Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 122 of 185 FirstFirst ... 22 72 112 120 121 122 123 124 132 172 ... LastLast
Results 2,421 to 2,440 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2421 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Nu a fost sincronizat nici pus la incarcat.Mie nu mi se incalzeste deloc.
    Asta chiar nu o cred. Am testat si pe iPhone4 al prietenei si tot se incalzeste. La fel am testat pe un HTC One S si se incalzeste...

  2. #2422 SP
    Member freezy's Avatar
    In tot acest timp nu l-am conectat la pc. Pur si simplu atat m-a tinut, nu am niciun interes sa mint.
    In general ma tine o zi cu un usage de 4 ore cu internet, imessage, facetime, facebook, twitter si ceva jocuri. Il tin tot timpul cu 3G on si wifi on + 4 conturi de mail puse pe push.

    Am facut acel test din curiozitate cu toate ca mi-a fost greu fara 3G cand nu aveam wifi, fara jocuri (doar in jur de 15 min am jucat pt ca abia luasem real racing 3 si eram curios cum arata), fara facetime (in general il folosesc zi de zi).
    Ca sa fiu mai precis decat in postul precedent, bateria a tinut 11 ore si 39 min.

    Am avut o problema cu bateria cand am trecut la iOS6, ma tinea cu 2-3 ore mai putin dar dupa ultimile update-uri vad ca si-a revenit.

    L.E luminozitatea 40-50% indiferent ca sunt afara sau in incaperi.

  3. #2423 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Guys, vin cu o problema care ma macina de cateva luni bune. La mine la facultate am un cont de mail pe care ma chinui sa-l configurez si pe telefon de luni de zile si nu reusesc. Nu sunt 100% sigur ce setari trebuie sa am si etc, cert e ca pe Mac am reusit sa-l pun instant insa pe iPhone nu. Am atasat imaginile cu datele contului meu, imi arata si niste chestii pentru a configura pe alte aparate, dar nu am reusit. Chiar nu stiu ce sa ii mai fac si cum sa-l mai intorc ca nu vrea nicicum sa imi mearga si pe telefon. Si stiu sigur ca functioneaza pentru ca am o colega care il are configurat dar a zis ca i l-a facut cineva si e oricum o scorpie si nu as apela la ea.

    Eu cand vreau sa intru pe contul de mail, ma duc pe mail.hva.nl, si imi apare loginul din a doua poza.

    Dau o bere cui ma rezolva
    Attached Images Attached Images untitled.jpg 2.jpg

  4. #2424 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Incearca asa:
    1. Go to Settings - Mail, Contacts, Calendars - Add Account
    2. Choose Microsoft Exchange
    3. Pune adresa de mail [email protected] - Pune passwordul de la mail - Ar trebui sa treci de Verify
    4. La Server pune mail.hva.nl
    5. Pune username-ul
    DONE

    Daca vrei sa incerci si varianta cu POP, IMAP, SMTP
    If this is the first email account on your iPhone, tap Mail. Otherwise, tap Settings > Mail, Contacts, Calendars > Add Account.
    Tap Other.
    Tap Add Mail Account
    Tap in the Name box and enter your full name.
    Tap in the Address box and enter your full email address (for example, [email protected]).
    Tap in the Password box and enter your password.
    Tap Save.
    Tap either IMAP or POP.
    Under Incoming Mail Server Host Name, enter either outlook.com for IMAP or outlook.com for POP.
    Enter your user name (for example, [email protected]) and your password.
    Under Outgoing Mail Server Host Name, enter the SMTP server name you determined earlier.
    Enter your user name (for example, [email protected]) and password.
    Tap Save.

  5. #2425 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Prima varianta nu merge, am mai incercat-o si nu a mers, si nici acum dupa ce am incercat-o iar nu merge.

    Nici cu a doua varianta nu merge, imi da si acolo o eroare.
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg

  6. #2426 SP
    Member wampirash's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta chiar nu o cred. Am testat si pe iPhone4 al prietenei si tot se incalzeste. La fel am testat pe un HTC One S si se incalzeste...
    Confirm pe 3 iphone-uri 5 ! Se incalzeste foarte tare, aproape ca e fierbinte...

  7. #2427 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am gasit un bug foarte interesant de mult am dorit asa ceva

    "How to Mark All Emails as Read on Your iPhone"
    1. Open up the Mail app and tap the Edit button.
    2. Select one message.
    3. Press and hold the Mark button at the bottom of the screen.
    4. While still pressing and holding the Mark button, tap the email you previously selected to unmark it.
    5. Release the Mark button.
    6. Tap the Mark as Read button.
    Doing this confuses Mail because no messages are selected. Because it apparently interprets nothing as everything, it'll mark all your messages as read without the tedious task of selecting each one individually.


    ---------- Post added 04-03-2013 at 11:52 PM ----------

    @tudyniuz tocmai am reusit sa setez un email de tip POP pe iphone, imi doream de mult acest lucru. uite ce tutorial am folosit: Set Up POP or IMAP E-Mail on an Apple iPhone, iPad, or iPod Touch
    este foarte importanta chestia aceasta, eu mereu ma blocam unde primesti si tu eroarea:
    Before you set up a POP3 or IMAP4 e-mail program, you need to look up your own POP3, IMAP4, and SMTP server settings.
    To find your server settings, sign in to your e-mail account using Outlook Web App. After you sign in, click Options > See All Options > Account > My Account > Settings for POP, IMAP, and SMTP access. The POP3, IMAP4, and SMTP server name and other settings you may need to enter are listed on the Protocol Settings page under POP setting or IMAP setting, and SMTP setting.
    Note If you see Not available next to POP setting, IMAP setting, and SMTP setting, your account may not be set up to use POP or IMAP e-mail programs. For more information, contact the person who manages your e-mail account.

  8. #2428 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Guys, vin cu o problema care ma macina de cateva luni bune. La mine la facultate am un cont de mail pe care ma chinui sa-l configurez si pe telefon de luni de zile si nu reusesc. Nu sunt 100% sigur ce setari trebuie sa am si etc, cert e ca pe Mac am reusit sa-l pun instant insa pe iPhone nu. Am atasat imaginile cu datele contului meu, imi arata si niste chestii pentru a configura pe alte aparate, dar nu am reusit. Chiar nu stiu ce sa ii mai fac si cum sa-l mai intorc ca nu vrea nicicum sa imi mearga si pe telefon. Si stiu sigur ca functioneaza pentru ca am o colega care il are configurat dar a zis ca i l-a facut cineva si e oricum o scorpie si nu as apela la ea.

    Eu cand vreau sa intru pe contul de mail, ma duc pe mail.hva.nl, si imi apare loginul din a doua poza.

    Dau o bere cui ma rezolva
    Teoretic (daca e ce-ti apare in imagine) este cont de Outlook.com pe care-l setezi dupa pasii astia: How to set up Outlook.com email on your iPhone or iPad | iMore.com
    Practic, e posibil sa fie server de Exchange care sa te trimita spre Outlook.com in caz ca nu iti recunoaste user/pass...

  9. #2429 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Teoretic (daca e ce-ti apare in imagine) este cont de Outlook.com pe care-l setezi dupa pasii astia: How to set up Outlook.com email on your iPhone or iPad | iMore.com
    Practic, e posibil sa fie server de Exchange care sa te trimita spre Outlook.com in caz ca nu iti recunoaste user/pass...
    Mi-a creat un cont nou de mail dar nu mi-a bagat nimic in el. Ceva tot nu era bine.
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post

    @tudyniuz tocmai am reusit sa setez un email de tip POP pe iphone, imi doream de mult acest lucru. uite ce tutorial am folosit: Set Up POP or IMAP E-Mail on an Apple iPhone, iPad, or iPod Touch
    este foarte importanta chestia aceasta, eu mereu ma blocam unde primesti si tu eroarea:
    Desi am mai incercat metoda asta, nu stiu cum sau de ce, dar de data asta a mers. In sfarsit dupa vreo 6 luni am reusit si eu sa imi fac contul si pe telefon. La urmatoarea intalnire, drinks are on me!
    Attached Images Attached Images image.jpg

  10. #2430 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Ma bucur ca ai reusit si eu m-am chinuit de cand am telefonul sa-mi setez contul acela de email, pana aseara

  11. #2431 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Attached Images Attached Images apple-fan-infografic.jpg

  12. #2432 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Back to the future ep1 si angry birds free

  13. #2433 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am dat peste un tweak foarte interesant How to create a makeshift gaming console with a jailbroken iPad mini, an Apple TV, and a Dual Shock 3 pe scurt controlezi jocul cu DS3 si cu ATV il joci pe televizor, o miniconsola in adevaratul sens al cuvantului. poate sa-l incerce cineva cu real racing 3 si sa ne spuna impresile sale ?


  14. #2434 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pare decent


  15. #2435 SP
    Member Funky.'s Avatar
    A terminat careva the Walking Dead ? Ma refer la tot.. si celelalte episoade. Desi e cam mult 15$ ma tenteaza groaznic sa le iau.


    Recomand Launch Center Pro si Feedly pentru stiri.

  16. #2436 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Funky. View Post
    A terminat careva the Walking Dead ? Ma refer la tot.. si celelalte episoade. Desi e cam mult 15$ ma tenteaza groaznic sa le iau.
    Din punctul meu de vedere, este cel mai bun joc al anului trecut. Nu l-am terminat pe iPad ci pe X360, dar din ce am vazut in primul episod pe iPad, grafic este cam la fel.

  17. #2437 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Funky. View Post
    A terminat careva the Walking Dead ? Ma refer la tot.. si celelalte episoade. Desi e cam mult 15$ ma tenteaza groaznic sa le iau.
    L-am terminat, si din punctul meu de vedere a meritat fiecare banut! De-abia astept seria urmatoare (dar cred ca voi face tot asa, voi astepta sa iasa toata seria - e criminala asteptarea unui nou episod). Prin urmare, eu zic "go for it!" mai ales ca ai primul episod moka. Joaca-l pe acela, si daca-ti place, baga banu'

  18. #2438 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Mersi de sfat Monky, l-am jucat de vreo 3 ori dar vreau sa-l joc tot. Cum fac rost de niste banuti cred ca ii pun la ciorap pentru toata seria.

  19. #2439 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Din pacate Blutrol merge decent numai pe jocurile Dual Stick (9mm de exemplu e un chin sa il joci cu , controller-ul) dar overall ideea e binevenita.

  20. #2440 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Un nou update pentru iDevice-uri a iesit azi, iOS 6.1.3! Atentie pentru jailbreak-ari ca nu mai functioneaza Evasi0n pe el!

    iOS 6.1.3 Is Out, Fixes Lock Screen Bypass But May Bring An End To Jailbreaking - Forbes

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 122 of 185 FirstFirst ... 22 72 112 120 121 122 123 124 132 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts