Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 185 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 ... LastLast
Results 3,221 to 3,240 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai incercat sa ti le trimiti pe mail direct din aplicatie ? Stiu ca eu am facut la fel in urma cu cativa ani, pentru un proiect pt facultate.

  2. #3222 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, am 80-90 de voice memos, nu pot sa le trimit pe toate pe rand ca apoi sa stau sa le downloadez pe toate pe rand. Asa cretinitate cum e treaba asta cu sincronizarea lu peste pe bune ca nu am mai vazut.

  3. #3223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stiu ca se puteau trimite mai multe odata. Nu mai stiu, n-am prea folosit voice memos inafara de proiectu ala.

    Oricum, teoretic vorbind, daca ai telefonul sincronizat mereu, n-ar trebui sa fie o problema. Dar daca-l sincronizezi odata pe an, e normal sa te plangi.

    Si ca sa nu-ti mai copieze alea inapoi, le deselectezi din iTunes. That simple.

    Ideea e ca daca vrei, poti.

    iTunes e de 1000 de ori decat orice altceva, de la concurenta. Stii de ce ? Pentru ca ei nu au...
    Imi aduc aminte si acum, cu tristete, cand am incercat sa-mi fac un back-up sau sa transfer ceva pe Samsung si am cautat vreo ora un program si n-am gasit nimic, asa ca m-am lasat pagubas.

  4. #3224 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Samsung are Kies ala sau cum ii zice. Nu stiu man, pe langa nebunia cu pusul muzicii de fiecare data cand iau un telefon sau tableta Apple, de fiecare data cand trebuie sa scot ceva de pe device e nebunia de pe lume. Am ales sa nu il folosesc pentru ca mereu la sync imi cere sa faca backup direct pe Mac, cea ce nu vreau, altfel trebuie in iCloud unde 5GB nu sunt destui, dar scos de tot nu se poate.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2015-08-25-16.50.43.png

  5. #3225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, pentru cine se pricepe...cum naiba pot elibera spatiu ala de la Mail si de la Messages fara restore/set as new iphone si fara sa ma apuc sa sterg mail-urile (care se sterg automat si de pe server nu doar din telefon) ?
    Attached Images Attached Images photo.png

  6. #3226 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Incearca cu Cleaner Pro din Cydia.

  7. #3227 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Foloseste Cache Cleaner. In modu asta iti eliberezi spatiu doar la ce aplicatii vrei
    Ryan Petrich releases a new cache cleaning tool

  8. #3228 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am incercat acum dar nu merge pe iOS 7 cat am eu pe 4S. Merge doar pe 8, din pacate.

    Iar cu iCleaner Pro n-am reusit nimic din astea, dar s-au sters altele.

  9. #3229 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Hmm. Nu am stiut ca e doar Ios 8.

  10. #3230 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, pentru cine se pricepe...cum naiba pot elibera spatiu ala de la Mail si de la Messages fara restore/set as new iphone si fara sa ma apuc sa sterg mail-urile (care se sterg automat si de pe server nu doar din telefon) ?
    How to erase all email on an iPhone or iPad | TechRadar

    lol cata complicatura

  11. #3231 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Salutari la toti!

    Ma alatur si eu cu un iPad 2 32gb cu 3G. Am avut 8.4.1 pe el, si aseara i-am facut update la iOS 9.

    Am o mica nelamurire.
    Cand dau pe airplane mode , apare avionasul...cand dezactivez airplane...scrie iPad... nimic despre 3G.
    Am verificat imei si serial-ul... am incercat sa bag cartela de Orange dar nu imi apare nimic in General>About despre 3G-ul meu.
    What do?

  12. #3232 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Esti sigur ca ai modelul 3G? Daca da, adica ai locas unde sa bagi cartela, atunci spune-mi daca cartela pe care o ai e taiata sau e nativa microSIM?

  13. #3233 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Yah man,

    Are slot.
    Cartela e taiata , nu e nativa. (nu ar trebui sa imi arate totusi si fara sim bagat in el ceva cu data connetion?)
    M-am jucat pe un iPad mini la serviciu , si la ala are 4g, si daca il scot de pe airplane mode, imi arata No Sim.
    Why not mine?

  14. #3234 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Fa-i un restore pe curat.

  15. #3235 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cine foloseste navigatii de iOS? Masina pe care o voi utiliza in urmatoarea perioada nu are navigatie si fara ea nu ma pot descurca. Am nevoie de ceva testat de voi care sa functioneze bine in vestul Europei, sa nu necesite conexiune la internet (ca daca aveam asta foloseam direct google maps) si sa mearga cumparata si folosita atat pe iPhone dar si pe un iPad cu modul 4G. Pretul ar fi grozav sa fie pana in 60-70€, dar nu comentez prea mult daca e peste.

  16. #3236 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cel mai bun sistem de navigatie la ora actuala pe iOS e NAVIGON. Nici iGo nu e mai prejos DAR, Navigon face diferenta pentru ca te lasa sa faci download doar la aplicatie si ce tara/tari vrei tu sa folosesti. Astfel nu iti ocupi toata memoria interna cu harti din Europa inutile. La iGo e mai nasol ca daca iei versiunea de europa te pune sa faci download la toata harta Europei si ajungi la cativa GB buni doar cu 1 aplicatie.

  17. #3237 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Atat Navigon cat si iGo au 2-3 stele pe store si din cauza asta am ezitat sa ma aventurez sa arunc 70€ dintr-o data. Multi se plang la ambele ca dispar harti, nu isi fac update-uri, rateuri peste rateuri, etc.

  18. #3238 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Sygic sau Garmin, intotdeauna au avut cele mai featured aplicatii de navigatie

  19. #3239 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Am folosit cu succes Navigon in periplurile mele prin Europa, m-a dus atat in Austria, Italia, Spania cat si in Grecia si Turcia fara probleme.
    Am incercat Garmin, nu se ridica la nivelul Navigonului.
    My 2 cents.

  20. #3240 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bun, Navigon sa fie! Banuiesc ca merge si pe iPad cu modul 4G. Gresesc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 185 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts