Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 185 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 ... LastLast
Results 3,261 to 3,280 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3261 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am avut problemele lui Razvan pe 6 si acum pe 6s+ se intampla acelasi lucru. N-am avut niciodata JB, nu are nicio legatura.

  2. #3262 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca ai avut, cum le-ai rezolvat?

  3. #3263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap, mi-am facut in urma cu o saptamana, cred.

    Uuuu, Tudor. Ti-ai luat 6S+ si n-ai zis nimic ? Rusine...

    Si acm back on topic, cum ai scapat de ele ?

  4. #3264 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu zic ca e de la jailbreak. Razvan, fa o incercare cum ti-am spus: restore fara backup si fara jailbreak. Eu zic ca va merge apoi. Mobile substrate de exemplu nu e prea bine definitivat pe iOS 9 si e ft posibil sa fie de acolo problema, sau alta aplicatie ce o folosesti prin jailbreak.

  5. #3265 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu am rezolvat problema. A inceput totul acum vreo 3-4 luni cu un 5S al unei cunostinte care se plangea de problemele lui Razvan. Apoi dupa update-ul la ios9 pe i6 am inceput si eu sa am aceasi problema. Nu m-a prea interesat ca stiam ca urmeaza upgrade-ul. Acum pe 6s+ problema a ramas. Jailbreak nu a existat pe niciunul dintre cele 3 telefoane mentionate de mine niciodata, toate au fost cumparate noi sigilate si etc, deci nu putea sa le faca nimeni nimic inainte. Pe 6s+ am dat set as new device, nu am folosit backup deloc.

    Eu am conturi de gmail si yahoo, nu primesc pe niciunul. Am incercat sa le scot pe rand cate o saptamana sa vad daca e vreo diferenta.

    Eu unul nu ma apuc de restore si set as new din nou, nu am timp si nervi de asa ceva, sa sincronizez iar cu itunes, etc. Asta e, nu e in stare sa imi traga mailuri si gata.

  6. #3266 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ai pus Push la ele sau e Fetch?

  7. #3267 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am folosit doar push de la primul iPhone.

  8. #3268 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai aia e problema Google si Yahoo nu merg pe push, foloseste Fetch si iti va merge.

  9. #3269 SP
    Member micul_'s Avatar
    Am un prieten care are un IPhone 5s care nu se mai încarcă când telefonul este deschis. Dar închizi telefonul se încarcă. Știți ce ar putea avea?

    Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

  10. #3270 SP
    Senior Member mark's Avatar
    resoftezi telefonul si vezi daca isi revine

  11. #3271 SP
    Admin MonkY's Avatar
    micul_: incearca si cu un alt cablu/alimentator/port usb... De multe ori e suficient un singur pin dus, ca sa nu faca fata la alimentare in timp ce il si folosesti.

  12. #3272 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    De cand am facut ultimul update la telefon, nu mai pot trimite mesaje de pe home screen, il scriu, dau send, insa nu se trimite. Ce magarie, stie cineva vreo solutie ?

  13. #3273 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incearca un backup si restore...

  14. #3274 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aveti idee de ce nu mai vad lista de aplicatii care au folosit bateria ? Pe la ora 4 m-am uitat si am vazut pe aplicatii si acum nu mai apare nici dupa restart.
    Attached Images Attached Images img_0436.png

  15. #3275 SP
    Member freezy's Avatar
    Cred ca e un bug al iOS9, si mie mi s-a intamplat de vreo 2 ori.
    Si-a revenit dupa urmatoarea incarcare completa.

  16. #3276 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine nu si-a revenit aseara, dupa incarcarea complete si nici dimineata. Si-a revenit abia pe la ora 10. Foarte dubios.

  17. #3277 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Folosiţi careva Civic Alert? Sunt tare curios dacă are efect şi îşi face "treaba"... Tocmai am instalat-o, voi reveni cu eventuale impresii. Cred că voi fi dezamăgit de utilitatea ei...

  18. #3278 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Cam asa se vede site-ul pe micutul asta

    pro.jpg

  19. #3279 SP
    Member snk2's Avatar
    Recent am facut si eu update la iOS 9 pe iPhone 5-ul meu, dupa ce am stat mult timp pe iOS 7. Problema e ca bateria se descarca MULT mai repede decat pe 7. Aveti vreun sfat ce asi putea face pt a remedia aceasta problema?

  20. #3280 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Oops...


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 164 of 185 FirstFirst ... 64 114 154 162 163 164 165 166 174 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts