Orange, dar daca o sa fie mai sus de 6.1.2 nu o sa mearga JB?

  16. #2636 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by MIG View Post
    Poti sa detailezi, te rog? Nu stiu exact cu ce versiune vine cel de la Orange, dar daca o sa fie mai sus de 6.1.2 nu o sa mearga JB?
    Sunt 100% ca daca cumperi telefon nou de la Orange,sigur vine cu soft mai nou de 6.1.2 adica nu poti sa-i faci JB.Singura solutie e sa cumperi SH cu iOS6.1.2,sau poate ai noroc si primesti nou de la Orange cu 6.1.2,dar slabe sanse.

  17. #2637 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Sunt 100% ca daca cumperi telefon nou de la Orange,sigur vine cu soft mai nou de 6.1.2 adica nu poti sa-i faci JB.Singura solutie e sa cumperi SH cu iOS6.1.2,sau poate ai noroc si primesti nou de la Orange cu 6.1.2,dar slabe sanse.
    Si nu exista nici o solutie sa vad filmele .avi fara jailbreak?

  18. #2638 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ba da,eu utilizez AV Player HD.

  19. #2639 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am gasit asta si asta .Insa pe iOS mai mult te chinui cu filmele...

  20. #2640 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da pentru ce-ti trebuie .avi neaparat ? poti sa vezi .mkv si altele (cred ca chiar si avi) cu XBMC. sau si mai simplu, iti iei un convertor si le faci exact in formatul pentru ce device iti iei si le poti pune pe el chiar si fara jailbreak.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 185 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 182 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts