Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 185 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 ... LastLast
Results 2,921 to 2,940 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2921 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu exclud posibilitatea ca telefonul sa fie bulit. Tin minte ca si inainte de update, tinea vreo 6 ore, in cel mai bun caz. 7-le, in schimb, l-a compromis de tot. Cine stie...o fi un caz izolat. Oricum, nu mai am grija lui, l-am facut cadou.

  2. #2922 SP
    Member claudiutk's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Cine are probleme cu un dispozitiv Apple trebuie stearga toate backup-urile din el si din PC, sa ii faca Restore in DFU mode, apoi sa il Set as new. Ce problema nu dispare asa e hardware

  3. #2923 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    dfsdfs.png
    apare asa,eu imi doresc sa vad tot mailu...cum pot sa il vad ??exista vreun program ceva?

  4. #2924 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Pai tocmai am explicat mai sus,nu am cum sa iau legatura cu el...ca-i inchis telefonu

  5. #2925 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu ai ce sa faci decat sa contactezi vanzatorul. Altfel nu il poti folosi.

  6. #2926 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Pai si aia vreau sa fac sa incerc sa ii descopar mailu...ca mi-l arata g***j**@gamail.com Cum pot sa il vad complet...asa macar iau legatura prin mail

  7. #2927 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu poti vedea, incearca sa-l contactezi cum l-ai contactat si cand ai cumparat telefonul.

  8. #2928 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu poti vedea, incearca sa-l contactezi cum l-ai contactat si cand ai cumparat telefonul.
    L-am conectat nu-mi arata nimica..sincer l-am cumparat de la un drogat.A zis ca are nevoie de bani..ca el imi lasa numarul de telefon sa-i dau 200 de euro pe el sa isi cumpere droguri(is in italia) si iti dai seama am vazut iphone 5 la 200 de euro...am sarit cu banu..acuma si daca-i furat pana la urma am dat bani pe el Deci nu stie nimeni cum sa-i vad mailu complet...la primu utilizator ?Mersi

  9. #2929 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici daca vezi mail-ul complet, nu ai ce face cu el, ca daca e furat, ti-l ia politia/prorietarul si ramai cu paguba.

    Baga-l in iTunes si vezi ce poti face de acolo. Poate se poate face ceva. Sau mergi la un service, poate te ajuta baietii. Bafta.

  10. #2930 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nici daca vezi mail-ul complet, nu ai ce face cu el, ca daca e furat, ti-l ia politia/prorietarul si ramai cu paguba.

    Baga-l in iTunes si vezi ce poti face de acolo. Poate se poate face ceva. Sau mergi la un service, poate te ajuta baietii. Bafta.
    Esti sigur ca daca vad mailu nu am ce face ?Mai gandeste-te umpic...Chiar daca o fii furat politia crede-ma ca nu`s bate capu pt un telefon !Se fura intr-un oras intr-o luna 300 de telefoane,ce fac politai stau si fug toata ziua dupa telefoane ??In fine...intr-un cuvand nu l-am furat,l-am cumparat

  11. #2931 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu ii pasa nimanui. Crede-ma. Am un prieten care a cumparat un BlackBerry furat, iar in momentul in care l-a deschis, politia a fost la el la usa. Nu vreau sa dramatizez sau sa te sperii, dar daca e sa intre politia pe fir, trebuie sa dovedesti ca nu l-ai furat.

  12. #2932 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SirXtrem: atata timp cat nu ai nicio dovada a cumpararii (chitanta, factura, invoice, un servetel de masa prin care iti cedeaza cineva bunul respectiv - da, in unele tari e si asa valabil), din punct de vedere legal detii un bun care nu e al tau (ca sa nu o spun pe aia dreapta ca te vor suspecta pe tine de furt).

    Deci nu, nu ai ce face chiar daca ai sti adresa completa de email. In plus fostul posesor, daca a fost baiat destept, l-a declarat furat... ceea ce inseamna ca vei avea sanse ca la o conectare la internet sau iTunes, sa primesti un mare activation failed. Si cum restore nu poti sa faci fara sa stii contul de iCloud (daca e iOS7) vei avea o caramida (de 200 EUR).

    Nu doar ca ai cumparat un iPhone furat, dar te mai si bucuri ca i-ai dat unuia bani pt. droguri... Well, karma is a bitch

  13. #2933 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ma nu fiti rai, eu am auzit ca vor legaliza drogurile si in Italia

    Eu nu am auzit ca cineva sa treaca peste sistemul asta cu parola, si sincer, nu pot sa zic decat bravo Apple, macar de mi-l fura, sa stea sa se uite la el.

  14. #2934 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by SirXtrem View Post
    Esti sigur ca daca vad mailu nu am ce face ?Mai gandeste-te umpic...Chiar daca o fii furat politia crede-ma ca nu`s bate capu pt un telefon !Se fura intr-un oras intr-o luna 300 de telefoane,ce fac politai stau si fug toata ziua dupa telefoane ??In fine...intr-un cuvand nu l-am furat,l-am cumparat
    Incearca asta :

    http://youtube.com/watch?v=x-sI9uR01XM

  15. #2935 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Thx JeNei o sa incerc asta...sa vedem daca merge...dar am incercat odata dar nu a mers

    ---------- Post added 02-02-2014 at 15:43 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    SirXtrem: atata timp cat nu ai nicio dovada a cumpararii (chitanta, factura, invoice, un servetel de masa prin care iti cedeaza cineva bunul respectiv - da, in unele tari e si asa valabil), din punct de vedere legal detii un bun care nu e al tau (ca sa nu o spun pe aia dreapta ca te vor suspecta pe tine de furt).

    Deci nu, nu ai ce face chiar daca ai sti adresa completa de email. In plus fostul posesor, daca a fost baiat destept, l-a declarat furat... ceea ce inseamna ca vei avea sanse ca la o conectare la internet sau iTunes, sa primesti un mare activation failed. Si cum restore nu poti sa faci fara sa stii contul de iCloud (daca e iOS7) vei avea o caramida (de 200 EUR).

    Nu doar ca ai cumparat un iPhone furat, dar te mai si bucuri ca i-ai dat unuia bani pt. droguri... Well, karma is a bitch
    MonKey am inteles ca nu am facut bine...dar tu ce faceai in locul meu ?Te duceai sa il declari la politie ?Daca chiar era interesata politi,deja il am de 1 luna...era la mine la usa...si l-am conectat la itunes i-am dat restore,am verificat ii in garantie inca...pana in 2015.Asta ee o sa il tin asa si o sa sper ca apare ceva si cu mail-u nu am ce face ?Il sparg dau de parola icloud si imi activez telefonu si gata.

  16. #2936 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Dar daca ma decid sa vand telefonul si vreau sa il delink-ez, ca sa zic asa, se poate?

    Evident stiind datele necesare.

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Hai ma nu fiti rai, eu am auzit ca vor legaliza drogurile si in Italia

    Eu nu am auzit ca cineva sa treaca peste sistemul asta cu parola, si sincer, nu pot sa zic decat bravo Apple, macar de mi-l fura, sa stea sa se uite la el.

  17. #2937 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Dar daca ma decid sa vand telefonul si vreau sa il delink-ez, ca sa zic asa, se poate?

    Evident stiind datele necesare.
    Doar daca aflii datele contului (email si parola iTunes/iCloud).Daca nu aflii aceste date, din pacate ai dat 200EUR pe o caramida.

  18. #2938 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu sunt socat de faptul ca inca nu s-a gasit o solutie de a trece peste impedimentul asta.

  19. #2939 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Sper ca nici nu va fi.Sa stea hotii cu caramiziile

    EDIT : Din curiozutate uitati-va cate iPhone-uri furate sunt de vanzare pe okazii,mercador,tocmai.Scrie "blocat in iCloud"

  20. #2940 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 147 of 185 FirstFirst ... 47 97 137 145 146 147 148 149 157 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts