Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 185 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3241 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Baieti, am o foarte mare problema. Maica-mea avea un 4S cu iOS 7, iar vineri seara am facut update la iOS 9 prin iTunes. Inainte de asta, am facut un update in iTunes, doar in caz ca se intampla ceva. Dupa ce am facut update-ul, a aparut "the endless loop", alaturi de logo-ul Apple, desigur. Am incercat toate metodele clasice - am tinut apasat pe amandoua butoanele, pe unul singur, pe butoanele de volum, deci cam tot ce era de facut pe Youtube, am facut. Vazand cum sta situatia, am zis ca il aduc la setarile din fabrica, dupa care dau restore la backup. Am dat restore, telefonul mergea OK, dar dupa ce dadeam restore la backup - iarasi imi apare marul si tampenia aia de loop.

    Am zis OK, da-i pace ca si-asa e varza telefonul. Am luat iPhone-ul meu (6), mi-am salvat tot, l-am adus la setarile din fabrica si din nou am incercat sa pun backup-ul facut vineri seara - aceeasi chestie : loop si logo-ul, merge pana la jumatate liniuta aia, dupa care se intoarce si o ia de la capat. Sunt in punctul in care nu stiu ce sa mai fac si cred ca e corupt backup-ul respectiv, fiindca daca le aduc la setarile din fabrica, telefoanele merg. E foarte important sa pun iarasi mana pe ce e in backup-ul ala, fiindca sunt vreo 600 de contacte, iar pe cartela nu mai este nimic.

    Vreo solutie?

  2. #3242 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Bun, Navigon sa fie! Banuiesc ca merge si pe iPad cu modul 4G. Gresesc?
    Nu gresesti. Merge cum sa nu.

    ---------- Post added 21-09-2015 at 17:17 ----------

    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Baieti, am o foarte mare problema. Maica-mea avea un 4S cu iOS 7, iar vineri seara am facut update la iOS 9 prin iTunes. Inainte de asta, am facut un update in iTunes, doar in caz ca se intampla ceva. Dupa ce am facut update-ul, a aparut "the endless loop", alaturi de logo-ul Apple, desigur. Am incercat toate metodele clasice - am tinut apasat pe amandoua butoanele, pe unul singur, pe butoanele de volum, deci cam tot ce era de facut pe Youtube, am facut. Vazand cum sta situatia, am zis ca il aduc la setarile din fabrica, dupa care dau restore la backup. Am dat restore, telefonul mergea OK, dar dupa ce dadeam restore la backup - iarasi imi apare marul si tampenia aia de loop.

    Am zis OK, da-i pace ca si-asa e varza telefonul. Am luat iPhone-ul meu (6), mi-am salvat tot, l-am adus la setarile din fabrica si din nou am incercat sa pun backup-ul facut vineri seara - aceeasi chestie : loop si logo-ul, merge pana la jumatate liniuta aia, dupa care se intoarce si o ia de la capat. Sunt in punctul in care nu stiu ce sa mai fac si cred ca e corupt backup-ul respectiv, fiindca daca le aduc la setarile din fabrica, telefoanele merg. E foarte important sa pun iarasi mana pe ce e in backup-ul ala, fiindca sunt vreo 600 de contacte, iar pe cartela nu mai este nimic.

    Vreo solutie?
    Contactele sunt salvate pe contul tau de iCloud. Nu iti mai trebuie acel backup. Fa restore din iTunes si pune la loc contul de iCloud (user si parola). O sa vezi ca in maxim 5 min le ai la loc, pana se sincronizeaza. Doar sa ai telefonul legat la internet in prealabil.

  3. #3243 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am rezolvat, pana la urma. Contactele nu erau salvate in iCloud, dar am gasit ceva tool pe Internet cu care am extras contactele din backup si le-am pus inapoi pe telefon. E interesant ca nu am patit asa ceva in 4 ani de iOS, sa o ia razna backup-ul si sa nu pot face nimic. Si culmea, prima data cand mi se intampla, se intampla pe telefonul lui maica-mea.

  4. #3244 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Data viitoare lasa bifata sincronizarea contactelor in iCloud. Asa nu le vei pierde niciodata sub nici o forma.

  5. #3245 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eh, tocmai si-a facut precomanda la 6S in Quickmobile. Probabil ca de acum inainte oricum nu imi va mai lasa pe mana telefoane.

  6. #3246 SP
    Member Pancu's Avatar
    am si eu o intrebare ... am un tov care are o tableta si nu mai stie parola de la icloud si nici mail .... cum pot sa sterg contu acela de icloud si sa fac altu .. pe tableta respectiva

  7. #3247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ai cum, daca nu stii parola si/sau mail. Pe principiu asta gasesti pe net iPads si iPhones blocate iCloud la preturi de nimic. NU VA CUMPARATI ASA CEVA !!!

  8. #3248 SP
    Member Pancu's Avatar
    aha ok ms mult pt raspuns...

  9. #3249 SP
    Banned Templier's Avatar

  10. #3250 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, de cand am dat Set as new iPhone pe 6s, nu-mi mai intra automat mail-urile.

    Am fetch new data pe Push, iar per fiecare adresa de mail in parte, e Fetch, iar intervalul este de 15 minute, dar pana nu intru in aplicatie sa dau send/receive, nu intra nimic si nu inteleg de ce.

  11. #3251 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Yahoo nu are Push decat cu aplicatia nativa, totusi cu fetch ar trebui sa ti le aduca. Ciudat.

  12. #3252 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu, dar chiar nu inteleg care-i faza. Uite...
    Attached Images Attached Images img_0186.png

  13. #3253 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa nu fie ceva de la wifi, am patit odata asa cu un router. Daca treceam pe 3G veneau mail-urile, pe wifi nu.

  14. #3254 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu, n-are treaba. Am observat la munca, pe 3G si 4G, dar vad ca nici acasa nu merge.

  15. #3255 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Atunci e ceva setare sau din soft. Ai pus backup inapoi pe telefon? Fa un set as new phone fara restaurare de backup.

  16. #3256 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Salut. Am si eu o problema cu iTunes, poate ma poate ajuta cineva... Am facut un Update la iTunes si nu imi mai vede telefonul, l-am dezinstalat si l-am reinstalat si tot nu il vede. De obicei aparea unde este dreptunghiul rosu:
    Attached Images Attached Images untitled.png

  17. #3257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Atunci e ceva setare sau din soft. Ai pus backup inapoi pe telefon? Fa un set as new phone fara restaurare de backup.
    Tocmai asta e problema, ca am dat set as new fara back-up si d-aia nu mai merge. Inainte, cat era din back-up, mergea fara probleme.

  18. #3258 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Incearca in alt usb, alt cablu usb sau dezinstaleaza iTunes complet, foloseste CCleaner ca sa cureti registrii si apoi reinstaleaza iTunes. Apoi reconectezi telefonul si vezi daca apare vre-un rezultat.

    ---------- Post added 31-10-2015 at 12:41 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Tocmai asta e problema, ca am dat set as new fara back-up si d-aia nu mai merge. Inainte, cat era din back-up, mergea fara probleme.
    Inseamna ca din varii motive nu mai primesti certificatele de la Apple pt unele functii fara de care ele nu functioneaza, gen: Facetime, iMessages, Push, etc. Fenomenul asta apare de exemplu cand se facea jailbreak si apoi decodare software la iPhone. Se pare ca acum l-ai mostenit si tu. Daca ai jailbreak renunta la el. Daca nu ai si restul merg, enumerate mai sus, atunci ceva nu e in regula cu serverul yahoo probabil.

  19. #3259 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza e ca nici inainte de jailbreak nu functiona. Cat de restul functiilor, iMessage, Facetime samd merg fara probleme. Cam toate notificarile si alertele merg. Doar mail-u, de la niciun cont, nu face send/receive pana nu fac eu manual.

  20. #3260 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Dar ai jailbreak?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 185 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts