Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 185 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1841 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Primeste cineva eroarea "your ipad could not be activated because the activation server is temporarily unavailable", dupa update la iOS 6 ?

  2. #1842 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am pus aseara pe iPhone4 iOS 6 beta.

    La prima vedere, se vede o diferenta mica la "viteza". Totul parca se misca putin mai repede. In noul Maps nu am optiunea de 3D (doar la 4S, iPad2/New). Imi place fucntia de DND (pe care, dupa activare, trebuie sa mergem in sectiunea de notification pentru a personaliza), integrarea cu facebook in absolut tot.

    AppStore-ul se misca destul de greu, dar imi place ca nu ma mai scoate din el de fiecare data cand instalez ceva.
    Nu am reusit sa gasesc cum sa-mi fac o "prezentare de poze" (nu mai stiu termenul exact folosit de apple) pentru prieteni. Cand dau pe poze, pot doar sa le trimit prin Mail/Message/Twitter/Facebook/samd.

    Ce nu-mi place e ca la Music nu mai pot controla din controlul de pe casti sau cand telefonul este stins, daca dau dublu click, DECAT pauza/play si volum.

    Bateria se scurge semnificativ mai repede. 100% la ora 1 noaptea, 90% la 7 dim si pana acum, din ce l-am butonat + ascultat muzica (fara jocuri) mai am 33%. Deobicei ma tine lejer pana la 8-9 seara.

    La mail apreciez enorm includerea pull to refresh (unu din motivele pentru care-mi facea jailbreak).

    Safari pe telefon nu prea folosesc, so...nu ma pot pronunta in rapiditate fata de alte versiuni.

  3. #1843 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ce build ai folosit si de unde l-ai downloadat ?

    Mersi.

  4. #1844 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am cautat simplu pe google si am downloadat de pe un site specializat (gen idevice) dinafara. Nu stiu exact ce build este, ca nu sunt acasa.

  5. #1845 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Telefonul e inscris in cont de developer?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1846 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Se poate si fara si e chiar foarte simplu.

  7. #1847 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    I-am mai facut odata restore si tot imi spune ca serverele sunt indisponibile. E un iPad 3, Wi-Fi.

  8. #1848 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am facut asa. Am urmat "tutorialul" de pe net si ma loveam de problema cu serverele sunt indisponibile. Am bagat terminalul in DFU mode si asa mi-l vedea itunes-ul ca recovery mode; am dat shift+restore si am ales ipsw-ul de 5.1.1 iar dupa ce am instalat 5.1.1, fara sa-i mai pun absolut nimic, am dat shift+update, am ales iOS 6 si a mers.

    Faza e ca trece automat peste ecranul cu "auto" initializarea terminalului si te baga direct in springboard.

  9. #1849 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Dupa ce ai bagat 5.1.1 ai facut setupul, sau imediat ai bagat iOS 6 ?

  10. #1850 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am facut setupul, dar am dat sa-l puna ca "a new device". Dupa care, imediat am facut Shift + Update, fara sa puna el nimic din backup.

  11. #1851 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ciuciu, am facut exact cum ai spus, tot apare ecranul cu setupul si tot "server unavailable".

  12. #1852 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cand asa repede ? La mine a stat app 20 de minute pentru fiecare instalare de iOS...

    Cand iti apare faza cu server unavailable, ce poti face in iTunes ? eu nu puteam face nimic. Abea dupa ce am introdus telu in DFU am avut acces la restore.

  13. #1853 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Dureaza putin. La iPhone dureaza mult restoreul.

    In iTunes imi apare doar "iPad" si da, doar dupa ce il bag in DFU pot face restore. Si la fel ca tine, am bagat 5.1.1, am facut setupul, nu m-am logat in contul Apple. Am dat skip unde am putut ca sa ajung in springboard. Imediat dupa, i-am dat restore din springboard si la fel a facut. Cred ca raman la 5.1.1.

  14. #1854 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai incearca odata, daca ai chef, fara sa-i faci setup-ul, imediat dupa ce pui 5.1.1, pune 6.0.

    Si eu aseara m-am chinuit app 2h fara sa stiu ce fac si cand am zis ca e ultima incercare, a mers perfect

    Oricum, daca aveti intrebari, vreti sa va spun ceva din iOS sau sa fac/caut ceva anume, nu ezitati

  15. #1855 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    O sa mai incerc dupa meci, probabil. Revin cu un reply. Multumesc mult.

  16. #1856 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

  17. #1857 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Iata ca pana la urma solutia de downgrade a baseband-ului de iPad pentru 3G si 3GS s-a lansat astazi. Daca aveti un astfel de model de iPhone cititi mai jos cum sa va recapatati fuctia de GPS.
    http://life4gadgets.com/2012/06/18/t...ponibila-acum/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1858 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Salutare baieti am un iPhone 4 si am inceput sa vad niste puncte albe in stanga sus.Aceastea se vad numai pe fundalul negru si sunt vreo doua la numar.
    E posibil sa apara acea pata galbena?

    E mai bine sa ii fac vant?

  19. #1859 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E posibil sa vina acele pete, se degradeaza display-ul desi nu ar trebui sa se intample. Poate a fost lovit telefonul la viata lui sau ajuns la umezeala.

    ---------- Post added 20-06-2012 at 08:21 AM ----------

    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Jenei eu acuma observ video-ul care l-ai facut, sti ca iPad-ul are microfonul fix in partea opusa unde tineai tu iPhone-urile nu?

  20. #1860 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Un abonament de date de 600 de mb pe lună ar fi suficient la un iPhone ?
    Precizez ca internetul �l folosesc la mail puțin facebook si browsing pe net?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 185 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts