Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 185 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 ... LastLast
Results 2,821 to 2,840 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2821 SP
    Admin MonkY's Avatar

  2. #2822 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iar in caz ca va intrebati cat ar costa sa cumparati TOT ce exista pe AppStore, va ajuta Million dollar expense: Buying out the App Store — Tech News and Analysis. Va spun eu pe scurt: cu doar 1.112.909$
    Attached Images Attached Images app-store-numbers.png

  3. #2823 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Un feature destul de dragut In caz ca va este furat telefonul hotul nu mai poate da restore.Asta daca nu este prost si il baga in DFU mode.In iOS 6 nu am observat asta.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2013-10-18-11.42.56-pm.png

  4. #2824 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Salutare.Am o problema ciudata.Am uitat raspunsurile la Security Questions si nu am adresa de email pentru caz de urgenta.
    Acum nu pot sa cumpar nimic din store Precizez ca am cont de SUA.Am trimis un email la suport,si astept raspuns in 24hr,insa nu stiu daca vor sterge raspunsurile la intrebari.

    A mai patit cineva asa? Pot sa-i sun de pe numar de Romania?

    Multumesc anticipat!

  5. #2825 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca ai uitat raspunsurile si nu ai nici email de urgenta (why?) singura posibilitate este sa suni. Nu conteaza daca e cont pe US, poti suna la numarul acela cu 0800. Insa daca nu ma insel, si operatorul de telefonie ar trebui sa-ti ofere un astfel de suport (Vodafone, Orange si Cosmote). Desigur, nu-ti vor reseta cei de la Vodafone & Co parola... insa te vor ajuta sa contactezi mai usor Apple support.

  6. #2826 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Mersi MonkY.Le-am trimis email (prin Customer Support).Astept raspuns sa vad ce imi zic (am acces la adresa de email a contului).Daca nu o rezolva prin email atunci ii sun.

    P.S.Nu am adresa de email rescue setata fiindca nu am avut optiunea la creare (2009).

  7. #2827 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cred ca acum se uita la contul meu.Vroiam sa cumpar Device6 si imi da Account Locked.
    Attached Images Attached Images device6.png

  8. #2828 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Exista vreo solutie de downgrade de la ios7 la ios6? Un prieten are un iphone 4 si m-am saturat sa il vad cum il da de toti peretii de cand a facut update-ul.

  9. #2829 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Exista vreo solutie de downgrade de la ios7 la ios6? Un prieten are un iphone 4 si m-am saturat sa il vad cum il da de toti peretii de cand a facut update-ul.
    Nu,nu mai poti face downgrade.

  10. #2830 SP
    Member momi's Avatar
    Exista vreo aplicatie sau program pentru recuperarea unui fisier cu poze sters din greseala de pe un ipad ?

    ...de fapt poze din galerie facute cu ipad ul respectiv.

  11. #2831 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    As avea o intrebare.
    Ieri mi-am cumparat un 5S unlocked. Am pus cartela din fostul meu 4S, si in circa trei ore am inceput sa fiu apelat de un numar "Unknown". Am raspuns o data, de doua, de trei ori. Se auzeau doar niste zgomote ciudate, dar nu mi-am facut probleme. Cineva din familie si-a cumparat recent un smartphone, tot unlocked, iar la Orange i s-a spus ca se intampla uneori, fiind doar niste erori. Nu am mai raspuns, dar apelurile nu incetau. Am raspuns a cincea oara si de aceasta data, aud o voce. Nu inteleg nimic din ce spune, il rog sa repete, nimic, asa ca inchid telefonul. Dar am continuat sa fiu sunat pana la 10 seara. Nu am mai raspuns. Astazi a inceput iarasi distractia pe la 7 seara. Dupa alte cinci apeluri, raspund. Aud aceeasi voce care bolboroseste cuvinte pe care nu le inteleg. Ma enervez, ma infig in el si ii zic cateva de morti, mama si raniti. Individul se revolta si ma injura la randul lui, nu imi spune cine e, iar in final, inchid iarasi telefonul. Dupa o pauza de 20 de minute, incep iarasi apelurile de la numarul "Unknown" la care nu mai raspund, si care se fac vreo 11 la numar, asta pana aproape de miezul noptii.

    De ce de primele cateva ori nu am auzit nimic, iar dupa aceea era cineva pe fir? Nu e hidden sau blocked, scrie pur si simplu "Unknown". Pe de o parte, e prea mare coincidenta sa nu fie de vina noul telefon. Pe vechiul iPhone, codat pe Orange, nu am avut niciodata problema asta. Pe de alta parte, este cineva la celalalt capat al firului, care mi se pare mort de beat sau de drogat, sau cel putin incapabil sa articuleze cuvintele.

    Nu mi-e frica, primesc cu regularitate telefoane de la ciudati, telefoane de amenintare etc. Dar ma enerveaza ca suna de minim 20 de ori pe zi si NU il pot face sa inceteze. Nu ii vad numarul, deci nu il pot bloca.

    A mai patit cineva asta? Ce imi recomandati? Nu as vrea sa-mi schimb numarul de telefon.

  12. #2832 SP
    Banned Venom's Avatar
    O sa se plictiseasca la un moment dat. Nu-l mai injura, eventual spune-i cat de ratat poate sa fie avand hobbyul asta. Eu personal cred ca sunt indivizi din puscarie care nu au ce face toata ziua si apeleaza numere aleatorii. Acum, daca ai luat telefonul second hand, e posibil sa-l fi luat cu ceva instalat care sa-ti trimita informatii despre telefon, agenda, cartele, etc....

  13. #2833 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    in cazul in care am un iphone nou la care am garantie 1 an worldwide, la ce serviceuri din RO l-as putea duce (serviceuri care, evident, sa ia in considerare garantia internationala Apple). Nu am probleme cu el insa niciodata nu strica sa fii informat

    edit: mentionez ca telefonul a fost cumparat la liber, deci nu de la vreun operator de telefonie

  14. #2834 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Noumax si iStyle.Eu am dus un macbook cumparat din turcia la garantie si nu mi-au cerut nici macar factura.

  15. #2835 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Multumesc de info. Stiam de cele doua serviceuri insa nu stiam daca accepta produse Apple cu garantie de genul acesta. E bine de stiut ca am la cine sa apelez in RO in caz ca se intampla ceva nefericit. Multumesc pentru raspuns

  16. #2836 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    http://www.ilikewallpaper.net Un site foarte organizat cu wallpaper-uri de iPhone / iPad si iPod touch

  17. #2837 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Cred ca acum se uita la contul meu.Vroiam sa cumpar Device6 si imi da Account Locked.
    Pana la urma ti-au rezolvat problema?

  18. #2838 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Da.In final i-am sunat si in 10 minute au reactivat contul.

    Am trimis un cod pin de pe site,dupa care au trimis un cod pe device,si dupa aceea cand m-am relogat pe appleid.apple.com am putut seta intrebari noi.

    EDIT : Imi cer scuze ca nu v-am anuntat.

  19. #2839 SP
    Member rareshica's Avatar
    Salut tuturor!Azi m-am portat de pe reteaua Orange pe Cosmote(folosesc un iPhone 4S).Intrebare: De ce nu pot sa ma conectez la internet?Imi apare iconita de 3G,dar cand intru in safari sau alta aplicatie care are nevoie de internet nu merge.Din cate am citit se poate face un APN separat,dar iOS 7 nu mai are optiunea de a creea un APN propriu.Help ?

  20. #2840 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Suna la ei si zi-le asta si-ti vor spune ei ce setari sa folosesti acolo. Le spui exact ce telefon ai si ce te mai intreaba si te ajuta prin telefon.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 185 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts