Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 185 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1421 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista un service numit Regensis pe Bulevardul Timisoara nr. 92. Si eu trebuie sa-mi duc iPhone-ul la ei, dar astept vremea mai buna.

  2. #1422 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Pentru vodafone ro exista service sau trebuie dus telefonul in magazin?. Eu am doar o hartie de garantie in alb stampilata
    Completeaza garantia cu datele telefonului, imei, etc si du-l in orice magazin Vodafone.


    Sent from my iPad 2 using Tapatalk!

  3. #1423 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

    Poate ca unii ati auzit de Viggle poate nu.Este o aplicatie care te premiaza pentru vizualizarea reclamelor,raspunderea la quiz-uri.Astfel primiti puncte,iar pe puncte puteti sa cumparati iTunes gift card-uri (14000 puncte - eu l-am facut in 4-5 zile).Codul il veti primi pe e-mail instant dupa redeem.

    La ZIP Zode cautati unul pe SUA.

    Daca vreti sa ma ajutati si pe mine,trimiteti-mi adresa voastra pe mail,si va dau invitatie (pt. puncte).Cei care ma ajuta vor primi un carrier logo la cerere
    Attached Images Attached Images viggle.png

  4. #1424 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Am o nelamurire: acum 3 zile am cumparat un iphone 4 neverlocked. I-am facut uptade la 5.0.1 si ulterior chiar si un restore. Cu toate acestea desi in Itunes imi arata telefonul ca Spike, in windows il vede in continuare "Ionut's Iphone". Ce pot sa fac ca sa apara si in windows "Spike's Iphone"?

  5. #1425 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am facut in urma cu cateva saptamani un restore+jailbreak la un iPhone al unui prieten si acum imi vede in windows telefonul cu acelasi nume (al prietenului), desi in iTunes il vede corect. Nici eu nu am gasit rezolvare... Mark, stii ceva de asta ?

  6. #1426 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    In Setari -> General -> Info Puteti schimba numele telefonului.Incercati acolo daca veti avea noroc

  7. #1427 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are treaba. Daca era acolo gresit, ar fi fost si in iTunes, dar este doar in Windows.

  8. #1428 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Se intampla cand faci restore pe alt iTunes decat al tau de acasa sau daca ai facut la tine acasa pe iTunes restore la alt iPhone strain, posibil sa ramana la urmatorul restore numele celuilalt telefon.
    Ca sa scapi, din cate stiu eu, trebuie restore nou cu SET AS NEW PHONE si adaugarea numelui dorit. Posibil sa se poate mai usor insa eu doar asa stiu.

  9. #1429 SP
    Member Mythul's Avatar
    Recomand service-ul autorizat apple noumax din bucuresti pt cei care au iphone 4s cu dropped calls. Chiar au fost foarte profesionisti baietii si in 3 zile mi-au dat un iPhone 4S nou-nout, inlocuindu-l fara sa am factura sau alte documente pe cel vechi.

  10. #1430 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Eu am rezolvat problema dezinstaland si pe urma reinstaland driver-ul ce se ocupa de detectarea iDevice-ului ca si aparat foto in Windows.

  11. #1431 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Cum pot sa instalez bb de ipad pe ios5.0.1 pe un 3gs?

    Am rezolvat dar am facut update la ios 5.0.1 si cand ii dau restart ramane sigla apple si nu se deschide decat cu, redsn0w just boot thetred right now.

  12. #1432 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Ai instalat Corona?

  13. #1433 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Ai instalat Corona?

    Da man am rezolvat problema....

    Multumesc

    Stima!

  14. #1434 SP
    Junior Member L.dany's Avatar
    salut sunt nou pe aici si sunt curios daca stie cineva cat ma costa un display de iphone 4 mi sparta sticla de pe el a cazut pe parchet de la 20 cm din pat si s-a spart sunt in cluj daca stiti p cineva si un pret as fi recunoscator merci!

  15. #1435 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca sa-ti cumperi display-ul de pe amazon, sau ceva de genu asta, ca iesi mult mai ieftin. Iar pentru schimbare, du-te la un service, ca doar manopera nu ar trebui sa fie mai mult de 100 ron.

  16. #1436 SP
    Junior Member L.dany's Avatar
    merci mult, dar daca cumpar de pe net is originale sau... si inca o mica rugaminte daca cunoasteti pe cineva care ar face manopera o pers de incredere , as prefera sa lucre de fata cu mine ...

  17. #1437 SP
    Member Mythul's Avatar

  18. #1438 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Pentru vodafone ro exista service sau trebuie dus telefonul in magazin?. Eu am doar o hartie de garantie in alb stampilata
    Ce ai facut cu telefonul pana la urma ? eu de 2 saptamani ma tot tin sa-l duc la garantie dar ma tot lovesc de vremea asta oribila si de faptul ca service-ul este mult prea departe de mine.

    Sincer, nici intr-un magazin Vodafone nu as vrea sa-l duc, ca mai adaug singur inca 2 zile pana il primesc, iar prin curier este cam la fel si nici nu stiu o persoana de contact de acolo.

  19. #1439 SP
    Member Dante's Avatar
    Nu nu, al meu nu e defect. Al meu e blocat pe vodafone ro si vreau sa-l fac neverlocked, d-aia intrebam. Avand garantia in alb nici nu stiu cand a fost luat, nici daca mai e in garantie. Nu stiu in ce conditii l-a cumparat cel de la care l-am luat eu

  20. #1440 SP
    Member Mythul's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Nu nu, al meu nu e defect. Al meu e blocat pe vodafone ro si vreau sa-l fac neverlocked, d-aia intrebam. Avand garantia in alb nici nu stiu cand a fost luat, nici daca mai e in garantie. Nu stiu in ce conditii l-a cumparat cel de la care l-am luat eu
    iPhone are garantie 1 an de zile, in sensul ca ti-l schimba daca are vreun defect de fabricatie / software fara a avea nevoie de chitanta originala sau alte hartii. Pur si simplu trimiti telefonul la service-ul autorizat din Bucuresti (istyle sau noumax) si ti-l schimba / repara. Evident in aceasta garantie nu intra spartul ecranului ca l-ai scapat pe drum / scapatul telefonului in wc etc.

    Aici e documentul respectiv: [HTML]http://images.apple.com/legal/warranty/docs/iPhone_4_warranty.pdf[/HTML]

    Poti verifica online cat timp mai ai / daca mai ai garantie la iphone dupa seria telefonului:
    [HTML]https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do;jsessionid=21z8P4CfMlX3wB2C7LsK92Hd 2RT0t7r74HW8QhxGMg2lnhv8kcql!547157494[/HTML]

    Experienta personala cu cei de la noumax. iPhone 4s-ul avea 'celebra' problema de retea, cadea non stop semnalul. I-am sunat, explicat problema, trimis telefonul cu, curier. Am primit un iPhone 4s virgin in 5 zile. Problem solved.

    Nota 10 pentru Apple in ceea ce priveste garantia. Cu niciun alt produs cumparat pana acum nu am avut parte de un serviciu asa de profesionist.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 185 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts